CV-та пишем безкрай, все ще ни вземат, знай!-тема No 20

  • 60 164
  • 796
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 104
И аз съм тук. Успех на всички!

# 61
  • Мнения: 1 749
Моля за малко помощ.

В началото на този месец(1ви-2ри) си подадох документите в НОИ за обезщетението за безработица, с идеята поне осигуровките ми да са покрити.
Днес ми се обажда някаква госпожа от НОИ и ми съобщава, че най-късно утре до обяд, ако не искам да изпусна срока за одобрение на докумените ми (?), трябва да взема от общината удостоверение за идентичност на имената, понеже на едни документи се водя с една фамилия, а на други - с друга. Причината е, че по лична карта се водя още със старото си име, а прекрасните ми бивши работодатели са ми издали документите за освобождаването ми на другата ми,настояща фамилия.
Въпрос: съществува ли този срок, за който говори госпожата и има ли изобщо такъв?

Другите въпроси, които аз си задавам, са: как така никой не е е обърнал внимание на документи, които съм подала в началото на месеца, а сега ми държи тон да съм отидела още днес, ама най-късно утре до обяд, за да подам въпросните документи, за които, на всичкото отгоре, има такса за експресно издаване Mr. Green ? И как така някой, който ми държи такъв тон отказва категорично да се представи с двете си имена, а ми дава само фамилия?

Дали така "любезната" госпожа нямаше предвид, че ако не подам документите днес/утре (много обичам някой, койото сам не е свършил работата си бързо да ми се обади от днес за утре) няма да получа осигуровките и обезщетението си за този месец?

# 62
  • Там където има любов
  • Мнения: 247
здравейте момичета,

да ми кажете, някоя от вас има ли наблюдение в/у трудовия пазар във Варна? За момента заплатите, които чувам, нещо не ми харесват  Sick Голям град, висок стандарт, пък заплатите сравнително ниски  Rolling Eyes .... От това, което виждам в jobs.bg, трудно се намира работа за хора с езици или греша?

Какво да ти кажа много зле е положението. Зависи наистина какво искаш да работиш. По ниско квалифицираният труд е много по високо платен. Ако си с езици можеш да си потърсиш сезонна работа на добри пари, но това е временно решение. Иначе работа в офис е около 400/500лв и то в много случаи е бруто. В някои магазини е също толкова. Ако имаш добра квалификация можеш да намериш магазин с такава основна + процент. В банките около 600/700лв. Това е информацията която съм събрала през последната 1 година. Желая ти успех  Hug




http://www.jobs.bg/f1414833
Какво да ви кажа това е или подигравка или някой профан го е писал

Последна редакция: вт, 24 апр 2012, 11:53 от Devik

# 63
  • Под кленовите дървета
  • Мнения: 953
Има ли новини от Ред Велвет?

# 64
  • Пловдив
  • Мнения: 5 039
hayasy, щом си по чл. 328 имаш право на 8м. на борсата /според тр. ти стаж от 5 до 10г./ и ще получаваш 60% от брутото.
Трябва да ти платят платената отпуска, която не е използвана до момента, една заплата обезщетение за неспазено предизвестие от тяхна страна и една заплата след един месец, ако не си започнала работа по тр. договор до тогава. Това трябва да ти го плати бившият вече работодател.
След това вече започва да тече обезщетението за безработица...Но ти трябва да се регистрираш в БТ в 7 дневен срок, май, от прекратяване на тр. договор...

# 65
  • БГ
  • Мнения: 735
Skin нали се сещаш ,че госпожата няма да си признае,че не ти е казала това ако изпуснеш срока,който е 7дни обикновено и винаги можеш да си прецакана .Аз като подавах документи ми акза 3мес. срок, после имало някаква заповед да ми връчва в срок 7 дни, ама тя я забравила.........добре ,че отидох пак та спазихме срока,изобщо  следи си ти нещата ,да не те прецакат тия от НОИ или борсата !
успех на всички,търсещи работа Peaceи аз се услушвам Peace
 

# 66
  • Перник
  • Мнения: 4 869
http://www.jobs.bg/f1414833
Какво да ви кажа това е или подигравка или някой профан го е писал

Oсобено тази част с "преференциите"....  ooooh!

