За АВГУСТ залогът е по 5 лева - лъвче ли ще имам или дева?!

  • 27 594
  • 745
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 4
оххххх докато ви изчета от вчера до сега то стана обяд  ooooh!, а и позабравих на кой какво исках да кажа  newsm78 

Относно отворените врати в Щерев, Диони много добре го е обяснила. Като цяло останахме разочаровани  Thinking, но пък си полафихме хубаво на припек след това  Whistling От това което ми каза и за Токуда, действително там е за предпочитане, но и аз някак си предпочитам да ме изражда доктора който ме следи и то много преди да забременея, познаваме се добре, имам му пълно доверие и определено ще съм много по спокойна. А пък и познавам повечето акушерки, обстановката ми е позната и т.н. охххх знам ли  newsm78
Само не давам дума да се издума за раждане преди 35-36 седмица еййййй  #2gunfire

Princess Leia с глас съм се смяла на твоята свекърва  Joy
Би Би  Hug браво за резултатите!
За хълцането, незнам дали усещам такова, но моята принцеса е седалищно и май Гунди писа че тогава не хълцат  newsm78 Но пък ме ритка все по-осезаемо най-често ниско долу където й е дупето  Heart Eyes

# 691
  • София
  • Мнения: 29
kiara_23 , като си била на ФМ не са ли ти направили снимка на личицето? При моя лекар на ЖК и с по-нормален видеозон - пак може да прави снимки, отделно си имам и от ФМ, дори последния път ми направи 3 на лицето в последователен кадър, как си тръгва да си лапа палеца Flutter Верно ли си чела отзиви, че Малтофер не помага? Thinking Аз пък съм много доволна! Да не би да не го приемаш както трябва, примерно с млечни храни или хлебни изделия, те трябва да са с разлика 2 часа, защото пречат за усвояването му, а магнезия още повече.
Блонди, ти с това кремче на Мустела от кога мислиш да почваш да се мажеш, или вече си започнала?  Whistling,  аз не знам какво да си взема, мислих Лансинох, но ето че и за него са противоречиви отзивите, явно наистина си е до организъм Thinking Добра работа си свършила с посешението на отделенията Flutter

# 692
  • София
  • Мнения: 486
Киара, ами ние много пъти сме писали за 3 и 4Д... А на въпроса ти за колана лично аз ти отговорих, но не знам дали си прочела...

Блонди, хубава работа си свършила, браво!  Hug

Диони, мен също щеше да ме притесни липсата на неонатология, аз все още смятам, че частните болници не са подготвени на 100% за специфични случаи.  Hug

Бейби Ати, така както описваш протичането на твоите прегледи, на мен ми изглежда като да нямаш нужда от ходене на ФМ на друго място. ФМ-то всъщност е подробен ехографски преглед от добър специалист на 2Д. За твое спокойствие и за второ мнение можеш да го направиш между 28-32 седмица  - това е 3-та ФМ при друг специалист от  града ти.

Принцеса Леа
, аз също съм стрелец  Hug Намирам мое сходно на твоето поведение в някои твои ситуации, така както аз бих реагирала. Много ми е забавно да слушам за свекърва ти, аз обичам интересните хора, но ако ми беше вкъщи, нямаше хич да ми е кеф от това, което чувам. Освен това не обичам изненади, обичам да имам план и да го следвам. Затова единствено можеш да си наложиш да не се впрягаш и да гледаш от смешната страна на нещата Hug

Момичета, един въпрос ми се върти в главата от известно време като пишете, че сте имали разранени зърна: щом се е стигало чак до кръв, как сте давали на бебето да суче, не ми е много ясно какво се прави в такива случаи, не трябва ли да се изчака да заздравеят и през това време то АМ ли яде?

Забравих снощи да кажа: док ми намали магнезия на 3х1 и спирам но-шпато.

# 693
  • София
  • Мнения: 15
belverde ,ами не не успяха да го снимат ,защото той така се беше извъртял и надупил,че само гърба и дупето се виждаха и след 1 час бутане,натискане и прочие не се извъртя изобщо  smile3514 И аз се ядосах, и докторката ме съжали че не мога да видя нищо ! само дето си дадох сумати пари ,а най-сладкото за мен ми беше спестено  Cry Много ме е яд  Crossing Arms
За желязото-да ,не съм знаела и постоянно поемам млечни продукти, пия го веднага след храненето и  заедно нагълтвам и магнезия  newsm12 Най-вероятно това е бил проблема ...

bi_bi ,къде видя да говоря сега за колан ?? Rolling Eyes Да ,прочела съм го щом не питам повече ! Naughty И може да сте писали ,но като тогава на момента не ми е било належащо не съм обърнала чак такова внимание,че да запомня подробности, ами съм наблегнала на други неща,които тогава са ми направили по-голямо впечатление . Peace
Така че ще се радвам ако на някоя не и дотежи да ми препоръча някое проверено място  Wink

