Математици-умници 2

  • 17 630
  • 120
  •   1
Отговори
# 1
  • София
  • Мнения: 5 139
Запис Simple Smile

# 2
  • ride my bike...
  • Мнения: 1 146
aйде и аз - да не пропусна...

# 3
  • София
  • Мнения: 4 059
Хайде и аз , да не пропусна нещо.  Hug

# 4
  • Мнения: 284
Не сме от математиците-умници, но ще се запиша.

# 5
  • Мнения: 266
Запис и от мен  Grinning

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
 Еха, нова темичка си имаме  Laughing.
 *Ирина* , благодаря   bouquet.
 

# 7
# 8
  • Мнения: 8 567
И аз така - "запис", че рядко се сещам иначе да търся каквото и да е в този раздел.

# 9
  • Мнения: 939
Резулатите от Балканиадата по математика за големи ученици - 3 сребърни и 2 бронзови медала.

Ох, турска му работа (балканиадата е в Анталия)... Силно, силно се надявам да не съм ви заблудила с горния пост - турците са публикували едни официални резултати за нашите деца, а на Facebook страницата си - пак като официални резултати са показани съвсем различни числа.

Стискам палци да не ни порежат яко... но всичко е възможно. На тази Балканиада турските отбори показват просто уникална домакинска подготвка - средният резултат на 6-мата представители на Турция (отбор А) е 37.7 от 40 възможни, а на Б отбора им - 32.7 (!?!). За сравнение нашият по първия вариант на официалните резултати е 27, а по втория вариант - 23.3.

Както гледам, странни неща стават не само на ПМС или великденското състезание  Sad

Първи вариант на официалните резултати

Втори вариант - страницата от Facebook с отборното класиране на BGR

Последна редакция: вт, 01 май 2012, 21:52 от Obsolete

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
 А всъщност тази балканиада не трябваше ли да е от 3 май?

Последна редакция: вт, 01 май 2012, 21:54 от Ali_sun

# 11
  • Мнения: 939
Пфу, разгадах ги. В резултатите по държави турците са объркали нашия отбор с този на Босна и Херцеговина.

Така че, за сега първата ми информация е вярна - 3 сребърни и 2 бронзови. Отборно сме зле - 6-то място след 2-та отбора на Турция, Сърбия, Румъния и Италия.

Sorry, че ви занимавах с това, но наистина съм голям фен на децата, както повечето от пишещите тук. На техните състезания се вълнувам като при волейболен мач на националите ни Simple Smile

А всъщност тази балканиада не трябваше ли да е от 3 май?

По нашия календарен план е записана от 3 май, но от преди доста време промениха датите на провеждане.

# 12
  • Мнения: 2 732
Хм и аз да се запиша -незнам дали сме от математиците или от умниците Wink

Последна редакция: ср, 02 май 2012, 13:54 от ell7

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
Аха , сега разбрах  Laughing.
 Да са им честити медалите на всички състезатели.   bouquet
 И аз се възхищавам на тези деца. Понякога късно виждам информация относно някое състезание , и не пускам поздравления , но това не значи , че не им се радвам!
 А иначе всяко дете , харесващо да решава задачи си е математиче  Hug.

# 14
  • Мнения: 1 144
E, много се радвам, и от мен поздравления за медалите! Наистина са ни умни дечицата! Ирина, мерси за новата темичка Simple Smile

# 15
  • София
  • Мнения: 4 059
Видях защо на моя математик му се губят 7 точки от ВМС. Делил е 15 на 3 и е получил отговор:
      Г) Друг отговор-3

 Twisted Evil И после ми казва: Ама не може да бъде, всеки знае, че е 5.

Та и ние сме в отбора на блейките..  Crazy

# 16
  • София
  • Мнения: 7 673
Видях защо на моя математик му се губят 7 точки от ВМС. Делил е 15 на 3 и е получил отговор:
      Г) Друг отговор-3
 Twisted Evil И после ми казва: Ама не може да бъде, всеки знае, че е 5.
Та и ние сме в отбора на блейките..  Crazy
Явно на ВМС нашите математици-умници са се изтрепали да измислят нова таблица!
Моят е писал 35:7 = 6  на последната задача:lol:
На Stella Maria младежът и той беше измислял нова таблица там.  Mr. Green

# 17
  • София
  • Мнения: 4 059
Четох и се смях, а сега се чудя да се смея ли или да му скъсам ушите...  Joy  Joy
Какво да се прави, хлапета, те са над тези прозаични неща, като например таблицата за умножение. Simple Smile

# 18
  • София
  • Мнения: 7 673
Не му ги късай.  Mr. Green

# 19
  • Мнения: 623
Четох и се смях, а сега се чудя да се смея ли или да му скъсам ушите...  Joy  Joy
Какво да се прави, хлапета, те са над тези прозаични неща, като например таблицата за умножение. Simple Smile
Ако му ги скъсаш, ще има добро оправдание да не слуша,  newsm78 скъсай моите, така с интерес ще "слушам" "новините".
Аз какво да кажа за моя, който за 30мин е решил всичко и си е "проверил", а има 2 грешки?? Говорих, обяснявах колко е глупаво да се бърза и седмица по-късно- излязъл 30мин по-рано на пробния за СМГ(след хубаво мазало). И какво като има уши  Joy

# 20
  • София
  • Мнения: 4 031
Запис и аз тук
На великденското и моята девойка има мноооого смешни грешки.Мисля си , че им писна на децата от състезания.

# 21
  • Мнения: 1 144
Видях защо на моя математик му се губят 7 точки от ВМС. Делил е 15 на 3 и е получил отговор:
      Г) Друг отговор-3

 Twisted Evil И после ми казва: Ама не може да бъде, всеки знае, че е 5.

Та и ние сме в отбора на блейките..  Crazy

Hahaha, точно като моя Косьо 35 делено на 7 е равно на 7.

# 22
  • Мнения: 1 144
Е, как ще им късаме ушите! Те и без това не слушат, ако ги скъсаме, съвсем няма с какво Simple Smile)))

Хора, чудесни са ни дечицата, умни и любознателни, много важно, че някой път гафят, ние пък да не сме идеални, нали така Simple Smile)) Да са живи и здрави и ние покрай тях!

# 23
  • Мнения: 1 144
Видях защо на моя математик му се губят 7 точки от ВМС. Делил е 15 на 3 и е получил отговор:
      Г) Друг отговор-3
 Twisted Evil И после ми казва: Ама не може да бъде, всеки знае, че е 5.
Та и ние сме в отбора на блейките..  Crazy
Явно на ВМС нашите математици-умници са се изтрепали да измислят нова таблица!
Моят е писал 35:7 = 6  на последната задача:lol:
На Stella Maria младежът и той беше измислял нова таблица там.  Mr. Green

Simple Smile))

# 24
  • София
  • Мнения: 3 498
Добре че не измисляте нова таблица за умножение. Иначе така както сте я подкарали ще стане доста дълга. Моето любимо е 9:3=27.
Ние не ходихме на ВМС, че не знам на децата, ама на мен ми писна да повтарям - "Прочети условието". Имам чувството, че вече съм като латерна.
Ще се пробваме пак догодина.

