Подсъзнанието може всичко 49 (линкове за всички техники на първа страница)

  • 72 275
  • 714
  •   1
Отговори
# 660
  • близо под тепетата
  • Мнения: 669
И аз да кажа за книжките..... "Тайната" бе първата ми книга Peace  смятам в най-скоро време пак да я препрочета. Сега чета Дж.Кехоу....от около 1.5 година я имам и все отлагам прочита ѝ(срам ме е Embarassed ) и с всяка следваща глава отново и отново стигам до заключението, че пише много истини-в много от думите му откривам описание на мен самата Simple Smile за съжаление съм се отдалечила много от този начин на мислене и искам пак да си стана старата, излъчваща позитивизъм и искрено щастие Маги Hug , липсва ми Laughing
А след прочита на Кехоу, разбрах къде ми е грешката и от 2дена насам упорито се опитвам да я поправя, макар да знам, че няма да стане отведнъж....продължавам смело напред, замествайки веднага щом се появят лошите мисли и сценарии с положителни такива(нищо, че някои са леко невъзможни...но нали няма невъзможни неща? Rolling Eyes Peace )

Когато приятелят ми ми каза за "Тайната" и гледахме филма, си взех книгата и като я прочетох си казах " Ами, че аз и преди си прилагах този метод", само не знаех точно как действа и всички тези подробности около визуализациите, утвържденията и т.н.  Замислих се за миналото си и открих много неща, които съм постигнала чрез силна вяра и редовни визуализации(тогава за мен си ги наричах "мечти" Laughing )-винаги така са се завъртали нещата, че да получа това, което съм искала(дори открих, че една моя рисунка от 5ти клас се е сбъднала Laughing )
Странното беше, че тогава си мислех, че някои случки са липса на късмет, но се успокоявах, че нищо не се случва без причина и че така е било писано/е трябвало да стане Peace и май наистина е така Rolling Eyes  И все пак съм 1001% убедена, че без визуализациите ми тогава(колкото и трудно постижими да са били), не би се случило всичко преживяно.

Както и да е, отплеснах се Joy  исках само да кажа на който има някакви съмнения относно тази техника - НЕ СЕ СТРАХУВАЙТЕ ДА МЕЧТАЕТЕ, ПОЧУВСТВАЙТЕ МЕЧТИТЕ СИ, ВЯРВАЙТЕ и всичко ще се нареди! Hug Mr. Green

# 661
  • Мнения: 48
. В последно време, когато ме попитат, какви книги предпочитам - отговарям - "такива без главен герой".

 Laughing И аз все така отговарям. А първата ми книга беше "Подсъзнанието може всичко", сега чета Силва, от толкова много книги които съм навряла в киндъла, немога да реша коя да е следващата ми, но мисля да е Луиз Хей, абе имма доста за четене, кога ще смогна незнам  Heart Eyes

# 662
  • Мнения: 1 652
Dess, Hug!

първата ми книга беше - Тайното учение- на Богомил Райнов и след това Агни Йога  и Листа от градината на Мория. Това беше преди 20 години.

# 663
  • София
  • Мнения: 577
Момичета, благодаря ви за подкрепата smile3525
Обмислях ситуацията от всички страни, за които се сетих. Мисля, че по-големите проблеми са в душите ни. Аз се опитвам да намеря себе си, надявам се и той да прави същото и когато това стане, да намерим път един към друг.
Следващото новолуние е в Близнаци, започва на 18, около 19 часа. Желанията са за движение-кратки пътувания, пренасяне, автомобили; учене, умение за общуване,екота при общуване, положителни ежедневни взаимодействия, уталожване на психическото напрежение.

# 664
  • DE
  • Мнения: 2
Момичета, препрочетох линка за желанията, ама нещо не разбрах как да определя моя най-мощен период?
И желанията се написват един път и прибират нали? Не се преписват всеки ден?
Ако мислите, че звуча "неинформирано", а си всичко си пише на първа страница кажете и да ида да чета пак Simple Smile Не искам да задавам глупави въпроси  Hug

Иначе по темата за книгите: гледала съм Тайната много пъти и имам Силата на положителното мислене, която чета пак и пак и пак...Даже не знам дали съм стигала до края на книгагата, но пък такъв душевен мир ми дава, че това ми стига... Свалих си книгата на Кехоу, обаче понеже ми е на компютъра и по цял ден без това се зверя на него, ако тръгна да чета така няма да ми повлияе...Затова изчаквам за по-спокойни времена

# 665
  • Мнения: 267
Здравейте! Страхотна тема!
Искам да попитам коя е книгата, която най-силно ви е въздействала? Има ли такава, която е преобърнала живота ви, след прочитането й?

