За и против слънчевите очила?

  • 4 256
  • 55
  •   1
Отговори
# 45
  • Пловдив
  • Мнения: 1 219
От написаното в темата установих, че проблема ми със слънчевите очила е сериозен, но не и неразрешим. Купувам евтини очила, защото съм в състояние да затрия 4 - 5 чифта на сезон. Но пък рядко улучвам очила, които да не ми пречат (то май и няма как да стане де). Ако ми блести слънцето - пречи ми, ако съм с очила - те пък ми пречат и не виждам с тях. Може би ще трябва да прежаля най сетне прилична сума за качествени очила. Само как ще ги опазя от себе си не ми е ясно.

# 46
  • Мнения: 2 931
От написаното в темата установих, че проблема ми със слънчевите очила е сериозен, но не и неразрешим. Купувам евтини очила, защото съм в състояние да затрия 4 - 5 чифта на сезон. Но пък рядко улучвам очила, които да не ми пречат (то май и няма как да стане де). Ако ми блести слънцето - пречи ми, ако съм с очила - те пък ми пречат и не виждам с тях. Може би ще трябва да прежаля най сетне прилична сума за качествени очила. Само как ще ги опазя от себе си не ми е ясно.
    Увреждаш очите си с такива очила. Зеницата е разширена и UV лъчите проникват много по-лесно. Дори да не са много скъпи, непременно си купи очила със защита. Ще ги опазиш от себе си с малко усилия в началото. После ще ти стане навик.  Grinning

# 47
  • София
  • Мнения: 35 280
Твърдо "за" хубавите очила. От 200 до 500лв има прекрасни екземпляри Laughing Струва си инвестицията Peace

# 48
  • Мнения: 934
От написаното в темата установих, че проблема ми със слънчевите очила е сериозен, но не и неразрешим. Купувам евтини очила, защото съм в състояние да затрия 4 - 5 чифта на сезон. Но пък рядко улучвам очила, които да не ми пречат (то май и няма как да стане де). Ако ми блести слънцето - пречи ми, ако съм с очила - те пък ми пречат и не виждам с тях. Може би ще трябва да прежаля най сетне прилична сума за качествени очила. Само как ще ги опазя от себе си не ми е ясно.
И аз бях така едно време по 4-5 чифта си затривах като на шега. Обаче след като инвестирах добра сума, да знаеш как си ги пазя. Вече  второ лято ще карат моите. Когато ги купувах, освен дизайна гледах UV филтъра и да са достатъчно гъвкави и да издържат на моето безхаберие. Пу Пу да не им е уроки още са здрави въпреки мен. UV филтъра не най-високия за да не ми затъмняват много, че тогава съм като прилеп, но все пак отнемат достатъчно светлина и не ме болят очите и не се налага да ги присвивам. Шофирам само и единствено с очила дори и да няма кой знае какво слънце. Остава си проблема с тъмните подлези или тунели, но тогава не забравям да ги махна, защото мен така ме подпря един идиот в тунела, защото си караше със очилата и въобще не видя, че има спрели коли. Мъжът ми пък има очила с диоптър, който на слънцето стават тъмни и той си е доволен от тях.

Последна редакция: вт, 24 апр 2012, 23:18 от УФСЪ

# 49
  • Мнения: 36
Аз съм изцяло против всякакъв вид слънчеви очила. Моето мнение е , че всяко изкуствено нещо, което носим пред очите си уврежда зрението и изнежва ретината. Няма значение марката и това, от какво е направено стъклото... Никога не съм носил слънчеви очила. Не ми е проблем дори и насрещното слънце.... Засега поне...  Simple Smile

Последна редакция: ср, 25 апр 2012, 08:36 от mipopov

# 50
  • Варна
  • Мнения: 1 423
Любим аксесоар са ми слънчевите очила. Цяла мъка е, ако ги забравя на излизане. Но не мога да стоя с тях като започне да се смрачава или в затворено помещение. Иначе, от скрупули не страдам, че не ги свалям като говоря с някого, никак даже, нито ме дразни, че някой друг не го прави.

# 51
  • Мнения: 1 288
Поляризираните стъкла махат отблясъците. Полароид предлагат такива очила - с поляризирани стъкла и 4та степен на затъмнение (за планинари, за моряци и т.н.), с които не може да се шофира. Аз също съм с чести главоболия и ако нося няколко часа поляризирани стъкла, ме заболява главата.

Даже оттам идва името на марката, мисля, че са пионери в този метод.
Моите са на П-д, безотказно тъмни очила  Laughing - не могат да ме съборят нито отблясъци, нито силно слънце, но наистина след известно време започват да дразнят.

# 52
  • София
  • Мнения: 2 217
От нищо не се изнервям така, както от болката зад ушите при носенето на очила.....Не нося.....Само да ми държат косата понякога....

# 53
  • Мнения: 12 679
От написаното в темата установих, че проблема ми със слънчевите очила е сериозен, но не и неразрешим. Купувам евтини очила, защото съм в състояние да затрия 4 - 5 чифта на сезон. Но пък рядко улучвам очила, които да не ми пречат (то май и няма как да стане де). Ако ми блести слънцето - пречи ми, ако съм с очила - те пък ми пречат и не виждам с тях. Може би ще трябва да прежаля най сетне прилична сума за качествени очила. Само как ще ги опазя от себе си не ми е ясно.

Имам го същия проблем. Купувам от по-стари колекции, доста по-евтинки.

# 54
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Много ги обичам и често нося слънчеви цайси.
Едно време, когато бях малка се чудех на мама, как не може да излезе без тях, ама сега много добре я разбирам.  Heart Eyes
Моите не са нищо особено, но слънчев лъч не пропускат и като ходя нон-стоп с тях в слънчево време и ставам като с Маската на Зоро. Но моята маска е бяла  Joy

# 55
  • Мнения: 11
Без очила лятото не мога да ходя навън, очите ми привличат много слънцето и са чувствителни, от постоянното присвиване после ме боли главата.
Имам няколко чифта, 2 скъпи модела и две по-скромни, от всичките чифтове съм доволна, да имат защита е важно и да ми отиват на лицето. На много от луксозните модели плащаш за бранда и изгъзицата, не толкова за ув.

Общи условия

Активация на акаунт