# 694
  • София
  • Мнения: 29
Най-вероятно това е бил проблема ...

Това е  Peace То си пише как се приема и на листовката.
А за снимката щом толкова много искаш - ходи пак при същата и я помоли само за снимка, тя щом е запозната със случая, че не сте могли да го видите в муцунката. Няма да ти прави ФМ, просто една снимка - струва 2-3 лв. , а може и да не ти вземе никакви пари Wink

# 695
  • Мнения: 216
ek3otu4ha, изключително много ти благодаря за бързата отзивчивост !!! Simple Smile   bouquet

bi_bi, благодаря и на теб, да доста добре работи човека, но това ми и коства доста. Всеки един преглед при него ми бърка в джоба 25 лева. До сега ходих по веднъж месечно, след тозипът започвам през 15 дни, като това ще трае до 34- та седмица. От 34- та до края, живот и здраве ме иска всяка седмица. Което си е доста сериозен разход, но какво да се прави, като прибавим и ангажимента,  който ми е 500 лева ... хич не е малко. В тази връзка да добавя, че ходя и на др доктор по ЗК, така, че до тук мненията са две. Но, както не веднъж съм казала, доктора ми по ЗК е супер, но техниката му е лоша, така, че на нея не мога да разчитам. Та след всичко, с което ви занимавам и в тази посока да попитам: Сега ли да си нправя ФМ в 24- та седмица докато съм, (да бързам да не изтече, че с тея празници дето са от утрееее...) или да си направя третата 28- 32 седмица ?!? Генетичните съм си ги правила, от тях всичко дай Боже е наред, но остава да треперя, сега дали от невежеството си не съм направила някоя глупост като не съм ходила на първа фетална.

Последна редакция: пт, 27 апр 2012, 12:39 от babyAty

# 696
  • София
  • Мнения: 486
...bi_bi ,къде видя да говоря сега за колан ?? Rolling Eyes Да ,прочела съм го щом не питам повече ! Naughty И може да сте писали ,но като тогава на момента не ми е било належащо не съм обърнала чак такова внимание,че да запомня подробности, ами съм наблегнала на други неща,които тогава са ми направили по-голямо впечатление . Peace
Така че ще се радвам ако на някоя не и дотежи да ми препоръча някое проверено място  Wink
Е, сега не питаш, но и когато питаше и ти отговорих, не стана ясно, че си го прочела  Wink
Айде да вляза в ролята на "някоя"  Laughing - за София много добри отзиви има за Фемина и Марковс.

Бейби Ати,
  Hug Аз понеже не разчитам много на моята ЖК, също ходя и на друго място. Ако успееш да я направиш сега, екстра, само че часовете са доста заети напред, успех!  Hug

# 697
  • Мнения: 27 524
Би би, не е проблем за бебето да смукне и малко кръв с кърмата, пише го по сайтовете за кърмене. Отделен е въпросът, че болката е адска и аз лично не издържах и се отказах.  Confused

Белверде, не се мажа още, не знам дали има смисъл да започвам предварително.  Thinking Тези кремчета омекотяват и успокояват кожата. За какво да я правя мека и спокойна  hahaha предварително, да вземе после още по-лесно да се разрани  Joy По принцип казват, че ако бебето суче правилно по всички правила, не би трябвало да има разраняване, а само в началото дискомфорт при засукването отначало. Ама си зависи и от кожата и зърната явно. Дано при всички мине добре, аз съм много решена сега  Blush

А частните болници, като са с много повече пари, не би ли трябвало именно те да имат всички екстри, повече от държавните, които се гърчат на държвани субсидии?  Thinking Или докторите предпочитат да си ги глътнат като заплатки...  Crazy

# 698
  • Мнения: 4
Zdraveite mam4ete kak ste Simple Smile...sujalqvam 4e vi otklonqvam ot temata za FM no imam edno vupros4e Embarassed ot kogaa po4va da se xodi po 4esto na lekar, kogato se navleze v 3-ti trimestur li za6toto vidqh 4e edna ot mamite e pisala 4e 6te xodi na 15 dni newsm78

# 699
  • Мнения: 216
siskata123 , моят лекар иска така, да ходя по веднъж месечно до 28 седмица. 28- 34 по два пъти, а 34 до края- всяка седмица. При лекаря, който ползвам по Здравната каса, нещата стоят по различен начин. Simple Smile Все пак обаче там не плащам и стотинка. Веднъж месечно до края на осмият месец и целия девети- всяка седмица. Той също ме гледа всеки път на ехограф, освен това ме мерят- обиколка, килца (пффф) и т.н.

