Математици-умници 2

  • 17 643
  • 120
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 1 144
Естествено, че е важно да има поощрения за малките Peace Но нека организаторите на състезанието  да се погрижат за това. А не училището, което е дало помещения, да бъде държано отговорно, че не е организирало и награждаване.

Организаторите пък как да направят награждаване във всяко училище и всеки град? Всички други училища сами си организират награждаване, би трябвало и СМГ да може да го направи. Друг е въпросът, че в събота и неделя им е прекалено напечено, през седмицата не е удобно и т.н.

Според мен абсолютно СМГ си отговаря за награждаването. Даже класирането им е отделно, в крайна сметка. Как може НПМГ да организират награждаване, а СМГ да не може? При това не говоря за червени килими и височайши гости. Просто да извикат всички дечица в един ден, да ги поздравят, да им кажат две думи и един анекдот за велик учен, да се ръкуват с тях и да им връчат по една грамота. Това и аз мога да го направя, хайде стига... Просто не им се занимава, както не им се занимава да качат класирането на сайта, да качат разпределението на сайта и тн. Знаете ли кой е виновен? Не СМГ, а родителите, че не настояваме да се случват нещата по-хубаво.

# 106
  • Мнения: 1 144
Уведомяването на децата, участвали в комерсиални състезания винаги е вървяло по линия на училищата, където са се явявали, най-малко защото не всички училища провеждат състезанията.

Рече и отсече - "винаги" Mr. Green Всъщност училищата, където се явяват децата, няма какво повече да направят от това да окачат някъде съобщение къде ще бъде награждаването. Няма как да търсят децата.
Обаче всяко дете, явяващо се на ЕК например, написва на бланката училището, в което учи. Респективно РИО изпраща справки по училища за наградени деца.
И забележи - имам личен опит как дете се явява в СМГ, а учи в XYZ. Респективно от РИО звънят в XYZ ( а не в СМГ) и съобщават, че детето има награда и да се яви там и там. При това положение какво правим с обобщението "винаги?"

Ето какво може да направят СМГ много просто. Да "окачат" едно известие на сайта си в следния ред: Поздравления за всички участници в ЧХ. Класирането можете да видите тук. Каним наградените да се явят в неделя в 10:15 ч. в стая ...

Съответно на тази дата директор, зам или учител се появява, казва пет думи на кръст за това колко е важна математиката и как е царицата на всички науки (примерно), децата се радват на вниманието, майките се просълзяват или усмихват широко, всяко дете си взима грамотата, ръкуват се, майките щракат с камери и телефони и в 10,30 ч. всички си тръгват по живо, по здраво. Какво толкова?

# 107
  • ride my bike...
  • Мнения: 1 146
A  ето какво правят във Варна.
Грамотите обикновено се раздват в  "офиса"-а, както е в МГ.
Ако не - се разпращат по училищата.
Дъщеря ми е 4-ти клас и преди месец си получи грамотата от 1-ви клас от ПМЗ Mr. Green. Тази грамота си я търсихме безуспешно, но най-накрая се появи Laughing

# 108
  • София
  • Мнения: 2 952
Апелът към теб персонално е да споделяш повече опит, преживян от теб...
Черна Станция точно това прави!!!.....Моля, нека поназнайваме повече за отделни потребители, преди да бълваме безсмислени постинги.
Опасявам се, че не разбирам остротата на поста ти. Не желаех да съм прекалено директна и да влизам в лични детайли, но това което имам предвид е, че преките впечатления на ЧС не са с петгодишна давност. Бяхме заедно в седмикласната тема преди 2 години и тогава детето й не беше в СМГ.

Ти без съмнение говориш от личен опит, но в същото време си представител на малкия процент недоволни от /неадаптирали се към СМГ и затова точно твоят личен опит (и нехаресването на СМГ)за мен не е меродавен и не бива да се популяризира като абсолютна истина.
Доста по-негативно от моето мнение по темата...
Не боравя с понятия като харесване и адаптиране - уча децата си да правят избор и смятам, че всеки опит е полезен. От постовете ми не лъха меродавност, а настоятелност да не бъде подведена аудиторията.
Темата не е за %-та избрали да сменят училището след 7-ми клас. Но така или иначе не става дума за едноцифрено число, позитивната гледна точка е, че това са били деца с висок успех и избор.
Ще бъда благодарна, ако модератирите зачистят личните нападки и детайли и направят съответната забележка, за да бъде запазен плурализма в темата.

# 109
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
Stella Maria , за съжаление и организаторите на КМС и ВМС също не правят официално награждаване. Отива се в библиотеката и там се получава гравота или наградата. Очевидно са заети , не знам. Както писах по-напред - за мен това са маловажни неща  Hug. Важното е децата да решават задачи с удоволствие и да бъдат удовлетворени от състезанията.

# 110
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Здравейте!
Синът ми е в първи клас и за пръв път ще се явява на КМС. Решава успешно задачите от състезанията от предишни години. Относно задачите с геометрични фигури обаче възникна спор -  когато има зададени квадрат, триъгълник и кръг (да се напише броя на всяка от фигурите и да се състави задача), а на картинката освен квадрат/и има и  правоъгълник/ци - броят се всички правоъгълници(включително и квадрата) или само квадратите?
Когато търси фигурите оконтурява на листа - позволено ли е това?
Благодаря!

# 111
  • Мнения: 1 144
Здравейте!
Синът ми е в първи клас и за пръв път ще се явява на КМС. Решава успешно задачите от състезанията от предишни години. Относно задачите с геометрични фигури обаче възникна спор -  когато има зададени квадрат, триъгълник и кръг (да се напише броя на всяка от фигурите и да се състави задача), а на картинката освен квадрат/и има и  правоъгълник/ци - броят се всички правоъгълници(включително и квадрата) или само квадратите?
Когато търси фигурите оконтурява на листа - позволено ли е това?
Благодаря!

По-добре да не очертава на листа, според мен, защото ако сбърка, няма да види после ясно чертежа и да се пробва отново. Не знам дали се изразих ясно.

Честито на всичките ни умничета. Добре сме се представили на СМТ, младежът доволен, ще има грамота. Simple Smile)) Какво му трябва на човек Simple Smile

# 112
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
Stella Maria, специални поздравления на математика  Hug. Браво на него , браво и на всички  дечица , останали малко под чертата. Браво и на тези , които дори ги няма на сайта на РИО / като моичкия/. Все пак са се потрудили децата  Laughing.

# 113
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Stella Maria , благодаря !   bouquet

Честито на младежът за доброто постижение!

# 114
  • София
  • Мнения: 4 066
Stella Maria, поздравления за детето!
 Моят пак не се е представил особено добре. Това, което ме радва е, че на 10-та задача има 10т. Тя нали беше с описание и не знаех какво точно е "описвал". Миналата година на някакво състезание за вярна последна задача вместо 5т му бяха дали 1т за стимул. Просто беше си смятал нещо на ум и писал само отговор. Явно е обърнал внимание.

# 115
  • Мнения: 1 144
Stella Maria, поздравления за детето!
 Моят пак не се е представил особено добре. Това, което ме радва е, че на 10-та задача има 10т. Тя нали беше с описание и не знаех какво точно е "описвал". Миналата година на някакво състезание за вярна последна задача вместо 5т му бяха дали 1т за стимул. Просто беше си смятал нещо на ум и писал само отговор. Явно е обърнал внимание.

Всички дечица заслужават поздравления, защото са положили усилия! Вместо да се наспят до 11 часа, са станали и са отишли с желание. Преди това са решавали задачи и са разсъждавали. Браво на тях! Да са ни живи и здрави!

# 116
  • Мнения: 284

Всички дечица заслужават поздравления, защото са положили усилия! Вместо да се наспят до 11 часа, са станали и са отишли с желание. Преди това са решавали задачи и са разсъждавали. Браво на тях! Да са ни живи и здрави!
Grinning Браво и на родителите, че и те са станали и завели децата, вместо да мързелуват в кревата  Grinning

# 117
  • Мнения: 1 144

Всички дечица заслужават поздравления, защото са положили усилия! Вместо да се наспят до 11 часа, са станали и са отишли с желание. Преди това са решавали задачи и са разсъждавали. Браво на тях! Да са ни живи и здрави!
Grinning Браво и на родителите, че и те са станали и завели децата, вместо да мързелуват в кревата  Grinning
хАХХАХАХАХА, много добре казано!

# 118
  • Мнения: 1 144
Ей, мамчета, няма ли похвали за Салабашев Simple Smile)) Ние сме само с 24 точки, ама какво да се прави... Колкото толкова!

# 119
  • Бургас
  • Мнения: 6 485
Здравейте!
Синът ми е в първи клас и за пръв път ще се явява на КМС. Решава успешно задачите от състезанията от предишни години. Относно задачите с геометрични фигури обаче възникна спор -  когато има зададени квадрат, триъгълник и кръг (да се напише броя на всяка от фигурите и да се състави задача), а на картинката освен квадрат/и има и  правоъгълник/ци - броят се всички правоъгълници(включително и квадрата) или само квадратите?
Когато търси фигурите оконтурява на листа - позволено ли е това?
Благодаря!

И мен това ме вълнува, защото детето казва ,че когато имат такава задача отчитат и квадрати и правоъгълници.Всъщност квадарата е също правоъгълник и би трябвало да се брои newsm78

Общи условия

Активация на акаунт