Избор на климатик

  • 246 093
  • 1 651
  •   2
Отговори
# 210
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Ако заложите на качествени климатици и 9-ки ви вършат работата.
Като цена това е около 1200-1500лв.(грубо) на бройка.

Вие с какъв бюджет сте за климатизация?

# 211
  • Мнения: 1 893
Ако заложите на качествени климатици и 9-ки ви вършат работата.
Като цена това е около 1200-1500лв.(грубо) на бройка.

Вие с какъв бюджет сте за климатизация?

Колкото трябва, за да не правя компромис Simple Smile
Особено за детската искам възможно най- доброто.
Благодаря   bouquet

# 212
  • Мнения: 10
Уважаеми дами, климатик се избира след оглед на място и беседа с клиента. Има много неща, които е редно да се вземат под внимание. Колкото до високия клас това са машините на Toshiba Daiseikai (плаземн филтър + йонизатор), както и топ моделите на Mitsubishi Electric и Mitsubishi Heavy. Ценови клас над 2000 лв. Другото е среден клас машини. Фирмата и монтажа също са много важни. Лошият монтаж скапва и най-добрата техника.

# 213
  • Мнения: 19 475
Точно така. По този начин аз сравних около три оферти и в интерес на истината малко свих претенциите си по отношение на марка, за сметка на техническите възможности и икономичност на климатика. Нали в крайна сметка иде реч за отопление на сметка. Ако се брулна с 30% отгоре за по-престижна марка не ми излиза сметката. Така че подкрепям - искайте консултация на място и се вслушайте в съветите на консултантите. Че аз си бях избрала едни малайзийски Дайкини, които ме увериха, че няма да топлят зимата така, както аз си представям. Затова просто смених Дайкина с Фуджицу с други характеристики.

# 214
  • Мнения: 84
Ако заложите на качествени климатици и 9-ки ви вършат работата.
Като цена това е около 1200-1500лв.(грубо) на бройка.

Вие с какъв бюджет сте за климатизация?
А който има само 500-900 лв, какво да прави? Вярно е, че скъпото е по-добро и ще се изплати с времето, но като няма пари какво да правим?
Държа при двата режима, консумацията на ел енергия да е най-ниска, да може да работи при -20 градуса, без да блокира и повреди, останалите екстри като йонизатори, плазмени филтри и други "шукарии", които на мен нещо не ми вдъхват доверие като да вършат работа а са скъпи. Не мога да си представя жилище, което е със супер модерен филтър, а не се чисти и проветрява...

# 215
  • Мнения: 10
Добре е човек да има реални очаквания съпоставени към бюджета. ТОП моделите на марките работят по каталожни данни до -15 градуса! Някои модели с нагревател (повишава разхода) до -20. Реално работят и до по-ниски температури. ТОП модела на Тошиба е тестван в реални условия до -28 градуса в гр. Годеч. Ако има очаквания машина за 500 лв. да работи безпролемно до -20 градуса, то те са доста наивни. Ако бюджетните и лукс машините работеха еднакво добре, нямаше да има будали да купуват скъпите. Плазмения филтър и йонизатора, освен да подобряват качеството на въздуха, предодвратяват и вмирисването на машините, което е много неприятно и вредно.

# 216
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
nakatasan - не знам какво точно да правиш. Или събирай още парици или си смали претенциите.
Малка консумация, гарантирано отопление и при -20гр. и бюджет до 900лв. са понятия, които нямат пресечна точка.

BG_Tatko - кое наричаш топ модела на Тошиба?  newsm78

beca, както виждаш/четеш има климатици за 900лв., има и за 5 хиляди. Достатъчно марки и модели има, за да се задоволи всеки вкус и изискване.
Смятам, че за среден клас климатик, за 9-ка цена около 1300- 1500лв. ще ви е добре. Марки Панасоник (серия Е от Mалайзия, а има и нискотемпературни Nordic), Шарп (по-скъпия модел в среден клас), Мицубиши Електрик (серия FD e мноого добра, но е  Money), LG (поне DELUXE серия или ако можете да си позволите ATHENA), Daikin- (професионалните + NEXURA и EMURA също) и някои модели на FUJITSU (NOCRIA) ще ви свършат добра работа. Има и още...
И разбира се оглед на място, че да се видят и вашите конкретни изисквания.
Също да вметна, че има конзолни климатици (нискостенен монтаж, като радиатори) с много добри параметри и по-комфортно подаване на топлина.
Въобще варианти... бол.  Grinning

# 217
  • Мнения: 20 157
Затова просто смених Дайкина с Фуджицу с други характеристики.

Какъв модел Фуджицу взе?

# 218
  • Мнения: 19 475
Ами препоръчаха ми това http://www.vimaks-klimatici.com/klimatik/fujitsu-asyg12llca/aoyg12llc-1470.html и стаите са ми с тези. В хола сложих една огромна машина на Мицубиши Хеви, защото сме с гояма площ там - ето това е моделът http://www.vimaks-klimatici.com/klimatik/mitsubishi-heavy-srk-/- … 80-zk-s-1171.html. Пробвах ги много малко, защото откакто ги сложиха не се е налагало да пускам климатици. При пробата обаче стоплиха къщата за отрицателно време....е, и бяха пуснати на макс разбира се. Засега съм доволна.

# 219
  • Мнения: 1 893
Наясно съм, че има всичко. Исках просто да се ориентирам малко, преди да дойдат техниците.
Благодаря за помощта   bouquet

# 220
  • Мнения: 20 157
milittana, ние зимата изкарахме с този, доволна съм, но пък и зимата не беше и студена.
http://www.vimaks-klimatici.com/klimatik/fujitsu-asyg-12lec-1081.html

и понеже ни трябва още един деветка, се чудя дали пак да е Фуджицу или да търся нещо друго newsm78

# 221
  • Мнения: 19 475
Е, супер щом имаш отзив за моя модел  Simple Smile Значи са ме посъветвали правилно. Уж топлели и в голям студ, да видим през зимата. И дано да няма големи студове де....Че то климатици, инверторни, ама като вдигнат тока - пак ще видим зор.

# 222
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Е, супер щом имаш отзив за моя модел  Simple Smile

дано не те разочаровам, но това не е твоят модел.
От кой Дайкин те отказаха, в полза на това Фуджицу?
Ех, ма и Вимакс-аджийте са едни лисици гадни...

# 223
  • Мнения: 20 157
Е, супер щом имаш отзив за моя модел  Simple Smile Значи са ме посъветвали правилно. Уж топлели и в голям студ, да видим през зимата. И дано да няма големи студове де....Че то климатици, инверторни, ама като вдигнат тока - пак ще видим зор.

Не са еднакви моделите, но сигурно разликата не е кой знае каква.

# 224
  • Мнения: 19 475
Е, супер щом имаш отзив за моя модел  Simple Smile

дано не те разочаровам, но това не е твоят модел.
От кой Дайкин те отказаха, в полза на това Фуджицу?
Ех, ма и Вимакс-аджийте са едни лисици гадни...

Сори, грешката е моя - объркала съм линковете. Шани да, това са МОИТЕ модели - Фуджицу LEC 12-ка - точно който е похвалила Lemy. И съм доволна много от Ви Макс, а и съм взела още поне две мнения от профи-та в бранша. А ето от тези Дайкини ме отказаха http://www.vimaks-klimatici.com/klimatik/daikin-ftxn35l/rxn35l-1510.html#. Били добри само за охлаждане, затова били толкова евтини. Препоръчваните от тях Дайкин добри и за отопление надуваха общата сума с около 30% и се отказах от тях в полза на Фуджицу.

Общи условия

Активация на акаунт