# 25
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
 Я не се оплаквайте, добре са си децата. Техническа грешка винаги може да бъде допусната  Hug.
 По НЕгледане ние водим в класацията  Laughing. Не може да реши задачата вярно , и накрая да не
види , че има посочен верен отговор  Crazy. То бива разсеяност, бива , ама нашето е направо...
 Не , че има значение , даже не съм се карала. Него ,обаче много го е яд  Mr. Green. Ама нека му е , защото всички сгрешени задачи ги няма на черновата  Crazy.

# 26
  • София
  • Мнения: 4 059
Щом сме в "Отчетни" да се отчета  Simple Smile :
   Вчера беше в Монтана моят математик. Не се представи особено добре-5 място, но все пак има грамота, което за него е единствената мотивация.  Crazy Естествено, сгрешил е 2 от първите 5 задачи...Казвам ви, цяло лято ще учи само таблицата за умножение, нищо по-сложно, че ми писна от тъпи грешки.  Twisted Evil Иначе си го хваля, де.  Laughing За пръв път е с другите деца, в друг град, почти като голям.

# 27
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
aunt Ogg , поздравления за набора   bouquet. Супер си му е представянето  Hug.
Ще свикнат децата , малки са още. Все пак всяко състезание е психическо напрежение. То като се замислим ние колко често допускаме грешки от прибързване , какво да очакваме от децата  Hug.
 Тази и следващата година са за тренировка , важното е в 4 клас какво ще постигат  Peace. А аз съм сигурна , че всички ,които сега се оплаквате от глупави грешки ,ще се хвалите само с призови места  Hug.

# 28
  • Мнения: 123
http://iztok-smb.hit.bg/pobedVMS.html
да се похваля с моя умник на 3 място 3 клас и Кенгурската грамота си взехме днес

# 29
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
marsoft2000 , поздравления   bouquet.
 Много ви се радвам на теб, и на твоето момче  Hug. Толкова сте борбени и упорити , и ви желая още много призови места  Hug.

# 30
  • София
  • Мнения: 7 673
http://iztok-smb.hit.bg/pobedVMS.html
да се похваля с моя умник на 3 място 3 клас и Кенгурската грамота си взехме днес
Браво на вас!  Hug

# 31
  • София
  • Мнения: 4 059
Поздравления!   bouquet

# 32
  • Мнения: 1 144
Лельо Ог, 5-о място си е прекрасно! Всеки резултат над 65 % на състезание е отличен, така че детето се е представило чудесно.
Мар, поздравления! Ние в сряда ще ходим за грамотата, нищо че сме болни, много държи лично да си я вземе. Като знам колко ще е всичко претупано...

Както и да е, в събота сме в Шумен, само да сме оздравели Simple Smile

# 33
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
Stella Maria , бързо оздравяване , и успех в Шумен  Hug. Браво на вашето училище , че е организирало децата  Laughing.
 

# 34
  • Варна
  • Мнения: 482
Здравейте!
Случайно научих, че имаме право да се запишем в лятна матем.школа на базата на резултатите от Черн.Храбър и бих искала да получа повече информация - посещавали ли са вашите деца, доволни ли са останали и въобще отзиви. Благодаря предварително.
Един конкретен въпрос - има 2 варианта и можем да си изберем единият(Несебър или Банско), така ли е?

# 35
  • Мнения: 204
Здравейте!
Случайно научих, че имаме право да се запишем в лятна матем.школа на базата на резултатите от Черн.Храбър и бих искала да получа повече информация - посещавали ли са вашите деца, доволни ли са останали и въобще отзиви. Благодаря предварително.
Един конкретен въпрос - има 2 варианта и можем да си изберем единият(Несебър или Банско), така ли е?

Мисля, че може единия, а може и двата. И като че ли няма строго изискване за резултати. Само ако има прекалено много кандидати, можело да се наложи да приложат някакъв критерий. Само че е от 4 до 7 клас и ние сме още малки. Имало и друга школа за 2-4 клас, но тя била вече запълнена.

# 36
  • София
  • Мнения: 1 508
Здравейте, момичета  Hug

Вместо запис, ще се възползвам от темата за малко хвалби и оплаквания, малко в стил ДиС преди да го прекръстят в Семейни отношения.

Първо ще започна с хвалбите - детето се представи толкова добре на вътрешните състезания, че се класира за отбора за Хонг Конг. Няма нужда да ви казвам колко се гордея с нея, че и със себе си, че съм успяла да я подкрепя в това, което може да прави.

А сега и оплакванията. Независимо от представянето си, тя няма да замине. Баща й не дава, точка. Аргументите "против" нямат значение, всички бяха оборени логично и последователно, обаче той най-накрая каза "Не може ли да кажа "Не!" само защото така искам?!". Ще се въздържа от коментари, че прекалено тежки думи ми идват наум, само още веднъж ще похваля детето, за зрелостта и мъдростта му, което през сълзи ме успокояваше "Мамо, той може и да проваля бъдещето ми, но аз все пак го обичам дълбоко в себе си." Е как да не се гордея с нея?

# 37
  • Мнения: 668
Здравейте, момичета  Hug

Вместо запис, ще се възползвам от темата за малко хвалби и оплаквания, малко в стил ДиС преди да го прекръстят в Семейни отношения.

Първо ще започна с хвалбите - детето се представи толкова добре на вътрешните състезания, че се класира за отбора за Хонг Конг. Няма нужда да ви казвам колко се гордея с нея, че и със себе си, че съм успяла да я подкрепя в това, което може да прави.

А сега и оплакванията. Независимо от представянето си, тя няма да замине. Баща й не дава, точка. Аргументите "против" нямат значение, всички бяха оборени логично и последователно, обаче той най-накрая каза "Не може ли да кажа "Не!" само защото така искам?!". Ще се въздържа от коментари, че прекалено тежки думи ми идват наум, само още веднъж ще похваля детето, за зрелостта и мъдростта му, което през сълзи ме успокояваше "Мамо, той може и да проваля бъдещето ми, но аз все пак го обичам дълбоко в себе си." Е как да не се гордея с нея?

 Sad

Сигурна съм, че ще имате възможност за още много изяви. Желая ви успех! Hug

# 38
  • София
  • Мнения: 4 059
Jarita, горкото дете! И ти също! Толкова труд... А баща й защо не разрешава? Притеснява ли се или?

# 39
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
Jarrita , поздравления за успеха на детето   bouquet.
 Колкото по другият въпрос - нямам думи! Не мога да разбера що за мотив е : " Само защото така искам!". Това дете се е трудило , и състезанието би било най-голямата награда за него.
 Силно се надявам все пак таткото ви да размисли  Hug. А на детето - браво за думите. Наистина имаш невероятно умно, и зряло дете  Hug.

# 40
  • Мнения: 123
Здравейте, момичета  Hug

Вместо запис, ще се възползвам от темата за малко хвалби и оплаквания, малко в стил ДиС преди да го прекръстят в Семейни отношения.

Първо ще започна с хвалбите - детето се представи толкова добре на вътрешните състезания, че се класира за отбора за Хонг Конг. Няма нужда да ви казвам колко се гордея с нея, че и със себе си, че съм успяла да я подкрепя в това, което може да прави.

А сега и оплакванията. Независимо от представянето си, тя няма да замине. Баща й не дава, точка. Аргументите "против" нямат значение, всички бяха оборени логично и последователно, обаче той най-накрая каза "Не може ли да кажа "Не!" само защото така искам?!". Ще се въздържа от коментари, че прекалено тежки думи ми идват наум, само още веднъж ще похваля детето, за зрелостта и мъдростта му, което през сълзи ме успокояваше "Мамо, той може и да проваля бъдещето ми, но аз все пак го обичам дълбоко в себе си." Е как да не се гордея с нея?
Браво на детето ! Те у мъжете някой път една логика върви, че и за 1 клас с нея задачи не могат да решат.

