Избор на климатик

  • 246 221
  • 1 651
  •   1
Отговори
# 750
  • Varna
  • Мнения: 242
При отопление климатика винаги трябва да духа надолу и да не се изключва изобщо.Вентилатора е най-добре да е на Auto.Температурите които слагам аз са 21-22 нощем и 24-25 през деня.Когато вкъщи няма никой се остава около 19.

# 751
  • Мнения: 13 188
Този става ли за стая 23 м2 без изолация?

# 752
  • Plovdiv City
  • Мнения: 250
Да, става, стига топлозагубите на помещението да не са големи.

# 753
  • Мнения: 1 779
Здравейте и ние сме в дилема за климатик. Искаме да си купим климатик и пречиствател в едно. Гледах тези на Панасоник, но ме притеснява излъчването на отрицателни йони и йонизирането във връзка с озона. Дали няма някой модел, който да е климатик  без електростатични, плазма филтри и йонизатори. Да извършва пречистване с хепафилтър и на базата на активен въглен като повечето пречистватели.

# 754
  • Мнения: 1 779
Искам да попитам тези, които са си купили климатик със система за пречистване на въздуха, усещат ли въздуха по-чист, намалял ли е праха като цяло и какъв модел климатик използват.

# 755
  • София
  • Мнения: 12 006
При отопление климатика винаги трябва да духа надолу и да не се изключва изобщо.Вентилатора е най-добре да е на Auto.Температурите които слагам аз са 21-22 нощем и 24-25 през деня.Когато вкъщи няма никой се остава около 19.
Глупости на търкалета. Даже отдавна правят климатиците така, че подвижния панел пред жалузите да се отваря от горе надолу и застава малко след средата, за да духа напред, а не надолу и да обдухва който е под него. Функцията авто изобщо не е задължителна, удобна е за пролетно есенния сезон, когато през деня е горещо, а нощем студено.

# 756
  • София
  • Мнения: 381
Препоръчайте ми фирма с читави техници за монтаж на климатик за района около София. Все ми е тая от къде ще го купя, важното е дистрибуторите да имат и читави техници + безплатен монтаж. Благодаря.

# 757
  • Wonderland
  • Мнения: 702
Дайте преложение за климатици - единия за 23кв дневна, другия за 10кв спалня.

Изискването - да са максимално тихи и максимално да не се усеща духане. Този в спалнята ще е срещу спалнята и е нужно да може да се направи струята да отива надолу и да не бие напред. Другия пък ще е над дивана и е хубаво струята да отива право напред и да не се усеща надолу.

Бюджет - до 2к макс на парче. Насочил съм се към дайкин, но нещо чета негативни мнение за тях.
Иване, с два Дайкина съм. Купих ги преди година. Струваха към 4 и нещо двата. Отоплявах се миналата зима изцяло с тях. Най- високата ми сметка за ток е 91 лв. Не разбирам от климатици, но сметките за ток са уникално малки. Апартаментът е ново строителство, изолиран, може и това да оказва влияние. С две думи - супер доволна съм от Дайкинуте

# 758
  • Мнения: 285
Препоръчайте ми фирма с читави техници за монтаж на климатик за района около София. Все ми е тая от къде ще го купя, важното е дистрибуторите да имат и читави техници + безплатен монтаж. Благодаря.

Няма читав безплатен монтаж. Да го имате предвид отсега.

# 759
  • София
  • Мнения: 381
Добре, препоръчайте читав платен монтаж. Климатика ще е Fujitsu General, ако има някакво значение. И питам не случайно, миналата седмица викнахме за профилактика от уж голяма фирма, като поръчахме и тавичка за външното тяло. Нито ни попитаха какъв е климатика, нито нищо. Пристига един младеж, монтира тавата, тръгна си и тя прокапа от всякъде. Просто беше дошъл с тавичка за 9-ка, а нашия климатик е 18-ка. Взе си едни 250 лева и си замина . Просто нямам думи.

# 760
  • Мнения: 514
Да се включа и аз с молба за съвет-спешно трябва да сменим климатика ,който се развали с нов .Стаята е дневна и кухня,с врата между тях ,но почти не се затваря,-общо към 25 м 2.Изложение-изток -юг ,добра изолация,тухла ,последен етаж ,ал. дограма ,ще се ползва основно за отопление . Бюджет -до 1200 /по възможност с монтажа/ .Не сме от София .
Благодаря

# 761
  • София
  • Мнения: 12 006
Да се включа и аз с молба за съвет-спешно трябва да сменим климатика ,който се развали с нов .Стаята е дневна и кухня,с врата между тях ,но почти не се затваря,-общо към 25 м 2[/b].Изложение-изток -юг ,добра изолация,тухла ,последен етаж ,ал. дограма ,ще се ползва основно за отопление . Бюджет -до 1200 /по възможност с монтажа/ .Не сме от София .
Благодаря
Трудна работа, ако искаш наистина да ти топли при по-сериозни минусови температури и да е икономичен, за тези квадрати ти трябват още около 1000лв. Не забравяй, че евтоното излиза скъпо. Да не стане така, че да си плащаш всеки месец за спестеното от общата сума.

# 762
  • Мнения: 514
Ние не сме зиморничави,нямаме малки деца,по цял ден сме на работа,досега сме поддържали 20-21 градуса  max.

# 763
  • София
  • Мнения: 12 006
Ние не сме зиморничави,нямаме малки деца,по цял ден сме на работа,досега сме поддържали 20-21 градуса  max.
Способността на един климатик да топли на сериозни минусуви тем. /под -5 -10гр./ не зависи от това колко градуса ще му зададеш вътре.  Като няма какцитет да работи, когато е студено отвън - сгъва перките и отказва. Има климатици, които работят именно до тези минусови тем, и под тях откзват.

# 764
  • Мнения: X
Климатика ще е Fujitsu General, ако има някакво значение.
Да разбирам, че тепърва ще го купувате?
Термоклима или Вимакс препоръчвам:
https://www.termo-klima.com/bg/distrib/sofiya
https://vimax.bg/magazini-za-klimatici

Общи условия

Активация на акаунт