Последен месец с "р" отмина, лято чака октомврийската дружина!

  • 30 979
  • 688
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 19
Добро утро и от мен и ние си останахме в София като никога  Mr. Green аз не съм особено щастлива , че исках свеки малко да ми помогне ама друг път  Mr. Green


Дарина вече е слагам в проходилката и е като тазманийския дявол така снове из стаята  #Crazy опасна е гледам , че и за Вигантола пишете ами аз много отдавна съм го спряла още преди месец някъде

Днес мисля да забия към някой парк ама се чудя Катя иска да си взима колелото като сложа и количката в колата и пак ще заприличам на катун тя може пеша да отидем да отидем до нашия парк или с метрото ще видя още не съм решила

Слънчев ден на всички
оооо Честита половин годинка на Ая малко със закъснение  Hug Марси да е жива и здрава 

# 46
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Качих малко снимки на Йоан в албума.

# 47
  • Варна
  • Мнения: 138
Прекрасни, прекрасни дни!!!!!!

Съни, прекрасна тема!
Марс, и заглавието така! Честита половинка на прекрасната Ая!

Вигантол давам по 1 капка все още, че много сме дръпнали на кг. последния месец.

 Дребчо яде вече и елда , естествено и нея хареса  Laughing. Позапича се, та се чудя с какво да компенсирам. Давах малко тиква, ама домашна и нещо не я харесва. Чак потръпва от погнуса, докато накрая и се разплаква. Успявам да пласирам 2-3 мъ-ъ-нички лъжички. Дали купешката няма да е по-сладка??? newsm78, та да я яде? В този ред на мисли, препоръчайте ми пюре от тиква . От картоф също търсих, но без резултат. Май нито един производител не предлага само картофи. Педи каза да не давам приготвени от мен пюрета, а да купувам, че нали е алергичен дребосъка, пък за зеленчуците от пазара не се знае колко вяра може да им има човек. Та сега се чудя как да вкарам пустия картоф???? newsm78

Да питам също по-опитните - когато въвеждате нова храна, детето трябва да е само на кърма /АМ и съответните лъжички от новото нещо или  то - новото се въвежда на фона на вече въведеното. В смисъл спирам ли да давам количествата от храните, които яде да момента?
Как само го обясних, ама се надявам ме разбрахте.

Хубави разходки ви желая!!!!!!!!  bouquet  bouquet  bouquet





# 48
  • Мнения: 3 642
Ceca аз пък си мисля, че е наддал добре. Имам една таблица с развитието на бебето и там пише, че наддават средно по 500 грама  Grinning И аз мисля да й взема такъв лаптоп, явно пак ще се посещава Джъмбо. Освен това мисля да й дам старата си клавиатура и мишка, само ще й махна кабела, да блъска и дъвче колкото иска  Mr. Green Мишката вече е по-интересна. Щом мама я държи постоянно, сигурно е много важна и да я докопаме вече ни е първата цел за деня  Mr. Green
Иначе и Яна така гледа баща си  Shocked Close Twisted Evil когато вчера му оставих 1 лъжичка пюре от това на Бейбилов круша и сини сливи да го пробва и той си го изяде пред нея, след като тя беше приключила с яденето  hahaha

nnnnn вече като си дала тиквата и искаш купешко пюре, може да купиш тиква и картоф смесено и аз не се сещам само картоф да съм виждала. Тук има публикувани видове пюрета на различните фирми.
http://papa-bebe.com/piuretahipp.html
Може да вкараш също първо чист пъщарнак, а после има пъщарнак с картоф готови пюрета  Peace

# 49
  • Мнения: 1 262
Марсика, честита половин годинка на Ая!

Смехоранке, може и наистина да е жаден, но и водичка му давам и пак не спира да мрънка докато не си получи млякото. А и си мисля, че ако е жаден, ще изпие 20-50 мл и ще спре, а той изпива почти 200. Ако му направя по-малко, почва да реве, че не са му достатъчни. Като го гледам пак е станал доста пухкав.  Rolling Eyes

Киса, мисля че е гладен, защото преди 2-3 месеца като му давах пюре, издържаше около 3 часа след него. Миналия месец почна да издържа по 1-2, а сега не може и 30 мин да издържи. А мрънка та чак почва да реве след 30 мин и докато не си получи млякото, не се кротва. Мисля, че е гладен и не се засища от пюретата. А за него тази храна не е никак нова. Откакто навърши 4 месеца му я давам (освен месото).

