Мнението Ви за името Ая?

  • 21 410
  • 109
  •   1
Отговори
# 60
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Не ми харесва изобщо.
Ако толкова ми харесваха къси имена с подобно звучене, бих се спряла на Вая или Миа.
Но първо - не ми харесват, а и съм чела недобри неща за енергийните вибрации на прекалено късите имена /на който му пука за това де/.
Между другото на латиница така или иначе името ще се изписва с 3 букви.

# 61
  • Мнения: 4 821
На мен името ми харесва, но съм леко пристрастна. Братовчедка ми се казва Айа - всъщност цялото й име е Аглайа (точно както е изписано с йа),  а галеното Айа. В началото ми беше странно, но след известно време свикнах, а пък след 10 години почти ежедневна употреба направо ми харесва  Laughing

# 62
  • София
  • Мнения: 154
О, да - Аглая е прекрасно име, подкрепям!!! И страхотно пасва за галено Ая. Не ми харесват обаче никак вариантите с "йа". Много са ми неестествени и странни по този начин написани. Иначе и Амалия ми е едно от любимите имена.

# 63
  • Мнения: 1 898
О, да - Аглая е прекрасно име, подкрепям!!! И страхотно пасва за галено Ая.
+1 Peace

# 64
  • Мнения: 399
О, да - Аглая е прекрасно име, подкрепям!!! И страхотно пасва за галено Ая.
+1 Peace
+1  Peace Laughing

# 65
  • Мнения: 42
Ако се интересувате и вярвате в тълкуванията на буквите и като цяло изучаване на имената не е подходящо.
".......Освен своите вибрации, буквите имат и числени стойности. Те участват трайно в името на всеки човек. Не е случайно, че всички азбуки започват с А.

Добре е името на човека да бъде с повече срички. Многото букви носят повече и по-различни вибрации и обогатяват по този начин личността.
Особено когато е в края на думата, буквата "я" носи страдание
Хубаво е в едно име да има повече гласни букви. Хубаво е също името да е по-дълго, да не е от една сричка...."

# 66
  • Мнения: 2 035
Обожавам го! Аз по принцип харесвам много кратките имена.  Naughty

# 67
  • Варна
  • Мнения: 640
 Винаги го свързвам с детския роман "Тайната градина" - там ая наричаха местните индийски бавачки или прислужници. Иначе не съм сигурна дали ми харесва като име. Ако трябва да е кратичко и с А - може би Ан или Аня бих предпочела.

# 68
  • Мнения: 0
Ая е много нежно и красиво име. По принцип не харесвам много кратките имена като Ея и Ия, но Ая е изключение.
Да, Аглая е много хубаво име, а и рядко срещано. И на галено да е Ая.

# 69
  • Мнения: 712
Винаги го свързвам с детския роман "Тайната градина" - там ая наричаха местните индийски бавачки или прислужници.

В Азия наистина това е думата за детегледачка ("Ая", "Аи")... Все още... Simple Smile
И аз харесвам Аглая... Simple Smile

# 70
  • Мнения: 43
Много ми харесва това име на мен Simple Smile Даже беше и в моят списък с имена  Peace
За онези, които изказаха доста странни и неподготвени мнения искам само да отбележа, че името идва от турски и означава "света" (свят човек).  Sunglasses

# 71
  • Мнения: 51
 В сравнение с Аглая, Ая е прелест!
s.pelegrino, имаш още малко време да си смениш решението, честито, за което!  bouquet

# 72
  • Мнения: 735
На мен ми харесва, макар да го свързвам с разказа на Йовков "По малката сестра".
Между Аглая и Ая бих избрала без колебание Ая Peace

# 73
  • Мнения: 1 310
Не ми харесва. Съчетанието на първата с последната буква от азбуката, без да има някакво съдържание между тях, ми  е странно и празно.

# 74
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Ая бях кръстила котката си.
Харесва ми името много, но за животно, не за човек ... това си е мое мнение, разбира се.

п.п. И все ми напомня за кобилката Ая ...

Общи условия

Активация на акаунт