Кюретаж и забременяване след това - 33

  • 22 635
  • 764
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 75
Zuzi, много съжалявам за случилото се. Ако има някакъв начин да ти помогна само кажи! Не губи оптимизма и надеждата си. Сигурна съм, че някой ден сте бъдеш мама!!!

# 706
  • Мнения: 7 118
не ми се плаче изобщо, амбицирала съм се да изровя, ако ще и целия свят Mr. Green Писах на Кременски, говорих и до сега с моята генетичка. Кременски още не ми е отговорил, но пък моята док ми обясни нещата и каза, че общо взето нямаме много опции...предложи ми, ако ме чистят да дам абортивен материал, за да се направи кариотипиране на плода, но в случая това е леко безмислено, защото с мъжо сме си ОК с хромозомите и от цялата работа ще стане ясно само дали този път е била хромозомна грешка или не...това ни връща в изходна позиция, защото няма причина да се повтарят тези хромозомни грешки, при положение, че ние сме добре с хромозомите. Второто, което каза, че може да се направи е антиовариални и антиспермални антитела, което има повече отношение към незабременяването, отколкото към абортите, но все пак рядко се случвало и това да води до аборти. Прави се и на двамата партньори и ако при някого излезе +, то тогава се третира с кортикостероиди, за да се подтисне имунната система.
На въпросът ми какви са тези генетични болести, които се предават само на момчета или само на момичета и не са съвместими с тяхното оцеляване тя каза, че изобщо няма да търси такива, защото те били единични случаи и общо взето хич не обърна внимание на това. каза да не го мисля това изобщо Crazy
Та така, сега ще видим как ще се чистим, с хапчета ли, с вакуум ли, та ако е с вакуум ще занесем материала и ще направят излседването безплатно, като на редовни клиенти Mr. Green Ako се изчистя сама, отиваме да пуснем въпросните антитела. След това пак Божа работа какво и как ще става Rolling Eyes

# 707
  • София
  • Мнения: 1 966
Зузи, SDI тест е това, за което споменах за ДНК фрагментациите, нямало общо със самата спермограма и резултатите от нея, нито с кариотипа или поне не винаги, препоръчва се при повтарящи се ранни аборти, може да попиташ док дали има смисъл.
Ако се наложи да те чистят и е само с вакуум, наистина е много лека процедурата и почти няма шанс от усложнения, нито пък се травмира шийката, дилатация обикновено не се налага, а ако се наложи и е минимална.
Дано следващият път да е вашия, ще се наредят нещата, сигурна съм, не губи надежда  Hug

И да се отчета и тук с един кофти резултат - ТСХ пак ми е 3.52  Shocked, на ендото ми телефонът му е изключен, явно вече е запразнил човека и май сама ще си вдигна дозата докато успея да се свържа с него.

# 708
  • Мнения: 7 118
Светленце, ей сега питах генетичката да ровим ли в сперматозоиди и яйца, а тя беше категорична, че там изобщо няма смисъл да се пипа, щом стигаме до такива седмици и големи ембриони..забравих преди малко да го напиша Crazy Док днес ми каза същото и така като са на едно мнение двамата ми е много драго Mr. Green

SDI тестът е тест за ДНК на сперматозоидите и е инструмент за измерване на клинично важните характеристики на целостта на хроматина в ядрото на сперматозоидите.

# 709
  • Мнения: 343
Зузи  Hugще бъдеш и ти мама, за всичко си има време, виж ме мене на 38 г дочаках моето скорпионче  Laughing

# 710
  • София
  • Мнения: 4 493
zuzi_79 хиляди прегръдки, незнам какво да кажа - момичетата вече доста са ти казали, това което си помислих и аз го е написала Мечкони - имаш ли правена имунология - Нк, СД клетки - те как са? Знам, че те са много важни в начална бременност.  При мен излезе проблем с антинуклеарни антитела . Стискам ти палци, това да е последното ти такова преживяване в животът ти  Hug Hug Hug

