Математици-умници 2

  • 17 642
  • 120
  •   1
Отговори
# 75
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
 Така е , расте, а и наборите растат. Очаквам догодина , ако има прием да кандидатстват 700-800 деца. Голяма конкуренция , голямо чудо!

# 76
  • Мнения: 1 144
Е, хайде да се отчета - доволна съм от резултата, младежът май ще се класира за грамота в СМГ (не съм видяла Стената на плача, но една мама писа, че всички третокласници с над 104 точки ще бъдат наградени). Надявам се да се класираме и за математическата школа, за която разбрах от Ирина и Данибон, за което много им благодаря. Поздравления за Ирина и нейният Павел, и те са сред наградените. Simple Smile

# 77
  • София
  • Мнения: 7 673
Е, хайде да се отчета - доволна съм от резултата, младежът май ще се класира за грамота в СМГ (не съм видяла Стената на плача, но една мама писа, че всички третокласници с над 104 точки ще бъдат наградени). Надявам се да се класираме и за математическата школа, за която разбрах от Ирина и Данибон, за което много им благодаря. Поздравления за Ирина и нейният Павел, и те са сред наградените. Simple Smile
Да ви се връща поздрава.   Simple Smile

# 78
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
 Поздравления и тук на всички наградени дечица   bouquet. Желая им все по-големи успехи  Hug.

# 79
  • Мнения: 1 144
Поздравления и тук на всички наградени дечица   bouquet. Желая им все по-големи успехи  Hug.

Али, и на вас така! И пак да им пожелаем здраве, преди всичко Simple Smile))

Замислих се тези дни, че може би не трябва да поощряваме прекалено много амбицията на децата си. Да не стане детството им да мине в състезания Simple Smile))

# 80
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
 Според мен ние не поощряваме амбициите , а просто подкрепяме децата си да развива това , което им харесва и им се отдава  Hug. Поне аз, де  Laughing.

# 81
  • Мнения: 1 144
И аз, и аз. Но неволно го поощрявам, малко или много, защото така от сърце се радвам.

# 82
  • Мнения: 1 144
В СМГ май няма да има официално награждаване за ЧХ. На курса учителката е казала на Косьо, че другия път ще му даде грамотата. Защо така в това хубаво училище нито сайтът си поддържат като хората, нито качват резултати, класиране, разнообразна информация... Исках да им направя малко дарение за международните състезания, но като видях, че още не са качили инфо за ЧХ, се подразних и се отказах. Никакво уважение към родителите и учениците. Спокойно могат даже разпределението по стаи да качват там преди състезания, но не - друго си е да се блъскаме пред списъците.

# 83
  • Мнения: 41 645
В СМГ май няма да има официално награждаване за ЧХ. На курса учителката е казала на Косьо, че другия път ще му даде грамотата. Защо така в това хубаво училище нито сайтът си поддържат като хората, нито качват резултати, класиране, разнообразна информация... Исках да им направя малко дарение за международните състезания, но като видях, че още не са качили инфо за ЧХ, се подразних и се отказах. Никакво уважение към родителите и учениците. Спокойно могат даже разпределението по стаи да качват там преди състезания, но не - друго си е да се блъскаме пред списъците.

Все пак това не е турнир на СМГ, а на Института по математика и ионформатика при БАН. Как и защо СМГ сами да спретват купон за награждаване?

# 84
  • Мнения: 1 144
В СМГ май няма да има официално награждаване за ЧХ. На курса учителката е казала на Косьо, че другия път ще му даде грамотата. Защо така в това хубаво училище нито сайтът си поддържат като хората, нито качват резултати, класиране, разнообразна информация... Исках да им направя малко дарение за международните състезания, но като видях, че още не са качили инфо за ЧХ, се подразних и се отказах. Никакво уважение към родителите и учениците. Спокойно могат даже разпределението по стаи да качват там преди състезания, но не - друго си е да се блъскаме пред списъците.

Все пак това не е турнир на СМГ, а на Института по математика и ионформатика при БАН. Как и защо СМГ сами да спретват купон за награждаване?


Някъде да съм писала, че е на СМГ турнирът? В другите училища, където се провежда, има официално награждаване.

# 85
  • Мнения: 41 645
В СМГ май няма да има официално награждаване за ЧХ. На курса учителката е казала на Косьо, че другия път ще му даде грамотата. Защо така в това хубаво училище нито сайтът си поддържат като хората, нито качват резултати, класиране, разнообразна информация... Исках да им направя малко дарение за международните състезания, но като видях, че още не са качили инфо за ЧХ, се подразних и се отказах. Никакво уважение към родителите и учениците. Спокойно могат даже разпределението по стаи да качват там преди състезания, но не - друго си е да се блъскаме пред списъците.