# 41
  • Мнения: 1 081
Jarrita, би било много жалко ако детето не отиде. Може и просто да не е узрял, може би ако преспи една-две нощи...............ако премисли. Стискам палци все пак да ви се "опече" работата.

# 42
  • София
  • Мнения: 2 300
Здравейте, момичета  Hug

Вместо запис, ще се възползвам от темата за малко хвалби и оплаквания, малко в стил ДиС преди да го прекръстят в Семейни отношения.

Първо ще започна с хвалбите - детето се представи толкова добре на вътрешните състезания, че се класира за отбора за Хонг Конг. Няма нужда да ви казвам колко се гордея с нея, че и със себе си, че съм успяла да я подкрепя в това, което може да прави.

А сега и оплакванията. Независимо от представянето си, тя няма да замине. Баща й не дава, точка. Аргументите "против" нямат значение, всички бяха оборени логично и последователно, обаче той най-накрая каза "Не може ли да кажа "Не!" само защото така искам?!". Ще се въздържа от коментари, че прекалено тежки думи ми идват наум, само още веднъж ще похваля детето, за зрелостта и мъдростта му, което през сълзи ме успокояваше "Мамо, той може и да проваля бъдещето ми, но аз все пак го обичам дълбоко в себе си." Е как да не се гордея с нея?

Предполагам, че баща й се притеснява. Ако имате финансовата възможност отидете с нея до Хонг Конг. Така хем ще си направите една интересна почивка, хем ще бъдете близо до дъщеря си.

# 43
  • Мнения: 264
Привет мили дами от темичката, бързам да се запиша да ви следя - докато погледна вие сте свършили едната и сте започнали другата  Laughing

По последния проблем - все пак зависи на каква възраст е детето .
Когато във 2ри клас имаше награда за едноседмична арт - школа в Гърция категорично не бих я пуснала.
 А имам приятелка тежък случай - не дава на децата си да кандидастват в чужбина ....какво да се прави, светът е различен.

# 44
  • Мнения: 668
Някой с инфо за втория кръг на кенгурото

# 45
  • Мнения: 623
Някой с инфо за втория кръг на кенгурото
Виж в другата тема има снимани списъци.

# 46
  • Мнения: 44
От actualno.com:

Българин от Бургас е най-добрият математик от шести клас, представил се на Петия математически фестивал „Золотое руно”, който се проведе от 4 до 12 юни в Абхазия.

В продължилата шест дни надпревара, шестокласникът Константин Гаров от бургаската природо-математическа гимназия „Акад. Никола Обрешков” шашна журито с отличните си познания по теория на числата, числови редици и комбинаторика и се завърна в родината с първото място в своята група.

„Золотое руно” се организира от Краснодарския център за работа с надарени ученици по математика „Бернули” и събира най-добрите математически школи в Русия. През тази година над 90 изявени ученици мериха сили в изтощителното състезание. Освен абсолютният призьор Константин Гаров, славата на ПМГ „Акад. Никола Обрешков”, като една от най-добрите школи по математика в Европа, успяха да защитят шестокласниците  Кристина Зангова, Христо Добрев, Михаела Милушева, Радостин Петров, Адриана Кирилова, Сияна Жекова и Даниел Рохов от VII клас, като всички те донесоха в Бургас грамоти за отличното си представяне.

Любопитен е фактът, че в тазгодишното издание на „Золотое руно” бургаският отбор бе единственият представител на България. За разлика от повечето международни състезания, където е нужна само заявка за участие, участието в „Золотое руно” е възможно единствено след покана от страна на организаторите.

От  ръководството на ПМГ „Акад. Никола Обрешков” отбелязаха, че за тях подобна покана е радост, не просто защото с участието си учениците успяват да сверят своите знания, а защото имат възможност да получат нови. Форматът на състезанието е такъв, че след всеки състезателен ден се провежда аналитична част, в която се коментират задачите от деня и техните решения, и учениците, които имат въпроси и неясноти, могат да получат компетентен отговор.

Освен с почти маратонската си продължителност, „Золотое руно” се отличава и с регламент, различен от всички други. Участието на математиците не завършва с решаването на задачите. При предаване на решенията журито изисква от всеки един да обясни как е стигнал до отговорите, а обичайна практика е знанията да бъдат проверявани и с уточняващи въпроси. Българските представители и тук са показали отлична подготовка, а членовете на журито са приели обосновката на Константин Гаров с адмирации. Според тях шестокласникът от Бургас е преодолял езиковата бариера чрез езика на математиката до такава степен, че задаването на допълнителни въпроси е станало ненужно.

И това лято няма да е лесно за учениците от ПМГ „Акад. Никола Обрешков” - Бургас. В средата на юли математиците заминават за Азия, където ги чакат две тежки състезания - в Китай и в Тайван.

Редактор: Петър Проданов

# 47
  • Мнения: 668
 smile3501 smile3501 smile3501

желая още много успехи на даровитите деца   bouquet

# 48
  • София
  • Мнения: 1 554

Българин от Бургас е най-добрият математик от шести клас, представил се на Петия математически фестивал „Золотое руно”, който се проведе от 4 до 12 юни в Абхазия.

В продължилата шест дни надпревара, шестокласникът Константин Гаров от бургаската природо-математическа гимназия „Акад. Никола Обрешков” шашна журито с отличните си познания по теория на числата, числови редици и комбинаторика и се завърна в родината с първото място в своята група.

Напълниха ми се очите от гордост. Пожелавам на всички дечица , да продължават вес така да жънат успехи. smile3501

# 49
  • Мнения: 175
Успяхте ли да се сдобиете с новото издание -„Втора математическа читанка за 4.-5. клас" и ако, бихте ли споделили откъде?

# 50
# 51
  • Мнения: 1 144
Успяхте ли да се сдобиете с новото издание -„Втора математическа читанка за 4.-5. клас" и ако, бихте ли споделили откъде?

Можете да си я поръчате оттук. http://www.book.store.bg/search?srchstr=%E2%F2%EE%F0%E0+%EC%E0%F … ;=%D2%FA%F0%F1%E8

Много се радвам на успеха на Константин от Бургас! Няма ли я майка му в нашия форум да я поздравим!  newsm10

# 52
  • Мнения: 583
Предварително се извинявам, но имам нужда от помощ за една задачка дето в къщи и се чудим здраво,не зная дали тук е мястото да питам, но...  Hug
Та ето и въпросната:
Ученици от три класа на едно училище събирали вторични суровини.
Първият клас предал с 121 кг по малко от втория, а втория с 102 кг по малко от третия.
По колко килограма е предал всеки от класовете ако трите класа са предали 946 кг вторични суровини.

# 53
  • Мнения: 204
Предварително се извинявам, но имам нужда от помощ за една задачка дето в къщи и се чудим здраво,не зная дали тук е мястото да питам, но...  Hug
Та ето и въпросната:
Ученици от три класа на едно училище събирали вторични суровини.
Първият клас предал с 121 кг по малко от втория, а втория с 102 кг по малко от третия.
По колко килограма е предал всеки от класовете ако трите класа са предали 946 кг вторични суровини.

