Избор на климатик

  • 246 377
  • 1 651
  •   1
Отговори
# 1 275
  • Мнения: 9 799
Просто Мицубишито е най-високата серия Diamond и е хиперинвертор,  с малко по-висок COP от Премиум серията и разни екстри като филтри, уай-фай и тем подобни глезотии.
Аз лично гледам следните неща, като избирам климатик:
1) марка - да не е грее - не грее и подобни. Примерно Мицубиши хеви и електрик, Дайкин, Фуджицу (всичките му варианти), Тошиба, сега гледам, че и Хитачи-та са пуснали (които не са японски втора употреба на 110 волта).
2) COP, не SCOP - по-голям е по-добре, естествено. По-малко пари за ток.
3) Децибели - те горепосочените японски марки са горе-долу с едни и същи параметри по този показател, всичките са достатъчно тихи.
4) Като си избирах последните Мицубиши-та, забелязах, че за серията Стандарт ламелите се въртят с копчето на дистанционното само нагоре-надолу, докато на Premium и Diamond сериите се контролират от дистанционното както нагоре-надолу, така и наляво-надясно. И затова избрах Премиума - нямам намерение да се катеря по столове или стълби и да въртя с ръка или с пръчка да ръчкам ламелите надясно-наляво.
5) Екстри като филтри, уай-фай и т.н. не ме интересуват. Лично мнение и лични нужди, да подчертая.

Това не ми е първото Мицубиши, а поредното - нямам оплаквания, добре се държат във времето. 2 от тях работят вече не знам колко - може би към 8-9 години. 9-ка (25 е по тяхната номерация май) отоплява безпроблемно 20 квадрата, но повече като кубици (височината е  3 м.) стара тухла, топлоизолирана и със сменена дограма, но с външни стени и партер (усойно е, не е слънчево). Малко се мъчеше климатикът в едни зими, когато беше мъгливо в София, в смисъл, че по-често влизаше в дефрост, но не е имало проблем да поддържа нормална температура, която за мен е 23-24 градуса.

# 1 276
  • Мнения: 489
В тази група госпожата продалжава да си хвали mitsubishi heavy това е на всеки пост. Ясно е че е на заплата там. На госпожата ще и кажа да взима fujito супер параметри на супер цена

# 1 277
  • Мнения: 9 799
А не, мисля да се прехвърля към Фуджицу или Хитачи (тук трябваше да има няколко търкалящи се човечета от старите).

# 1 278
  • Мнения: 25 636
Защо, и аз хваля Мицубиши, а дори не съм на заплата там. Simple Smile
Миналата година сложихме едно, тази година – второ. За спалните е идеално – толкова безшумно, че дори аз, дето спя толкова леко, не се будя.
Имаме и Фуджицу – от него също сме доволни, но е по-шумен, поне този модел, който имаме. Но понеже е сложен в дневната, това не ни е проблем.

# 1 279
  • София
  • Мнения: 195
Бягайте далеч от тези измислени марки

Благодаря, но взехме Теслата. Дано не съжаляваме, все пак употребата ще е спорадична.

# 1 280
  • На ръба..
  • Мнения: 2 117
И аз съм в търсене на климатик за хола, с източно изложение, външна изолация, дължина 6,30, широчина 3,40 и височина 2,50.
 климатика ще се ползва главно за отопление зимата в суровите зимни условия на Разград.
Бюджета ориентировъчно 1500лв.
Ще се радвам на съвети и препоръки.

# 1 281
  • Мнения: 19 492
В тази група госпожата продалжава да си хвали mitsubishi heavy това е на всеки пост. Ясно е че е на заплата там. На госпожата ще и кажа да взима fujito супер параметри на супер цена
Аз имам три Фуджицу и два Мицубиши Хеви и определено вторите са по-добри от Фуджицуто. Хайде сега кажете, че и аз съм на заплата там.

# 1 282
  • Варна
  • Мнения: 25 248
Ама сигурно са с по хилядарка по-скъпи минимум. Аз съм за Фуджи и сие, 12-ца, мисля, че ще влезе в бюджета, не съм гледала цени скоро

# 1 283
  • Мнения: 9 799
Бих заложила по-скоро на нещо около 300 повече за Мицубиши в сравнение с Фуджицу, сходни технически параметри без глезотии като филтри и уай-фай и т.н.
Проблемът с Разград, според мен, е североизточният вятър през зимата, студ и мъгли (за мъглите не съм сигурна). То през зимата в Добруджа се обледеняват жиците на далекопроводите дори.

# 1 284
  • Мнения: 489
И аз съм в търсене на климатик за хола, с източно изложение, външна изолация, дължина 6,30, широчина 3,40 и височина 2,50.
 климатика ще се ползва главно за отопление зимата в суровите зимни условия на Разград.
Бюджета ориентировъчно 1500лв.
Ще се радвам на съвети и препоръки.
За тези пари бих ви предложил едно хитачи performance
Или Gree G-Tech
И двата климатика са с високи енергийни класове и ниски нива на шум и са с доста добри параметри за зимата.

# 1 285
  • Plovdiv City
  • Мнения: 250
Бюджета ориентировъчно 1500лв.Ще се радвам на съвети и препоръки.
Fuji Electric RSG-12LMCA + качествен монтаж и тампони
Hitachi RAK-35RPD + качествен монтаж
Daikin FTXC35B Sensira + качествен монтаж и тампони
Midea MSFAAU-12HRFN8-QRD6GW BreezeleSS+ + качествен монтаж
Gree GWH12AEC-K6DNA1A G-Tech + + качествен монтаж

# 1 286
  • Мнения: 33
Искаме да купим климатик за охлаждане предимно, но за по -голяма площ защото не съм привърженик на  спането на климатик и искам като го монтирам в хола да охлаждам и спалнята и то само в най-големите горещини.  За отопление ми трябва само едн седмица в преходния сезон и толкова. Освен това ми се иска да е с нисък бюджет.
Установих че е по-лесно да се избере висок клас климатик за топло и студено, освен климатик за инцидентно ползване. Все пак обаче не искам да е някой, който да ми създава проблеми. Може  ли някой да посочи някакъв компромис между качество и цена за такива нужди
Чудех се дали някаква Midea  няма да върши тази работа ......

Последна редакция: нд, 02 авг 2020, 14:50 от mona1

# 1 287
  • София
  • Мнения: 12 006
Искаме да купим климатик за охлаждане предимно, но за по -голяма площ защото не съм привърженик на  спането на климатик и искам като го монтирам в хола да охлаждам и спалнята и то само в най-големите горещини.  За отопление ми трябва само едн седмица в преходния сезон и толкова. Освен това ми се иска да е с нисък бюджет.
...
Болднатото е несъвместимо. Все едно да искаш да си купиш обзаведен дом окло 450-500кв. застроена площ, ама да ти е на обща цена колкото 50кв. груб строеж. Или си купуваш нискобюджетен и го ползваш само за една стая или си купуваш мощен и охлаждаш 2те стаи и то само ако са преходни. Смяташ им квадратурата и търсиш за такива стойности. По-доброто е да си купиш 2 климатика за всяка стая, според обема й.

# 1 288
  • Мнения: 9 799
По мои наблюдения, при охлаждане на 2 преходни помещения (примерно хол и стая, ама директно преходни, не през коридор), охлаждането в стаята държи час-час и нещо макс, след като затвориш вратата. След това топлината от стените вече е неутрализирала хладния въздух и вече става задушно. Да не говорим за разхода на електроенергия - ако ще държиш пуснат климатик в хола (който не го ползваш през нощта примерно), за да охлажда и преходната към него спалня цяла нощ, си е чиста загуба на пари. Поне така аз си мисля.
И наистина - висок клас климатик и бюджетен не се връзват. Бюджетният климатик също ще охлажда, но - ще е по-шумен, няма да е с толкова прецизен терморегулатор, за постигане и поддържане на зададената температура, ще имаш по-високи сметки за ток. Иначе за месец-два в годината дори и бюджетният климатик няма да се преработи, така че да се притесняваш от надеждността му.
Давам пример - моят марков климатик жужи като комар последната седмица по цяла нощ и спя ама баш под него. Сега седя до външното тяло на балкона, пишейки това, и външното тяло не трака като тунингован Голф Laughing
Един съвет от мен, извън климатика - ако сте по цял ден на работа и няма никой в жилището, пускайте плътни пердета/щори през деня, не оставяйте отворен прозорец. Така стените няма да се стоплят отвътре. Вечер прозорецът се отваря за да влиза въздух и хлад чак след залез слънце (спомнете си капандурите и какво правят по средиземноморските държави - точно същото).

# 1 289
  • Мнения: 33
По мои наблюдения, при охлаждане на 2 преходни помещения (примерно хол и стая, ама директно преходни, не през коридор), охлаждането в стаята държи час-час и нещо макс, след като затвориш вратата. След това топлината от стените вече е неутрализирала хладния въздух и вече става задушно. Да не говорим за разхода на електроенергия - ако ще държиш пуснат климатик в хола (който не го ползваш през нощта примерно), за да охлажда и преходната към него спалня цяла нощ, си е чиста загуба на пари. Поне така аз си мисля.
И наистина - висок клас климатик и бюджетен не се връзват. Бюджетният климатик също ще охлажда, но - ще е по-шумен, няма да е с толкова прецизен терморегулатор, за постигане и поддържане на зададената температура, ще имаш по-високи сметки за ток. Иначе за месец-два в годината дори и бюджетният климатик няма да се преработи, така че да се притесняваш от надеждността му.
Давам пример - моят марков климатик жужи като комар последната седмица по цяла нощ и спя ама баш под него. Сега седя до външното тяло на балкона, пишейки това, и външното тяло не трака като тунингован Голф Laughing
Един съвет от мен, извън климатика - ако сте по цял ден на работа и няма никой в жилището, пускайте плътни пердета/щори през деня, не оставяйте отворен прозорец. Така стените няма да се стоплят отвътре. Вечер прозорецът се отваря за да влиза въздух и хлад чак след залез слънце (спомнете си капандурите и какво правят по средиземноморските държави - точно същото).
Всъщност поста ми беше в смисъл, че е по -лесно да избера висок клас климатик отколкото бюджетен, който да е надежден. Много е лесно да си купя климатик между 1500- 3000 лева . Не ми трябва такъв, просто си ценя парите. Ще охлаждам 2 седмици лятото и на топло инцидентно 2 седмици. Трябва ми надежден нискобюджетен, защото разхода не си заслужава.Като се има предвид колко ще го ползвам сметката за ток не е от значение. Високо първоначално капиталовложение заради сметката няма да го оправдае в следващите 10 години. Имам Панасоник в гостната и за 2 години съм го пускала веднъж, при нас просто топлото е поносимо през по-голямата част от сезона. Живея в 200 кв.м. къща с двор - шума също не е от значение.  Затова питах за Midea или нещо друго което вие знаета че е надеждно, а не някакъв боклук и може да охлади площ до 40 кв.м. общо/хол със спалнята или хол с кухнята докато готвя/. По отношение охлаждането на преходни помещения имам опит от офиса ми. Моят помощник не желае да си пуска климатика постоянно , защото има проблеми с гръбнака. На практика 12 -ца Фуджицу от съседното помещение охлажда 2 помещения общо 60 кв.м. е и ок.
А за спане на човек колко му трябва..

Общи условия

Активация на акаунт