Кантора Митрани

  • 15 623
  • 122
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 3
Ми аз пък не мога да си представя толкова години да живееш с една жена и изведнъж заради една въртиопашка да решиш, че не я обичаш.
Бая тъпо и плоско би било и мен лично би ме разочаровал безмерно сериала, ако изчезне Невена заради мацката.

Ми според мен образа на Милена го показват не толкова елементарен, самия факт че тя не иска да стои под крилото на баща си означава, че иска сама да си извоюва място в живота, а също и факта че е любимата студентка на Берто, а ние знаем той не греши за хубавите и лошите хора.
Мисля сценаристите ще покажат по задълбочено всеки герой в следващите серии.

# 106
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 540
Ми аз пък не мога да си представя толкова години да живееш с една жена и изведнъж заради една въртиопашка да решиш, че не я обичаш.
Бая тъпо и плоско би било и мен лично би ме разочаровал безмерно сериала, ако изчезне Невена заради мацката.

Ми според мен образа на Милена го показват не толкова елементарен, самия факт че тя не иска да стои под крилото на баща си означава, че иска сама да си извоюва място в живота, а също и факта че е любимата студентка на Берто, а ние знаем той не греши за хубавите и лошите хора.
Мисля сценаристите ще покажат по задълбочено всеки герой в следващите серии.

T.e. във втори сезон.

# 107
  • Мнения: 170
Сега, по казуса с художника ще се опитам най простичко да обясня как стоят нещата от гледна точка на нашата правосъдна система.

Срещу художника първоначално беше заведено производство на осн. чл. 122 НК - убийство по непредпазливост. Убийството по непредпазливост е дело от общ характер, а не е от частен такъв. Производството е образувано след постъпила жалба от съпруга на пострадалата, но в случая жалбата играе роля на сигнал с който да се сезира Прокуратурата и органите на досъдебното производство. Обвинителя в случая е Държавата в лицето на Прокуратурата. След приключване на съдебната фаза на наказателното производство съда постанови присъда - в случая оправдателна. Дотук добре, но възникнаха въпроси след като излязоха нови факти и обстоятелства доказващи вината на художника и умишленото му деяние. Наистина и нашия закон казва, че "Никой не може да бъде съден два пъти за едно и също деяние". Това е вярно, но ... в настоящия казус излязоха наяве нови обстоятелства, които са основание за обжалване и протест на постановената присъда и сочене на тези нови обстоятелства в горната инстанция с искане делото да се върне за ново разглеждане или за доразследване. При така създалата се фактическа обстановка делото всъщност следва да се върне на ниво досъдебна фаза-дознание за доразследване. Излиза се с ново заключително постановление. Прокурора внася нов обвинителен акт с новото обвинение, което вече не е за деяние по непредпазливост - убийство по непредпазливост - чл. 122 НК, а умишлено деяние - умишлено убийство по чл. 115 НК. Т.е. няма еднородност на деянията и няма да се води, че лицето е съдено два пъти за едно и също деяние - едното деяние е убийство по непредпазливост, а другото деяние е умишлено убийство. И съответно извършителя ще бъде съден за извършеното от него деяние. Още повече, че след като делото се върне за ново разглеждане присъдата не може да влезне в сила и съответно се счита, че още няма такава и лицето не е осъдено с краен акт - присъда влязла в законна сила, производството остава висящо, докато не приключи разследването, не се внесе обвинителния акт и съответно не се приключи с присъда, така, че лицето няма да бъде съдено два пъти с две присъди, а само един път с доразследване и съответно с една присъда.
По отношение на свидетелите - да, те влизат в съдебната зала, привикват се един по един, сваля им се самоличността след което биват поканени да напуснат залата и биват викани един по един, след като дадат своите показания могат да останат в залата, но не преди това.
Разликата в случая е, не това, че делата са от общ или частен характер т.к. и двете дела - убийство по непредпазливост и умишлено убийство са от общ характер, а, че закона прави разлика спрямо деянията и според закона двете убийства са две различни деяния. Подсъдимия не е убил жертвата по непредпазливост, но я е  умъртвил умишлено (най простичко казано). Но дори и да се сметнеше, че има едно деяние и за него вече има влязла в сила присъда, то закона позволява делото да бъде възобновено за разглеждане на база новонастъпили(новооткрити) факти и обстоятелства станали известни  в един по късен момент, които са от съществено значение за изхода на делото. Това е в краткост, опитах се максимално разбираемо да обясня, дано е станало ясно. Peace Hug

Последна редакция: ср, 06 юни 2012, 19:36 от Tumba_lumba

# 108
  • Мнения: 534
О, ТумбеFlowers Bouquet lovekiss Мерсаж голям!!!  Hug Просветлих се  Flutter

# 109
  • Мнения: 170
Перегрин Peace Hug!

Ох, мен започна лекинко да ме дразни поведението на Милена, някак едно такова предизвикателно, ама и незаинтересовано, индиферентно. Всякаш това между нея и Борис е нищо, макар да е нещо и всякаш иска да го накара да предпиеме действия, но като и каза, че наистина ще предприеме някак не реагира адекватно, не знам...нещо ме дразни в това момиче...Може би защото не си падам по такъв род "игрички"....

