С крачета и ръчички рита вече, в корема на мама СЕПТЕМВРИйското човече!

  • 28 831
  • 737
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 2 802
аз не издържах с покупките и пак се активирах, но няма да ви занимавам, че...  Mr. Green

Анхелче ... ще ме умориш бе жена  Mr. Green ...
Голяма е краста това пазерене, спор няма. С предишната бременност не излизах от сайтове и магазините. Сега някак си по-улегнало или по-спокойно гледам на нещата. А и вече прецених, че много от нещата, които щях да взема преди ... може би са щели да ми бъдат излишни  Heart Eyes
Както и да е ... всеки трябва да си изживее тръпката, какво по-хубаво от това ... и чакаме покупките, няма да се скатаеш така от нас  Wink

Рошличка ... няма изобщо никаква представа, защото не съм се интересувала, но и аз бих предпочела еднократните пелени ... слагаш, махаш и хвърляш  Whistling Mr. Green

П.П. лелеле ... отивам да подготвям новата тема, че не останало  ooooh!
... който хайманосва четири дни, сега така ще е  Whistling Mr. Green

# 721
  • Мнения: 478
Аз много съм се зарибила по тея многократни пелени...те са точно като памперси само дето се перат, а имат и толкова сладички десени...мен ме привлича точно идеята че не е толкова лесно колкото с еднократните и така няма да се ослушвам да го уча на гърне, защото идеята за големи деца да стоят постоянно в памперси не ми харесва ама никак...пък и да опазя и аз малко природата, че един памперс се разграждал за 200 години, а аз ще изхвърля хиляди...А и като се замисля работата ми докато съм в майчинство ще е само да се грижа за бебето, така че ще преживея малко повечко пране Simple Smile

# 722
  • Варна
  • Мнения: 773
Нямам никакво намерение да ползвам многократни пелени. Те хората са го измислили да си улесним живота , а и не живеем 30-тина години назад. За ученето на гърне ще се научи както голямата.

# 723
  • Мнения: 54
Хоп, здравейте и от мен днес Hug
За многократните пелени аз мисля, че и друг път съм писала, че ще ползвам само такива, има страхотни модели. Да не говорим за предимствата пред тези за еднократна употреба: излизат много по-изгодно, материите са дишащи и кожата на бебето се чувства по-добре (направете аналогия с дамската превръзка, която запарва кожата) по-екологични са и т.н. Разбира се всеки решава за себе си и аз приемам и използването на еднократните такива... Peace Ro6li4ka ти към кои си се ориентирала, аз гледах на Bambinex Peace
За пазаруването явно мен наистина не ме тресе тази мания (засега) Grinning До момента не съм купила и едни чорапки даже...Някак си ми изглежда още доста далечно, след 7 месец тепърва ще започваме с покупките...Само за кошарките и мебелите които са дървени исках да напомня на всички момичета да ги купят малко по-рано, а не в последния момент, тъй като тези които са с пресен лак трябва да престоят няколко дни, за да изветрее миризмата Peace Иначе като цяло смятам да пазарувам наистина неща, от които ще имам нужда, а не глезотии (е, разбирам, че това което е необходимост за един за друг е глезотия), тъй като в момента 3/4 от бебешката индустрия са излишни неща, психиката на мамите е доста податлива и искат да имат всичко, всичко, всичко...Аз искам да си гледам дечицата доста по-еко и то не защото не мога да си позволя да купя овлажнител за въздуха примерно...а защото една тенджерка с вода на радиатора върши същата работа Wink
Другата седмица ще ходя на преглед и на ФМ да видим мъничците и да видим пола Wink Peace

# 724
  • Мнения: 369
ro6li4ka, smiley_girl Аз ползвам многократни пелени! Мъж ми ги купи от ebay  Mr. Green
Обаче, започнах да ги ползвам постоянно след 4-5 месец. До тогава не смогвах на бройките /имам 20 броя/ Много дрискане пада в началото  Crazy  и  просто докато изсъхне памучната част, вече е време да сменям и така...За памучните подложки, слагам малко белина "Аче" като акото е било от морков да речем.  Много са ми удобни, никога не сме имали червено дупе. Виж от "Пуфиса" беше постоянно огнено червено  Confused Сега сме на етап отказване от памперс  Wink

