Избор на климатик

  • 246 251
  • 1 651
  •   1
Отговори
# 360
  • Plovdiv City
  • Мнения: 250
Шани, обясни защо предлагаш Zubadan серията, при условие, че ще се използва за охлаждане?

# 361
  • Мнения: 151
Препоръчайте добър инверторен климатик 24ка до 1600 лв. за голямо помещение отопление+охлаждане и с по-безшумно външно тяло!

# 362
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Шани, обясни защо предлагаш Zubadan серията, при условие, че ще се използва за охлаждане?

както виждаш е в дъното на предложнията, но машината е мноооооого добра. Фен съм й.

Svetleto_ - не се сещам за друго, освен за Мидеа. Нискобюджетен климатик.
Две дванайски няма ли да са по-добро решение?

# 363
  • София
  • Мнения: 194
Здравейте, трябва спешно да пригодя стая за гледане на възрастен човек. Къщата ще се бута след около 4-5 години и затова не ми се ще да правя изолации- решила съм само да сменя дограмата, тъй като е дръвена и е голям ветрилник, но ще е 4 камерна с обикновенно 24мм стъкло. 4 квадрата прозорци. Стаята е 42 м3( 3,55х 4х3). Стените са тухла, но няма изолация, само мазилка отвътре и отвън и тапети, 3 външни стени, южна, но си е студена ако няма слънце. Бюджета ми за климатик е около 1000лв. Четох, четох и се спрях на инверторен, 12ка. HITACHI RAK 35 PEB/ RAC 35 WEB ECONOMY 2014.
Какво ви е мнението за климатика? Колко би била сметката за ел.енергия/месечно при -5 до -10 средна температура и средна температура около нулата? Климатика ще е включен постоянно.
Благодаря предварително за отговорите! Hug

# 364
  • Мнения: 84
До колкото зная инверторните климатици не е добре да се изключват при пемператури под 0 градуса Целзий. А реално консумацията на евтин инверторен климатик е от порядъка на 1 киловат. Вече този разход варира от зададената температура на отопление, външната температура, размерите на помещението до колко е изолирано...

# 365
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Стаята е 42 м3( 3,55х 4х3). Стените са тухла, но няма изолация, само мазилка отвътре и отвън и тапети, 3 външни стени, южна, но си е студена ако няма слънце. Бюджета ми за климатик е около 1000лв. Четох, четох и се спрях на инверторен, 12ка.HITACHI RAK 35 PEB/ RAC 35 WEB  ECONOMY 2014.

12ката е за около 22-25м2. а ти имаш двойно повече. БЕЗ изолация, външни стени, не мога да разбера на каква височина е тавана ти...

ТИ нали разбираш, че трябва ОЩЕ един такъв, за да стоплиш тези 42м2.

# 366
  • Мнения: 10

12ката е за около 22-25м2. а ти имаш двойно повече. БЕЗ изолация, външни стени, не мога да разбера на каква височина е тавана ти...

ТИ нали разбираш, че трябва ОЩЕ един такъв, за да стоплиш тези 42м2.

Тя има 42 кубика, не 42 квадрата...

# 367
  • Мнения: 36
Здравейте!Ще си слагаме климатик,който ще ползваме най-вече за охлаждане през лятото.Стаята е около 35кв.м.Бюджетът ни е около 2-3000лв.Може ли да ми препоръчате добър,безшумен климатик  bouquet
                                                                                                                                                 Аз пак да попитам...Какво ви е мнението за климатик Fujitsu AWYZ 14 LB Nocria .Сега реших,че трябва да може и да отоплява стаята,ако се наложи,въпреки че сме газифицирани.  bouquet

# 368
  • Мнения: 581
Бих искала да се консултирам с вас относно сметката за ток, след слагането на инверторен климатик. Мидея е (само не ми се карайте много Laughing), инверторен, 950 лева с монтажа.
Сега видях сметката от 20 ноември до 20 декември-54 лв. През този период друг отоплителен уред не е работил, бойлер нямаме, пералня сме пускали може би четири пъти. Котлонът на готварската печка сутрин, за да направя кафе, няколко пъти се е случило да притопляме, не съм готвила. Другите уреди са дребни-електрическа кана веднъж на ден, хладилник, телевизор, лаптоп, прахосмукачка, ютия..едва ли са големи консуматори. Важно е и да отбележа, че в апартамента се живее разпокъсано, може би 20-23 дни в месеца, а когато няма никой тока се изключва централно.
Не съм имала инверторен климатик преди и не мога да преценя сумата.

# 369
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148

12ката е за около 22-25м2. а ти имаш двойно повече. БЕЗ изолация, външни стени, не мога да разбера на каква височина е тавана ти...

ТИ нали разбираш, че трябва ОЩЕ един такъв, за да стоплиш тези 42м2.

Тя има 42 кубика, не 42 квадрата...

Да, в мен е грешката. Моля за извинение...
Така става, да. Макар, че 3м не е малка височина за тавана.
Vergia - в рамките на норманото е тази сметка.

# 370
  • Мнения: 36
Никой ли няма мнение за този климатик,че трябва тия дни да купувам вече някакъв. newsm78

# 371
  • Мнения: 19 485
Никой ли няма мнение за този климатик,че трябва тия дни да купувам вече някакъв. newsm78
От това, което съм чела климатикът е много хубав, но си зависи в колко голямо помещение искаш да го сложиш.

# 372
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Никой ли няма мнение за този климатик,че трябва тия дни да купувам вече някакъв. newsm78
От това, което съм чела климатикът е много хубав, но си зависи в колко голямо помещение искаш да го сложиш.

перфектен е. Смело купувай.
Но нали ще е съобразен с квадратурата/кубатурата на помещението.

# 373
  • Мнения: 36
Еми около 35кв ми е помещението.Височината е 2.50

Последна редакция: пт, 09 яну 2015, 21:40 от tanq8

# 374
  • София
  • Мнения: 194
Blagodaria za otgovorote! Hug

Общи условия

Активация на акаунт