Калории броим,здравето ценим и кила топим!- тема 4

  • 67 135
  • 742
  •   1
Отговори
# 720
  • 1st floor
  • Мнения: 9 129
Отчета ми за днес:

З: елда със сирене
100 мл. пр. мляко с кафето
О:две филии с луканка, парченца домати и краставици
голям сладолед + шейк от Макдоналдс  Embarassed

С това приключвам в шест и половина с храненето, че калориите станаха 1156. Въглехидратите пак са много зле... Rolling Eyes

# 721
  • Мнения: 15
Крайно време е да почна да пиша к`ви ги излапвам и изсмятвам! Mr. Green

Закуска - след сутрешните упражнения - 2 шоколадови трюфели Delhaize (18 гр), овесени трици (40 гр)+0,1% прясно мляко (200 мл) + стевия, ванилия и канела
Втора закуска - ябълка (220 гр)
Обяд - филийка хляб VitaStar ръжен с фибри (44 гр), кашкавал от краве мляко (37 гр), домат (194 гр), три сварени яйца
Следобедна закуска - сирене Cottage Exquisa (200 гр), краставица (300 гр)
Вечеря - салата от изцедено 0,1% кисело мляко Верея (изцедих една кофичка, която е 400 гр)+краставица (175 гр)+орехи (4 гр)+чесън и копър, 2 червени пиперки (100 гр), 3 сварени яйца, а за десерт - сладолед Zero шоколад (150 гр)

Резултатът - 1660 ккал, МЗ 40%, ВХ 28%, БЛ 32%

# 722
  • MUC
  • Мнения: 572
Много ги тача скаридите. Най-често ги маринирам със соев сос, чесън, малко зехтин и лимон и после на скарата chef.
Ходих на зъболкар днес и се надявах да не мога да ям повече, но уви не ми прави някакви сериозни процедури. Та стигнах до 1100 калории доста бързо. Само на две яденета Mr. Green

А тук много почитателки на Джилиян  сме се събрали:). Аз преди три години почнах с метаболизма и. Едвам издържах до 15. минутта в началото... Най- любима ми е обаче е тренировката и с пудовки.
Но в тази жега нещо не ми се тренира и на мен. Утре планувам кростренажор 40 мин и после на йога.

# 723
  • Мнения: 310
Добро утро!  Hug
днес започнах добре  Simple Smile - 45мин бързо ходене (изминати 5км)


но вчера привърших зле - 1592кал   Б 25%   М 19%   В 56%
11ч - кафе със сметана и захар , сандвич със сирене 120гр
15ч - пилешко шишче 100гр, няколко маслини
19ч - кафе със сметана и захар, солети 50гр
21ч - салата капрезе 300гр, малка бира 250мл и картофи соте 120гр
01ч - сандвич с кюфте 100гр

това последно се зачудих за вчера или за днес да го пиша  newsm78

запис - същия преход отново 5км, но за 50 мин и с повече жега  running Май станаха -385кал
Ще му видя сметката аз на тоя среднощен сандвич!  Crossing Arms


Последна редакция: пт, 22 юни 2012, 13:22 от did_ka

# 724
  • да има едно лесно - на мотора
  • Мнения: 2 420
 bowuu
Крайно време е да се запиша в темата , а не само да шпионирам  Laughing
Преди , когато спазвам ВМ НВД броя калории и си спретнах собствена екселска таблица . Сега пак е време да я ползвам , макар ,че ми остана като навик да смятам " на ум " калориите "
Обожавам морски дарове - благодаря за линковете .

# 725
  • In transit
  • Мнения: 11 940
Толкова ми е топло и ме мързи, че не ми се пише даже  Outta Joint

Маями, с риск да ме линчуваш- не горя от ентусиазъм по басейните и морето. На плаж ходя само рано сутрин и ако съм с колата. Пеша абсурд (въпреки, че живея до морската градина), щото баира на връщане ме съсипва в комбина със слънцето. На басейн, че и в морето не е като да не съм хващала гъбички от мръсотия или химикали и избягвам честно казано. А и лечението на проклетите гъби хич не е евтинко. Климатика е спасението и душа в банята  Grinning

и докато не съм умряла от мързел да си кажа отчета:
вчера 1550ккал. Не са от най-полезните, ама си имам една слабост ( както вашата за шоколада и сладоледа) казва се сфолиатини. Това са едни пръчици от бутер тесто отгоре глазирани със захар и препечени. Умирам за тях. Друго сладко мога да не помириша, нооооо на тях не отказвам!  Embarassed Та снощи изядох 4-5 такива и натъкмих калориите в нормата.  Mr. Green
днес още не съм броила..споменах, че ме мързи...ама ще съм пак около 1400-1500.

# 726
  • Мнения: 3
А тук много почитателки на Джилиян  сме се събрали:). Аз преди три години почнах с метаболизма и. Едвам издържах до 15. минутта в началото...
Ми когото и да питам за тренировки вкъщи, все Джилиан та Джилиан  Laughing аа и Синди Крауфорд, ама уж били по-трудни нейните.
Вчера си подобрих рекорда - 5,1 км джогинг  running

Менюто за днес:
закуска - 75гр мюсли с 200мл мляко (прясно)
обяд - пълнозърнеста паста (сурова беше 90гр) с лееко задушени тиквички (200гр) и капка зехтин

За вечеря смятам да е Айсберг салата (подправена с балсамико и зехтин) с моцарела. А ако следобяд нещо ме вземат лудите може да си позволя малко бадемчета (10 бр примерно)
Така сметнато всичко ми излиза 1390 ккал Б - 53,4 гр М - 50,7 гр В- 93,6

# 727
  • 1st floor
  • Мнения: 9 129
С какво си засичате пробяганите километри? Знам, че на някои телефони има крачкомери, ама аз моя вече година и половина нямам време да го разуча има ли, няма ли... Embarassed  /Нокиа С6 /

Да си пост-на отчета за днес, че нещо и мен ме мързи да пиша после пак...Иначе ви чета редовно!!!  Grinning

З: елда със сирене
О: супа леща , салата , пърленка
домат и краставица с малко сирене
В: задушени гъбки в масло

Тотал:1206 ккал. И мисля, да си върна старото правило да вечерям по-рано - към 6 - 6,30...Как ще стане да ям по това време не знам, ама ще гледам да успея... Confused Спомням си, че зимата голям ефект ми даваше ранната вечеря и особено ако е нисковъглехидратна...

# 728
  • Мнения: 310
ето днешния отчет 1400кал   Б 20%   М 19%   В 61%
довечера ще имам гости та менюто ми е предначертано .. стига да не боцна нещо допълнително  Wink
закуска - кекс домашен100гр
обяд - сандвич със сирене 100гр
следобед - кафе с мляко
вечеря - салата домати, св.ребърце, картофи печени, бира

НеПоКоРнА, км си ги засякох днес по Google maps - начертах си маршрута, а времето си засякох с часовника. Иначе на горските разходки съм с GPS

слънчев и усмихнат уикенд!   bouquet

# 729
  • 1st floor
  • Мнения: 9 129
А аз с какво да си засека? Тичам в игрище и си правя мнооого кръгчета /малки/? Смятала съм по метри обиколката на игрището за волейбол, ама не знам колко вярно го изчислявам... newsm78 Имам GPS, ама такъв за кола. С него няма да стане май? newsm78  Embarassed

# 730
  • Мнения: 310
аз точно с такъв си засичам - включвам го на пешеходен режим, занулявам броячите и тръгвам!  Simple Smile
ами... не знам как да го измериш ... за себе си знам, че разкрача ми е около 70-80см на вървене (ама съм много дългокрака де) ако знаеш колко ти е стъпката, просто го мини на бавен ход и засечи. Големи обяснения ти давам   Joy  дано не те помислят за ку-ку докато крачиш и броиш  Blush

# 731
  • Мнения: 207
Необикновена,  Hug менюто добре, но ако може на започвай с шоколадовите трюфелчета нагладно.Чела съм, че е добре да се стартира деня с протеинче, дори и лъжица кис. маляко да е.Като ви се дояде сладичко нека да е самостоятелно в активната час на деня.Така препоръчват поне.

Мики, туй нещо дето не мога да му кажа името, ще да е нещо като нашите "сълзици" навремето и аз обичам.

Санди, и аз искам у немско  Laughing много ме е любима Джърманито  Laughing Синди за мен е супер.Просто сега Джилиян е по-модерна  Grinning

Аз вчера си останах със закуската и после на гостито се олях и то пак с питката на приятелката  Laughing , ама много вкусна я прави.Иначе салата, кюфте, кебапче и свинска пържола, бяло винце и накрая малко сладолед.Не съм смятала, ама сигурно 1000 калории съм погълнала  Laughing
Като цяло за деня не е много, но днес съм зле.Стомаха ми се бунтува след това преяждане.