Не сте написали със знанията за кой клас трябва да се реши задачата. Да речем, че с неизвестно ще ви свърши работа. Ако вторият клас е предал х кг, първият е предал х-121, а третият е предал х+102.
Тогава
х-121+х+х+102=946
3х-19=946
3х=946+19=965
Тук разбирам какво ви притеснява - както и да го въртите, не се получава цял отговор. Значи или в условието на задачата има грешка, което не е чудо невиждано, или ученикът ви е достатъчно голям, за да работи с дроби и вторият клас е предал 321 2/3 кг. За първия и третия клас се намира лесно, съответно 200 2/3 кг и 423 2/3 кг.
Все пак по-вероятно ми изглежда в условието да има грешка.

# 54
  • Мнения: 583
Предварително се извинявам, но имам нужда от помощ за една задачка дето в къщи и се чудим здраво,не зная дали тук е мястото да питам, но...  Hug
Та ето и въпросната:
Ученици от три класа на едно училище събирали вторични суровини.
Първият клас предал с 121 кг по малко от втория, а втория с 102 кг по малко от третия.
По колко килограма е предал всеки от класовете ако трите класа са предали 946 кг вторични суровини.

Не сте написали със знанията за кой клас трябва да се реши задачата. Да речем, че с неизвестно ще ви свърши работа. Ако вторият клас е предал х кг, първият е предал х-121, а третият е предал х+102.
Тогава
х-121+х+х+102=946
3х-19=946
3х=946+19=965
Тук разбирам какво ви притеснява - както и да го въртите, не се получава цял отговор. Значи или в условието на задачата има грешка, което не е чудо невиждано, или ученикът ви е достатъчно голям, за да работи с дроби и вторият клас е предал 321 2/3 кг. За първия и третия клас се намира лесно, съответно 200 2/3 кг и 423 2/3 кг.
Все пак по-вероятно ми изглежда в условието да има грешка.
Много благодаря, Staniolka  Hug
Задачката е дадена на моя позната на петокласника, помолиха ме да я реша, но  Blush

# 55
  • София
  • Мнения: 7 673
Нали от утре сигурно ще нахлуем пак в тази тема - та един предварителен въпрос. Как ви се видяха задачите на ЧХ в сравнение с минали години?

# 56
  • Мнения: 668
За втори клас: 1:1 достат ъчно трудни както обикновено

# 57
  • ride my bike...
  • Мнения: 1 146
в сайта на МГ-Варна има публикувано следното:
"Педагогическият съвет на МГ "Д-р Петър Берон" на свое заседание, проведено на 26.10.2012 г., взе следното решение:
Приемът на ученици след завършен IV клас за учебната 2013/2014 година да бъде извършен според действащия към момента регламент."
 На печелившите - честито  Simple Smile

# 58
  • Мнения: 1 144
Нали от утре сигурно ще нахлуем пак в тази тема - та един предварителен въпрос. Как ви се видяха задачите на ЧХ в сравнение с минали години?

Ами, май са по-леснички.

# 59
  • София
  • Мнения: 7 673
Нали от утре сигурно ще нахлуем пак в тази тема - та един предварителен въпрос. Как ви се видяха задачите на ЧХ в сравнение с минали години?

Ами, май са по-леснички.
Их, все се надявах някой да каже обратното.  Mr. Green

# 60
  • Мнения: 1 144
Зависи с коя година сравняваме всъщност. Но нямаше такива гадни като асансьора... Simple Smile)) Моята любима.

# 61
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
 И за мен това е един от най-лесните турнири. Това е мнението и на детето , макар да не се е справил много добре.

# 62
  • Мнения: 1 144
Момичета, с риск да се повторя, самият факт, че едно детенце е станало в почивен ден с желанието да отиде на състезания по математика, вече заслужава награда! Да са ни живи и здрави и все повече да ни радват!

# 63
  • София
  • Мнения: 7 673
Зависи с коя година сравняваме всъщност. Но нямаше такива гадни като асансьора... Simple Smile)) Моята любима.
Да кажем, миналата.
Опитвам се да си представя къде ще сме горе-долу, затова.
Гледам, че миналата година от СФ е имало 15 третокласника със 100 и повече точки и се чудя сега дали ще са повече или по-малко. Но участниците са били доста по-малко от сега./около 230, а днес само в списъка на СМГ бяха 300/
Но сте прави - важното е децата да са живи и здрави!

# 64
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
Момичета, с риск да се повторя, самият факт, че едно детенце е станало в почивен ден с желанието да отиде на състезания по математика, вече заслужава награда! Да са ни живи и здрави и все повече да ни радват!
Подкрепям! Затова ходихме на Мак Доналдс и на боулинг  Wink.

# 65
  • София
  • Мнения: 7 673
Момичета, с риск да се повторя, самият факт, че едно детенце е станало в почивен ден с желанието да отиде на състезания по математика, вече заслужава награда! Да са ни живи и здрави и все повече да ни радват!
Подкрепям! Затова ходихме на Мак Доналдс и на боулинг  Wink.
И аз! Ние ходихме на пицария.  Hug

# 66
  • Мнения: 1 144
Хахахахахахахахахахааа! И ние на Макдоналдс, а след малко и на Плейграунд в мола Simple Smile)) Явно всички празнуваме днес Simple Smile))
Ирина, ти за класирането ли се притесняваш? Всъщност, за къде може да потрябва? Нали няма в СМГ след 3 клас, а чак след 4?

# 67
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
Да са здравички децата и да ходят по състезания с удоволствие. Лично аз, ако т.г. синчето се задържи сред първите 50 деца на всяко състезание ще бъда доволна. Днес пак беше свършил само за 1 час, вече се примирих!

# 68
  • Мнения: 1 144
Да са здравички децата и да ходят по състезания с удоволствие. Лично аз, ако т.г. синчето се задържи сред първите 50 деца на всяко състезание ще бъда доволна. Днес пак беше свършил само за 1 час, вече се примирих!

И ние сме се изнесли 20 минути по-рано и чакал батко си да го вземе навън!

# 69
  • София
  • Мнения: 7 673
Хахахахахахахахахахааа! И ние на Макдоналдс, а след малко и на Плейграунд в мола Simple Smile)) Явно всички празнуваме днес Simple Smile))
Ирина, ти за класирането ли се притесняваш? Всъщност, за къде може да потрябва? Нали няма в СМГ след 3 клас, а чак след 4?
Чак да се притеснявам - не.  Mr. Green Интересно ми е просто.

# 70
  • Мнения: 1 144
И на мен Simple Smile)) Утре ще видим.

# 71
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
И на мен Simple Smile)) Утре ще видим.
Утре ли ще излязат резултатите?

# 72
  • София
  • Мнения: 7 673
И на мен Simple Smile)) Утре ще видим.
Утре ли ще излязат резултатите?
Така пише за явилите се в НПМГ. За другите не знам.

# 73
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
 Мерси , Иринка, защото  се очудих как ще се справят толкова бързо в СМГ, при толкова много участници. При 4-токласниците видях 600 деца. Имало е и във ФМИ, и като добавим тези от НПМГ просто си представям бройката.

# 74
  • София
  • Мнения: 7 673
Мерси , Иринка, защото  се очудих как ще се справят толкова бързо в СМГ, при толкова много участници. При 4-токласниците видях 600 деца. Имало е и във ФМИ, и като добавим тези от НПМГ просто си представям бройката.
Да,бе. Голям наплив.  Joy
4-ти клас са си доста и това е обяснимо. Но трети прилича да са двойно повече от миналата година. Интересът към математиката расте.  Laughing

# 75
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
 Така е , расте, а и наборите растат. Очаквам догодина , ако има прием да кандидатстват 700-800 деца. Голяма конкуренция , голямо чудо!

