Нашите кухни - тема 43

  • 92 362
  • 740
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 301
А възможно ли е нещо такова като вариант. Не мога да преценя дали е удачно, но поне не остава дупка, за да се обслужва пералнята. Мивката примерно става ъглова и продължава в шкафове отдясно.

fever, аз на твое място щях да боядисам шкафовете и да сменя дръжките, а да инвестирам в уреди и мивка


# 706
  • Раковски
  • Мнения: 2 174
 Става, само трябва да се помисли дали ще е удобно за работа.

# 707
  • София
  • Мнения: 210
Направих проект с икейски шкафове на кухнята. Моля за вашите коментари, препоръки, идеи.
http://img526.imageshack.us/slideshow/webplayer.php?id=76766447.jpg

2те шкафчетата на късата страна ще отпаднат, защото ще се минава на зиг-заг заради хладилника и тях. Исках там да е барплот, защото следва трапезарията, но пък няма къде да отиде хладилника.

# 708
  • Мнения: 2 172
Направих проект с икейски шкафове на кухнята. Моля за вашите коментари, препоръки, идеи.
http://img526.imageshack.us/slideshow/webplayer.php?id=76766447.jpg

2те шкафчетата на късата страна ще отпаднат, защото ще се минава на зиг-заг заради хладилника и тях. Исках там да е барплот, защото следва трапезарията, но пък няма къде да отиде хладилника.

Не,че съм компетентна,но на мен много ми харесва  Heart Eyes

А би ли споделила от къде е програмата?Нещо от сайта на икеа ли е?

# 709
  • София
  • Мнения: 210
Направих проект с икейски шкафове на кухнята. Моля за вашите коментари, препоръки, идеи.
http://img526.imageshack.us/slideshow/webplayer.php?id=76766447.jpg

2те шкафчетата на късата страна ще отпаднат, защото ще се минава на зиг-заг заради хладилника и тях. Исках там да е барплот, защото следва трапезарията, но пък няма къде да отиде хладилника.

Не,че съм компетентна,но на мен много ми харесва  Heart Eyes

А би ли споделила от къде е програмата?Нещо от сайта на икеа ли е?

Да, на сайта им я има. Половината ни я направиха на място със същата програма, после аз допълних.

# 710
  • Варна
  • Мнения: 1 003
fever, на мен не ми харесва как стърчи горния шкаф отляво (колко см печелиш така?), също ако е възможно над скосения шкаф отляво да има отгоре поне отворени рафтове със същата форма.
Аз събирам доста неща в шкафа с абсорбатора, но ти си знаеш, а и така се отваря малко въздух  Peace А ъгловия шкаф до мивката как ще бъде? Под мивката наистина може да си помислиш да е с издърпване...

Шанта горните шкафове ги направих с дълбочина 40 см. (незнам дали е много) и долния също е 40 см., но е по навътре заради нишата, където предполагам е имало врата. Ако долния шкаф се издаде по напред и освен това ако се направи по-дълбок, свободното пространство остава с широчина 60-70 см. и ми става тясно.
Скосеният шкаф отляво го бях сложила само в рафтове, но нещо не ми се вписваше, той и без това трябва да бъде с много малки размери и незнам дали си струва да го има. А ъгловия шкаф до мивката си мисля, че може да бъде или с чупеща се врата или с нормални чекмеджета в лявата част от фурната, а пространството под мивката с някакви вътрешни рафтове. Ъглови чекмеджета май няма как да се сложат заради тръбите от сифона, пък и както казвате са скъпи.
Благодаря за проекта, който си направила. Интересен е, но комина е в дясната част и котлоните трябва да са там. А за фурната не ми е ясно как се ползва такава, която не е монтирана под аспиратор, в смисъл къде се абсорбират миризмите? Мивката и сегашния плот трябва да се изкърти, защото са лети и не мога да ги гледам вече.

# 711
  • Мнения: 15
 Извинявайте, че така нахлувам в темата, но ви чета с интерес. Има механизми на Блум за ъглови чекмеджета. Когато се изваждат, страниците се прибират под определен ъгъл.  Стоят много хубаво. Но си говорим за цифомания и това ме отказа. 

# 712
  • Мнения: 61
triffy браво! Аз лично обаче, не знам защо съм толкова резервирана към тях..... нещо не ме кефи тази Икея!

