За баща ми с "любов"....

  • 12 616
  • 45
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Отдавна обмислям дали да пусна такава тема, не знам търся ли съвет или просто подкрепа.

Баща ми е странен човек, много инатлив, горд, едно време беше и озлобен, биеше и тормозеше майка ми, но сега му минаха тия слабости.
Сега не ми говори. От както малката се е родила той все има мнение по въпроса за гледането й, все ме упреква че нещо не правя като хората. Последно като ходихме при тях баба й беше купила някакъв Помбер мисля и той като почна пак "съсипвай си детето щом искаш, как не ти омръзна да го съсипваш, прави си каквото знаеш, няма да се меся за да ме мрази после..." при което толкова ми дотегна, станах и си тръгнах. От тогава 5 месеца не ми говори, не се обади за рождения ми ден, нито за този на детето, на който между другото го поканихме но той каза че няма да дойде. Не искам да изглежда сякаш съм се фръцнала и съм си тръгнала, това му поведение се повтаряше сиситемно, примерно сядам да я храня и нещо й говоря "айде мамо още лъжичка", той идва и почва "престани да насилваш детето да яде, само глупости правиш, какво искаш да се освини като тебе ли?" и т.н. и т.н. и всичко това с тон който не мога да пресъздам чрез форума.
После ме изтри от приятелите си във фейсбук  Mr. Green А още по късно ми забрани да стъпвам в тях!! Ей от това най много ме заболя. Какъв човек е. Как може да не искаш да виждаш единствената си внучка и дъщеря си. Що за човек си. Майка ми все ме убеждава да му се обадя и да му се извиня. Така е свикнал, защото така е било цял живот. Ако се прибирах малко по късно, примерно вечерния ми час е в 10, аз съм се прибрала между 10 и 11, започва да ме нарича уличница, курва и какви ли не още, а винаги съм била добро дете, с отличен успех и поведение. После не ми говореше и искаше да му се извинявам  Shocked Винаги съм се извинявала  ( и не само аз , и брат ми, и майка ми) в името на добрия тон в къщи, сега обаче не изпитвам нужда и потребност да му се извинявам.

Ей го, излях си душата. Искам да чуя и второ мнение на нещата погледнати отстрани   bouquet

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Като цяло баща ти е прав по съдържание, но не и по форма.

# 2
  • в рока
  • Мнения: 1 119
Какво да ти кажа-не си избираме родителите.Моят баща не става за нищо.С времето се алкохолизира.Или ти не е точната дума.3 месеца не лизва,но после седмица не изтрезнява.Много добър,но със слаб характер,което ме подлудява.Вместо да ми помага,той затъва.А е бивш учител,умен е ,но много слабохарактерен.Не мога да му простя за това.........

# 3
  • Мнения: 22 431
Хммм, все едно слушам за моя дядо.
Същите простотии, изцепки, държание, реплики..
Грозна история...
Аз не бих тръгнала да се извинявам...а и за какво? Че имаш мнение как да си гледаш детето...
Да си мре от болестта, да се сърди и да прави каквото желае. Убедена съм, че е почти и без приятели....или пък събира от кол и въже и ги влачи у вас, че да ги храни и слугува майка ти?

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Не ми стана много ясно за какво трябва да му се извиняваш. но след подобна поредица от случки аз не бих го погледнала повече, камо ли да се извинявам. За какво ти е общуването с такъв човек? Да те трови? Вероятно ти е мъчно, че нямаш бащата който би искала, но не бъркай двете неща. Този никога няма да стане такъв. Примири се с мисълта, че не си случила на баща и толкоз. Зачеркни го от мислите си и продължи напред.

# 5
  • Мнения: 4 569
Za tvoe добро прекъсни всякакви контакти с него.
По-добре без него отколкото да те натоварва психически.

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Не съм имала досег с подобни мъже в живота си и ми е трудно да ти дам точен съвет...

Аз не бих се извинила ... не виждам нещо да си го нагрубила или да си му причинила нещо лошо... Май той трябва да се извинява на всички вас, не вие на него...

# 7
  • Мнения: X
Не ми стана много ясно за какво трябва да му се извиняваш. но след подобна поредица от случки аз не бих го погледнала повече, камо ли да се извинявам. За какво ти е общуването с такъв човек? Да те трови? Вероятно ти е мъчно, че нямаш бащата който би искала, но не бъркай двете неща. Този никога няма да стане такъв. Примири се с мисълта, че не си случила на баща и толкоз. Зачеркни го от мислите си и продължи напред.

Eй тука се крие цялата истина, все ми се иска да стане добър и грижовен, да мога да му оставя детето или да излязат на разходка както прави свекър ми. Живея с мисълта че някъде дълбоко в него е скрито нещо добро, че има добра душа.


Като цяло баща ти е прав по съдържание, но не и по форма.

Не смятам че е прав, с едно пакетче Помбер едва ли става дума за съсипване. С храненето - аз съм човек който никога не насилва детето да яде, пък за късмет съм попаднала на дете което се храни абсолютно нормално, просто си говорим, случва се на втората лъжичка да й кажа "хайде отвори устата за да влезе супичката" например, но това няма нищо общо с насилване, а просто си говорим, както бих й казала "хайде сега да облечем блузката" докато обличам блузката без това да е свързано с насилствено действие Simple Smile Тъй че не мисля че е прав, пък начина по който го казва съвсем  Peace

# 8
  • В уютен дом! Елените
  • Мнения: 59
Четейки поста на авторката, все едно познах свекър си. Той така постъпваше с мъжа ми преди години, а майка му си траеше и подкрепяше съпруга си.Тогава още живееше с тях, една вечер при поредната лекция той си събра багажа и се изнесе.Две години не си говори нито с майка си, нито с баща си.После решихме да правим сватба и някак го убедих да им се обади, та се пооправиха нещата, сега внимават какво приказват.
На твое място, не бих търсила такъв човек, пък бил той и баща ми.Гледай семейството, което си създала и го остави да отрови само неговия живот, но не и твоя.

# 9
  • Мнения: 646
От части все едно чета за майка ми,тя така и не се промени, но пък и аз прекратих всякакви взаимоотношения с нея.Такъв човек не ти трябва в живота, още по-малко в този на детето ти.Свекър ми беше започнал да си подпийва(доста) и след една от тежките вечери, на сутринта му казах така: "Ако искаш внука ти да си спомня за теб единствено пиянските ти истории продължавай все така, а ако искаш да обича дядо си и да си спомня с умиление за теб спри да пиеш".
Сега ще кажа същото и на теб, ако не искаш детето ти да има такива спомени за дядо си просто отпиши този човек от живота си,колкото и да ти е трудно.По-добре без дядо отколкото като се сети за него единствено и с омраза да си спомня как е тормозил мама и баба.

# 10
  • София
  • Мнения: 7 990
Баща ти действа с много класически прийоми за манипулация - вменяване на вина.

# 11
  • Мнения: 12 662
Почнала си да се освобождаваш от психическия тормоз, не се предавай. Дори си направила първата крачка - поканила си го на рожден ден.

# 12
  • Мнения: X
Цитат
Eй тука се крие цялата истина, все ми се иска да стане добър и грижовен......
Ако досега не е показал доброта и загриженост, едва ли отсега нататък ще се промени.
Аз поне не бих залагала на това....
Дръж се на дистанция.След като Ти получаваш обиди, няма за какво да се извиняваш.
Ако на него нещо му светне лампата, о.к.Ако не, май е по-добре да нямате много допирни точки.
Просто има хора, които не са и никога няма да бъдат Родители.

# 13
  • Мнения: 741
по късно ми забрани да стъпвам в тях!!
Той е показал своето решение. Преживяла си го тежко и болезнено, и това е повече от естествено... Преминала съм точно през това и знам какво е... Въпросът "Защо?", който винаги ще си задаваш, ще те кара непрекъснато да се стремиш да докажеш пред него, че не си лошата дъщеря, за която той те е възприел; че всъщност си дъщерята, с която той може да се гордее...
Дали ще е грешка, само времето може да покаже... Решението, дали да изтърпиш още и още унижения и болка, трябва да вземеш сама.
Аз, от опита който е вече зад гърба ми, мога само да ти кажа, че насила обич не се дава, насила не се взема...
Дистанцирането от източника на проблеми и унижения, ще ти помогне да заживееш и по-спокойно, и - по-щастливо...
И не чувствай вина! Защото - вина НЯМАШ!
 Hug

# 14
  • Мнения: 2 216
Баща ти действа с много класически прийоми за манипулация - вменяване на вина.
Peace
Диктаторът не може да преглътне, че вече си самостоятелна личност, със свое семейство и дете, на която той не може да налага волята си.
А ти приеми, че е такъв и не храни надежди да се промени.

Общи условия

Активация на акаунт