Помагате ми много с вашите коментари. Благодаря ви!  Hug

# 666
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Оп , сетих се Карлос Кастанеда ако причислявате книгите му към обсъжданата литература , значи той ми е бил първия   Mr. Green на 20 и ....  Flutter




Здравейте! Страхотна тема!
Искам да попитам коя е книгата, която най-силно ви е въздействала? Има ли такава, която е преобърнала живота ви, след прочитането й?

Помагате ми много с вашите коментари. Благодаря ви!  Hug

До сега най ме е изкефил Дийпак Чопра , първата ми негова книга бе "Книгата на тайните"



От книгата :


Цитат
Заключената врата е във вас, там е и ключът!
"Ако не беше огромното усилие, което полагаме, за да отричаме, да се потискаме и да се съмняваме, животът на всеки от нас би бил постоянно откровение. Заключената врата е във вас, там е и ключът. Първата стъпка да го намерите е да признаете, че никой не крие някакво знание от нас, освен самите ние. И никой друг не знае отговорите. Така че, това не е книга с езотерични познания. Това е книга с подсказвания, напомняния, проблясъци на интуиция и въображение – всичко, което ви е нужно, за да откриете ключа. А този момент ще настъпи, когато можете искрено да кажете: "Трябва да знам. Не мога да чакам и миг повече." Приемете съвсем буквално думите от Новия завет: "Почукай, и ще ти се отвори, поискай, и ще ти се даде." Толкова е просто. Не е нужно да си извоювате правото да чукате. Не е нужно да знаете повече, отколкото вече знаете. Следващата ви мисъл, чувство или действие са достатъчни, за да разкрият и най-дълбоките духовни тайни."

Последна редакция: пн, 11 юни 2012, 02:23 от Desss

# 667
  • Мнения: 1 652
Много са книгите- не мога само една да посоча.
"Древната тайна на цветето на живота", Др Мелхизедек, Карма - Лариса Дмитриева, Златното обещание на Рона Хърман, книгите на Стийв Ротър и Групата за които говорих.

Напоследък ме привлича темата за физическото чистене на организма. Защото наред с физическото настъпва и духовно чистене. Не може чиста душа да живее в замърсено тяло, нали? Вибрациите на тялото съответстват на тези на душата. Една книга в тази посока- Клетъчно пробужсане на Барбара Рен, както и Апакрифният трансърфинг на Вадим Зеланд.

Да попитам и аз нещо, като сте започнали да питата-  Промениха ли се сетивата ви- след толкова книги,  медитации, след толкова работа за повдигане та съзнанието- виждате ли нещо по-различно или чувате ли нещо по-различно, или може би чувствате? С две думи- изтъня ли завесата?  И с какво живатът ви се промени?

# 668
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
Съвсем първата ми книга от тоя тип беше на Лазарев. ГолЕма грешка ooooh! Обърка ми възприятията за години наред.

"Подсъзнанието" така и не го дочетох.

Всъщност книгите, които са ме създали изобщо не са езотерични, а фантастични. Първа беще "Атинянката Таис" в далечната 198...  После "Time Enough for Love" на Хайнлайн, която пък ме доведе до "Stranger in a Strange Land" - мдяяяя, говорете ми за изкривено подсъзнание Mr. Green Той е човекът, който ме научи да мисля с главата си и да не се срамувам от факта. Както и че Вселената е не само по-странно място, отколкото си представяме, а много по-странно, отколкото изобщо можем да си представим. Негова е и идеята за "Вселената като мит", коятомодерната квантова физика развива.

А сега, след като изчетох (и отхвърлих) купища литература, разбрах, че Симорон е моята техника. Бурлан, Гурангов/Долохов и Лисси Мусса.

А на въпроса на darena - моята завеса не само изтъня, ами направо се прокъса. И преди са ми се случвали неща, които хладният ми аналитичен ум не можеше да обясни. От толкова четене и практики само се научих да не ги пренебрегвам и да не се опитвам да ги обясня. Понякога, обаче, бих предпочела да не ми се случваха.