Аз влязох да видя дали някой не се е похвалил, че се е оженил, че видях едни много интересни снимки във фейсбук, но никой не се е похвалил.  Laughing

# 50
  • Мнения: 262
Здравейте, мамита,
Аз вчера много набързо писах, че у дома имаше хор на два гласа  Laughing но днес каката е на бабин дом и цари мир и тишина Simple Smile
Звездичкова, не съм веганка Simple Smile Много хард ми идва. Иначе 9 години бях вегетарианка, супер стриктна и не помислях, че някога ще проям месо отново. Но се случи. След дъщеричката ми имах да сваля 20 килца и единственият начин за мен беше режимът на Дюкан, та първо проядох риба, после и пиле. Като забременях с Жорчо пак ги проядох и така. Да видим сега докъде ще я докарам.
НННН, за тиквата малкият хареса пюрето на Овко, но в него има и малко ориз. Иначе само картоф има на Хип, но жената в магазина, от който пазарувам ми каза, че не го зарежда, защото майките не го купуват - бил много клисав  Laughing
Честита половин годинка на Ая  Heart Eyes
Цеца, отивам в албумчето Simple Smile Може и аз да кача малко актуални снимки.

# 51
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325

 Дребчо яде вече и елда , естествено и нея хареса  Laughing. Позапича се, та се чудя с какво да компенсирам. Давах малко тиква, ама домашна и нещо не я харесва. Чак потръпва от погнуса, докато накрая и се разплаква. Успявам да пласирам 2-3 мъ-ъ-нички лъжички. Дали купешката няма да е по-сладка??? newsm78, та да я яде? В този ред на мисли, препоръчайте ми пюре от тиква . От картоф също търсих, но без резултат. Май нито един производител не предлага само картофи. Педи каза да не давам приготвени от мен пюрета, а да купувам, че нали е алергичен дребосъка, пък за зеленчуците от пазара не се знае колко вяра може да им има човек. Та сега се чудя как да вкарам пустия картоф???? newsm78

Да питам също по-опитните - когато въвеждате нова храна, детето трябва да е само на кърма /АМ и съответните лъжички от новото нещо или  то - новото се въвежда на фона на вече въведеното. В смисъл спирам ли да давам количествата от храните, които яде да момента?
Как само го обясних, ама се надявам ме разбрахте.



Само картоф има на Хип, но след  като вече е ял тиква можеш да дадеш тиква+картоф на Нестле (Алете). Аз най-редовно към вече въведен зеленчук давам новия. Или направо взимам комбинирани пюрета.
Ето пример как давах на Иво храните:

Тиква - хип
Тиква+Картоф - нестле
Тиква+морков - нестле
Броколи+картоф - нестле (добавях или тиква или морков от еднокомпоненните)
Карфиол+картоф - хип(добавях или тиква или морков от еднокомпоненните)
Броколи+ориз - хип (добавях или тиква или морков от еднокомпоненните)
Тиквички+картоф - байбилав (ДМ)(добавях или тиква или морков от еднокомпоненните)
Био различни зеленчуци- хип

# 52
  • Sofia
  • Мнения: 5
_Пепи_  Hug И на мен тази така добре синтезирана информация за пюренцата ми е много полезна.   bouquet


Оризаов грис като част от състава на плодовите пюрета брои ли се за въведен ориз принципно или си трябва да е специално някое пюренце с ориз или оризова каша?  newsm78 Embarassed

Последна редакция: нд, 29 апр 2012, 13:29 от Smehoranka

# 53
  • Мнения: 19
колко сме скромни днес и утре сигурно ще е така  Mr. Green аз отидох до парка на Свето Троица и тъкмо тръгнах първо за петунии и ми се счупи количката на Пиротска  Cry #Crazy казвам ви направо полудях само като си помислих къде съм спряла и как ще стигна до колата едва не се разплаках  ooooh! оставих си количката на улицата пред един магазин помолих жената де ми е пази и тръгнах с Дарина на ръце към колата и после се е взех сега седи в багажника като дойде ММ де се оправя та така ми се провали парка на мен
Ахилея утре ако реша да ходя пак искаш ли да се видим

# 54
  • Мнения: 1 262
cvm, съгласна съм,  стига да е след обяд, че преди обяд не мога да се натуткам. Общо взето малкия яде към 12-13 и след това съм на линия. Дано мъжа ти бързо оправи количката. И аз все си мисля кога ли и нашата количка ще се счупи?! Но дано не е скоро.


Леле, преди малко четох как ядат другите бебета, особено 8-10 месечни и направо ме е шубе вече за моя Християн. Той яде много повече. Пак е почнал да става много дебел. Ама защо така хич не се засища не знам, дали е  някакъв период?  newsm78 Единствено като му правя попара се засища и не иска мляко. Като му давам пюре, независимо месно ли е, зеленчуково ли е, домашно или купено, в най-добрия и идеален случай изкарва 1-2 часа. Обикновено веднага след него си иска мляко. Давам вода, не е от жаждата. Гледах, че някои майки дават само някакъв десерт за следобедна закуска. Опитвам се и аз, но за Християн тези десертчета, кисели, каши в бурканчета и т.н. не са за наяждане, а са просто прелюдие към любимото му мляко. Може да се каже, че няма нито едно заместено хранене в момента. Освен единствено като му дам попара, само тогава не си търси мляко. След всичко друго си търси мляко и то не да пие по 50-100 мл ами докато не си изпие цялата порция, не спира да мрънка (или реве). Дали да не почна да му дробя сухарче и в другите пюрета?   newsm78 Ще взема да си направя и този експеримент да видя дали иска хляб, за да се наяде.  Rolling Eyes
А сега почнах да му давам и по малко супа преди обедното пюре и пак не се засища. Давам по 50-60 мл супа по препоръка на педито, но изрично каза да не дробя хляб, че е по-дебел Хриско. Аз обаче мисля, че няма да я послушам. Имам чувството, че без хляб няма да се засити.  Rolling Eyes

# 55
  • Мнения: 19
Ахилея слагай сухар в супата или ако ти си правиш пюретата прави ги по редки за да можеш да слагаш сухар аз така правя , че Дарина нещо и тя се разяде да не повярва човек и ми огладнява много по рано за това на обяд в пюрето ако съм го правила аз / аз ги правя по редки/ слагам по един сухар и така кара до 4-тия час , а утре ако реша да ходя към парка ще ти пиша преди обед да си разменим телефоните само дано не духа като днес  ooooh! че аман от тоя вятър

 ooooh! ooooh! ooooh! така съм се разготвила ако знаете три манджи готвя на Дарина спанак с ориз , пиле с картоф , морков и ориз , и тиквичка с картоф и морков направо съм гроги а ден сне стига че ми се счупи количката ама и любимото шише на Дарина счупих  #Cussing out идва ми да се гръмна изпуснах го пред блока и то понеже беше стъклено и .... до там сега трябва да купувам нова а хич не ми се дават пари излишно ама нямам избор  ooooh!

# 56
  • Мнения: 1 262
cvm, пиши на лични, ако решиш. За шишето наистина е много неприятно. Аз затова не взимам стъклени, че постоянно ги изпускам и знам колко ще карат.  ooooh! Шишето на Нук ли е? АЗ нали преди месец взех едно шише на НУк и съм много доволна от него. Като че ли най-много ми допадна като марка от тези, които пробвах. И самата биберона се захабява по-бавно от другите дето съм пробвала. А най-недоволна съм от Мам - дали има и месец и биберона се захаби.

# 57
  • Пловдив
  • Мнения: 1 007
В почивните дни форумът верно пустее  Mr. Green
Свм, как правиш спанака с ориз? Колко спанак и колко ориз слагаш? Дано мъжа ти да успее да направи количката, че много кофти така...  Hug
Ахилеа, а възможно ли е Хриско да мрънка за нещо друго,а не за ядене  newsm78 Да му се спи примерно... Или да иска внимание...Знам ли и аз  Rolling Eyes
Тони77 беше споделила,че Кали много яде навън... Моя Благовест пък обратно  Mr. Green Вкъщи за минути омита бурканчето, а навън едно дзяпане,разглеждане и все му остава  Mr. Green

# 58
  • Мнения: 1 262
ДНес през пост пиша.  Laughing

Сийнгърл, за ядене мрънка. Аз постоянно му обръщам внимание, играем си като не спи, опитвам се да го приспя като замрънка, но не е от това. А и обикновено яде след като се събуди и не му се спи веднага след ядене. А и той мрънка и реве само като е гладен. И при други обстоятелства помрънква, но до рев се стига само, ако е зверски гладен или нещо го боли. Но рядко е второто, по-често е първото. Започва с мрънкане и до половин час става рев. Единствено като си пийне млекцето се кротва.

# 59
  • Мнения: 19
Сийн спанака го попарвам няколко пъти за всеки случай после го варя с ориз и морков , а като количество не мога да ти кажа едно към гьотаре го карам  Mr. Green

аз се чудя дали изобщо да е правим тая количка аз е взех от моя приятелка ама тя е търкаляла близа 2, 5 години и дори и да е направи мъжа , а той ще е направи със сигурност може пак да ме остави някъде на пътя днес просто имах късмет , че бях и с колата  ако бях отишла с метрото както първоначално мислех щях да е зарежа на улицата  ooooh!

Ахилея шишета беше на Чико оххх много ме е яд и за количката и за шишето  #Cussing out

Общи условия

Активация на акаунт