# 725
  • Мнения: 272
smiley_girl   мисля като теб  newsm10.
Ние също не сме купили нищо още, живот и здраве след 7,8 месец ще се насочим.
Честно казано доста ми е трудно да подберем нещата, затова и не бързам.
Първо бебче ще ни е и малко трудно се ориентирам в целия този пазар на детски стоки. Затрупани сме от марки, уреди, козметични продукти... Embarassed, но с времето ще влезнем в час. Simple Smile
Засега единственото което влязохме да гледаме са сгъваемите кошари и честно казано съм доволна, имаше много хубави и на прилични цени от 80 лв и нагоре, тези около 100-150 лв ми се видяха малко по-стабилни и със колелца от едната страна.
Това е от мен засега, от днес съм на работа/една седмичка си почивах Simple Smile/.
Хубава и слънчева седмица на всички мами.  Hug


# 726
  • Мнения: 4
Рошличка, Смайли, мама Зайка - много се радвам, че има хора с желание за многократни, направо ви се възхищавам, шапка свалям на ентусиазма  Party

добре, ще споделя за покупките  Mr. Green купих си термометъра за чело на Чико - за 32лв, а нов е 74лв
също и слинг - на швейцарска фирма - нов струва 80лв, аз го взех за 23лв
http://www.labaleine.ch/xtCommerce/product_info.php?info=p31_SLI … Puppeneltern.html
само цвета на моя е друг, марката същата  Party

като гледам с тази скорост юли месец всичко ще съм купила  Party

така си мечтая за моренеце... Grinning

# 727
  • Мнения: 4
аз вчера ударих проучване на подплънки за кърмене - повечето мами споделят, че многократните не попивали, а еднократните на някои марки - пускали влакна  Mr. Green

в крайна сметка мисля като дойде време да взема най-евтините за многократна употреба и 1 пакет за еднократна, пък по-нататък както дойде...

# 728
  • Мнения: 2 096
И аз им се чудих на многократните.. но съм адски гнуслива. Най-вероятно няма да се прежаля.

# 729
  • Мнения: 4
имам най-накрая окончателен вариант на козметика  Mr. Green ще я поръчам юли месец от САЩ
за къпане с вредност 1 - http://www.drugstore.com/mustela-stelatopia-cream-cleanser/qxp343537?catid=182480
крем/подсичане с вредност 2 - http://www.amazon.com/gp/product/B001190D5Q/ref=ox_sc_act_title_ … ;m=A1B7M9EQGNCLQA
лосион за тяло с вредност 1 - http://www.drugstore.com/babo-botanicals-calming-moisturizing-lo … 5496?catid=182484

# 730
  • Мнения: 369
anghella  Laughing Браво мацка! Ами аз имам термометър, инфрачервен, струваше 80 кинта и...мери точно САМО като малкия не шава. Приближаваш до слепоочието и готово! Калин само си върти главата насам натам като го натисна да го измеря и нищо не става...но виж като заспи го следя с този термометър  Peace
Подплънки: имам на Авент многократни с дантелка, свършиха ми страхотна работа и в дните на голям млеко надой.  Mr. Green

# 731
  • Мнения: 510
Може ли да пуснете линкове към многократните пелени  Blush
Идеята ми допада. Може би ще се пробвам след първите 3-4 месеца....

# 732
  • Мнения: 4
мама зайка_ - уф, олекна ми за термометъра  Mr. Green много се чудех, дали ще мери точно, но 32лв си беше изкушение, пък и ще сверявам с живачния по мене  Grinning

# 733
  • Мнения: 369
Линк към памперсите Цък
Направо ще снимам моя младеж да видите как стои.
Между другото почти му махнах памперса, само нощния е малко зор.
anghella  Hug

# 734
  • Мнения: 175
Мога само да похваля тези който са решили да са на многократни пелени...ще ми се и на мен, но и аз съм гнуслива...
Допада ми идеята да не изхвърля излишен боклук който се разгражда трудно, също мисля, че наистина пелената спарва и би било по-добре на бебе да е с пелена естествен материал, но.....няма да мога да се справя  Embarassed Crazy

Общи условия

Активация на акаунт