Истанбул 9

  • 60 433
  • 731
  •   1
Отговори
# 600
  • Казанлък of all places
  • Мнения: 689
Hali Hotel (ХалЪ се произнася) :http://halihotel.com/en/index.php
На Султанахмет е, малко е кошмар шофирането там, но имат паркинг , а ако има място, можеш да си държиш колата и пред хотела. ПО принцип аз лично не знам да има такова нещо като "ей тука сега ще си оставим колата" в Истанбул - винаги се намира някой , който да ти я паркира и да ти вземе пари за това. Има безплатни паркинзи, но не мога да си спомня за името на Мола.

# 601
  • Мнения: 9
Благодаря ти angelina.bqk, но за съжаление хотела е пълен и няма места за утрешна дата

# 602
  • Мнения: 6 243
Cherry, пред 5 Ода не може да се паркира, защото улицата е много тясна - има място едва да мине 1 кола. По принцип пове`ето улици са такива, а където е останало 1 г..з място, за го направили на платен паркинг. Хотели с безплатен паркинг има в Лалели, но в момента нямм визитки, за да те насоча.

# 603
  • Казанлък of all places
  • Мнения: 689
Имай предвид, че в момента тече колоездачната обиколка на Турция и има голяма вероятност да не си намерите (лесно) места.
Я опитай в Ибис , има места за утре и е 81 евро за двойна стая:
http://www.ibishotel.com/gb/booking/hotels-list.shtml

# 604
  • Варна и...духом на Босфора
  • Мнения: 2 453
 HugКогато мечтите се превърнат в реалност всеки е щастлив. Вчера моите момичета са се снимали на живо с Джейда Дювенджи. Много земна,готина,усмихната,направили си снимки,говорири,снимали,подарили играчки за Джейда и Али,синът на Халит и Берг.Половината от тази група миналата година се срещнаха и снимаха заедно с Халит Ергенч и Бергюзар Корел,отседнаха в един и същи хотел в Братислава,Словакия.
Днес са ситуирани в Бебек,докото се  изтегли колоната,после слизат към Таксим.Ползват таксита,но като се върнат ще питам за пътя до Истиние парк,в миналата тема някой питаше.

Чери,за Азия с кола днес ще ви е много трудно,колоездене,основно в тази част,и дерби мач- Фенербахче-Бешикташ! Успех!  Hug Hug

# 605
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Здравейте!

Редеми, ти си била тук!?
Искам да заведа сина ми в Истанбул в края на лятото, обаче той е астматик и в никакъв случай не трябва да отсяда в стая с мокетена настилка. Хвана ме съкантията да търся хотел на сносни цени и местоположение с ламинат, таракот или дъсчена настилка Ако някой даде рамо да се ориентирам ще см много благодарна.

# 606
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
Здравейте!
Искам да заведа сина ми в Истанбул в края на лятото, обаче той е астматик и в никакъв случай не трябва да отсяда в стая с мокетена настилка. Хвана ме съкантията да търся хотел на сносни цени и местоположение с ламинат, таракот или дъсчена настилка Ако някой даде рамо да се ориентирам ще см много благодарна.
Пуснах едно бързо търсене и първото,което намерих е ето това:
Orient Mintur Hotel   
Mermerciler Cad. No:5 Yenikapi, Old City Sultanahmet, 34026 Истанбул (Покажи на картата)
Пода е с паркет или ламинат, предполагам ламинат. Успех!

# 607
  • София
  • Мнения: 2 623
Здравейте!

Редеми, ти си била тук!?
Искам да заведа сина ми в Истанбул в края на лятото, обаче той е астматик и в никакъв случай не трябва да отсяда в стая с мокетена настилка. Хвана ме съкантията да търся хотел на сносни цени и местоположение с ламинат, таракот или дъсчена настилка Ако някой даде рамо да се ориентирам ще см много благодарна.

Здравей  Hug
3 пъти сме били в Истанбул и 3-те пъти не съм виждала мокет,
освен в последния и то в коридора.
Хотелите бяха "Гранд Вашингтон", "Буюк Кебан" и "Сорея",
като лично аз препоръчвам "Буюк Кебан"  Hug
http://www.hotelbuyukkeban.com/

# 608
  • Мнения: 3 242
Джулиана , много хубав блог Simple Smile разказваш увлекателно и все едно си описала една любовна история  Laughing  Посещавала съм Истанбул преди 20 години , кога бях доста млада и сякаш  не оцених цялата му прелест. Ще ми се пак да отида ,но кога кой знай  Wink

# 609
  • София
  • Мнения: 2 623
Благодаря за топлите думи Troy  Hug
Наистина е така - влюбих се в Истанбул  Heart Eyes

# 610
  • Мнения: 3 242
Почти нямам от познатите си човек, който да е бил там и да не е влюбен в този град Simple Smile
Града е забележителен, а историческите забележителности са уникални Simple Smile Живея в  Лондон , но тукашните исторически забележителности ми идват някакси стерилни, а в Истанбул е някакси неподправено и сякаш е запазена атмосферата от времето в които са били създадени.
На скоро си говорих с една приятелка румънка да посетим града през лятото ,но с тази олимпиада цените станаха космически Simple Smile Май по ще ми изнася да се прибера в Бг и от там да пътувам.

# 611
  • Казанлък of all places
  • Мнения: 689
Трой , вие имате евтини полети с Пегасус еърлайнс до Истанбул и до Анкара , за което маса ви завиждам. Simple Smile Само май да не е  по време на Олимпиадата,че глави хвърчат като гледам. Виж Станстед до Сабиха Гьокчен , което е по-малкото и по-отдалечено летище. Или просто си ела в БГ и от тук - с автобус.Simple Smile

# 612
  • Мнения: 3 242
Тази година билетите поскъпнаха заради Олимпиадата:) обикновено всяка година летя до Бг за около 130 паунда, а тази година ми излезе 250 ... Обожавам спорта ,но тази Олимпиада ми идва в повече , така че по това време ще съм си в БГ Simple Smile

# 613
  • София
  • Мнения: 388
Момичета, привет от Истанбул! Пристигнахме, намерихме хотела и времето е чудесно. Тръгнахме с колата в 5 сутринта от София. По пътя спряхме за 2-3 часа в Силиври да се разходим и да видим любимия си къмпинг дали е отворил. В 14 часа бяхме в хотела, като от Силиври пътувахме само покрай морето, не по магистралата. Хотела се оказа достатъчно далеч от центъра, но близо до Златния рог, та повървяхме около 2 часа до Еминюню. За сведение българската църква не работи, ремонтира се, двора е заключен и е опакована цялата, нищо не се вижда дори отвън. За сметка на това половин Истанбул беше налягал, насядал, запалил барбекю, опънал софрите, разпуснал децата по поляните и парковете на Златния рог. Такова стълпотворение не бях виждала. Ужасно много чужденци има, предимно италианци и германци, опашки има навсякъде. На Еминюню един младеж ни предложи тур по Босфора за час и половина до втория мост и обратно за по 15 лири на човек. Оказа се яхта с горна палуба с меки фотьойли. Днес успяхме и да хапнем в ресторантчетата по брега под Галата и да си намерим транспорт до хотела. Благодаря на всички, които се включиха с инфо за Истанбулкард. Утре на закуска ще решаваме програмата за деня, а вечерта очаквайте включване.
Който се интересува хотела ни е Kairye Otel, стара къща от 19 век с дъсчен под, 50 евро двойна стая. Има паркинг.

# 614
  • Мнения: 9
Извинявам се за глупавия въпрос но какво е Чамладжъ и Бостанджъ, на доста места ги пишете,но като ида до там какво мога да видя. Какво да очаквам? И още нещо мислите ли че като пише частен паркинг,той е охраняем?

Последна редакция: нд, 29 апр 2012, 23:05 от cherry12

Общи условия

Активация на акаунт