Какво липсва в българските магазини?

  • 4 787
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 27
Какво бихте си купили от България, ако го имаше по нашенските магазини, вместо да чакате със седмици и месеци да пристигне от чужбина?

Темата е широко отворена. Нека споделим какво ни липсва в милата родина, а пък знае ли се, може някой инвеститор да прочете темата и да се погрижи за нас  Grinning

Може и да се окаже, че все пак не сме търсили успешно и има точно това което търсим, но просто не сме успели да го открием  Grinning

# 1
  • София
  • Мнения: 146
Victoria`s Secret - мнозина сме тези, които копнеем да има магазин в Бг.
Обувки Kangaroos Two Hearts Преди имаше, но уви - вече не се срещат в България.

# 2
  • София
  • Мнения: 28 640
Липсва адекватно ценообразуване. Много от нещата, които поръчвам от чужбина, ги има и тук, но с надути цени.

# 3
  • София
  • Мнения: 44 135
именно не стоки толкова липсват, колкото цени, отношение, обслужване политика за рекламации и т.н.

# 4
  • Мнения: 805
Аз също съм на мнение, че в БГ липсва адекватно ценообразуване, както и релни намаления, промоции и outlets. Все пак да не забравяме, че ние сме изключително малък пазар, с население с най-ниски доходи в цяла Европа, съответно с най-ска покупателна способност на глава от населенито. Освен това корупция, инфраструктура и т.н. - всичко е пълна каша. Поради тези причини абсолютно нормално е големите компании ( като Victoria 's Secret и др.) да не проявяват интерес за бизнес и инвестиции у нас.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 2 768
Обувки Kangaroos Two Hearts Преди имаше, но уви - вече не се срещат в България.
Във Варна видях да ги продават в магазин" Tendenz"

# 6
  • Мнения: 45
http://bg-look.com/%D0%BE%D0%B1%D1%83%D0%B2%D0%BA%D0%B8/brand/kangaroos

Това е линка към обувки KANGAROOS.Те са много качествени български обувки. Нямат собствен магазин, но преди около 2 седмици съпруга ми си взе от един магазин по ул. Ангел Кънчев. Виждала съм ив други малки магазини за обувки. Лошото е, че голяма част от продукцията им е за износ и тук е малък асортимента.
Едно време ги бях питала и имаха нещо като склад-магазин около пазара на Димитър Петков, но така и не ходих до там.

# 7
  • Мнения: 54
Чудесна тема!

На мен ми липсват доста неща - както VS, така и безброй марки декоративна козметика, предлагащи се отвъд океана, или далечния изток. Ще ми се да имаше по-голямо разнообразие от продукти, свързани с различните хобита като скрапбукинг, направата на бижута и подобни.
Но ще излъжа, ако кажа, че те ми липсват най-много. Всъщност безумно тъгувам по любимия си ресторант за бързо хранене Goody's. Не мисля, че остана някъде такъв. Чувала бях за Варна/ Бургас, но спрямо сегашното ми местоположение ми е по-удобно да отида в Гърция за това изкушение.  Whistling Laughing

# 8
  • София
  • Мнения: 146
http://bg-look.com/%D0%BE%D0%B1%D1%83%D0%B2%D0%BA%D0%B8/brand/kangaroos

Това е линка към обувки KANGAROOS.Те са много качествени български обувки. Нямат собствен магазин, но преди около 2 седмици съпруга ми си взе от един магазин по ул. Ангел Кънчев. Виждала съм ив други малки магазини за обувки. Лошото е, че голяма част от продукцията им е за износ и тук е малък асортимента.
Едно време ги бях питала и имаха нещо като склад-магазин около пазара на Димитър Петков, но така и не ходих до там.
Те не са българска марка, друг е въпросът че може и тук да шият ментета. Преди много години имаше официален техен магазин на Витошка, както и по другите европейски столици беше пълно с техни магазини. Сега се срещат на много малко места и в малко държави. Оригинални съм виждала скоро в България, но останали единични бройки, предимно по аутлетите, като консултантите са ми споделяли, че няма и не се очаква внос.
Последно си купих един чифт (за който пак имам съмнения дали са оригинални), от Дрезден преди година, а пък първите техни обувки имам от преди 6 години и още ги нося, въобще не изглеждат захабени, не са скъсани, не пускат, не правят мазоли и са ми любимите обувки, въпреки че с тях съм извървяла повече километри от колкото с които и да е други: фитнес, планинарство, кола карам с тях - нямат износване. Но благодаря за линка, ще ги разгледам по-подробно, макар че показаните модели, доколкото набързо погледнах, ги няма в официалния им сайт (http://www.kangaroos.com/)
 
Съжалявам за оффтопика   bouquet

ИКЕА много ми липсваха като магазин, но вече си имаме  Party

Но сте прави, че не е въпросът само до наличност на определени стоки и марки, а до култура на търговеца, адекватно ценообразуване и т.н.. Продавачите се държат всякаш клиента им е длъжен за нещо и сякаш им пречи и досажда - няма адекватна политика на предлагане, консултиране за определена стока. Самото представяне на асортимента, като го видиш по такъв начин натрупан по витрините те отказва да купуваш. За колко магазини с иначе добра, дори маркова стока съм чувала от приятели като влезем неща от сорта на: "не го гледай, че така изглежда магазина, като се поразровиш има страхотни неща". И докато ние се "ровим" продавачката пуфти и гледа страшно с ръце на кръста. И положението е такова и в магазини, представители на скъпи марки дори. Не във всички де. Сещам се на прима виста за Аndrews и Mexx, където стоката се предлага адекватно, обсужването е на ниво и донякъде е приятно да влезеш там, макар че пак те гледат от високо и се усеща пренабрежение. Непринудената усмивка и желанието да бъдеш полезен и да "зарибиш" клиента няма как да го задължат, то си произлиза от вътрешната мотивация ако е налична...

# 9
  • София
  • Мнения: 1 609
Конкретна стока не се сещам да ми липсва в българските магазини, но и на мен ми липсва добро отношение от страна на персонала, вежливост, култура на обслужване.

# 10
  • София-Лагера
  • Мнения: 2 662
Липсва адекватно ценообразуване. Много от нещата, които поръчвам от чужбина, ги има и тук, но с надути цени.
Peace
Обувки не съм купувала от години от БГ.
Да живее Джавари и Амазон.

# 11
  • Мнения: 419
Липсва козе мляко. Също много трудно се намират изчистени ежедневни дрехи без тинтири минтири финтифлюшки.

# 12
  • Мнения: X
И на мен ми е трудно това с изчистените семпли дрехи без пайети, надписи, и др.
Липсва истински черен хляб, или ако има, той е внос от Германия и не се пипа като цена.

# 13
  • Мнения: 54
За изчистените дрехи е абсолютно вярно! Май навсякъде тук е така. Като излезеш по магазините е пълно с тениски с надписи, пайети, панделки, брошки и т.н. Ужас е.

# 14
  • Мнения: X
Те дори и като кройка не стават повечето. Някакви презрамки се кръстосват. Голи рамене, а иначе прилеп-ръкави, абе ужасии просто. Как да отида на работа с такова нещо, като дори и за тениска с надпис са се заяждали с мен?
Остава вариант ризка, но там пък попадам в някакъв междинен номер и не се чувствам комфортно със всички модели.

Общи условия

Активация на акаунт