Блонди, дано Криско се възстанови бързо. Simple Smile

Ии, забравих да добавя за кърменето. Логично, след като чакам първо дете, не знам какво е. Но ... Сестрата на мъжа ми има две дечица, едното на 4, другото на 8 месеца. С първото дете, каза, че зърната й са били мн зле, кървяли, ужас казва. Тя суче, аз казва рева. Тя суче- аз рева. Преди всяко хранене, каза, че направо едва ли не, се е подготвяла психически, но казва, като знаеш за какво е, щеш- не щеш го правиш. Мн сериозни болки е имала, но спорен нея е нямало проблем, това, че са били разранени, напротив, по- добре това, вместо АМ. Това, пак подчертавам, са само думи, непроизлезли от моята уста. Simple Smile

Последна редакция: пт, 27 апр 2012, 12:36 от babyAty

# 700
  • Мнения: 4
mhm qsno mnogo blagodarq za infoto Simple Smile e normalno 4astnika da iska da hodi6 i po 4esto tva e v negov + ....pone az taka si mislq Simple Smile

# 701
  • София
  • Мнения: 35
Здравейте коремчета!
Днес времето пак е супер и се надявам да ми остане време да излезна пак малко на разходка.
За 3та ФМ - аз мисля да ходя,след съвета на моята приятелка,която роди преди 1 месец.Ходиме при една и съща гинеколожка,допълнително е ходила и на прегледи във Военна болница,и никой не разбра,че малкият е целият увит в пъпната връв в продължение на месец-два и затова се е родил и по-дребен,защото му беше спряно така кръвотечението...Та тя ме посъветва да си ида на 3та към 30 седмица и да го видят фъстъчето дали всияко й е наред.
Аз да ви се оплача от няколко дена малката много оскъдно ме ритка.По-скоро като хълца май я усещам.Прочетох на няколко места,че точно сега си обръщат режима и спат през дена,а нощно време будуват повечко и се надявам и тя така да се е нагласила.Иначе на едно и също място вече 4ти ден ме боцка нещо,което наподобява повече на придърпване отвътре и не е болезнено.Мислех да не е някое краче,че нали сме с главата надолу,но чак пък 4 дена да не го мърда оттам е странно...Чакам другата седмица да ида на контролен преглед да се види всичко наред ли е с малката.
Днес ще ходим да видим една количка и евентуално да я купим и съм много щастлива.Засега съм се спряла на тази http://www.krisieli.com/product/3075/plasma-red-balloons-2011-bertoni.html и се надявам да ми хареса като модел,така че стискайте палци Simple Smile
За прегледите - моята лекарка иска до 7 месец веднъж месечно и после на 2 седмици да ходя.

# 702
  • Мнения: 5
Здравейте момичета Simple Smile виждам,че обсъждате къде мислите да раждате,аз все още не съм мислила много по въпроса,но ми е интересно да чета какви са ви впечатленията Wink Макар че няма да раждам в софия,мисля за Гоце Делчев където ходя на прегледи,живот и здраве Praynig
Princess Leia стиснати палчета от нас,днес на прегледа всичко ще е ок Peace Тази твоя свекърва направо бие рекордите Mr. Green
За хълцането на бебето,аз също още не съм осетила да хълца,поне за сега немога да го различа от другите движения,който прави,сутринта много силно ме ритна във левия яичник,поне 3 пъти чак ми стана неприятно,мисля че все още е седалищно разположено.
Блонди аз също скоро имах подобен сън на твоя,ужасно е като се събудих и аз тичах до тоалетната да проверявам,Криско бързо да се оправя.И аз днес се събудих с болки в гърлото,корема също ме наболява все едно имам мускулна треска,за първи път ми се случва,дано да ми мине скоро и да не е нещо сериозно Praynig Може ли да ми кажите какво мога да пия за гърлото newsm78
За килограмите аз вече съм +11  Embarassed и от днес започвам с ограниченията,даже мисля да се възползвам от диетата на Блонди
Диони и на мен ми са подути краката и пръстите на ръцете,даже вчера едвам си свалих пръстините,а и да се оплача обувките от миналата година вече ми стискат и вчера си купих кецове #Cussing out

Последна редакция: пт, 27 апр 2012, 12:35 от megi_emo

# 703
  • Мнения: 27 524
Тук ни викат в 8-ми месец на две седмици, т.е. два пъти, а в 9-ти месец вече всяка седмица  Peace

Тайра, количката изглежда добре, само защо ми се върти, че Бертони като цяло не са много качествени  Thinking

Меги емо, аз много често ставам сутрин с усещания като за мускулна треска в корема, мисля, че е нормално. За гърлото може да си вземеш... ах, забравих му името... три... три... а, трахизан  Peace

# 704
  • София - град
  • Мнения: 141
Диони, аз там се следя от 9 седмица  Wink още тогава ги избрах.

Да ви питам аз почти по темата. От два дена зърната ми са сякаш ..сухи, нещо го няма онова специфично омазняване. Да започвам ли да се мажа с нещо, че не е много приятно така .... Питам защото виждам че кремчетата които коментирате само успокояват и омекотяват, а на мен ми трябва да овлажнява май.

А за килограми..... нещо не смея да се премеря след Великден бях + 1 и +1 за месеца си. Ама доста време мина и нещо кантара ме плаши Rolling Eyes

Сутрин като стана и от страната на която е бебка ме боли , тоалета се прави с придържане там дето е бебката и след 5 -6 минути се оправя.... луда работа.  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт