Най-добрите (и безвредни) съдове за готвене - 2

  • 208 627
  • 1 064
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 67
Имате ли информация за  съдовете на Emile Henry:

До колко са здравословни и капризни за употреба ?

Какви може да са проблемите при  експлоатацията им?

Последна редакция: пн, 07 май 2012, 12:01 от чоко и боко

# 76
  • Пловдив
  • Мнения: 789
чоко и боко, линка ти май е навалиден. Поне аз не мога да го отворя.

# 77
  • Мнения: 3 158
В Айко има някаква промоция на стоманени съдове-комплект за 80лв,5бр различни размери.Пробвалл ли ги е някой?Чудя се дали да не си сменя тенджерите вече.

# 78
  • Мнения: 67
Извинявам се.
Имах предвид  съдовете на Emile Henry.
http://www.houseofsport.bg/%D0%B5-%D0%BC%D0%B0%D0%B3%D0%B0%D0%B7 … %80%D0%B0-4%D0%BB

# 79
  • Пловдив
  • Мнения: 789

Обсъждали се ги вече и сме и сложили в графата здравословни, по това което производителя дава като информация. но май почти никой не ги е ползвал. аз наскоро ходих да ги гледам на живо, защото много ми харесваха също. темджерите са доста леки, но аз сравнявам с Le Creuset. Изглеждаха ми и лесни за поддържане.
Сподели ако си ги купиш.

# 80
  • София
  • Мнения: 2 521

Обсъждали се ги вече и сме и сложили в графата здравословни, по това което производителя дава като информация. но май почти никой не ги е ползвал. аз наскоро ходих да ги гледам на живо, защото много ми харесваха също. темджерите са доста леки, но аз сравнявам с Le Creuset. Изглеждаха ми и лесни за поддържане.
Сподели ако си ги купиш.
На ме н са ми в графата "харесвам, но финансово непостижими". И аз бих искала да прочета твои отзиви.
Пожелавам ти да си ги купиш!

# 81
  • Мнения: 67
Обмислям варианта за тенджера, която може да се ползва и като тиган макар и по- дълбок Simple Smile
 Има ли магазин в София, в който може да се избере и купи на място?

# 82
  • Мнения: 1 232
Някой има ли такъв тиган?
http://www.galeria-kaufhof.de/store/p/Fissler-protect-steelux-pr … 8-0-cm/1000021788
Не същата марка, а с такова дъно.
Когато пържа, в дупчиците остава олио и загаря. Няма очистване.
Къде греша?

# 83
  • Пловдив
  • Мнения: 789
Обмислям варианта за тенджера, която може да се ползва и като тиган макар и по- дълбок Simple Smile
 Има ли магазин в София, в който може да се избере и купи на място?

Аз ги гледах в м-н Балев в The Mall. Но имаше всъшност само две тенджери. Могат да се поръчат и други, но се чака и срока ми се стори дълъг (около 1-2 месеца).

Ето им сайта:
http://balevbiomarket.com/
Виждам, че имат магазини и другаде. Може да се обадиш и да питаш къде имат най-голям асортимент.

# 84
  • Мнения: 661
Здравейте !  Страхотна тема , която е тясно свързана със здравето ни !
Имам въпрос за теста с магнит : целият ли съд трябва да реагира на магнита , защото при мен привличането е само откъм дъното на тенджерата ми под налягане , марка  " Фагор  " ?

В момента готвя в тигана на Stoneline 28 см , който ми дадоха да пробвам ,  и не смея да кажа . че съм доволна Simple Smile Направих  пържоли - мъжа ми много ги хареса . Наистина имат особен аромат и то без капчица мазнина . Дори подправки не сложих . Правих и палачинки - отново успешно . Предупредиха ме само да капвам малко мазнина на пържените картофи , за да не стават като печени . Така и направих . Теста с магнита е  положителен отново по дъното на тигана . Наистина съдът може да се почиства само със салфетка , макар че аз си го измивам както си му е реда . Сериозно се замислям за покупка на няколко продукта  от този тип .

# 85
  • Мнения: 67
И аз питах за каменните съдове но не разбрах дали са неподходящи от здравословна гледна точка.

# 86
  • Мнения: 661
Засега се натъквам само на реклама в различни сайтове и тъй като са нови на пазара , много е рано да се каже колко са добри от гледна точка на здравето ни . Мисля да се разровя малко по - дълбоко в немските сайтове .
Има някаква  марка " Stonedine " , които също заслужават проучване .

# 87
  • USA
  • Мнения: 7 366
http://www.galeria-kaufhof.de/store/p/Fissler-protect-steelux-pr … 8-0-cm/1000021788
Не същата марка, а с такова дъно.
Когато пържа, в дупчиците остава олио и загаря. Няма очистване.Къде греша?
Каква е ролята на дупките,не разбирам?

Тези дни прибавих още нови придобивки в здравословната кухня.Купих wok,така наречените китайски,oбемни тигани.Марката е Cuisinart,GreenGourmet колекцията - 100% безвредни и леки като перце.
http://www.amazon.com/dp/B0026MS9KI/ref=asc_df_B0026MS9KI2009706 … vptwo=&hvqmt= Не прецених добре размера и вместо първоначалната идея,да го използвам само за задушаване на зеленчуци,реших,че е подходящ за всякакъв тип готвене.
Вмомента дори задушавам зеленчуци с рибно филе.

В предния ми пост(4,5стр),за тигана на Le Creuset,ще споделя,че е неудобен поради тежеста си,дръжката се награвя и невъзможно е да се използва без ръкавица.Залепя,дори със зехтин,но след няколко часа накисване - залепеното се отделя бързо и лесно.Същите впечалтения имам и от чугунен тиган на Lodge,който поръчах заедно с китайчето.

# 88
  • Мнения: 395
...
В предния ми пост(4,5стр),за тигана на Le Creuset,ще споделя,че е неудобен поради тежеста си,дръжката се награвя и невъзможно е да се използва без ръкавица.Залепя,дори със зехтин,но след няколко часа накисване - залепеното се отделя бързо и лесно.Същите впечалтения имам и от чугунен тиган на Lodge,който поръчах заедно с китайчето.
хмм, аз точно класически чугунен тиган искам. Имаме грил тиган на Lodge, за скара е идеален, залепва като за скара - между ребрата загорелите неща трябва да се изчегъркат. (Съпругът ми го ползва редовно, аз не го пипам вече, както и той не ми пипа новата Le Creuset тенджера  Laughing ).
Мен тежестта не ме притеснява. Целта ми е успешни палачинки.

# 89
  • град-държава
  • Мнения: 5 863

В предния ми пост(4,5стр),за тигана на Le Creuset,ще споделя,че е неудобен поради тежеста си,дръжката се награвя и невъзможно е да се използва без ръкавица.Залепя,дори със зехтин,но след няколко часа накисване - залепеното се отделя бързо и лесно.Същите впечалтения имам и от чугунен тиган на Lodge,който поръчах заедно с китайчето.

Ако се избере неподходящ размер наистина е изключително неудобен, затова е важно преди да се купи да се огледа добре на живо и да се избере най-подходящия размер за този, който основно ще борави с него.
За залепването - на мен нищо не ми залепва в тигана и чак пък няколко часа накисване  Mr. Green ... тигана се почиства изключително лесно, на мен не ми се е налагало да го накисвам до този момент. В него не можеш да готвиш без мазнина и не знам какво означава това, че залепва дори и със зехтин. В инструкциите пише достатъчно ясно, че не трябва да се нагрява сух.

Последна редакция: пт, 11 май 2012, 09:08 от ahasver

Общи условия

Активация на акаунт