Какво липсва в българските магазини?

  • 4 788
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 54
Те дори и като кройка не стават повечето. Някакви презрамки се кръстосват. Голи рамене, а иначе прилеп-ръкави, абе ужасии просто. Как да отида на работа с такова нещо, като дори и за тениска с надпис са се заяждали с мен?
Остава вариант ризка, но там пък попадам в някакъв междинен номер и не се чувствам комфортно със всички модели.

Ти хубаво си намерила ризка изчистена, аз все попадам на някакви с налепени камъни и вериги висящи от тях. Наистина, обичам някои тениски с щампа, но те са ежедневието, по-лежерно ми е с тях.
Липсват ми в магазините онези чисто бели рипсени потници, които спокойно си нося с дънки. Колко жалко, че все срещам и тях  с разни надписчета и подобни.
Липсват ми и някои хранителни продукти, няма да се крия.

# 16
  • Мнения: 19 523
Липсва ми наистина доброто ценообразуване, аткрактивните промоции, истинските сезонни намаления, качествени перилни препарати /купувам само паралелен внос/ от хранителните продукти много ми липсва кефир

# 17
  • Мнения: 4 668
Липсват ми намаленията / истинските намаления , а не тези , които само хвърлят прах в очите / , липсват ми качествените обувки , много марки , които ги няма в БГ , доста хранителни продукти ...

# 18
  • Мнения: 6 713
именно не стоки толкова липсват, колкото цени, отношение, обслужване политика за рекламации и т.н.

И аз така мисля Peace

# 19
  • Мнения: 419
Ако има адекватна политика за рекламации, ще фалират повечето магазини, като знам какво е най-често качеството на стоките, които предлагат...

# 20
  • София
  • Мнения: 2 022
Липсва ми ето този спекулус, когото обичам мнооого.  Grinning

# 21
  • Мнения: 935
Най вече цените са много завишени,няма и нормални истински намаления и отношението в магазините към клиента е ужасно в повечето случаи да те е страх да пипнеш нещо едва ли не.От 2-3 години не живея в България и като си помисля какви суми съм давала за качествени и хубави дрехи преди ми иде да се прасна по главата.  #Cussing out Добре,че вече много хора откриха пазаруването от чужбина.А .. и също наистина няма хубав черен хляб или ако има явно не се намира лесно...поне аз не съм виждала.


# 22
  • Мнения: 50
Конкретна стока не се сещам да ми липсва в българските магазини, но и на мен ми липсва добро отношение от страна на персонала, вежливост, култура на обслужване.

Напълно подкрепям! Както и адекватното ценообразуване!

# 23
  • софия
  • Мнения: 2 140
Цитат
Конкретна стока не се сещам да ми липсва в българските магазини, но и на мен ми липсва добро отношение от страна на персонала, вежливост, култура на обслужване.
Това и на мен ми липсва. Peace
 
Цитат
от хранителните продукти много ми липсва кефир
Не знам,в кой град си,но тук,в София съм виждала такова нещо в магазин Берзьозка.

# 24
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
На мен ми липсват прилични, семпли и с хубави цветове дрехи за по-едри и високи дами /може би и за господа, но не съм сигурна/
 
Навсякъде предлагат бабешки десени и модели. Наскоро ми се наложи да търся анцунг. Предлагаха се само еднотипни, едноцветни и малки като размер модели.
 
Обиколих 10-тина магазина за спортни стоки - еднакво и еднообразно, все едно влязох само в един магазин. Да не говорим за панталони и блузки. А аз съм със стандартна фигура - висока и не съм пълна, но не съм и кльощава.

# 25
  • София
  • Мнения: 504
Липсват хора, които имат дори елементарно понятие как се прави бизнес в криза.

# 26
  • София
  • Мнения: 423
Тук не мога да намеря доста детски стоки. Като разни приспособления за детска количка, като допълнителни сенници, кукички за багаж, държачи за чаши и шишета... Също няма мрежички за плодове и бисквити за малки деца. Сега издирвам ето такова приспособление за стола за кола   

Трудно се намират елементарни домакински пособия. Поставка за гъбите в мивката, сензорен диспенсър за сапун, всякакви незалепващи силиконови ръкохватки и форми за печене. Последните неща ги има тук-там, но на страшни цени. Диспенсър за 6 лири тук е 80 лв  Sick Няма също и много органайзери, за капаци на тенджери, например.

В крайна сметка всичко си намирам в чужди сайтове. И кой губи от това?

Черен хляб няма, затова си го печем  Mr. Green . Проблема е обаче, че и брашно за него няма, много често и то е фалшиво.

# 27
  • Sofia
  • Мнения: 4 068
Аз също бих добавила адекватно ценообразуване.

За дрехите - аз също искам повече изчистени дрехи без надписи и пайети. Друг проблем е, че известните марки не са предвидени за българските фигури на жените, а към западноевропейските  - повярвайте има разлика. Дразни ме също, че по намаленията известните марки приличат повече на магазини втора употреба, изглеждат като парцали и трудно бих си купила нещо подобно.

Дразни ме как се продава бельо и бански в България - поръчвала съм от други държави и са доста добре опаковани, не като нашите тук висящи на закачалки.

Липсва ми Victoria Secret - много качествено бельо.
Липсват ми и качествени обувки, но поръчвам от чужди сайтове.

# 28
  • Мнения: 419
Забелязах, че конкретно за Варна няма магазин за дрехи и аксесоари за кръщене. Аз много време изгубих да търся от едно място рокля, от друго изчистен чорапогащник, от трето обувки, от съвсем друго бяло боди, разни други неща от други магазини. Забелязвам, няма и месец по-късно, че се пуснаха такива теми, а в други майки питат къде да обикалят да купуват рокли и костюми, и други хора се лутат като мен. А иначе сайтове има, обаче на място да се види, няма къде. Пак не е гаранция, че като има такъв магазин, на човек ще му хареса задължително нещо от там, но поне на мен щеше да ми е облекчение да знаех поне един магазин с изчистено бяло боди или изчистен бял нефигурален чорапогащник.

Общи условия

Активация на акаунт