# 67
  • Мнения: 1 446
Има ли новини от Ред Велвет?

Ето ме. Мина добре, говорих доста. Хареса ми ХР Мениджърката, обстановката, само местоположението не, но бих се прежалила. Все пак е много рядка възможност.

Преференции  Joy Joy Joy

# 68
  • Мнения: 803
Има ли новини от Ред Велвет?

Ето ме. Мина добре, говорих доста. Хареса ми ХР Мениджърката, обстановката, само местоположението не, но бих се прежалила. Все пак е много рядка възможност.


Браво,Ред! Не се и съмнявам, че си се справила блестящо! Успех и нататък!

# 69
  • Под кленовите дървета
  • Мнения: 953
Стискаме палци, Ред Praynig

# 70
  • Мнения: 4 569
Прибирам се от поредното интервю. И се чувствам ужасно, чак ми се реве.
Личните въпроси бяха повече от професионалните. На тези защо съм на квартира, защо не съм женена, защо нямам деца /ми щот' не мога да си го позволя финансово/  отговорих. На въпроса какво работи гаджето ми отказах да отговоря и се почнаха предположенията -пласьор, автоджамбазин, крадец. Пак отказах да отговоря.
Обикновено като кажа какво работи, реакциите са крайни. Или ме отбягват /най-често/, или почват да дрънкат глупости.
Условията не са кой знае какво, но е близо.
При смятането на заплащането тоя допусна грешка, каза повече.
И през цялото време ме гледаше като стока за продан.
Искам да работя, мамка му, не да продавам себе си.
До края на седмицата би трябвало да се обадят, но не съм сигурна че ще се съглася.
Оф, още ми е кофти.

# 71
  • Мнения: 1 446
Кви са тея въпроси  Shocked Като човек, занимаващ се с подбор съм потресена. Нито аз, нито колега, нито някой от клиентите ни си позволява такива неща, ненавиждам подобни хора. Бих се почувствала ужасно...
Днес бях впечатлена от спокойствието на колежката. Направо златно.

# 72
  • Мнения: 8 860
Прибирам се от поредното интервю. И се чувствам ужасно, чак ми се реве.
Личните въпроси бяха повече от професионалните. На тези защо съм на квартира, защо не съм женена, защо нямам деца /ми щот' не мога да си го позволя финансово/  отговорих. На въпроса какво работи гаджето ми отказах да отговоря и се почнаха предположенията -пласьор, автоджамбазин, крадец. Пак отказах да отговоря.
Обикновено като кажа какво работи, реакциите са крайни. Или ме отбягват /най-често/, или почват да дрънкат глупости.
Условията не са кой знае какво, но е близо.
При смятането на заплащането тоя допусна грешка, каза повече.
И през цялото време ме гледаше като стока за продан.
Искам да работя, мамка му, не да продавам себе си.
До края на седмицата би трябвало да се обадят, но не съм сигурна че ще се съглася.
Оф, още ми е кофти.

Естел, spoko spoko spoko Не е било твоето място явно...все някога ще стане, ще намериш нещо, където поне да не ти се плаче при мисълта, че трябва да вървиш на работа.

# 73
  • Мнения: 803
Прибирам се от поредното интервю. И се чувствам ужасно, чак ми се реве.


....


И през цялото време ме гледаше като стока за продан.
Искам да работя, мамка му, не да продавам себе си.
До края на седмицата би трябвало да се обадят, но не съм сигурна че ще се съглася.
Оф, още ми е кофти.


Estel, всяка от нас се чувства така! Сякаш сме отхвърлената част, втората ръка хора, имащи късмета да са от вторите 50% от човечеството да са без работа! Да, ама не, повярвай  ми, тоя гаден период ще мине и той ще ни донесе много изводи и поуки за бъдещето! А през това време трябва да свършим това, което не можем докато сме на работа, не съм ли права!?

# 74
  • Мнения: 22 530
Естел, о, това пак е било нищо. )

Когато се явих на интервю в агенция Митници личните въпроси бяха още по-задълбочени.

Общи условия

Активация на акаунт