Нашите кухни - тема 43

  • 92 365
  • 740
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 418
Може ли плота и гръбчето да се монтират така, че да няма водобранна лайсна и как става това. Става въпрос за плот дърво и гръб стъкло.... (извинявам се за невежият въпрос).. Как се монтират гърбовете от стъкло? Можем ли да си го направим сами (то така ще е май де, моя мъж всичко сам си прави).

# 691
  • Варна
  • Мнения: 1 003
fever, проектът ти е много хубав... ако искаш повече шкафове, можеш вместо този абсорбатор, да сложиш такъв за вграждане и така ще имаш един шкаф повече на горния ред.

Аз лично имам кухня в червено и сиво в много малко пространство. Хубава е, но аз направих грешката да боядисам и стените сиви и ми дойде в повече сивото... иначе червеното ми е точно такова бордо като на снимката, материала е МДФ акрил, има огледален ефект, но много остават пръсти от децата и иска редовно чистене, за да изглежда добре

Ket_G сегашния аспиратор е със шкаф отгоре и не ми е много функционален. Пък и по естетично ми изглежда този абсорбатор, нещо в повече ми идват горните шкафове. Иска ми се долния висок шкаф да е по-дълбок, защото сега е 40 см., но ако се направи 60 см. може да стане неудобно. Стените мисля да си бъдат бели, а гърба на кухнята ми се иска да е някакъв принт с цвете.
ku4o твоята кухня ми хареса. Хубаво е, че имаш прозорец, което внася светлина в пространството. Достатъчно ли са ти шкафовете, успяваш ли да събереш всичко необходимо?

# 692
  • софия
  • Мнения: 4
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1803779712639&set=a. … ype=3&theater
ето снимка на една нтересна кухня,която много ми допада

# 693
  • Мнения: 16
Може ли плота и гръбчето да се монтират така, че да няма водобранна лайсна и как става това. Става въпрос за плот дърво и гръб стъкло.... (извинявам се за невежият въпрос).. Как се монтират гърбовете от стъкло? Можем ли да си го направим сами (то така ще е май де, моя мъж всичко сам си прави).

Ние сме с гръб от стъкло. Как го монтираха майсторите не знам, но тъй като бях против водобранна лайсна, не сложиха. Използваха едни фини алуминиеви профили, които го обхващат от всички страни, с които стана много добре. Също съм сигурна, че може да се сложат и на външен ъгъл без проблеми. За монтажа знам, че или трябва да е идеално равна стената, или се слагат едни подложки, на които се лепи стъклото.
Поддръжката е изключително лесна  Peace

# 694
  • София
  • Мнения: 418
Ето го проекта за кухнята Дървен плот, вратичките за сега сме ги решили бели, лъскави (лак или както там се казва). Стената не е на цвят като на картинката, по-сива е.

# 695
  • София
  • Мнения: 418
Сега преглеждам темата назад и видях тази кухня на Vali Simple Smile



Много хубава кухня! Мога ли дапопитам за мивката каква е и откъде и най-важното за колко пари?

П.П.
попрочетох и открих мивката и цената май не ме устройва  Crazy.. жалко Sad

Последна редакция: ср, 27 юни 2012, 10:38 от pow

# 696
  • Gone with the wind
  • Мнения: 772
ku4o ........ Достатъчно ли са ти шкафовете, успяваш ли да събереш всичко необходимо?

В интерес на истината са ми достатъчни, но аз нямам много излишна посуда /напр. на майка ми само тенджерите й заемат 2 големи шкафа, а при - половин, тя има 2 размера гювечи според зависи дали ще готви само за тях двамата, или ако сме се събрали повече хора, аз имам 1 и т.н/. Но аз ползвам и половин скрин в трапезарията за по-рядко използвани неща като плата напр.

# 697
  • Пловдив
  • Мнения: 1 068
Иска ми се долния висок шкаф да е по-дълбок, защото сега е 40 см., но ако се направи 60 см. може да стане неудобно.
Не знам как сте решили да го правите, но аз лично за долни шкафове предпочитам да са чекмеджета/контейнери/ или както там се наричат. Изключително удобно е... дърпаш и всичко ти е пред очите. А при шкафовете с вратички трябва да се навеждаш да вадиш нещата отпред, за да стигнеш до по-задните...но това вече всеки си го преценява  Peace

# 698
  • Мнения: 2 259
pow ,това хладилник ли е в най ляво?
А мивките на Лексгруп имат промоции понякога.Трябва да се дебне Wink

# 699
  • София
  • Мнения: 418
В ляво е хладилника, да - свободностоящ и изолиран от тази колона хах. Другите уреди май са ясни.. микровълнова няма да има - не ги харесвам. Simple Smile

П.П.
Сега водя преговори за махането на вратата на кухнята.. как ми се иска да е без врата Simple Smile

Последна редакция: ср, 27 юни 2012, 11:48 от pow

# 700
  • Варна
  • Мнения: 1 003
Иска ми се долния висок шкаф да е по-дълбок, защото сега е 40 см., но ако се направи 60 см. може да стане неудобно.
Не знам как сте решили да го правите, но аз лично за долни шкафове предпочитам да са чекмеджета/контейнери/ или както там се наричат. Изключително удобно е... дърпаш и всичко ти е пред очите. А при шкафовете с вратички трябва да се навеждаш да вадиш нещата отпред, за да стигнеш до по-задните...но това вече всеки си го преценява  Peace

Точно така мисля да се направи , затова ми се иска да е дълбок 60 см., но пък частично ще излиза в коридора, за да не стане много тясно свободното пространство. В момента на гърба на сегашния шкаф има огледало, което се пада в коридора  Grinning. Дори ми се иска и пространството между мивката и печката да бъде с ъглови чекмеджета, но май няма как да стане. А шкафа вдясно е дълбок само 30 см. и няма да е удачно да бъде с чекмеджета. Но всичко засега е моя идея, все още не съм говорила с майстора.

pow на твоя проект шкафа вдясно от печката как ще бъде направен?
ku4o аз имам кухненски робот, който ми заема цял шкаф и ми се иска да е върху плота. Шкафът за тенджерите също не ми е удобен, въпреки че имам 2-3 тенджери, тиган и гювеч.

# 701
  • Мнения: 301
fever, на мен не ми харесва как стърчи горния шкаф отляво (колко см печелиш така?), също ако е възможно над скосения шкаф отляво да има отгоре поне отворени рафтове със същата форма.
Аз събирам доста неща в шкафа с абсорбатора, но ти си знаеш, а и така се отваря малко въздух  Peace А ъгловия шкаф до мивката как ще бъде? Под мивката наистина може да си помислиш да е с издърпване...

# 702
  • Пловдив
  • Мнения: 1 068
Дори ми се иска и пространството между мивката и печката да бъде с ъглови чекмеджета, но май няма как да стане.

Принципно съществуват ъглови чекмеджета, друг е въпросът дали майсторът ще се навие да ти направи... погледни как изглежда на този линк на 5 стр. http://www.rali-m.com/tandembox.pdf
Но не знам, доколко е удачен този вариант, защото остава неоползотворено място така с ъглови чекмеджета. Получават се отстрани два триъгълника, които ще стоят празни

# 703
  • Мнения: 1 422
Но не знам, доколко е удачен този вариант, защото остава неоползотворено място така с ъглови чекмеджета. Получават се отстрани два триъгълника, които ще стоят празни

Празните ъгли се избягват, ако съседните два шкафа са трапецовидни.

# 704
  • Раковски
  • Мнения: 2 174
Ъгловите чекмеджета са сериозна цифра, работата също не е за подценяване.

Общи условия

Активация на акаунт