Примерче: От години следя борбата с рака на един виртуален приятел. Уж беше се преборил, което беше повод за голям интернационален купон в сайбърспейса.  Наскоро, обаче, сънувах че чета съобщение от майка му "С. почина." Събудих се с огромното облекчение, че е било само сън и всичко е наред. Същия ден отворих страницата му и имаше съобщение, че при рутинен преглед са му открили меланома - най вероятно като резултат от досегашните лечения. Гадно...

Сега имам 2 варианта - или да приспя  шестото си чувство, или да започна да го осребрявам newsm78

Последна редакция: пн, 11 юни 2012, 09:52 от Делфина фон Ю.

# 669
  • Мнения: 2 761
Напоследък ме привлича темата за физическото чистене на организма. Защото наред с физическото настъпва и духовно чистене. Не може чиста душа да живее в замърсено тяло, нали? Вибрациите на тялото съответстват на тези на душата. Една книга в тази посока- Клетъчно пробужсане на Барбара Рен, както и Апакрифният трансърфинг на Вадим Зеланд.

Интересени книги-има ли ги някъде за теглене?

Цитат
Вибрациите на тялото съответстват на тези на душата
Намирам,че обратното е вярно.
Какво казва книгата на Барбара Рен по въпроса-кое първо трябва да се очисти-физическото или някоя от обвивките?

# 670
  • близо под тепетата
  • Мнения: 669
Не хранете това, което ви тормози с енергия, като мислите за него непрекъснато и пишете за него . Забравете го, игнорирайте го и то ще загине поради липса на храна.
с много обич  Hug

Преглеждах стари теми и попаднах на тези думи....убедена съм в истинността им и правя точно това! Благодаря ти, Darena Hug  bouquet  Винаги мислите, чувствата и енергията ни трябва да са концентрирани върху положителните неща от живота ни! По този начин те само ще се увеличават!:peace:

Edit:  Момичетааааа....  Hug Да ви споделя радостта си! Две мои мечти се сбъдват! Направо не мога да си намеря място от щастие!!!! newsm44 От толкова дълго време се надявах, но явно е трябвало да дойде точният момент... а сбъдването на едната от тях е една стъпка към сбъдването на една друга, понеже са свързани двете Peace

Последна редакция: пн, 11 юни 2012, 12:58 от magito1986

# 671
  • Мнения: 79
Поздрави, magito1986   Hug
много си позитивна и слънчева

Последна редакция: пн, 11 юни 2012, 13:08 от Lily Rose

# 672
  • Под кленовите дървета
  • Мнения: 953
Честито Магито1986   bouquet
Нещо май-май на сватба и бебе ми мирише при теб Laughing

# 673
  • Мнения: 1 652

Цитат
Вибрациите на тялото съответстват на тези на душата
Намирам,че обратното е вярно.
Какво казва книгата на Барбара Рен по въпроса-кое първо трябва да се очисти-физическото или някоя от обвивките?

Паралелно и едновременно. Когато чистиш тялото, чистиш и душата и обратното, ако се опитваш чистиш душата - няма да имаш успех в замърсено тяло.

 А за вибрациите - да И обратното е вярно.

Магито- честито! сърцето ти е на много красиво място!  bouquet

с много обич  Hug

# 674
  • близо под тепетата
  • Мнения: 669
Това е благодарение на всички вас и на тази темичка. Много е позитивна!!!  smile3501
Много, много много ви благодаря!  bouquet

Мерси, Lily Rose,darena,jasmin_veni!   

jasmin_veni, все още не, ама аз си ги визуализирам тези неща от ехе-е-е-й кога Joy (напоследък бях зарязала положителните нагласи и вземах всичко за даденост- най-голямата ми грешка, та отскоро започнах пак да си бъда "Аз" Flutter ) и напоследък започнах да визуализирам и да (си hahaha ) говоря така все едно нещата, които искам, вече са се сбъднали (мн съм зле, знам...ама това ми е начинът Laughing ), а преди винаги използвах бъдеще време... Naughty

Усещам, че днешния ден ще ме държи заредена дъъъълго време и си обещавам, а и тук пред вас, че ще е така Mr. Green

 Hug Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт