Ин-витро в Истанбул 6

  • 100 989
  • 727
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 505
Някой беше писал, че цялата процедура с лекарствата е 6000 лв грубо. Трябват още пари за път, за градски транспорт в Истанбул, за спане и храна - наистина може да стигнат и 3000. Но едва ли ще са необходими повече пари от това. Аз мисля да си нося парите в дебитната карта - Виза е, приема се без проблеми в болницата, в аптеката, в магазините и хотела. Търсете си апартамент - ако си готвите, ще е по-евтино при всички случаи.
Никой досега не е писал да са го обременили с някакви вливания, с допълнителни разходи за каквото и да е. Но принципно през последната година курсът на турската лира върви силно нагоре спрямо еврото и така ние обедняваме, така че ако първите от нас успяваха с 7500 - 8000, сега нещата клонят към 9000 лв.

# 451
  • София
  • Мнения: 142
Мерси много за отговорите.

# 452
  • Мнения: 6 624
koffe01 , аз правих процедура месец май тази година. Според мен зависи и каква ще ти бъде стимулацията - едни са разходите при стимулация дневно със 150 Гонал Ф, други са разходите при стимулация с 300 Гонал Ф (съвсем условно). Аз бях със стимулация 150 Гонал Ф и 150 Меногон дневно. Сумата, която съм ти написала включва всичко - престой, храна, лекарства, процедура... Дори и да имаш по-тежка стимулация, 10 000лв. ще ви стигнат със сигурност Peace Наистина, добре е да има човек повечко пари, за всеки случай Peace

Успех ти желая и дано успеете да сбъднете мечтите си Praynig Praynig Praynig

# 453
  • Мнения: 1 494
Привет, момичета  Hug

Не съм писала от цяла вечност, но реших, че е крайно време да споделя с вас радостната новина, че съм бременна  Grinning

Като всяка бременност, има проблеми - например бях в болница поради супер обилно кървене със съсиреци заради ниска плацента, сега пък съм пред евентуален серклаж, в понеделник ще се разбере поради скъсяване на шийката, но нищо не може да помрачи щастието ни и вярата, че заедно с бебето - все още не знаем пола, но мислим, че ще е момиче Grinning, ще се преборим заедно до успешния финал.

Не мога да пиша много защото трябва да лежа. Просто исках да вдъхна надежда на всички, които се готвят за Истанбул. Друг път мога да напиша по-подробно, въпреки, че няма нищо по-различно от вече написаното. Може би само това, че започнах стимулацията с огромна киста, че нямах никакъв полип, както ми казваха докторите тук, че два пъти ме преглеждаха преди да си бия овитрела и че лигавицата ми беше тънка според българските стандарти - около - 7, 7,5 на прегледа преди пункцията. Извадиха 7 яйцеклетки, 5 се оплодиха, върнаха 3 бластоциста на 5-ти ден - един качество 2АВ, втория 2ВА, третия не беше добър. На трети ден и 5-те бяха първо качество, но решихме да изчакаме до 5-ти ден. Непосредствено преди трансфера, ембриолога, който разговаря с двойката посочи единия бластоцист и каза - тук е бебето,и така и стана.

Естествено, първоначално се бях навила за близнаци, за което допринесе и сравнително високото и бързо покачващо се ЧХГ, но сега нашето едно съкровище расте, мърда с  крачета и ръчички, както видяхме вчера на прегледа  и както казва докторката - браво, върви едричко и здраво. Следи ме д-р Савова от Щерев, много съм доволна, въпреки, че много се чака.

Опита и целия престой ни излезе около 8000 лв.

Късмет, момичета, не се отказвайте да се борите за мечтата си, независимо през какви трудности трябва да минем.

Аз сега сигурно пак ще "изчезна" за известно време ако ми направят серклажа, но когато имам възможност ще пиша отново.

В крайна сметка, при нас проблема явно е бил хидросалпингса. Проф. Кахраман излезе абсолютно права, по-добър диагностик няма от нея, поне за нас.

Много успех на всички, стана дълго, надявам се да не съм станала досадна.

На всички много стиснати палци и  Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug

# 454
  • Мнения: 6 624
Люсиии Hug Hug Hug радвам се че писа. Макар да знаех за бременността ти, се притеснявах дали всичко е наред Heart Eyes Въпреки многото трудности и препятствия, сигурна съм че всичко ще е наред и ще гушнете своето бебче Heart Eyes Дано няма проблеми оттук нататък Praynig Praynig Praynig

# 455
  • Мнения: 904
Люси Hug, знаех си аз че е за добро това затишие от твоя страна Hug,изключително много се радвам за вас мила, вярвам че това борбено мъниче ще си стои кротко при мама до термин Hug Hug Hug, много целувки Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes.

# 456
  • София
  • Мнения: 1 146
Люси честитоооооооо, от тук до термина безпроблемна бременност ти желая  Praynig
Кафенце успех  Hug

# 457
  • София
  • Мнения: 16 216
Luce, you made my day!  bouquet  bouquet  bouquet newsm44 newsm44 newsm44 newsm44 newsm10 newsm10 newsm10, толкова се радвам за теб! Сега стискам всичко с теб да изкарате до термин. Praynig Praynig Praynig

# 458
  • Мнения: 227
lucee,изключително радостни новини носиш!Всички те мислехме,как си Simple Smile Но важното е всичко да мине добре от тук нататък и след време да ни се похвалиш с едно хубаво сладко бебче Simple Smile Много късмет ти желая и честито!!! Hug Hug Hug Praynig Praynig Praynig

# 459
  • Пловдив
  • Мнения: 9 186
Люси,много ме зарадва  bouquet  bouquet  bouquetдано всичко лошо е останало зад гърба ти и следващите месеци да изкараш много спокойна бременност Praynig Praynig Praynig Hug Hug Hug

# 460
  • Мнения: 4 737
Люсииии огромно честито Hug  bouquet Леки и безпроблеми да са оставащите ти месеци Hug

# 461
  • Мнения: 345
Люси, ти си герой! Много се радвам за теб! Дано ти се размине серклажът! Всички стискаме палци!

# 462
  • Мнения: 505
Толкова се радвам! Люси ,това е наистина страхотна новина!!! Да си жива и здрава, най-най-хубави дни на бременност, дано трудностите останат зад гърба ти вече   bouquet  bouquet  bouquet

# 463
  • Мнения: 6 280
Люси честито ,много се радвам за теб,подозирах те,лека и безпроблемна до края Hug Hug Hug Hug

# 464
  • София
  • Мнения: 142
Първо благодаря за отговорите, може малко да съм досадила, а ако знаете още колко въпроса имам.. Embarassed, ако прекаля простете ми  bouquet. Просто много се вълнувам, нещата при нас са многоооо сложни, почти нямах ме надежда, че ще ни извикат и в Истанбул, камо ли в България да имаме успех. Изчела съм всички теми и си мислех, че всичко знам, докато не се наложи да организирам нашето пътуване, сега вече съм напълно объркана.
И срам не срам, ще питам. Как процедирате с резервациите в хотел или в апартамент. За колко дни, го резервирате, при нас има вероятност нещата да спрат до пункцията, ако при Микротесето не се намерят сперматозоиди, ще се наложи да си тръгнем и не знам как да процедирам с резервациите.

Спирам с въпросите. Искам да поздравя всички момичета, който са успели, всеки ваш положителен тест е още една голяма надежда за мен. Честито Люси и лека бременност.

Общи условия

Активация на акаунт