Избор на климатик

  • 245 987
  • 1 651
  •   1
Отговори
# 1 470
  • Мнения: 2 891
Fionna, от показаните модели Mitsubishi Heavy Industries е най добрият избор. В тази тема всеки път се чудя как хората не си ценят парите и си мислят, че с малко пари ще си купят икономичен, безшумен и качествен климатик. Много по добре е да се спестява малко по дълго време и да се купи нещо, което наистина си заслужава, поне това е моето мнение.

# 1 471
  • Мнения: 488
Грее са по-евтини и това е единственият им плюс. Вярно е, че не всеки може да си позволи по-качествен, съответно по-скъп климатик.
Прочетете малко по-назад - 2-3 страници, конкретно негативно мнение за току-що купен Грее.
Моите впечатления от Грее в офис - шумен е, не е с достатъчно сензитивен терморегулатор, "заспива" и не се включва, докато не му разцъкаш копчетата, за да се "събуди". Нито топли добре, нито охлажда добре.

# 1 472
  • Мнения: 488
Грее са по-евтини и това е единственият им плюс. Вярно е, че не всеки може да си позволи по-качествен, съответно по-скъп климатик.
Прочетете малко по-назад - 2-3 страници, конкретно негативно мнение за току-що купен Грее.
Моите впечатления от Грее в офис - шумен е, не е с достатъчно сензитивен терморегулатор, "заспива" и не се включва, докато не му разцъкаш копчетата, за да се "събуди". Нито топли добре, нито охлажда добре.
Абе Gree си имат и скъпи серии. Това че ти сравняваш модели 1800-1000 лева не означава, че не са добри. Има и Gree  за повече пари ако имаш време да ги сравним госпожо консултант, а не само да говориш глупости. GREE е най - продаванат марка за послефните години айде да не говорим празни приказки и факти. Ако вие не можете кажете кои модели да сравня за да обясня защо GREE си заслужава.

# 1 473
  • Мнения: 5
Fionna, от показаните модели Mitsubishi Heavy Industries е най добрият избор. В тази тема всеки път се чудя как хората не си ценят парите и си мислят, че с малко пари ще си купят икономичен, безшумен и качествен климатик. Много по добре е да се спестява малко по дълго време и да се купи нещо, което наистина си заслужава, поне това е моето мнение.
Благодаря за мнението. Показаните модели бяха примерни  на това какво сме гледали. Очевидно не съм специалист и се лутам, затова и писах за мнение и предложения, включително и извън примерните неща, които са попаднали в полезрението ми. Относно впечатлението кой как организира бюджета си  - не разбрах дали говорите принципно или конкретно смятате, че сумата от 1600-1700 лева е малка за подходящ климатик за помещение до 20 кв.м.
В крайна сметка какви са предимствата и недостатъците, за какво би следвало да следя извън консумирана енергия, шум на вътрешно тяло, възможност за насочване на въздуха освен нагоре-надолу и в други посоки и енергиен клас

# 1 474
  • Мнения: 2 891
Не визирам вашето питане Fionna, говоря за бюджет 600-800лв.

# 1 475
  • Мнения: 9 754
Фиона, аз не съм Нат, но да отговоря.
1600-1700 лв. си е съвсем добра сума за климатик за 20 кв. м.
Аз съм писала и преди в темата - гледам COP, това е енергийната ефективност при отопление. Колкото по-голямо число, толкова по-добре. Под 4 си мисля, че е малко, много ток ще гълта. Децибелите естествено са важни. За мен разните филтри и уай-фай не са важни, други хора държат на тях. Имай предвид, че филтрите са консуматив, подлежат на периодична смяна, т.е. купуват се отново.
Аз гледам утвърдените марки (като при колите), при климатиците са примерно (не в някакъв ред подредени) - Дайкин, Фуджицу, Мицубиши Хеви, Мицубиши Електрик, Тошиба. Между моделите на различните марки си има разлики, които читавите продавачи си ги знаят. Но не е задължително да ги кажат на клиента.

Любимец продава Грее-та, единственият в темата, който ги хвали. Има и други потребители, които са фирма, но не препоръчват Грее, освен при нисък бюджет - под 1000 лв. А и в този ценови клас има алтернативни китайски марки на Грее.

От изброените от теб климатици аз заложих на 2-те утвърдени марки - Мицубиши и Фуджицу. Не съм продавач на климатици и мога да се изкажа само от лични впечатления. Аз съм с Мицубиши Хеви и  съм много доволна. Има и други доволни от Мицубиши Хеви.

И едно важно уточнение - не купувайте климатик от Техно-магазин и не се подлъгвайте по анонсирания от тях безплатен монтаж. Тези магазини нямат собствени монтажисти, наемат външни фирми. За да е "безплатен" монтажа, значи взимат най-евтините монтажисти. А монтажът е много важен за добрата работа на климатика.

# 1 476
  • Мнения: 488
Абе ти не ти ли омръзна на всяка страница да говориш, че у вас имаш Mitsubishi Heavy. Така се чувствам все едно са у нас.
Само да кажа, че тези климатици у вас струват около 1900 лева и да дам пример с модела на Gree Amber, който е по евтин от въпросния ваш златен климатик и е три класи отгоре. Като освен че е по-мощен, освен че е А+++,работния му диапазон е до - 30 градуса, има вграден WiFi контролер еи с 5 години гаранция. Така се сравняват климатици, а не да ми изброяваш някакви Марки и да обясняваш кое е доказано и кое не. Вземи прочети малко и тогава се изказвай като корифей в областа.

# 1 477
  • Plovdiv City
  • Мнения: 250
Пет години, но с условия....които струват пари....

# 1 478
  • Мнения: 9 754
Абе ти не ти ли омръзна на всяка страница да говориш, че у вас имаш Mitsubishi Heavy. Така се чувствам все едно са у нас.
Само да кажа, че тези климатици у вас струват около 1900 лева и да дам пример с модела на Gree Amber, който е по евтин от въпросния ваш златен климатик и е три класи отгоре. Като освен че е по-мощен, освен че е А+++,работния му диапазон е до - 30 градуса, има вграден WiFi контролер еи с 5 години гаранция. Така се сравняват климатици, а не да ми изброяваш някакви Марки и да обясняваш кое е доказано и кое не. Вземи прочети малко и тогава се изказвай като корифей в областа.

Ти кажи колко ти е комисионната от Грее-то, че толкова го хвалиш? Продаваш Грее-та, нали? Поне ти се беше хвалил колко бройки си продал.

Не може да знаеш колко струват моите климатици, не си ги купувал, нито ти ми плащаш тока, нито ти спиш под климатика ми.
Да, на марки залагам, при покупка на техника. И има кой с техническо образование, а не с продавачески устрем да навърти по-големи продажби да ме консултира. Четем в къщи повече от хилавата информация по бг-сайтовете на такива разбирачи като тебе.

В края на крайщата не купувам маратонки АдиБас от Женския пазар за 10 лв., че да ги прежаля.

И Мицубиши-то има опция за уай-фай. На мен не ми трябва и не желая да ми я набутват като чудо невиждано.

Изброила съм няколко доказали се марки климатици. Пък да си четат и да си избират.
И дано купувачите да не попаднат на продавачи като тебе, дето омайват със сладки приказки, пък след това те си били виновни, че климатикът е шумен (помниш този случай няколко страници назад, нали?), щото какво питат теб, да си питат фирмата, от която са купили. 

А помниш ли, че освен мен още няколко човека казаха, че са с Мицубиши и са доволни? Че един човек каза, че има и Фуджицу, и Мицубиши, но М. е малко по-тихо от Ф.

# 1 479
  • Мнения: 37
  А за този какво ще кажете има ли го някой

# 1 480
  • Мнения: 9 754
https://www.bg-mamma.com/?topic=655984.1440

Стр. 96 и 97 на тази тема прочети - за Грее-то и за фирмата Мега-нещо си. Виж и как извърта Любимец-ът на всички за това кой е виновен за шумния климатик.

# 1 481
  • Мнения: 37
https://www.bg-mamma.com/?topic=655984.1440
 Не са ок така ли ,а на фирмата какво е..
Стр. 96 и 97 на тази тема прочети - за Грее-то и за фирмата Мега-нещо си. Виж и как извърта Любимец-ът на всички за това кой е виновен за шумния климатик.

# 1 482
  • Мнения: 9 754
Шумен е - 26 децибела е най-тихото, от това се оплака потребителката. 1100 лв. с включен монтаж означава евтин климатик с не особено високо качество.
SCOP 4 при отопление е малко - това е при 7 градуса външна температура, под тази температура разходът на електроенергия доста се покачва. То и така го дават 1 киловат/час минимум при отопление, което също е много.

Фирмата не я знам, но професионалистите са я изкоментирали като "лош избор".

# 1 483
  • София
  • Мнения: 6 308
Някой бърка сериозно COP и SCOP. Simple Smile Ако на показаното, SCOP-a е 4, то COP-a трябва да е най-много 2,5. Simple Smile
А ако фирмата го е обявила така.......язък за фирмата. Simple Smile И последно, ако пък наистина е така, трябва да го подаряват.

# 1 484
  • Мнения: 1 876
Здравейте, за Варна - може ли някой да препоръчяа проверен техник, който да оцени нашия климатик и да му направи профилактика? Не разбирам нищо, а и сме на квартира, не можем да го сменим, а много ток харчи и не топли добре. Трябва поне да разберем дали е достатъчно мощен за помещението и дали няма някакви проблеми.

Някакви алтернативни климатици на тези, които се монтират на стената и с външно тяло?

Общи условия

Активация на акаунт