# 76
  • Мнения: 1 144
Е, хайде да се отчета - доволна съм от резултата, младежът май ще се класира за грамота в СМГ (не съм видяла Стената на плача, но една мама писа, че всички третокласници с над 104 точки ще бъдат наградени). Надявам се да се класираме и за математическата школа, за която разбрах от Ирина и Данибон, за което много им благодаря. Поздравления за Ирина и нейният Павел, и те са сред наградените. Simple Smile

# 77
  • София
  • Мнения: 7 673
Е, хайде да се отчета - доволна съм от резултата, младежът май ще се класира за грамота в СМГ (не съм видяла Стената на плача, но една мама писа, че всички третокласници с над 104 точки ще бъдат наградени). Надявам се да се класираме и за математическата школа, за която разбрах от Ирина и Данибон, за което много им благодаря. Поздравления за Ирина и нейният Павел, и те са сред наградените. Simple Smile
Да ви се връща поздрава.   Simple Smile

# 78
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
 Поздравления и тук на всички наградени дечица   bouquet. Желая им все по-големи успехи  Hug.

# 79
  • Мнения: 1 144
Поздравления и тук на всички наградени дечица   bouquet. Желая им все по-големи успехи  Hug.

Али, и на вас така! И пак да им пожелаем здраве, преди всичко Simple Smile))

Замислих се тези дни, че може би не трябва да поощряваме прекалено много амбицията на децата си. Да не стане детството им да мине в състезания Simple Smile))

# 80
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
 Според мен ние не поощряваме амбициите , а просто подкрепяме децата си да развива това , което им харесва и им се отдава  Hug. Поне аз, де  Laughing.

# 81
  • Мнения: 1 144
И аз, и аз. Но неволно го поощрявам, малко или много, защото така от сърце се радвам.

# 82
  • Мнения: 1 144
В СМГ май няма да има официално награждаване за ЧХ. На курса учителката е казала на Косьо, че другия път ще му даде грамотата. Защо така в това хубаво училище нито сайтът си поддържат като хората, нито качват резултати, класиране, разнообразна информация... Исках да им направя малко дарение за международните състезания, но като видях, че още не са качили инфо за ЧХ, се подразних и се отказах. Никакво уважение към родителите и учениците. Спокойно могат даже разпределението по стаи да качват там преди състезания, но не - друго си е да се блъскаме пред списъците.

# 83
  • Мнения: 41 327
В СМГ май няма да има официално награждаване за ЧХ. На курса учителката е казала на Косьо, че другия път ще му даде грамотата. Защо така в това хубаво училище нито сайтът си поддържат като хората, нито качват резултати, класиране, разнообразна информация... Исках да им направя малко дарение за международните състезания, но като видях, че още не са качили инфо за ЧХ, се подразних и се отказах. Никакво уважение към родителите и учениците. Спокойно могат даже разпределението по стаи да качват там преди състезания, но не - друго си е да се блъскаме пред списъците.

Все пак това не е турнир на СМГ, а на Института по математика и ионформатика при БАН. Как и защо СМГ сами да спретват купон за награждаване?

# 84
  • Мнения: 1 144
В СМГ май няма да има официално награждаване за ЧХ. На курса учителката е казала на Косьо, че другия път ще му даде грамотата. Защо така в това хубаво училище нито сайтът си поддържат като хората, нито качват резултати, класиране, разнообразна информация... Исках да им направя малко дарение за международните състезания, но като видях, че още не са качили инфо за ЧХ, се подразних и се отказах. Никакво уважение към родителите и учениците. Спокойно могат даже разпределението по стаи да качват там преди състезания, но не - друго си е да се блъскаме пред списъците.

Все пак това не е турнир на СМГ, а на Института по математика и ионформатика при БАН. Как и защо СМГ сами да спретват купон за награждаване?


Някъде да съм писала, че е на СМГ турнирът? В другите училища, където се провежда, има официално награждаване.

# 85
  • Мнения: 41 327
В СМГ май няма да има официално награждаване за ЧХ. На курса учителката е казала на Косьо, че другия път ще му даде грамотата. Защо така в това хубаво училище нито сайтът си поддържат като хората, нито качват резултати, класиране, разнообразна информация... Исках да им направя малко дарение за международните състезания, но като видях, че още не са качили инфо за ЧХ, се подразних и се отказах. Никакво уважение към родителите и учениците. Спокойно могат даже разпределението по стаи да качват там преди състезания, но не - друго си е да се блъскаме пред списъците.

Все пак това не е турнир на СМГ, а на Института по математика и информатика при БАН. Как и защо СМГ сами да спретват купон за награждаване?


Някъде да съм писала, че е на СМГ турнирът? В другите училища, където се провежда, има официално награждаване.


Някъде да съм писала, че си писала? Peace Казах само, че те не са организатор и не са длъжни. Дали са помещения, спомогнали са за провеждането, но нямат капацитет или мерак да правят и награждаване. Нормално е да си имат свои приоритети.

В момента доколкото знам се занимават с подготовка на заминаването за голямото състезание в Китай - билети, визи, подготовка. Кой мислиш тича по тези задачи?

Освен това тази събота и неделя същите преподаватели от СМГ бяха заети и като съорганизатор на ЕМТ.
А ЕМТ е много по-важно състезание от ЧХ и изисква много по-сложна организация. Свързано е с осигуряване на подслон за състезателите, логистика (провежда се два последователни дни за по-големите), съвещания на ръководителите на отборите, жури, което да оцени работите само няколко часа след състезанието, защото трябва да има възможност за контестации и пр.
И на ЕМТ си е имало церемония по награждаване - с грамоти, медали и прочее салтанати.

При всичко това е нормално СМГ да няма капацитет да се занимава и с церемонии по ЧХ. Приоритети, както казах.  

П.П. Не търся свада. И аз съм била мама на мъниче, и аз съм тръпнала за състезания и знам какво е. Все пак мъниците се явяват със стотици на състезания и всяка мама се надява, че нейното детенце носи в раничката си маршалски жезъл. Неслучайно най-голям интерес има към турнирите на най-малките. Та разбираема е гордостта от успешното представяне и желанието за повече тържественост, но всичко това е свързано с усилия и капацитет.

Последна редакция: вт, 13 ное 2012, 20:09 от Черна станция

# 86
  • София
  • Мнения: 7 673
Черна станция, права си абсолютно.
Аз лично искам единствено да знам кога и откъде /кого/ мога да взема грамотата на моето "мъниче". Не държа да му я връчват официално /въпреки, че той беше много щастлив, когато това се случи миналата година, но в НПМГ/. Проблемът е, че никой нищо не казва в СМГ.
Ако звъннеш на телефона - не знаят.
Когато е попитал преподавателя от курса - и той не е знаел.
Организаторите също не знаят.
Кога да попитаме?
Това е въпросът.
Иначе уважавам приоритетите на всеки.  Peace

# 87
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
 Stella Maria , пожелавам много успехи на твоето дете , независимо дали награждаването е официално у или не  Hug. Победите са за децата , да се чувстват победители , а не някой друг да ги признава за такива.
  Ако си решила да подкрепиш СМГ за международно състезание - направи го. Доброто винаги се възнаграждава  Hug.
 С голямото ми дете не съм минала през тези трепети, той късно рзбра , че математиката го влече. Та сега го компенсирам с малкия , пък и с големият , че сега "проходи" в големите състезания  Laughing.
 Иринка , ще получите грамотата , не се притеснявай  Hug. Ще видя дали мога да получа инфо и ще ти пиша  Laughing.

