Гумени ботуши

  • 14 166
  • 67
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 603
Гумените ботуши са част от задължителните ни покупки за пролетта. С тях изкарва "дъждовния сезон" пролет и есен, джапа си на воля и не се налага да викам - не тук, не там.


# 16
  • София
  • Мнения: 44 345
ходи и пролет и есен, не държат студено.

# 17
  • София
  • Мнения: 23 130
Дъщеря ми има много симпатични гумени ботушки със свалящ се чорап, но тази година май само веднъж ги е носила. Ако не завалят дъждове, май така ще си заминат необувани. Тъпо е да се носят в сухо време, а гледам, че доста майки обуват децата си с гумени ботуши без наличие на дъжд и локви.

# 18
  • Мнения: 1 597
Не съм купувала.
А защо да държат студено?По пътя на логиката,трябва да спарват.

# 19
  • Мнения: 2 658
Абе... държат си студено, не е като да не.. По-точно, ако е времето е студено. Ако е малко по-топло - спарват. Абсурд ми е в студено време с тях да си обувам детето, особено пък ако са от тези без топлото вътре.
Иначе купувам и аз, носят се, а тук е доста дъждовно и в градината ни искат задължително, обуват децата с тях много често.
Иначе и аз самата имам, та знам, че не са си работа. Хем хубави си купих и пак.. или ми спарват, или краката ми замръзват с тях. Средно положение почти не се уцелва Wink

# 20
  • София
  • Мнения: 44 345
не знам, никога не са му били потни или ледени краката след тях.
но аз както писах пролет-лято(рядко ако е много силен дъждът бил или е много кално и не особенно топло) и есен... т.е. при едни умерени Т ги ползва....

# 21
  • Мнения: 801
Ами затова и има специални чорапи или терлички за гумени ботуши, има и гумени ботуши с вадещ се чорап или купуваш едни зимни и едни летни.
Аз винаги купувам три чифта, едните за детската градина, едни за нас за излизане и едни за езда. Всъщност не виждам смисъл да купувам други out door обувки, след като с другите не можеш да цопнеш в една локва, а и това са единствените с които краката остават сухи след час-два в снега. Второто голямо преимущество е почистването, тиня, кал до колене, конски фъшкии, една вода и са сухи, и като нови. По разбитите улици на България и калищата пред блоковете, това е задължителна придобивка за деца и възрастни.

# 22
  • Мнения: 429
Гумените си ботушки моето момиченце много си ги обича. Стоят в колата ми и ги оставям в градината ако прогнозата е за дъжд а и така са ни винаги под ръка когато ни завали на разходка и ни се танцува под дъжда.  Heart Eyes

Но според мен в студено време държат студено а в топло време спарват крачето. Не ми се струват и удобни самите ботуши (съдя по себе си). Купила съм по-голям размер защото се носят много малко в сезон и примерно ако бях купила точния размер есента сега трябваше да купувам нови. 

# 23
  • София
  • Мнения: 44 345
а виж точно за гумени ботуши никога не бих взела по-голям номер, ужасно неудобно е и кракът се "разхожда" и измъква като е по-голям ботуша., не е като  обувка или маратонка, която може до някъде с лепки и връзки да фиксираш.... те и без др са леко уголемени и не малко широки, стига им толкова Wink

# 24
  • Мнения: 15 379
Гумени ботуши ползва и през зимата, когато е кишаво. Слагам термочорапи или дебели вълнени шушони вътре, не му е студено.

# 25
  • Мнения: 3 241
Голям мерак ми е да купя на Моника, ама чакам да порасне още малко.
Малки номера почти няма тук, навсякъде ги препоръчват след 3 години.

# 26
  • Мнения: 429
а виж точно за гумени ботуши никога не бих взела по-голям номер, ужасно неудобно е и кракът се "разхожда" и измъква като е по-голям ботуша....

Възможно е да зависи от модела. Нашите не се измъкват - още повече панталончето е винаги натъпкано в тях за да не се мокри.

Замислих се след коментара ти и потърсих информация но не намерих нищо конкретно като препоръка. На едно място само пише това: Please keep in mind that our rain boots run a size large to allow room for thick socks and the inevitable growth of those little feet. Точно както аз съм направила. Моето носи 7 а ботушките са 8 размер. Разликата е само 5 милиметра. А и се носят 20 мин примерно 2 пъти в седмицата и то само в дъждовния период. 

# 27
  • София
  • Мнения: 44 345
аз като съм купувала винаги са били оголемени, сащо така често са  с двоен номер - 22/23 като реално са отговаряли на 23 даже малко с +; а сега за есен -зима татко му му беше купил едни, които пише 28/29 номер, с чорап зимен и като махна чорапа и сложа стелка тя отговаря на 31 номер Wink, с чорапа са 30-ти Wink
Панталона е вътре, но все пак стъпалото вътре е свободно Wink
Освен това моят често  е с гумирани панталони за дъжд, които минават отгоре Wink
Че малко се носят малко е наистина, т.е. само за дъжд или локви или някъде на кално ако ходим...но истината е, че аз  лично предпочитам всичките обувки да са му с не повече от 0,5 см по-дълги, още повече, че моят син има мн тясно краче, много е и слаб, т.е. на горе краката му са две клечки, а по-голям номер, значи и по-широка обувка...

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Синът ми носи, но рядко, спарват му краката много, после чак чорапите му са почти мокри ...

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 580
      И аз всяка година купувам гумени ботуши. За локвите са идеални.  А за изминалата зима с вълнени чорапи вътре им бяха прекрасни за големия сняг. Никога не са им били мокри краката. Всъщност само веднъж, но те умишлено цопнаха в най- голямата локва и водата преля в ботушите им. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт