Математици-умници 2

  • 17 636
  • 120
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 41 645
Естествено, че е важно да има поощрения за малките Peace Но нека организаторите на състезанието  да се погрижат за това. А не училището, което е дало помещения, да бъде държано отговорно, че не е организирало и награждаване.

# 91
  • София
  • Мнения: 7 673
Разбира се, че СМГ нямат вина.

# 92
  • София
  • Мнения: 5 169
Естествено, че е важно да има поощрения за малките Peace Но нека организаторите на състезанието  да се погрижат за това. А не училището, което е дало помещения, да бъде държано отговорно, че не е организирало и награждаване.
Peace

# 93
  • София
  • Мнения: 2 952
За да не изглежда, че се изказвам по принцип, ще споделя кое ме учуди навремето.
До 4-ти клас синът ми ходеше само на Кенгугу и Олимпиада. От Инспектората се обаждаха в училището на сина ми и го викаха за награждаванията в сградата на Еврейския дом. Ще излъжа, ако кажа че детето не се радваше.
Та искам да кажа, че началното му училище беше "посредник". Това е ролята, която СМГ не изпълняваше, вкл. в четвърти клас, когато се яви там на Кенгуру.
Всяко зло за добро, де. Научи се да различава позитивното отношение от претупването и оправданията и запомни с добро хората, които го учеха до 4-ти клас.

# 94
  • Мнения: 205
Естествено, че е важно да има поощрения за малките Peace Но нека организаторите на състезанието  да се погрижат за това. А не училището, което е дало помещения, да бъде държано отговорно, че не е организирало и награждаване.

Организаторите пък как да направят награждаване във всяко училище и всеки град? Всички други училища сами си организират награждаване, би трябвало и СМГ да може да го направи. Друг е въпросът, че в събота и неделя им е прекалено напечено, през седмицата не е удобно и т.н.

# 95
  • Мнения: 41 645
Това не е училищно състезание все пак. Ако има награждаване редно е да е за града, така както и класирането е по градове:

http://www.math.bas.bg/ch/

А във всеки град им секция на СМБ - да организират награждаване. Че ако почнем да правим награждаване по училища, защо тогава да не е и по класове - да се награждават първенците на класа Rolling Eyes

Цитат
Та искам да кажа, че началното му училище беше "посредник". Това е ролята, която СМГ не изпълняваше, вкл. в четвърти клас, когато се яви там на Кенгуру.

И как може СМГ да е посредник на деца, които не са ученици на СМГ??? Нормално е от инспектората да се обадят в училището, в което учи детето (и което е посочило на бланката). Как да се сетят да звъннат в СМГ? А и да го направят, СМГ къде да търси децата?
От 5 клас нататък СМГ много добре си осведомява своите деца за награждаванията. Що се отнася до претупването, вече пета година трупам впечатления и поне в математиката такова не съм виждала.

# 96
  • София
  • Мнения: 2 952
Както неведнъж съм си позволявала да предупредя майките, които четат във форумите - мноооогото постове и категоричният тон на определени потребители не значат, че съответната персона има преки и обективни 5 годишни впечатления Mr. Green Особено пък по отношение на комуникацията с децата и родителите в прогимназиален курс на СМГ. Все пак, за да имаш вЧеПатления, си трябва да си имал дете там  Wink

Уведомяването на децата, участвали в комерсиални състезания винаги е вървяло по линия на училищата, където са се явявали, най-малко защото не всички училища провеждат състезанията.

# 97
  • Мнения: 41 645
Уведомяването на децата, участвали в комерсиални състезания винаги е вървяло по линия на училищата, където са се явявали, най-малко защото не всички училища провеждат състезанията.

Рече и отсече - "винаги" Mr. Green Всъщност училищата, където се явяват децата, няма какво повече да направят от това да окачат някъде съобщение къде ще бъде награждаването. Няма как да търсят децата.
Обаче всяко дете, явяващо се на ЕК например, написва на бланката училището, в което учи. Респективно РИО изпраща справки по училища за наградени деца.
И забележи - имам личен опит как дете се явява в СМГ, а учи в XYZ. Респективно от РИО звънят в XYZ ( а не в СМГ) и съобщават, че детето има награда и да се яви там и там. При това положение какво правим с обобщението "винаги?"

# 98
  • София
  • Мнения: 2 952
Обаче всяко дете, явяващо се на ЕК например, написва на бланката училището, в което учи. Респективно РИО изпраща справки по училища за наградени деца.
В 4-ти клас синът ми се яви в СМГ точно на ЕК, тъй като в началното му училище не го проведоха. Грамотата или каквото там даваха получих аз в коридора пред учителската стая на СМГ.
Ще помоля за по-уважителен изказ.
Персонално аз под личен опит имам предвид само своите и на децата си преживявания  Wink

# 99
  • Мнения: 41 645
Обаче всяко дете, явяващо се на ЕК например, написва на бланката училището, в което учи. Респективно РИО изпраща справки по училища за наградени деца.
В 4-ти клас синът ми се яви в СМГ точно на ЕК, тъй като в началното му училище не го проведоха. Грамотата или каквото там даваха получих аз в коридора пред учителската стая на СМГ.
Ще помоля за по-уважителен изказ.
Персонално аз под личен опит имам предвид само своите и на децата си преживявания  Wink

Извинявай, но за какво спорим всъщност? Аз казвам, че СМГ не е длъжно да организира награждаване за състезания, за които не отговаря. Казвам също, че информацията за класирането на децата е по училища, защото в бланките децата записват в кое училище учат, а не къде се явяват.
Ако има възможност СМГ може и да направи някакво награждаване. Ако няма - не прави. Ако иска може да си награди СВОИТЕ деца, както може да направи всяко училище за СВОИТЕ деца.
Казах още, че СМГ няма как да търси децата от други училища. Окачват най-вероятно обява, къде ще бъдат дипломите и толкова. И накрая казвам, че да има награждаване за ЕК (национално състезание) по училища е нелепо. Градско награждаване пак добре, ама по училища? По училища може да има награждаване само, ако самите училища го решат.

Та с какво твоя пост, че в 4 клас училището на сина ти не организирало ЕК и той се явил в СМГ, а после си била получила диплома пред училищната стая, оборва всички тези мои твърдения?

Нищо неуважително не виждам в даването на аргументи. Когато си казала "винаги" дори само един пример против оборва твърдението ти. И който отсича толкова категорично трябва да е готов да посрещне обратни примери.

# 100
  • София
  • Мнения: 2 952
Никога не съм твърдяла, че споря и точно затова спеставям писането на чаршафи и се придържам към ясните факти и краткия изказ.
Ако нещо от тезата ми е останало неясно за теб, прочети първия ми пост.

Апелът към теб персонално е да споделяш повече опит, преживян от теб  Wink, за да не би случайно и без да искаш  Wink да подведеш някого. И моля, дай си сметка, че във форума подобни доброжелателни теми са по-полезни с плурализма си отколкото със "заграждането" на желаещи да споделят опита си.

Извинявам се на майките с малки деца  Hug за получилото се разводняване.

# 101
  • Мнения: 7 162
Апелът към теб персонално е да споделяш повече опит, преживян от теб...
Черна Станция точно това прави!!!

Досега не съм чела нейна подвеждаща информация.
Моля, нека поназнайваме повече за отделни потребители, преди да бълваме безсмислени постинги.

# 102
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
Обаче всяко дете, явяващо се на ЕК например, написва на бланката училището, в което учи. Респективно РИО изпраща справки по училища за наградени деца.
Това за съжаление не е вярно  Peace. М.г. детето ми беше с 2 грешки на ЕК и трябваше да получи грамота. Никой от никъде не ми се обади, че трябва да си я вземем. По-късно във форума прочетох, че трябвало да отида в някоя си стая в РИО и да ми издирят грамотата. До училище си е  явно , защото знам, че имаше училища , които дадоха грамотите на децата си.
 Иначе моят син се радва на всяка грамота , независимо дали е награден официално или не. За мен всяка награда показва , че детето напредва с материала , а за нас това е най-важното.

# 103
  • Мнения: 41 645
Обаче всяко дете, явяващо се на ЕК например, написва на бланката училището, в което учи. Респективно РИО изпраща справки по училища за наградени деца.
Това за съжаление не е вярно  Peace. М.г. детето ми беше с 2 грешки на ЕК и трябваше да получи грамота. Никой от никъде не ми се обади, че трябва да си я вземем. По-късно във форума прочетох, че трябвало да отида в някоя си стая в РИО и да ми издирят грамотата. До училище си е  явно , защото знам, че имаше училища , които дадоха грамотите на децата си.
 Иначе моят син се радва на всяка грамота , независимо дали е награден официално или не. За мен всяка награда показва , че детето напредва с материала , а за нас това е най-важното.


А, написаното от мен касае идеалния случай Grinning За съжаление училищата много често не обръщат никакво внимание на ЕК и даже (подозирам) саботират това състезание. Чувала съм учители да настройват родителите да не изпращат децата си, защото задачите били много трудни и децата се демотивирали като не ги решат. Та СМГ е цвете в сравнение с повечето обикновени училища.

# 104
  • Мнения: 41 645
Ако нещо от тезата ми е останало неясно за теб, прочети първия ми пост.

Този ли?
Цитат
Ако едно училище е избрало да работи с малки деца, добре е да има капацитет и подход.
Съвсем различни са нуждите/мотивацията на тийновете или абитуриентите и на 9-10 годишните.
За децата на тази възраст е важно да бъдат поощрявани. С дребни жестове можеш да ги накараш да литнат, или да им клъцнеш крилата...

Намесвам се, само за да кажа, че преди доста години, когато синът ми започна да ходи на състезания в сградата на СМГ, а по-късно и да учи там и аз отразих, че грамоти или не се даваха или се мятаха в движение... Не заради грамотите   Лошото е (не за него), че и той го отрази.


Съгласна съм с принципа на първия параграф. Но ако СМГ, поради липса на капацитет, откаже да се занимава с малките кой ще ги поеме? Не виждам наплив от училища кандидати да се заемат със задачата. И затова добре, че има все пак СМГ, ако и да не са идеални

От втория абзац не разбрах кой какво отразил и за кого лошо. Но подозирам, че не е по темата и не е важно.

Личният опит е нож с две остриета - едностранен е. Затова няма лошо човек да говори И от личен опит, И на база на проверени източници.  Peace Ти без съмнение говориш от личен опит, но в същото време си представител на малкия процент недоволни от /неадаптирали се към СМГ и затова точно твоят личен опит (и нехаресването на СМГ)за мен не е меродавен и не бива да се популяризира като абсолютна истина.

Общи условия

Активация на акаунт