Избор на климатик

  • 246 299
  • 1 651
  •   1
Отговори
# 960
  • Мнения: 489
Аз не казвам ,че няма машини по на 100 години а цетирам световни статистически данни.Аз лично има климатик на 16 години на вилата

# 961
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Моля ви, кажете ми колко е възможно да бъде тръбният път между телата на девятка, Фуджицу вероятно, не сме избрали още, но към тях клоня. Ще подписваме договор с мебелната фирма за детската, но още не сме уточнили мястото на климатика, т.е. аз съм го избрала, но тръбният път трябва да е дълъг, просто не си представям друг вариант, за да не духа върху леглото или бюрото, едно 6-7-8 метра поне трябва да има, както и да го смятам... Възможно ли е изобщо??? Щото ако не е трябва тотално да променяме проекта. И как се крият тръбите в стаята, ако не къртим стените поне с кабелен канал или нещо подобно могат ли да се покрият?

# 962
  • Мнения: 9 791
Може да се вкопае тръбния път в стената, ако е тухла.
Може да се сложи върху стената в кабелен канал.
Може тръбата върху стената да се покрие и с кутия, направена от гипскартон.

Аз съм чела, че тръбен път повече от 6 м., вкл. чупките при външното тяло, не е добре, но нали в темата има специалисти, те да се изкажат. А е нужен и лек наклон от вътрешното тяло към външното.

# 963
  • Мнения: 489
Ако няма да къртите, ще стане адски грозно. Ама много грозно. Помислете за подов климатик, ако има къде да го монтирате, така ще знаете че няма да духа в детето. Не е проблем дългия тръбен път има си изсквания, може да се наложи малко да се дозареди и естествено му пада и капацитета, ако спалнята е над 15 квадрата и ще правите вкопаване и 8 метра тръбен път ви съветвам да минете на 12-ка за да имате запас и да не ви окуцее зимно време.

# 964
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Стаята е малка, прекалено малка за климатик подпрозоречен тип, няма къде да го сместим. 9 квадрата е. За другото - и аз предпочитам да се вкопае, разбира се. Сега мислим вариант да скъсим тръбния път до 4-5 метра и да минем без къртене, може би ще се получи...

# 965
  • Мнения: 489
Ако ми начертаете една скица и ми покажете, къде е леглото, къде е прозореца или терасата, на кой етаж сте и къде са другите мебели може и по конкретно да ви помогна.

# 966
  • Мнения: 2 992
Не знам как е при климатиците, но някогашните автомобили бяха много по- здрави от съвременните трошки.
Но някой знае ли как стои въпроса с ефективността им?
Мисля, че в това трябва да има сериозен напредък. Не го твърдя със сигурност, а изхождам от общия технически напредък в тази област.

# 967
  • Мнения: 2 898
До 15м разстояние между вътрешно и външно тяло не е проблем, не се налага дозареждане с фреон. Така пише в техническата спецификация.

# 968
  • Мнения: 489
няма такава марка която на 15 метра да няма дозареждане.Повечето са до 5 метра без а след това на всеки метър се дозарежда между 20-40 мл.Ако се спазят тези неща тръбния път не е проблем.Повечето марки стандартно ги дават макс до 20-25 метра тр.път ,но и повече да е не е проблем.Пак си работи климатика.

# 969
# 970
  • Мнения: 489
Това са максималните дължини на тръбите,а не че не се дозарежда.Затова на фуджицуто пише 20(15).Това значи че максималния тр.път е 20 ,а за 15 метра трябва да се дозарежда.

# 971
  • Plovdiv City
  • Мнения: 250
Това не е вярно. Максимална дължина е 20 метра, а след 15-я се дозарежда с 20  gr. на всеки метър. Колега, като ти чета постовете, се плаша....

# 972
  • Варна
  • Мнения: 995
Ами, че той /колегата ти/ не е ли написал същото?
П.П. Това дозареждане още по време на монтажа ли се прави, колко се доплаща за 100мл фреон?

# 973
  • Мнения: 489
Около 10 лева. Aleksandas искам да си сложиш климатик с 15 метра тръба и да не дозаредиш. Аз такова чудо не съм виждал.

# 974
  • Мнения: 252
Здравейте! Искам да попитам :
 Каква е разликата между:GENERAL FUJITSU ASHG12LMCB / AOHG12LMCB NORDIC на Булклима внос от Китай
и
fujitsu asyg12lmcb aoyg12lmcbn nordic от Зора бил внос от Япония.
Мой приятел, който работи и с двете фирми вносители каза, че са едно към едно еднакви. От фуджи казаха, че генерала бил менте, а уж една фирма ги прави. Кой е по добрия. Става въпрос за стая 3.60 x 5.80 висока 2.60, която до сега отопляваме с хаир 12-ка без проблем вече 17 гд. Моя мъж реши да я хвърля и се спря на нордика като по икономичен. В другите две стаи имам LG 12 -много съм доволна и LG.18 от който изобщо не съм доволна.
Според Вас нордика добре ли ще е за това помещение и имате ли впечатление от него?
Благодаря Ви предварително!

Общи условия

Активация на акаунт