Гумени ботуши

  • 14 152
  • 67
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 713
Здравейте,
търсих такава тема, но не открих.

Ходят ли децата ви с гумени ботушки пролетта? Не държат ли студено тези ботуши? Rolling Eyes

Виждат ми се доста практични,но не съм сигурна дали са добра идея, ако държат крака студен? newsm78

# 1
  • Мнения: 2 806
Купих им за есенните и пролетните локви и не ги носят по друго време. Когато вали дъжд - само за джапане във водата.
Не ги намирам за удачна ежедневна обувка, макар с дебел чорап да стават за закърпване на положението, докато се сложат дебели ботуши. За пролетта сигурно са ок - не е чак толкова студено.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 1 134
Почти всяка година купувам и изхвърлям почти неносени гумени ботуши. Много им е кратък периода на носене - в края на зимата и по-хладните и мокри пролетни дни, когато е още рано за маратонки или обувки. Есента също се събират няколко дни...Може би е подходящо за деца, които ходят повече пеша до яслата или градината и обичат да джапат в локви. Лесно се чистят и не пропускат.
За студените дни може да им се сложат стелки. В топло време пък, според мен, биха спарвали.
Абе...може и без тях.

# 3
  • София
  • Мнения: 283
Моя син има два чифта гумени ботуши - едните му ги слагам при дъжд и наличие на мнооого локви, а другите са зимни - отвътре целите са дебело ватирани. Слагах му ги няколко пъти тази зима с дебел чорап и не съм забелязала краката да са му студени или мокри. Вършеха чудесна работа в кишите. Но обути по-дълго време, си запарват. Общо взето доволна съм и от двата чифта.

# 4
  • Мнения: 403
ходи и много им се кефи

# 5
  • Мнения: 1 475
Моята дъщеря е фен на гумените ботуши и ако може би ходила само с тях! Mr. Green И зимата когато има киша и не е било много студено съм и ги обувала с дебел чорап и краката са си и били винаги топли и сухи!В дъждовно време всички локви са  наши и крачетат пак са сухи! Mr. Green

# 6
  • Мнения: 304
 Редовно ги носи и джапа на воля. Дори зимата е излизала с гумените си ботуши и с дебели чорапи, не се е случвало да настине от това.
 Е, не са подходящи за върл студ, но пролетно и есенно време ни вършат чудесна работа, на нея много и харесва да е с тях.

# 7
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 398
Моят син има гумени ботуши, вътре ватирани. Много съм доволна, носи ги само в дъжд обаче.
не мисля, че са подходящи за постоянно носене, защото крачето не може да диша, изпотява се и е предпоставка за гъбички. Но за дъжд, локви, киша са просто идеални.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 847
Аз слагам вътре от стелките  на Колев&Колев. Те са от естествена кожа и не съм забелязала така да им се спарват краката. Наистина не ги носят много, но задължително имат по един чифт и джапат с кеф  Simple Smile

# 9
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 799
Моето момиче няма гумени ботуши, но се каня да й купя, та да се наджапа на воля. Търсих есента, но нищо не ми хареса.

# 10
  • Мнения: 395
Синчето много харесва гумените ботуши, голямо удоволствие му доставя да джаба в локвите. За есен и пролет са идеални. От както е проходил, винаги съм му купувала, дори няколко чифта съм изхвърляла поради изтъркване, но тук причината е карането на колички (през локвите).

# 11
  • Мнения: 3 242
Аууу гумени ботуши Simple Smile много ги харесвам и ги намирам за много практични след като 2 зими подред си съсипвам кожените ботуши Simple Smile
Харесала съм си едни , но цената им е доста солена Sad вътре са подплатени с кожа и са адски удобни. Такива има дори Кейт Мидълтън и принц Хари  Mr. Green

 

# 12
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
Здравейте,
търсих такава тема, но не открих.

Ходят ли децата ви с гумени ботушки пролетта? Не държат ли студено тези ботуши? Rolling Eyes

Виждат ми се доста практични,но не съм сигурна дали са добра идея, ако държат крака студен? newsm78
Не само децата - и аз джапам с гумени ботушки, едни такива джиджани, събират погледите. Страшно практична обувка, ако се сложи дебел чорап кракът не изстива, самата гума задържа вътре топлината. Разбира се, не са подходящи като се затопли времето.

# 13
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 962
Имат и ги носят много. В ДГ - също. Имат си и гумени гащеризони и си джвакат на воля из локви, киша, подгизнала трева и кал. Носят ги с вълнени или с хавлиени чорапи обикновено.

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 21 710
Не само децата - и аз джапам с гумени ботушки, едни такива джиджани, събират погледите. Страшно практична обувка, ако се сложи дебел чорап кракът не изстива, самата гума задържа вътре топлината. Разбира се, не са подходящи като се затопли времето.
Точно така и у нас. И малката, и голямата щерка, и аз ползваме. Пролет и есен като е мокро, и зимата в кишите, и не само. Овен че пазят от мокрото имат и супер грайфер, та дори зимно време повече  ги ползваме.

# 15
  • София
  • Мнения: 1 603
Гумените ботуши са част от задължителните ни покупки за пролетта. С тях изкарва "дъждовния сезон" пролет и есен, джапа си на воля и не се налага да викам - не тук, не там.


# 16
  • София
  • Мнения: 44 242
ходи и пролет и есен, не държат студено.

# 17
  • София
  • Мнения: 23 111
Дъщеря ми има много симпатични гумени ботушки със свалящ се чорап, но тази година май само веднъж ги е носила. Ако не завалят дъждове, май така ще си заминат необувани. Тъпо е да се носят в сухо време, а гледам, че доста майки обуват децата си с гумени ботуши без наличие на дъжд и локви.

# 18
  • Мнения: 1 589
Не съм купувала.
А защо да държат студено?По пътя на логиката,трябва да спарват.

# 19
  • Мнения: 2 658
Абе... държат си студено, не е като да не.. По-точно, ако е времето е студено. Ако е малко по-топло - спарват. Абсурд ми е в студено време с тях да си обувам детето, особено пък ако са от тези без топлото вътре.
Иначе купувам и аз, носят се, а тук е доста дъждовно и в градината ни искат задължително, обуват децата с тях много често.
Иначе и аз самата имам, та знам, че не са си работа. Хем хубави си купих и пак.. или ми спарват, или краката ми замръзват с тях. Средно положение почти не се уцелва Wink

# 20
  • София
  • Мнения: 44 242
не знам, никога не са му били потни или ледени краката след тях.
но аз както писах пролет-лято(рядко ако е много силен дъждът бил или е много кално и не особенно топло) и есен... т.е. при едни умерени Т ги ползва....

# 21
  • Мнения: 801
Ами затова и има специални чорапи или терлички за гумени ботуши, има и гумени ботуши с вадещ се чорап или купуваш едни зимни и едни летни.
Аз винаги купувам три чифта, едните за детската градина, едни за нас за излизане и едни за езда. Всъщност не виждам смисъл да купувам други out door обувки, след като с другите не можеш да цопнеш в една локва, а и това са единствените с които краката остават сухи след час-два в снега. Второто голямо преимущество е почистването, тиня, кал до колене, конски фъшкии, една вода и са сухи, и като нови. По разбитите улици на България и калищата пред блоковете, това е задължителна придобивка за деца и възрастни.

# 22
  • Мнения: 429
Гумените си ботушки моето момиченце много си ги обича. Стоят в колата ми и ги оставям в градината ако прогнозата е за дъжд а и така са ни винаги под ръка когато ни завали на разходка и ни се танцува под дъжда.  Heart Eyes

Но според мен в студено време държат студено а в топло време спарват крачето. Не ми се струват и удобни самите ботуши (съдя по себе си). Купила съм по-голям размер защото се носят много малко в сезон и примерно ако бях купила точния размер есента сега трябваше да купувам нови. 

# 23
  • София
  • Мнения: 44 242
а виж точно за гумени ботуши никога не бих взела по-голям номер, ужасно неудобно е и кракът се "разхожда" и измъква като е по-голям ботуша., не е като  обувка или маратонка, която може до някъде с лепки и връзки да фиксираш.... те и без др са леко уголемени и не малко широки, стига им толкова Wink

# 24
  • Мнения: 15 379
Гумени ботуши ползва и през зимата, когато е кишаво. Слагам термочорапи или дебели вълнени шушони вътре, не му е студено.

# 25
  • Мнения: 3 241
Голям мерак ми е да купя на Моника, ама чакам да порасне още малко.
Малки номера почти няма тук, навсякъде ги препоръчват след 3 години.

# 26
  • Мнения: 429
а виж точно за гумени ботуши никога не бих взела по-голям номер, ужасно неудобно е и кракът се "разхожда" и измъква като е по-голям ботуша....

Възможно е да зависи от модела. Нашите не се измъкват - още повече панталончето е винаги натъпкано в тях за да не се мокри.

Замислих се след коментара ти и потърсих информация но не намерих нищо конкретно като препоръка. На едно място само пише това: Please keep in mind that our rain boots run a size large to allow room for thick socks and the inevitable growth of those little feet. Точно както аз съм направила. Моето носи 7 а ботушките са 8 размер. Разликата е само 5 милиметра. А и се носят 20 мин примерно 2 пъти в седмицата и то само в дъждовния период. 

# 27
  • София
  • Мнения: 44 242
аз като съм купувала винаги са били оголемени, сащо така често са  с двоен номер - 22/23 като реално са отговаряли на 23 даже малко с +; а сега за есен -зима татко му му беше купил едни, които пише 28/29 номер, с чорап зимен и като махна чорапа и сложа стелка тя отговаря на 31 номер Wink, с чорапа са 30-ти Wink
Панталона е вътре, но все пак стъпалото вътре е свободно Wink
Освен това моят често  е с гумирани панталони за дъжд, които минават отгоре Wink
Че малко се носят малко е наистина, т.е. само за дъжд или локви или някъде на кално ако ходим...но истината е, че аз  лично предпочитам всичките обувки да са му с не повече от 0,5 см по-дълги, още повече, че моят син има мн тясно краче, много е и слаб, т.е. на горе краката му са две клечки, а по-голям номер, значи и по-широка обувка...

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Синът ми носи, но рядко, спарват му краката много, после чак чорапите му са почти мокри ...

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 580
      И аз всяка година купувам гумени ботуши. За локвите са идеални.  А за изминалата зима с вълнени чорапи вътре им бяха прекрасни за големия сняг. Никога не са им били мокри краката. Всъщност само веднъж, но те умишлено цопнаха в най- голямата локва и водата преля в ботушите им. Grinning

# 30
  • Мнения: 27 524
О, задължителни са ни, но не ходи с тях. В смисъл ние живеем вкъща и са само за двора, когато е мокро. Или за скачане в локви, ако иска. Иначе не топлят, те са си само гума и само за дъжд.
Не го пускам да излиза с тях навън, грозно е  Crazy

# 31
  • Мнения: 2 216
Малки номера почти няма тук, навсякъде ги препоръчват след 3 години.

Защо чак след 3год?
Много са практични за мокро и кишаво време.

# 32
  • Мнения: 2 806
Малки номера почти няма тук, навсякъде ги препоръчват след 3 години.

Синът ми е под 3г, хлопат му малко, но вчера беше на върха на щастието с подгизнали панталони и доволен от себе си - превзе всички локви по пътя. Даже чадъра не си искаше - кефът да разплиска калната вода възможно най-далече беше цел номер 1  Joy
Дори заради тези мигове, когато са ухилени до ушите, си заслужава покупката на ботушите  Heart Eyes

Последна редакция: пт, 04 май 2012, 11:27 от anitsa

# 33
  • Мнения: 395
...
Дори заради тези мигове, когато са ухилени до ушите си заслужава покупката на ботушите  Heart Eyes
О да, моето дете е оборудвано и с гащиризон и яке за дъжд. Като беше около 2 години беше пика на интереса към локвите. Буквално се е случвало и да седне в локвата. Интересно, че свидетелите на това реагираха различно - мъжете обикновено се радваха и се закачаха с юнака, а повечето майки гледаха укорително.

# 34
  • Юпитер- Сатурн
  • Мнения: 536
То и моят син опита удоволствието да поседне в локва  Grinning, но после реши, че е по- хубаво да джапа, да скача и рита в локвите. За съжаление при нас гумирания гащеризон не помогна. Но щастието в очите му е не заменимо, когато мине през всички локви до детската градина. От придобития опит с гумени ботуши препоръчвам тези на плейшу държат топло, но не спаряват. Дано не прозвучи като реклама. Първо опитах с колев и колев, но много му спаряваха краката.

# 35
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Aз точно от тези, които продават Колев и Колев съм недоволна. Наистина спарват ужасно. Сложих и от стелките им вътре, нищо не помага.
Може други марки да ги правят по-добре, но много зависи и от самото дете - моето е винаги с топли крака /и аз съм така/ и с гумени ботуши не се чувства комфортно.

# 36
  • София
  • Мнения: 44 242
аз пък от КК съм много доволна Wink

# 37
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
аз пък от КК съм много доволна Wink

Сигурно. Самите ботуши не са лоши. Явно на топлите крака на моя син не понасят добре  Thinking

Може би при децата с по-студени крака, това изпотяване и спарване липсва...

# 38
  • София
  • Мнения: 44 242
мда, моят всъщност  много рядко му се спарват краката изобщо... потене съвсем никога не съм виждала...но иначе са хубаво направени, защото преди това купувах на марикуита, които пропускаха вода, с тези от КК не съм имала такъв проблем Wink

# 39
  • Мнения: 3 241
Малки номера почти няма тук, навсякъде ги препоръчват след 3 години.

Защо чак след 3год?
Много са практични за мокро и кишаво време.

ами защото запарвали много.  Confused

# 40
  • Мнения: 2 658
Ох, но запарват-не запарват, равносметката е, че са си много нужни. Особено на места, дето хубавото време е кът... Тука е 8° и не спира да вали не знам от кога. Дребната - до колкото сме излизали - в последните дни друго не е обувала...  Tired

# 41
  • Мнения: 3 241
А, и аз скоро ще купя, не съм от най-правоверните Simple Smile

# 42
  • София
  • Мнения: 44 242
аз още на година и половина му купих първите, то и без друго  не се носят всеки ден....

# 43
  • София
  • Мнения: 2 149
И моят син носи гумени ботуши, и много си ги обича даже. Само като види, че вали и започва да подскача от кеф, че ще шляпа из локвите. Mr. Green Иначе му се изпотяват в тях краката, но за час-два нищо му няма - като се приберем мием краката, сменям чорапите и готово.

# 44
  • Мнения: 2 460
Не го пускам да излиза с тях навън, грозно е  Crazy
  Има в магазините на Росиньол ,много красиви и весели гумени ботушки!И за момченца и за момиченца.Като гледам при нас стелажчето за обувки ,в детската градина-при дъжд на всяко рафтче има такива.Незаменимо удобни при дъжд! Grinning

# 45
  • Мнения: 5 255
Купих за дъщеря ми тези /грозни  Mr. Green/ ботуши
от м-н SLS

# 46
  • Мнения: 3 241
Аз се поучих от вашия опит и също купих тази есен на малката.
Съвпадна с местенето ни в къща, така че има двойна полза.

И на ясла ходи с тях в много мокрите дни.
То от там е и такова изискването, особено когато ги водят на разни мероприятия Simple Smile

А пропо тази есен в Париж са много на мода и за жените.

# 47
  • Мнения: 2 231
На каката само веднъж съм купувала гумени ботуши. Верно ги носеше с кеф, но като, че ли не е нашия тип обувка. Предпочита си кожени ботуши, а най се кефи на апрески  Mr. Green
Но за късна зима, ранна пролет се чудя дали  да не пробваме пак с едни розови  Laughing

# 48
  • Sofia
  • Мнения: 21 710
Аз както и съвсем в началото съм писла... ползвам гумени ботуши и за малката, та и голямата ми щерка и аз. От есента до пролетта ги ползваме и зимата, в най-голямата киша и мокротия - имат страхотен грайфер.  И през ум не ми минава да нямаме гумени ботуши.

# 49
  • Мнения: 2 651
Имат гумени ботуши,не мога да си представя дъждовно и кишаво време без тях.За студеното-държат студено,няма какво да се лъжем.На голямата моделът  е отвътре с каракул,но пак се изпотяват краката,а на малката са само гумени,имаха дунапренов чорап,който се сваля от ботуша,но тоя чорап се скъса почти веднага.Според мен не са най-комфортната обувка на света,но за мокро време няма друга алтернатива.При всички случаи трябват още едни нормални ботуши.Макар че миналата снежна зима си изкараха предимно с гумените.

# 50
  • Мнения: 1 034
И на мен ми се виждат доста практични,но все още нямаме

# 51
  • Мнения: 2 216
Тази година купих с вълнено чорапче, което се маха, ако запарва

# 52
  • Мнения: 556
Купих от Лидл гумени ботуши за пръв път. Подходящи са при мокро време, когато има локви, но като основен ботуш не стават. Иначе са много практични и стигаме до градината съвсем сухи.

# 53
  • Мнения: 5 391
И аз ползвам за децата такива, вече предпочитам да вземам с вата вътре.
Не съм сигурна, че запарват повече, отколкото всеки друг зимен ботуш.

# 54
  • София
  • Мнения: 6 178
Ние сме взимали от тези на Колев и Колев. Със стелки, но на мен - с тези голи гумени стени -  неизменно ми напомнят галоши.  Crazy Къде има гумени ботушки с подплата, или там както се води?

# 55
  • Бургас
  • Мнения: 10 828
Никога не съм купувала гумени ботуши а и не са ни били необходими.

# 56
  • Мнения: 2 216
В Бургас такава гадна киша става, че се изненадвам как сте карали до сега без гумени ботуши

# 57
  • Мнения: 6 443
Задължителна покупка са ми, откакто баткото проходи.  Peace
Удобни и незаменими в дъждовно време.

# 58
  • Мнения: 106
Бях купила на Ива гумени ботуши в началото на учебната година, подплатени са и пазят топло и от всякакви локви. Още пазя линка- http://www.detelina.bg/productv/4206/detski-gumeni-botushi-elenc … 20-21-34-35-.html Якето и също е червено и зимата ще изкара с тях без друго все в най-дълбокия сняг стъпва.

# 59
  • Мнения: 3
За себе си с удоволствие бих купила Simple Smile При това огромно разнообразие от цветове.. Simple Smile) Внасят весело настроение в мрачните дни.

# 60
  • Бургас
  • Мнения: 10 828
Gianna вярно е за кишата,но не сме имали пропуск с кожени ботуши или с апрески.

# 61
  • София
  • Мнения: 6 178
MimiIvanova , благодаря за линка!! Simple Smile А подплатата какво представлява, вие, казваш, и зимата ги ползвате в студа?

# 62
  • София
  • Мнения: 3 121
Миналата есен открих гумените ботуши за мен и децата, и много съжалявам, че досега не сме ползвали. Изключително практични! Моите и на голямата дъщеря са купени от КК, но като марка са Schukids, а на малката са ни наследство от друго момиченце. Wink Определено не ми запарват краката. Общо взето, нося ги в мокро време, докато дъждът се смени със сняг. Grinning За малката не съм открила нищо по-практично за дъжд през есента или пролетта. Тя обожава да минава през локви и много си харесва гумените ботушки. Peace

# 63
  • Мнения: 3
Бързо действам, днес се сдобих с един чифт Grinning

# 64
  • Мнения: 139
Момичета, а къде в София могат да се намерят хубави дамски гумени ботуши с подплата, номер 39 или 40? Аз все попадам на някакви електронни магазини, но нямам навика да купувам обувка, която не съм пробвала.

# 65
  • София
  • Мнения: 44 242
Ако СЛС ти е близо може там да погледнеш.

# 66
  • Мнения: 102
И аз съм си набелязала едни гуменки за детето, чудих се  дали ще са му удобни няма ли да му е студено на крачетата  newsm78

# 67
  • Мнения: 3 241
Е, зимата ще му е студено.
През пролетно-есенните дни е ОК

Общи условия

Активация на акаунт