# 110
  • Мнения: 534
Малко тежичък ми беше епизодът с изнасилването, а и гнусничък  Tired (каква емоционална пропаст, дори и омраза трябва да има между майка и дъщеря, тъй щото последната да прелъсти ... който е гледал знае  Simple Smile ).

Сезонът свършва този петък, ще чакаме 2-ри  есента  Praynig

За мен заигравките между Б и М в стил 'една напред, две назад' са ход на сценаристите да разтеглят събитията във времето. Все пак реакцията на Милена не ми се струва чак толкова психологически нелогична и подчинена само на законите на мелодрамата, има хора наистина, които държат да имат отношения (а не просто инцидентен кекс) с някой, едва когато този някой е прекратил настоящата си връзка и тук разбира се на пангара е Борис  Mr. Green - продължава да живее с приятелката си, планира сватба, а се задява с колежката Rolling Eyes

# 111
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 540
Опитвам се да изгледам последните два епизода от страницата на сериала, но непрекъснато ми забива. Някой знае ли къде другаде ги има?

# 112
  • Мнения: 534
10 еп го има в бокса
http://vbox7.com/play:5a31e05b8b

11 го мернах в качен в арената
Peace

# 113
  • Мнения: 534
Изгледах и 12 еп, хареса ми казуса с митниците ... А Миленчето има някакви вътрешни спирачки (скелети в гардероба  Thinking ), инак що се дърпа   33uu - пътят е чист, Борката постъпи като мъж  thumbsup, изкефи ме и поведението на Невена (абе изобщо много по французки го раздават - ларж и класно  Party), може би все пак ще има начин да остане в сериала образът й, доколкото журналистическатата й кариера се засича с правосъдието (а оттам и с кантората)  Thinking
Не знам дали искам Берто да оздрАвя  Thinking На мен си ми харесва сляп и с куче  Naughty, някак насапунено ми идва
Thinking

До наесен с песен  Party Party Party

# 114
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 540
Потвърдено ли е за втория сезон?

# 115
  • Мнения: 534
Не са го и отрекли  Thinking Laughing Значи се водят заподозрени ... до доказване на противното  Joy

# 116
  • Мнения: 3
Не са го и отрекли  Thinking Laughing Значи се водят заподозрени ... до доказване на противното  Joy

Хм, то работата е да го кажа като на село, нито заподозрени със заподозрените, нито невинни с невинните. Аз агитирам навсякъде за нашия сериал, ама никой не споделя моя ентусиазъм. Дано само жив и здрав се върне на есен с нова песен. Аз за създателите на сериала не се притеснявам, те ще направят друг, който да има висок рейтинг, аз се притеснявам за себе си, че отдавна не съм гледала сериал с такъв интерес.

А в преден пост някой беше писал, че създателите го дават много ларж, да и аз мисля така. Този сериал не е за БГ отношенията, той не прилича на турските сапунки, той е красив, изискан и стилен. Казах го преди, казвам го и сега този сериал ме кара да искам да съм по красива и по добра. Поздрави на екипа, че се опитват да покажат красотата.

А иначе за Милена, мисля че тя е хубаво момиче, което се появи в живота на Борис след Невена.
Сега те трябва да се научат да живеят и изолират от чувството си за вина.

# 117
  • Мнения: 2
От вашата темичка разбрах за сериала и го изгледах, супер е, дано да го продължат наесен

# 118
  • София
  • Мнения: 11 611
Вече ми липсва! Дано продължат наесен.

# 119
  • Мнения: 0
Това ли беше всичко, в смисъл 12-ти еп. е последен за "сезона"? Sad

На мене Борис и Милена ми иде да ги удуша, адски антипатични са ми, което значи, че са добре развити като протагонисти.
Интересна е и вътрешната борба и надежди на Берто с проглеждането/ операцията. Това с пистолета ме изплаши. Не очаквах да е з.....а.

Следващия сезон трябва да са малко по-достоверни в юридическо отношение, мисля. Това с частния характер, дето го обяснява Тумба по-горе е вярно, обаче пък в епизода действително нямаше прокурор и се изявяваше само повереничката на тъжителя. И свидетелите неправилно отначало си присъстват в залата във филма, както някой беше забелязал. Съдебните заседателки (едната беше прислужницата от Забранена любов, докторът е Борис оттам) в последния епизод бяха неправдоподобно зли (водейки заседанието? и с тоги?); в някой от епизодите съставът на съда беше едночленен неправилно. Тва "жалбоподател" вместо "тъжител" не го броиме. Ама е изкуство/фикция, прощаваме.

Общи условия

Активация на акаунт