Непокорна имам нещо наум за теб.Само да не забравя.

# 732
  • Мнения: 1 086
Mikkey, позволих си да пубикувам едни прекрасни рецепти от твоя блог ето тук - http://posoki.net/health.aspx
Смятам че трябва да те уведомя, честен човек съм си и това е  Wink
Надявам се, че няма да имаш нищо против. Каузата е благородна, начинанието също  Simple Smile

# 733
  • 1st floor
  • Мнения: 9 129
аз точно с такъв си засичам - включвам го на пешеходен режим, занулявам броячите и тръгвам!  Simple Smile
ами... не знам как да го измериш ... за себе си знам, че разкрача ми е около 70-80см на вървене (ама съм много дългокрака де) ако знаеш колко ти е стъпката, просто го мини на бавен ход и засечи. Големи обяснения ти давам   Joy  дано не те помислят за ку-ку докато крачиш и броиш  Blush
hahaha hahaha hahaha
Е, аз в хола ще крача и ще меря, ама пак няма да е точно...Пък не знам дали дали GPS ще ме отразява на някави си 20 метра. Ама ще пробвам. Ще трябва да си го държа в ръката и тогава вече ще ме помислят за тра-ла-ла... Mr. Green Сетих се миналата седмица стоя на прозореца и гледам един мъж, хванал едно като тези детските търкалца, само че с две гуми. И бута по земята , гледа съсредоточено...А аз ей така -  Shocked . Седя и наблюдавам, той продължава през градинката, после тръгва през тревата и си бута "играчката". Не се стърпях и викам съпружеското тяло "Ела бързо да видиш, човека съвсем е изперкал и с какво си играе!!!".  Shocked Та половинЪТ ми обясни, че това мерело разстоянието по земята. Някаква бригада за кабели за интернет били... hahaha Явно и на мен ми трябва такава джаджа...  Laughing



Непокорна имам нещо наум за теб.Само да не забравя.


Цялата съм в слух!!!  Grinning И лек полет да ти пожелая утре !!!  Hug Утре беше нали?

# 734
  • Мнения: 1
Непокорна (и на всички желаещи да си мерят някакво разстояние за ходене или бягане) - аз досега на няколко терена съм правил измервания с НЕ-толко авангардни, а по-ското "бабешки" и тривиални методи, че нямам и "крачкомер" (това е уред от 2 летви, фирксирани здраво да не мъдедат, обикновено отмерващ 2 метра за средно-точни земемерни измервания), но пък мисля че с достатъчно добра инженерна точност..... Значи.... реално без никакви уреди, осен рулетка от 2 м. Ако е 5 м - пак става, но и 2 м. не е фатално НЕточно... Каква е идеята - набелязваш ти подходящ терен (например каре улици около близкото училище), после си отмерваш там някакво разстояние с рулетката (например 10 м = 5х2м) и после го мултиплицираш из целия набелязан терен..... Последното (мултиплицирането или пренасянето N-пъти на измереното разстояние из терена) става най-лесно с КРАЧКИ... Значиии,,, Е мн. важно достатъчно точно за си измериш крачката... КАК? Амиии... ходиш си нормално, както си ходиш и засичаш къде си стъпила и измерва, от пръстите на задния крак до пръстите на предния крак! Измерваш на случаен прицип 5-6 пъти отделни крачки и осредняваш, за по-сигурно!!! После, ходиш пак по същия начин в премерените 10 м (или повече) и преброяваш крачките. Правиш така пак 3-4 пъти, като си свирваш да не създаваш лошо впечатление и случайно наблюдаващите те.... И осредняваш данните. Така разбираш колко нормални твои крачки са 10 м (или съответното измерено разстояние)... Послееее - измерваш 4-те страни на набелязания терен (или колкото са там) и изчисляваш разстоянието!!! Правиш това пак няколко пъти за всеки случай, като пак си свиркаш, докато обикаляш и броиш крачките....  Whistling Записваш си данните от измерванията и готово!  Hug Peace Хуббаво е набелязания терен да ти излезе около или над 400 м, за да не се въртиш впоследствие 100 пъти подозрително като пумпал като искаш да изминеш измерено разстояние от 1.5-2 км (по-малко за спортни цели няма особен смисъл)... Хайде, дерзайте(те) сега!  Twisted Evil

Общи условия

Активация на акаунт