# 713
  • Мнения: 61
Не че разбирам, ама защо толкова ги ситниш вратичките.Поне аз не харесвам малки размери, ако не се налага.Или е от програмата?

# 714
  • Мнения: 48
И аз си поръчах кухня. Не е нещо кой знае колко сложно и засукано. Всичко е шкафове с врати. Не харесвам открити рафтове, защото не съм от най-подредените жени:) При нас долу шкафовете са едно ПДЧ кафяво леко релефно. А горе МДФ-гланц ярко зелено(но по обработено) и бяло. Заради детето долу е пдч....по стабилно ми се вижда и мога да преглътна драскотините.
Кофти ми е само, че неможах да избегна тия ъглови дълбоки шкафове, в който достъпа е през съседния шкаф. За горе не  е голяма драмата, само 32 см е дълбочината. Но долу са си 60см. И там освен да държа неща, който никога не ползвам не виждам друго решение. Имаше едни механизми който бяха  около 500лв, но ние не можем да си ги позволим. Мислех и за вратичка, която да  отваря ъгъла, но ми казаха че с времето провисвали...незнам колко е вярно това. В икеа видях подобни врати.
А тия механизми не ми се вярва да издържат 50 буркана с зимнина, а това ми е единствения долен шкаф, който би поел такава тежест.
И ние трябва да купуваме смесител за кухнята. За сега на едни немски съм се спряла.
А по-напред имаше един на тека извити като полукръг...като пада водата от по- високо не пръска ли доста настрани?

# 715
  • Мнения: 301
triffy, аз нямам забележки  Mr. Green, може би аз бих направила долните и горните шкафове да следват една линия, но сигурно заради миялната няма как? Освен това (от опит) бих направила и шкафа под мивката с чекмеджета, но пак зависи какво ще слагаш там, имаш доста шкафове така че не е толкова важно  Flutter

ПП На мен ми харесват шкафове с 2 вратички пред една голяма, защото ако ти е малко мястото е предимство (не ти се пречи някаква голяма врата, освен това не винаги е нужно да отваряш и двете за да вземеш нещо (като знаеш къде е де... Simple Smile ), освен това когато е с такива профили като на triffy изглежда красиво...

И аз съм с икейска, но миниатюрна кухня, че и уреди  Sunglasses

# 716
  • София
  • Мнения: 210
Всъщност шкафовете още не съм ги мислила кой за какво ще е и чисто визуално само ги насложих такива. В трапезарията ще имам дресоар с шкафове и чекмеджета и една витрина и май ще ми станат много чекмеджетата. Но нали някой обясняваше , че е по-лесно с дълбоки чекмеджета вместо шкафове ....а и в Икейските нямат за тесен долен за бутилки 20см , та ще има преработка. Повече ме тормози хладилника , че трябва да е там и не мога да имам барплот, който да разделя кухненската част и трапезарията.

eli_kelli , как ги ситня - като ширина на отделен шкаф ли?

И последно цената -  тия дни пратих доста запитвания и получих оферти от 3000 до 5000лв повечето без плавни механизми, метабоксове и тинтири минтири, само панти. С икейски шкафове излиза 3500. Обмисляме с мъжо дали да се вкараме във филма направи си сам  Rolling Eyes

# 717
  • София
  • Мнения: 923
triffy по схемата направи си сам нашата кухня излезе 800лв с обкова Peace но трябва да имаш познат, който да ти направи проекта и разкройкрата, за да можеш да отидеш в някоя фирма за пдч и да ти го нарежат и кантират,  а ето проекта на нашата кухня за ориентир  Wink

# 718
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
..... С икейски шкафове излиза 3500. Обмисляме с мъжо дали да се вкараме във филма направи си сам  Rolling Eyes

Филма ще си е направо екшън....  Wink

# 719
  • София
  • Мнения: 210
..... С икейски шкафове излиза 3500. Обмисляме с мъжо дали да се вкараме във филма направи си сам  Rolling Eyes

Филма ще си е направо екшън....  Wink

100%, но сметнах материалите - 1300лв, с някои екстри и непредвидени ситуации 1500-1700лв. Имаме известен опит в проектирането и сглобяването на мебели. Определено частта със сметките ме притеснява повече, за доста неща трябва да се помисли. Но не сме планували 5000лв за кухня без екстри и уреди определено  Naughty Ще трябва да се прехвърля в един друг форум за целта  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт