Избор на климатик

  • 246 384
  • 1 651
  •   1
Отговори
# 1 260
  • Мнения: 4 208
Реших, че ни трябва климатик за една малка стая - 14/16 кв. м. в апартамента на мама. Северно изложение, панел, но вътрешна, много топла, с външна изолация над 10 см. и качествен стъклопакет. Зимата се топли с малък конвектор на най-ниската степен и не е проблем, защото почти не се ползва. Обаче лятото е много горещо, а точно лятото децата ходят редовно там и се задържат за по няколко дни.
Ние сме почитатели на Фуджицу/Дженерал, три броя имаме. Мама имат Дайкин. Лошото е, че и двете марки нямат модели за толкова малък обем.
Приемам предложения...

# 1 261
  • Русе
  • Мнения: 5 347
Самсунг?

# 1 262
  • Варна
  • Мнения: 25 249
Защо да нямат, Фуджи имат 7-ца и 9-ка, би трябвало да са точно за такава стая. Ние сложихме 9-ка в стая 9 квадрата Grinning Затопля много бързо, след което открехвам вратата към коридора, за да има вентилация. За охлаждане не сме го ползвали все още.

# 1 263
  • Мнения: 4 208
Защо да нямат, Фуджи имат 7-ца и 9-ка, би трябвало да са точно за такава стая. Ние сложихме 9-ка в стая 9 квадрата Grinning Затопля много бързо, след което открехвам вратата към коридора, за да има вентилация. За охлаждане не сме го ползвали все още.
По каталозите и сайтовете имат, но реално в офиса на представителството не зареждат 7-ци изобщо, а 9-ките са единични бройки, които невинаги са налични. За това съм се замислила за друга марка.

# 1 264
  • Варна
  • Мнения: 25 249
Странно, миналото лято от 2 места ни предложиха 9-ка без проблем.

# 1 265
  • Мнения: 4 208
Странно, миналото лято от 2 места ни предложиха 9-ка без проблем.
Миналото лято се обзаведохме с 12-ца вместо с 9-ка, защото не можаха да ни предложат и с обичайното - ами, като си отворите вратата и си пуснете и другите климатици ще охлаждате без проблеми целия апартамент.
Ама стаята при мама е наистина малка... Дори 9-ка ми се струва множко.

# 1 266
  • Мнения: 25 641
Хвърли едно око и на Мицубиши. Вече имаме 2 от тази марка, много сме доволни.

# 1 267
  • Мнения: 2 901
Delia, Fuji Electric RSG 9 KMTA/B , Daikin FTXC 25 B модел Sensira ще ви вършат работа, цените варират между 1100-1200лв с монтаж.

# 1 268
  • София
  • Мнения: 195
Здравейте, търся мнение за климатици Tesla и Heinner. Харесали сме два варианта, но са ми тотолно неизвестни.

# 1 269
  • Мнения: 489
Бягайте далеч от тези измислени марки

# 1 270
  • Мнения: 2
Здравейте,

Разглеждаме следните 2 модела климатици и тъй като разликата в цената не е малка, ме интересува дали е оправдана:

https://vimax.bg/hiperinvertoren-klimatik-mitsubishi-heavy-srk35 … 0-btu-klas-a.html

https://vimax.bg/hiperinvertoren-klimatik-fuji-electric-RSG12KGT … 0-btu-klas-a.html

Става въпрос за помещение около 25 кв.м. с много висок клас изолация и дограма.

Климатикът основно ще се използва зимата.

Благодаря предварително.

# 1 271
  • София
  • Мнения: 3 611
От първия вид имаме два. Никакви забележки. Справя се без грешка.

# 1 272
  • Мнения: 9 800
Мицубишито е Diamond серията, виж цената на същия климатик като мощност, но Premium серията.

https://condex.bg/products/seria-premium-zs/

Имам климатици от премиум серията, доволна съм. За хол около 20 кв. м., тухла, вътрешен, южен, с голям панорамен прозорец с 3-ен стъклопакет, по-малката мощност на мицубишито SRK-25 e съвсем ОК за отопление. Сега го ползвам и за охлаждане, нямам забележки. Но и за Фуджицу-то само добри неща съм чела, така че не мога да дам мнение кое да избереш. Може би следващ климатик ще взема Фуджицу, да ги пробвам и тях как са.

П.С. Аз категорично не исках за купувам климатик от Вимакс. Чела съм негативни мнения за техните монтаж в друг форум. Не мога да твърдя за качеството на монтажа им от опит, но ме дразни това, че си лепят лепенки с името си на външното тяло, което не мога да приема. Ако искат да си правят реклама с лепенки - да ми платят/да ми направят отстъпка за това, че ще си лепнат името и то вечно ще виси на фасадата.

# 1 273
  • Мнения: 2
Мицубишито е Diamond серията, виж цената на същия климатик като мощност, но Premium серията.

https://condex.bg/products/seria-premium-zs/

Имам климатици от премиум серията, доволна съм. За хол около 20 кв. м., тухла, вътрешен, южен, с голям панорамен прозорец с 3-ен стъклопакет, по-малката мощност на мицубишито SRK-25 e съвсем ОК за отопление. Сега го ползвам и за охлаждане, нямам забележки. Но и за Фуджицу-то само добри неща съм чела, така че не мога да дам мнение кое да избереш. Може би следващ климатик ще взема Фуджицу, да ги пробвам и тях как са.

П.С. Аз категорично не исках за купувам климатик от Вимакс. Чела съм негативни мнения за техните монтаж в друг форум. Не мога да твърдя за качеството на монтажа им от опит, но ме дразни това, че си лепят лепенки с името си на външното тяло, което не мога да приема. Ако искат да си правят реклама с лепенки - да ми платят/да ми направят отстъпка за това, че ще си лепнат името и то вечно ще виси на фасадата.

Мицубишито от премиум серията, поне до колкото се ориентирам, е по слабо като параметри от Фуджи, а цената е еднаква.

По-скоро не мога да разбера на какво се дължи 1000 лв разлика с Diamond модела на Мицубиши и дали има смисъл от тази премия.

За Вимакс нямам наблюдения и едва ли ще ползваме тях за доставчик, просто сайта им е удобен за сравнение.

# 1 274
  • Варна
  • Мнения: 25 249
Мицубиши с параметри като на Фуджи са доста по-скъпи, факт. И ние ги заглеждахме миналото лято, но не мисля, че си струва такава разлика в цената.

Общи условия

Активация на акаунт