Каси, не съм 100% сигурна, но знам че момчетата посиняват ребрата на мама, докато при момиченцата е доста по- спокойно Laughing за активността да ти кажа може и жегата да е виновна...аз тази нощ се събудих в 3ч посред нощ от активност Embarassed проблема при мен обаче е, че хем ми се спи, хем напоследък съм все гладна Crazy
Не съм Каси, ама айде сега приказки и то уж от свой човек  Crossing Arms 

Кари стана ми любопитно дали са ти казали, нещо за обръщането, защото сме горе долу в едни седмици - ти си с цели няколко дни преди мен. А аз бях в понеделник и док ми каза, че си стои седалишно и като го гледа че и без това е по-голямо от седмиците бебето, май нямал никакво намерение да се обръща. Освен това с това кръвно и съпътстващи заболявания та вървиме към секцио, за което аз съм съгласна, защото първото ми раждане беше "нормално" и такова нещо повече не бих си причинила съзнателно Peace в крайна сметка ако ще пък да се обръща  Crazy

# 711
  • Мнения: 7 118
Диони, имам имунология, и там не е проблема Whistling

# 712
  • Бургас
  • Мнения: 97
Zuzi   и аз оставам без думички Hug  Hug  Hug spoko   Ще успеем мила,но явно първо ще изкачим едно голяяяяяяяямо нагорнище за да стигнем надолнище ...
 
Цитат
да ровим ли в сперматозоиди и яйца, а тя беше категорична, че там изобщо няма смисъл да се пипа, щом стигаме до такива седмици и големи ембриони.
от казаното си правя извод и за моите случаи, че щом стигаме до 8-9г.с няма смисъл да ровя мъжо да пускаме сперматограма, че последно за това съм пощръкляла  Rolling Eyes.

# 713
  • Мнения: 9 095
Зузи, пиши какво е казал Кременски, то тук май няма специалисти по т.нар. 'хабитуални' аборти...като знам колко изследвания направи и си спазваше и терапията и въобще... Rolling Eyes


Dioni, не искам да обиждам мила, просто наистина мъжките мами около мен масово се "оплакваха/оплакват", че бебчовци ритат много, незнам дали са се превземали, но се сещам и за една колежка дето направо си ставаше от стола като реши дечко да си играе hahaha Embarassed а ти докъде стигна с кръвното, все така ли е високо? Rolling Eyes


за разположението...сега върнах лентата, значи по- предния преглед е било като ми каза че се е обърнала с надолу главата, спомням си че почти влизах в седмия месец календарно..тогава обаче беше рано да се каже как ще остане и на следващия преглед вече буквално я гонеше със сондата, за да направи измерванията, беше доста активна, така че вероятно според мен има значение и в коя седмица ще гледат Rolling Eyes


за раждането- аз като един привърженик на секциото се наслушах на лекции колко е хубаво нормалното раждане, няма да изпадам в подробности, но понеже събирах информация от първа ръка за това бързо ли става, лесно ли става...от мама...та тя ме успокои, че брат ми, който е по- голям от мен го е раждала почти 12часа и то през онези години без упойките...само с леда...ох настръхвам като се сетя..аз обаче съм се родила за точно 20мин  Rolling Eyes тъй че явно както бременност една с друга не си приличат, така е и при ражданията Rolling Eyes

# 714
  • Мнения: 1 884
Dioni Hug Hug Hug-аз имунология правена нямам-така се развиха при нас ситуациите,че в месеца,в който щях да пускам,кръвният бе поожителен и почнахме терапията Peace

Зу-и за да ти вдъхна поне частица оптимизъм-знам,че и земята  ще изровиш и ще гушнеш своята принцеса Praynig Praynig Praynig-пък нали и Пухчо/на Дони/ си харесала за зет,така че-той си я чака Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyesаз пък съм си плювнала за снаха девойката на Карри Heart Eyes Heart Eyes

Теди Hug Hug

# 715
  • Мнения: 427
Зузи,нямам думи за това,което ти се случва отново... Sad Sad SadВ началото на поста ти се усмихнах широко,а накрая ми се доплака...Радвам се,че силата в теб е още по-голяма!Ще успееш да бъдеш кенгур-убедена съм и ще се моля с теб!!! Praynig Praynig Praynig
Диони,добре съм ,мила! HugВчера имах среща с бебо Heart Eyes и пак го видяхме мъж-много се перчи LaughingС ужасни крампи на краката съм и увеличавам Магнерота.Има още време твоя бебко да се завърти. HugИмаше някакви хватки да движиш светнато фенерче по корема от колянна опора-това го помня от предишната отчетна.Ако искаш мога да се разровя.Ама и не помня дали беше резултатно това упражнение...