# 88
  • София
  • Мнения: 7 673
  Иринка , ще получите грамотата , не се притеснявай  Hug. Ще видя дали мога да получа инфо и ще ти пиша  Laughing.
Изобщо не се съмнявам, че ще си я получи.  Peace Единствено се чудех кой може да знае къде и кога това може да се случи.

# 89
  • София
  • Мнения: 2 952
Ако едно училище е избрало да работи с малки деца, добре е да има капацитет и подход.
Съвсем различни са нуждите/мотивацията на тийновете или абитуриентите и на 9-10 годишните.
За децата на тази възраст е важно да бъдат поощрявани. С дребни жестове можеш да ги накараш да литнат, или да им клъцнеш крилата...

Намесвам се, само за да кажа, че преди доста години, когато синът ми започна да ходи на състезания в сградата на СМГ, а по-късно и да учи там и аз отразих, че грамоти или не се даваха или се мятаха в движение... Не заради грамотите  Wink Лошото е (не за него), че и той го отрази.

# 90
  • Мнения: 41 327
Естествено, че е важно да има поощрения за малките Peace Но нека организаторите на състезанието  да се погрижат за това. А не училището, което е дало помещения, да бъде държано отговорно, че не е организирало и награждаване.

# 91
  • София
  • Мнения: 7 673
Разбира се, че СМГ нямат вина.

# 92
  • София
  • Мнения: 5 139
Естествено, че е важно да има поощрения за малките Peace Но нека организаторите на състезанието  да се погрижат за това. А не училището, което е дало помещения, да бъде държано отговорно, че не е организирало и награждаване.
Peace

# 93
  • София
  • Мнения: 2 952
За да не изглежда, че се изказвам по принцип, ще споделя кое ме учуди навремето.
До 4-ти клас синът ми ходеше само на Кенгугу и Олимпиада. От Инспектората се обаждаха в училището на сина ми и го викаха за награждаванията в сградата на Еврейския дом. Ще излъжа, ако кажа че детето не се радваше.
Та искам да кажа, че началното му училище беше "посредник". Това е ролята, която СМГ не изпълняваше, вкл. в четвърти клас, когато се яви там на Кенгуру.
Всяко зло за добро, де. Научи се да различава позитивното отношение от претупването и оправданията и запомни с добро хората, които го учеха до 4-ти клас.

# 94
  • Мнения: 204
Естествено, че е важно да има поощрения за малките Peace Но нека организаторите на състезанието  да се погрижат за това. А не училището, което е дало помещения, да бъде държано отговорно, че не е организирало и награждаване.

Организаторите пък как да направят награждаване във всяко училище и всеки град? Всички други училища сами си организират награждаване, би трябвало и СМГ да може да го направи. Друг е въпросът, че в събота и неделя им е прекалено напечено, през седмицата не е удобно и т.н.

# 95
  • Мнения: 41 327
Това не е училищно състезание все пак. Ако има награждаване редно е да е за града, така както и класирането е по градове:

http://www.math.bas.bg/ch/

А във всеки град им секция на СМБ - да организират награждаване. Че ако почнем да правим награждаване по училища, защо тогава да не е и по класове - да се награждават първенците на класа Rolling Eyes

Цитат
Та искам да кажа, че началното му училище беше "посредник". Това е ролята, която СМГ не изпълняваше, вкл. в четвърти клас, когато се яви там на Кенгуру.

И как може СМГ да е посредник на деца, които не са ученици на СМГ??? Нормално е от инспектората да се обадят в училището, в което учи детето (и което е посочило на бланката). Как да се сетят да звъннат в СМГ? А и да го направят, СМГ къде да търси децата?
От 5 клас нататък СМГ много добре си осведомява своите деца за награждаванията. Що се отнася до претупването, вече пета година трупам впечатления и поне в математиката такова не съм виждала.

# 96
  • София
  • Мнения: 2 952
Както неведнъж съм си позволявала да предупредя майките, които четат във форумите - мноооогото постове и категоричният тон на определени потребители не значат, че съответната персона има преки и обективни 5 годишни впечатления Mr. Green Особено пък по отношение на комуникацията с децата и родителите в прогимназиален курс на СМГ. Все пак, за да имаш вЧеПатления, си трябва да си имал дете там  Wink

Уведомяването на децата, участвали в комерсиални състезания винаги е вървяло по линия на училищата, където са се явявали, най-малко защото не всички училища провеждат състезанията.

# 97
  • Мнения: 41 327
Уведомяването на децата, участвали в комерсиални състезания винаги е вървяло по линия на училищата, където са се явявали, най-малко защото не всички училища провеждат състезанията.

Рече и отсече - "винаги" Mr. Green Всъщност училищата, където се явяват децата, няма какво повече да направят от това да окачат някъде съобщение къде ще бъде награждаването. Няма как да търсят децата.
Обаче всяко дете, явяващо се на ЕК например, написва на бланката училището, в което учи. Респективно РИО изпраща справки по училища за наградени деца.
И забележи - имам личен опит как дете се явява в СМГ, а учи в XYZ. Респективно от РИО звънят в XYZ ( а не в СМГ) и съобщават, че детето има награда и да се яви там и там. При това положение какво правим с обобщението "винаги?"

# 98
  • София
  • Мнения: 2 952
Обаче всяко дете, явяващо се на ЕК например, написва на бланката училището, в което учи. Респективно РИО изпраща справки по училища за наградени деца.
В 4-ти клас синът ми се яви в СМГ точно на ЕК, тъй като в началното му училище не го проведоха. Грамотата или каквото там даваха получих аз в коридора пред учителската стая на СМГ.
Ще помоля за по-уважителен изказ.
Персонално аз под личен опит имам предвид само своите и на децата си преживявания  Wink

# 99
  • Мнения: 41 327
Обаче всяко дете, явяващо се на ЕК например, написва на бланката училището, в което учи. Респективно РИО изпраща справки по училища за наградени деца.
В 4-ти клас синът ми се яви в СМГ точно на ЕК, тъй като в началното му училище не го проведоха. Грамотата или каквото там даваха получих аз в коридора пред учителската стая на СМГ.
Ще помоля за по-уважителен изказ.
Персонално аз под личен опит имам предвид само своите и на децата си преживявания  Wink

Извинявай, но за какво спорим всъщност? Аз казвам, че СМГ не е длъжно да организира награждаване за състезания, за които не отговаря. Казвам също, че информацията за класирането на децата е по училища, защото в бланките децата записват в кое училище учат, а не къде се явяват.
Ако има възможност СМГ може и да направи някакво награждаване. Ако няма - не прави. Ако иска може да си награди СВОИТЕ деца, както може да направи всяко училище за СВОИТЕ деца.
Казах още, че СМГ няма как да търси децата от други училища. Окачват най-вероятно обява, къде ще бъдат дипломите и толкова. И накрая казвам, че да има награждаване за ЕК (национално състезание) по училища е нелепо. Градско награждаване пак добре, ама по училища? По училища може да има награждаване само, ако самите училища го решат.

Та с какво твоя пост, че в 4 клас училището на сина ти не организирало ЕК и той се явил в СМГ, а после си била получила диплома пред училищната стая, оборва всички тези мои твърдения?

Нищо неуважително не виждам в даването на аргументи. Когато си казала "винаги" дори само един пример против оборва твърдението ти. И който отсича толкова категорично трябва да е готов да посрещне обратни примери.

# 100
  • София
  • Мнения: 2 952
Никога не съм твърдяла, че споря и точно затова спеставям писането на чаршафи и се придържам към ясните факти и краткия изказ.
Ако нещо от тезата ми е останало неясно за теб, прочети първия ми пост.

Апелът към теб персонално е да споделяш повече опит, преживян от теб  Wink, за да не би случайно и без да искаш  Wink да подведеш някого. И моля, дай си сметка, че във форума подобни доброжелателни теми са по-полезни с плурализма си отколкото със "заграждането" на желаещи да споделят опита си.

Извинявам се на майките с малки деца  Hug за получилото се разводняване.

# 101
  • Мнения: 7 161
Апелът към теб персонално е да споделяш повече опит, преживян от теб...
Черна Станция точно това прави!!!

Досега не съм чела нейна подвеждаща информация.
Моля, нека поназнайваме повече за отделни потребители, преди да бълваме безсмислени постинги.

# 102
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
Обаче всяко дете, явяващо се на ЕК например, написва на бланката училището, в което учи. Респективно РИО изпраща справки по училища за наградени деца.
Това за съжаление не е вярно  Peace. М.г. детето ми беше с 2 грешки на ЕК и трябваше да получи грамота. Никой от никъде не ми се обади, че трябва да си я вземем. По-късно във форума прочетох, че трябвало да отида в някоя си стая в РИО и да ми издирят грамотата. До училище си е  явно , защото знам, че имаше училища , които дадоха грамотите на децата си.
 Иначе моят син се радва на всяка грамота , независимо дали е награден официално или не. За мен всяка награда показва , че детето напредва с материала , а за нас това е най-важното.

# 103
  • Мнения: 41 327
Обаче всяко дете, явяващо се на ЕК например, написва на бланката училището, в което учи. Респективно РИО изпраща справки по училища за наградени деца.
Това за съжаление не е вярно  Peace. М.г. детето ми беше с 2 грешки на ЕК и трябваше да получи грамота. Никой от никъде не ми се обади, че трябва да си я вземем. По-късно във форума прочетох, че трябвало да отида в някоя си стая в РИО и да ми издирят грамотата. До училище си е  явно , защото знам, че имаше училища , които дадоха грамотите на децата си.
 Иначе моят син се радва на всяка грамота , независимо дали е награден официално или не. За мен всяка награда показва , че детето напредва с материала , а за нас това е най-важното.


А, написаното от мен касае идеалния случай Grinning За съжаление училищата много често не обръщат никакво внимание на ЕК и даже (подозирам) саботират това състезание. Чувала съм учители да настройват родителите да не изпращат децата си, защото задачите били много трудни и децата се демотивирали като не ги решат. Та СМГ е цвете в сравнение с повечето обикновени училища.

# 104
  • Мнения: 41 327
Ако нещо от тезата ми е останало неясно за теб, прочети първия ми пост.

Този ли?
Цитат
Ако едно училище е избрало да работи с малки деца, добре е да има капацитет и подход.
Съвсем различни са нуждите/мотивацията на тийновете или абитуриентите и на 9-10 годишните.
За децата на тази възраст е важно да бъдат поощрявани. С дребни жестове можеш да ги накараш да литнат, или да им клъцнеш крилата...

Намесвам се, само за да кажа, че преди доста години, когато синът ми започна да ходи на състезания в сградата на СМГ, а по-късно и да учи там и аз отразих, че грамоти или не се даваха или се мятаха в движение... Не заради грамотите   Лошото е (не за него), че и той го отрази.


Съгласна съм с принципа на първия параграф. Но ако СМГ, поради липса на капацитет, откаже да се занимава с малките кой ще ги поеме? Не виждам наплив от училища кандидати да се заемат със задачата. И затова добре, че има все пак СМГ, ако и да не са идеални

От втория абзац не разбрах кой какво отразил и за кого лошо. Но подозирам, че не е по темата и не е важно.

Личният опит е нож с две остриета - едностранен е. Затова няма лошо човек да говори И от личен опит, И на база на проверени източници.  Peace Ти без съмнение говориш от личен опит, но в същото време си представител на малкия процент недоволни от /неадаптирали се към СМГ и затова точно твоят личен опит (и нехаресването на СМГ)за мен не е меродавен и не бива да се популяризира като абсолютна истина.

# 105
  • Мнения: 1 144
Естествено, че е важно да има поощрения за малките Peace Но нека организаторите на състезанието  да се погрижат за това. А не училището, което е дало помещения, да бъде държано отговорно, че не е организирало и награждаване.

Организаторите пък как да направят награждаване във всяко училище и всеки град? Всички други училища сами си организират награждаване, би трябвало и СМГ да може да го направи. Друг е въпросът, че в събота и неделя им е прекалено напечено, през седмицата не е удобно и т.н.

Според мен абсолютно СМГ си отговаря за награждаването. Даже класирането им е отделно, в крайна сметка. Как може НПМГ да организират награждаване, а СМГ да не може? При това не говоря за червени килими и височайши гости. Просто да извикат всички дечица в един ден, да ги поздравят, да им кажат две думи и един анекдот за велик учен, да се ръкуват с тях и да им връчат по една грамота. Това и аз мога да го направя, хайде стига... Просто не им се занимава, както не им се занимава да качат класирането на сайта, да качат разпределението на сайта и тн. Знаете ли кой е виновен? Не СМГ, а родителите, че не настояваме да се случват нещата по-хубаво.

# 106
  • Мнения: 1 144
Уведомяването на децата, участвали в комерсиални състезания винаги е вървяло по линия на училищата, където са се явявали, най-малко защото не всички училища провеждат състезанията.

Рече и отсече - "винаги" Mr. Green Всъщност училищата, където се явяват децата, няма какво повече да направят от това да окачат някъде съобщение къде ще бъде награждаването. Няма как да търсят децата.
Обаче всяко дете, явяващо се на ЕК например, написва на бланката училището, в което учи. Респективно РИО изпраща справки по училища за наградени деца.
И забележи - имам личен опит как дете се явява в СМГ, а учи в XYZ. Респективно от РИО звънят в XYZ ( а не в СМГ) и съобщават, че детето има награда и да се яви там и там. При това положение какво правим с обобщението "винаги?"

Ето какво може да направят СМГ много просто. Да "окачат" едно известие на сайта си в следния ред: Поздравления за всички участници в ЧХ. Класирането можете да видите тук. Каним наградените да се явят в неделя в 10:15 ч. в стая ...

Съответно на тази дата директор, зам или учител се появява, казва пет думи на кръст за това колко е важна математиката и как е царицата на всички науки (примерно), децата се радват на вниманието, майките се просълзяват или усмихват широко, всяко дете си взима грамотата, ръкуват се, майките щракат с камери и телефони и в 10,30 ч. всички си тръгват по живо, по здраво. Какво толкова?

# 107
  • ride my bike...
  • Мнения: 1 146
A  ето какво правят във Варна.
Грамотите обикновено се раздват в  "офиса"-а, както е в МГ.
Ако не - се разпращат по училищата.
Дъщеря ми е 4-ти клас и преди месец си получи грамотата от 1-ви клас от ПМЗ Mr. Green. Тази грамота си я търсихме безуспешно, но най-накрая се появи Laughing

# 108
  • София
  • Мнения: 2 952
Апелът към теб персонално е да споделяш повече опит, преживян от теб...
Черна Станция точно това прави!!!.....Моля, нека поназнайваме повече за отделни потребители, преди да бълваме безсмислени постинги.
Опасявам се, че не разбирам остротата на поста ти. Не желаех да съм прекалено директна и да влизам в лични детайли, но това което имам предвид е, че преките впечатления на ЧС не са с петгодишна давност. Бяхме заедно в седмикласната тема преди 2 години и тогава детето й не беше в СМГ.

Ти без съмнение говориш от личен опит, но в същото време си представител на малкия процент недоволни от /неадаптирали се към СМГ и затова точно твоят личен опит (и нехаресването на СМГ)за мен не е меродавен и не бива да се популяризира като абсолютна истина.
Доста по-негативно от моето мнение по темата...
Не боравя с понятия като харесване и адаптиране - уча децата си да правят избор и смятам, че всеки опит е полезен. От постовете ми не лъха меродавност, а настоятелност да не бъде подведена аудиторията.
Темата не е за %-та избрали да сменят училището след 7-ми клас. Но така или иначе не става дума за едноцифрено число, позитивната гледна точка е, че това са били деца с висок успех и избор.
Ще бъда благодарна, ако модератирите зачистят личните нападки и детайли и направят съответната забележка, за да бъде запазен плурализма в темата.

# 109
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
Stella Maria , за съжаление и организаторите на КМС и ВМС също не правят официално награждаване. Отива се в библиотеката и там се получава гравота или наградата. Очевидно са заети , не знам. Както писах по-напред - за мен това са маловажни неща  Hug. Важното е децата да решават задачи с удоволствие и да бъдат удовлетворени от състезанията.

# 110
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Здравейте!
Синът ми е в първи клас и за пръв път ще се явява на КМС. Решава успешно задачите от състезанията от предишни години. Относно задачите с геометрични фигури обаче възникна спор -  когато има зададени квадрат, триъгълник и кръг (да се напише броя на всяка от фигурите и да се състави задача), а на картинката освен квадрат/и има и  правоъгълник/ци - броят се всички правоъгълници(включително и квадрата) или само квадратите?
Когато търси фигурите оконтурява на листа - позволено ли е това?
Благодаря!

# 111
  • Мнения: 1 144
Здравейте!
Синът ми е в първи клас и за пръв път ще се явява на КМС. Решава успешно задачите от състезанията от предишни години. Относно задачите с геометрични фигури обаче възникна спор -  когато има зададени квадрат, триъгълник и кръг (да се напише броя на всяка от фигурите и да се състави задача), а на картинката освен квадрат/и има и  правоъгълник/ци - броят се всички правоъгълници(включително и квадрата) или само квадратите?
Когато търси фигурите оконтурява на листа - позволено ли е това?
Благодаря!

По-добре да не очертава на листа, според мен, защото ако сбърка, няма да види после ясно чертежа и да се пробва отново. Не знам дали се изразих ясно.

Честито на всичките ни умничета. Добре сме се представили на СМТ, младежът доволен, ще има грамота. Simple Smile)) Какво му трябва на човек Simple Smile

# 112
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
Stella Maria, специални поздравления на математика  Hug. Браво на него , браво и на всички  дечица , останали малко под чертата. Браво и на тези , които дори ги няма на сайта на РИО / като моичкия/. Все пак са се потрудили децата  Laughing.

# 113
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Stella Maria , благодаря !   bouquet

Честито на младежът за доброто постижение!

# 114
  • София
  • Мнения: 4 059
Stella Maria, поздравления за детето!
 Моят пак не се е представил особено добре. Това, което ме радва е, че на 10-та задача има 10т. Тя нали беше с описание и не знаех какво точно е "описвал". Миналата година на някакво състезание за вярна последна задача вместо 5т му бяха дали 1т за стимул. Просто беше си смятал нещо на ум и писал само отговор. Явно е обърнал внимание.

# 115
  • Мнения: 1 144
Stella Maria, поздравления за детето!
 Моят пак не се е представил особено добре. Това, което ме радва е, че на 10-та задача има 10т. Тя нали беше с описание и не знаех какво точно е "описвал". Миналата година на някакво състезание за вярна последна задача вместо 5т му бяха дали 1т за стимул. Просто беше си смятал нещо на ум и писал само отговор. Явно е обърнал внимание.

Всички дечица заслужават поздравления, защото са положили усилия! Вместо да се наспят до 11 часа, са станали и са отишли с желание. Преди това са решавали задачи и са разсъждавали. Браво на тях! Да са ни живи и здрави!

# 116
  • Мнения: 284

Всички дечица заслужават поздравления, защото са положили усилия! Вместо да се наспят до 11 часа, са станали и са отишли с желание. Преди това са решавали задачи и са разсъждавали. Браво на тях! Да са ни живи и здрави!
Grinning Браво и на родителите, че и те са станали и завели децата, вместо да мързелуват в кревата  Grinning

# 117
  • Мнения: 1 144

Всички дечица заслужават поздравления, защото са положили усилия! Вместо да се наспят до 11 часа, са станали и са отишли с желание. Преди това са решавали задачи и са разсъждавали. Браво на тях! Да са ни живи и здрави!
Grinning Браво и на родителите, че и те са станали и завели децата, вместо да мързелуват в кревата  Grinning
хАХХАХАХАХА, много добре казано!

# 118
  • Мнения: 1 144
Ей, мамчета, няма ли похвали за Салабашев Simple Smile)) Ние сме само с 24 точки, ама какво да се прави... Колкото толкова!

# 119
  • Бургас
  • Мнения: 6 400
Здравейте!
Синът ми е в първи клас и за пръв път ще се явява на КМС. Решава успешно задачите от състезанията от предишни години. Относно задачите с геометрични фигури обаче възникна спор -  когато има зададени квадрат, триъгълник и кръг (да се напише броя на всяка от фигурите и да се състави задача), а на картинката освен квадрат/и има и  правоъгълник/ци - броят се всички правоъгълници(включително и квадрата) или само квадратите?
Когато търси фигурите оконтурява на листа - позволено ли е това?
Благодаря!

И мен това ме вълнува, защото детето казва ,че когато имат такава задача отчитат и квадрати и правоъгълници.Всъщност квадарата е също правоъгълник и би трябвало да се брои newsm78

# 120
  • Мнения: 3 164
Здравейте!
Синът ми е в първи клас и за пръв път ще се явява на КМС. Решава успешно задачите от състезанията от предишни години. Относно задачите с геометрични фигури обаче възникна спор -  когато има зададени квадрат, триъгълник и кръг (да се напише броя на всяка от фигурите и да се състави задача), а на картинката освен квадрат/и има и  правоъгълник/ци - броят се всички правоъгълници(включително и квадрата) или само квадратите?
Когато търси фигурите оконтурява на листа - позволено ли е това?
Благодаря!

И мен това ме вълнува, защото детето казва ,че когато имат такава задача отчитат и квадрати и правоъгълници.Всъщност квадарата е също правоъгълник и би трябвало да се брои newsm78



Да, брои се! Peace
Радвам се, че и синът/2кл./ ми не ги пропуска Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт