Бързам, бързам аз - да завърша ПЪРВИ клас 2011/2012г.

  • 62 593
  • 779
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 1 861
stassi, принципно трябва да има, но на практика не всяко училище може да я осигури за всички. Трябва да провериш конкретно как стоят нещата във вашето.
Весело лято и от мен!

# 706
  • София
  • Мнения: 608
Morrighan, благодаря за бързия отговор! Ще се обадя, за да проверя.

# 707
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 729
Morrighan, благодаря за бързия отговор! Ще се обадя, за да проверя.
На края на учебната година Госпожата помоли всички родители ,които желаят децата им да посещават занималня, да подадат заявление и бележка с доходи.После изнесоха списък с приетите деца,защото местата бяха ограничени!Поне в нашето училище беше така! PeaceСега не знам дали не е късно?

# 708
  • Мнения: 1 883
Morrighan, благодаря за бързия отговор! Ще се обадя, за да проверя.
На края на учебната година Госпожата помоли всички родители ,които желаят децата им да посещават занималня, да подадат заявление и бележка с доходи.После изнесоха списък с приетите деца,защото местата бяха ограничени!Поне в нашето училище беше така! PeaceСега не знам дали не е късно?
Защо с доходите? newsm78 Занималнята не е ли безплатна? Поне в нашето училище е такава, друг е въпроса ,че моя не иска да ходи.

Четем всеки ден. От понеделник почнахме " През гори и води" на Ем. Станев. Книжката е много хубава, чете по три глави на ден. За 9 дни трябва да сме я прочели ,че е от библиотеката. След това ще чете " Приключенията на Лукчо". Решава задачи,прави тестове по БЕЛ и Роден край почти всеки ден. Много лоша майка съм. Mr. Green

# 709
  • София
  • Мнения: 608
Явно всяко училище си има "принципи"  Laughing Борис харесваше занималнята, а и след нея бяха допълнителните занимания, на които ходеше.

Моят син е при баба и дядо, дала съм му книжките от списъка и си чете, когато иска. Допълнителни задачи за писане и математика не му давам.

# 710
  • София
  • Мнения: 1 861
Защо с доходите? newsm78 Занималнята не е ли безплатна? Поне в нашето училище е такава, друг е въпроса ,че моя не иска да ходи.

Занималнята е безплатна, но когато нямат възможност да поемат всички деца, търсят начин да ги пресеят и явно са решили, че доходът е един от начините. Един вид, ако доходът ти позволява друг/платен вариант, бегай! Наскоро позната ми се жалваше, че при тях искат и декларация, че родителите работят на пълен работен ден и нямат баби!  Защото паралелките са 5, а занималните ще са за 2 класа ... Thinking ...

Иначе за отчета, освен четенето (бавно и славно) на книжки, с друго за сега сериозно и целенасочено не го занимавам младежа, но май ще се наложи, тъй като усещам, доста неща е позабравил... или по-скоро загубил тренинг и в писането и в мисленето! Дисни чанъл не прощава!!!  Mr. Green

Последна редакция: чт, 05 юли 2012, 18:34 от Morrighan

# 711
  • София
  • Мнения: 4 578
Стаси, при нас ще има, но не за всички. Желаещите ни записаха още април.

# 712
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 729
Точно така-много желаещи,малко места Peace

# 713
  • Мнения: 298
При нас още в края на първи клас ни дадоха да попълним формуляр за занималня във втори клас.И ние само четем за сега,но мисля от към средата на Август да се позанимаваме да преговорим.

# 714
  • Мнения: 1 883
Момичета ,при вас по колко деца с в занималнята? При нас са около 32 и Косьо много се изнервя и затова не иска да ходи.

# 715
  • София
  • Мнения: 1 861
При нас са по класове, 3-4 деца май не ходят, значи около 20.

# 716
  • София
  • Мнения: 608
И при нас са по класове, около 20 деца, тъй като някои не посещават занималня.

# 717
  • София
  • Мнения: 9 517
това за бележките за доходите за занималня е пълна лудница, а пък декларациите, че работиш на пълен работен ден и нямаш баба и дядо - не знам, какво да кажа - какво става, ако имаш баба и дядо, но те нехаят за детето например? Връзваш ги в къщи да се занимават с него  ooooh!
При нас за сега само молби за занималня събраха, ще ги видим септември, как ще са нещата...

аз лично, ако имаше частна занималня в квартала с удоволствие бих го пратила там - не съм доволна от държавната, но няма и друг избор за сега нямам...

Моят син ходи на частна занималня сега заедно със сестра си - доволна съм - всеки ден чете - все по-бърз и по-бърз става, решават задачи, правят диктовки, тестове, сега са започнали да учат разбор на изречението, но не му се удава много на ситния - нищо не е разбрал, нищо - поне няма да му е мътна индия като започнат да го учат.

# 718
  • Мнения: 12 029
Не съм майка на завършил първокласник, но заради избор на училище ме гложди такъв въпрос- каква част от децата в първи клас завършват с "Отличен".
Според мен "Отличен", означава да си отличЕн, различен с повече от останалите, а в последно време ми прави впечатление, че масово децата завършват първи клас с "Отличен".
Не питам за вашите деца, не би било деликатно, но за класа ми е любопитно като цяло какъв е приблизителният процент на отличниците?

# 719
  • София
  • Мнения: 4 578
Не съм майка на завършил първокласник, но заради избор на училище ме гложди такъв въпрос- каква част от децата в първи клас завършват с "Отличен".
Според мен "Отличен", означава да си отличЕн, различен с повече от останалите, а в последно време ми прави впечатление, че масово децата завършват първи клас с "Отличен".
Не питам за вашите деца, не би било деликатно, но за класа ми е любопитно като цяло какъв е приблизителният процент на отличниците?


Както в градината всички завършват с "Достатъчна Готовност за училище", така и 1ви клас всички са отличници.
А аз работя с петокласници, които не знаят правилата от 1ви клас..... Tired

Общи условия

Активация на акаунт