# 716
  • Мнения: 7 118
Теди, учудващо е колко много такива като мен има Rolling Eyes Днес док ми каза, че за няколко дни са му минали около 7-8 момичета, коя с 3, коя с 4 аборта Shocked Shocked Shocked Постоянно каза, че има такива, които успяват на 4-5 път Crazy Той е категоричен, че и ние ще успеем..и така се скофти миличкия, направо му се напълниха очите и един такъв посърна, като видя какво се случва ooooh! , а аз лежа и повтарям мамка му, мамка му Joy Joy Joy и стоя като пън, безчувствена. Whistling Не съм единствената, много момичета вече са с тази гадна диагноза, но ме е яд, че от никъде нищо не излиза. Консултирала съм се със специалисти не само от Варна, а тяхното мнение е съвпадало с това на моята генетичка, затова й вярвам.

Мечи  Mr. Green Mr. Green Mr. Green Hug Големи сватовници сме, ей Joy

Дани Hug Hug Hug

# 717
  • София
  • Мнения: 4 493
Теди бъзикам се за силните ритници, защото ще вземе да те чуе моят младеж и да се сети да блъска по - силно  Mr. Green Аз за сега не мога да се оплача от силни удари в ребрата или някъде другаде - всичко е поносимо и се моля така да си остане  Peace
За раждането - естествено, че си права, НО даже и не искам да си помислям за "нормално" раждане. Аз раждах дъщеря ми ТРИ денонощия, то не бяха системи, ФОБ, таблетки за разкритие и т.н. и накрая кво - и аз и бебето измъчени до нямай къде, аз с пукнато ребро, а накрая и тоновете на бебето взеха да губят. Това преживяване няма да забравя никога и който какво иска да ми говори, ако съм в съзнание - няма да се навия да раждам нормално Peace
В понеделник пак стреснах лекарката с кръвното, но от тогава до сега са ОК нещата - даже днес като го мери сестрата каза че било ниско, абе луда работа ....

danip Радвам се че си добре. И аз имах крампи и изтръпване на ръцете, но ми смениха Магнерота с Диаспорал и съм много по добре. Док ми обясни, че диаспорала се усвоява по-лесно и явно моя организъм е мързелив и не усвоява добре Магнерота, за магнерича пък въобще да не говориме. Ако решиш пробвай с Диаспорал, аз съм на 2х1 прахче, разтваря се във вода и става като сокче   Peace

# 718
  • Мнения: 1 263
zuzi_79, нямам думи...много е нечестно това, което ти се случва. Вероятно има някаква причина за да се повтаря няколко пъти, поне хромозомните изследвания са добри, а също си и млада-имаш достатъчно време да опитваш. Пожелавам ти от сърце да откриете и премахнете тази причина.
Имам една далечна позната, която беше на  кортикостероиди и от няколко месеца се радва на бебе.Аз доколкото си спомням ти имаше отрицателен резус фактор, има ли вероятност проблема да идва от там?
Прегръдки! Кураж!Бъди все така търсеща и резултата няма да закъснее, убедена съм.  Two Hearts
svetla81, може би, трябва да се консултираш с друг лекар, а не да вземаш решение сама...?  Heart Eyes

# 719
  • Мнения: 7 118
Бейсис, докторите казват, че отрицателния резус нямал отношение на този етап..и аз затова се сетих, но цък. Изобщо навсякъде удряме на камък, здрави сме, прави сме, а не мога да износя 4 пъти вече Crossing Arms

Общи условия

Активация на акаунт