Все пак това не е турнир на СМГ, а на Института по математика и информатика при БАН. Как и защо СМГ сами да спретват купон за награждаване?


Някъде да съм писала, че е на СМГ турнирът? В другите училища, където се провежда, има официално награждаване.


Някъде да съм писала, че си писала? Peace Казах само, че те не са организатор и не са длъжни. Дали са помещения, спомогнали са за провеждането, но нямат капацитет или мерак да правят и награждаване. Нормално е да си имат свои приоритети.

В момента доколкото знам се занимават с подготовка на заминаването за голямото състезание в Китай - билети, визи, подготовка. Кой мислиш тича по тези задачи?

Освен това тази събота и неделя същите преподаватели от СМГ бяха заети и като съорганизатор на ЕМТ.
А ЕМТ е много по-важно състезание от ЧХ и изисква много по-сложна организация. Свързано е с осигуряване на подслон за състезателите, логистика (провежда се два последователни дни за по-големите), съвещания на ръководителите на отборите, жури, което да оцени работите само няколко часа след състезанието, защото трябва да има възможност за контестации и пр.
И на ЕМТ си е имало церемония по награждаване - с грамоти, медали и прочее салтанати.

При всичко това е нормално СМГ да няма капацитет да се занимава и с церемонии по ЧХ. Приоритети, както казах.  

П.П. Не търся свада. И аз съм била мама на мъниче, и аз съм тръпнала за състезания и знам какво е. Все пак мъниците се явяват със стотици на състезания и всяка мама се надява, че нейното детенце носи в раничката си маршалски жезъл. Неслучайно най-голям интерес има към турнирите на най-малките. Та разбираема е гордостта от успешното представяне и желанието за повече тържественост, но всичко това е свързано с усилия и капацитет.

Последна редакция: вт, 13 ное 2012, 20:09 от Черна станция

# 86
  • София
  • Мнения: 7 673
Черна станция, права си абсолютно.
Аз лично искам единствено да знам кога и откъде /кого/ мога да взема грамотата на моето "мъниче". Не държа да му я връчват официално /въпреки, че той беше много щастлив, когато това се случи миналата година, но в НПМГ/. Проблемът е, че никой нищо не казва в СМГ.
Ако звъннеш на телефона - не знаят.
Когато е попитал преподавателя от курса - и той не е знаел.
Организаторите също не знаят.
Кога да попитаме?
Това е въпросът.
Иначе уважавам приоритетите на всеки.  Peace

# 87
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
 Stella Maria , пожелавам много успехи на твоето дете , независимо дали награждаването е официално у или не  Hug. Победите са за децата , да се чувстват победители , а не някой друг да ги признава за такива.
  Ако си решила да подкрепиш СМГ за международно състезание - направи го. Доброто винаги се възнаграждава  Hug.
 С голямото ми дете не съм минала през тези трепети, той късно рзбра , че математиката го влече. Та сега го компенсирам с малкия , пък и с големият , че сега "проходи" в големите състезания  Laughing.
 Иринка , ще получите грамотата , не се притеснявай  Hug. Ще видя дали мога да получа инфо и ще ти пиша  Laughing.

# 88
  • София
  • Мнения: 7 673
  Иринка , ще получите грамотата , не се притеснявай  Hug. Ще видя дали мога да получа инфо и ще ти пиша  Laughing.
Изобщо не се съмнявам, че ще си я получи.  Peace Единствено се чудех кой може да знае къде и кога това може да се случи.

# 89
  • София
  • Мнения: 2 952
Ако едно училище е избрало да работи с малки деца, добре е да има капацитет и подход.
Съвсем различни са нуждите/мотивацията на тийновете или абитуриентите и на 9-10 годишните.
За децата на тази възраст е важно да бъдат поощрявани. С дребни жестове можеш да ги накараш да литнат, или да им клъцнеш крилата...

Намесвам се, само за да кажа, че преди доста години, когато синът ми започна да ходи на състезания в сградата на СМГ, а по-късно и да учи там и аз отразих, че грамоти или не се даваха или се мятаха в движение... Не заради грамотите  Wink Лошото е (не за него), че и той го отрази.

Общи условия

Активация на акаунт