Истанбул 10

  • 56 956
  • 725
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 52
А разликата между двете каква е? И двете ли важат и за автобуси, и за трамваи? И с двата вида ли с една карта може да пътуват двама души едновременно (естествено с две чекирания на картата)? Изобщо как става, къде се маркира картата в превозното средство, как и следя после баланса, извинявам се за въпросите, но за прът път ще ползвам подобна.

# 571
  • Казанлък of all places
  • Мнения: 689
О, щом ще минавате двама, съвсем сериозно си приготви 27 лири и просто ги дай на продавача в будката! Така ще си имате пари за транспорт в размер на 20 лири, като при качване на първия му таксува 2 лири, а на втория 1.75 , ако правилно помня цената с карта. Накрая ще видиш,че е и по-лесно, и по-изгодно така.

# 572
  • София
  • Мнения: 16 400
Акбил е стар. Още върви, но се подменят. Двама с една карта е идеален вариант. 1,75 е пътуването с карта, а ако има пътуване в рамките на 1,5-2 часа (точното време не знам, но е повече от 1 час) е само 1 лира, но само за единия пътник. Това са цените за стандартните пътувания, защото при преминаване по моста или някои по-дълги фериботи, таксата е друга, но с карта пак е по-изгодно. Там където се маркира картата, има и екран, на който се изписва колко ти взима и какъв е остатъка.

# 573
  • Мнения: 4 878
Мацки, котета , довечера пътувам. Сега е момента да давате последни напътствия /имайте предвид, че аз съм си доста отнесена и има огромна вероятност да се изгубя  Laughing/, ако имате някакви желания, спешъл поръчки сега е момента да ги кажете  Simple Smile.

# 574
  • София
  • Мнения: 16 400
Много хубаво да си изкараш!  Hug 

# 575
  • Казанлък of all places
  • Мнения: 689
Да се омоташ в Бейолу макар! ( това е благословия, да не помислиш друго! ) Моят барометър показва хубаво време в Станбул, но уориз, вземи си бейзболна шапка и дъждобран за всеки случай и (без)умната!  Hug

# 576
  • Мнения: 4 878
 Grinning, благодарим!
Не можах да стигна да си взема дъждобран, но ще нося чадър, и зимните си боти, с които съм и в момента, щото гнусния софийски дъжд иска да ме удави!
Между другото към дамите от София: ако видите или знаете някъде из града да се продават гумени ботуши, все още, драснете на лични магазина!
Заръка към Ассамарис: монтирай вентилатор пред картините, за да съхнат по-бързо и да направиш изложбата, щото много искам да ти видя творчеството!

# 577
  • Казанлък of all places
  • Мнения: 689
Хелън, морковен локум! Джезирийе се произнася, на всяка цена да го опиташ!
П.с. Гумени ботуши - Паоло Ботичели или Тенденц, не мога да си спомня кои точно, ама я виж?

# 578
  • Част от тайното общество на К.О.Т.К.И.-те
  • Мнения: 2 659
Хелънче  Hug Hug Hug Hug Hug Hug
Да си изкараш много хубаво, ама много хубаво! И да ни махаш по камерите, ей  Mr. Green Ние ще стискаме палци да е положително незабравимо и да снимаш много и да се забавляваш ооооооще повече!!!  Hug

# 579
  • София
  • Мнения: 1 416
.... Втората вечер хапнахме агнешко, от което още получавам слюнкоотделяне в близост до хотел Айма 2. .....Относно водача Кенан мога да кажа, че е най-добрия от всички, с който до сега съм ходила не само в Истанбул, а и в която и да е друга страна. ...
Моля те, сподели по-обстоятелствено къде е местонахождението на този ресторант, името му и ястието, което препоръчваш(агнешкото ми е любимо, но не когато е смляно)!
Втори път чета хвалба за г-н Кенан - с какво би могъл да ни е полезен, а и исках да питам за хотела впечатления?

Картата все още е 6 лири, но в Лалели е 7  Laughing. После май я взимат срещу 6  .....
Aз си позволих да попитам защо има разлика в цените, та ми обясниха подробно и нагледно. Картата струва 6 лири и се връща срещу толкова, но 1 лира струва калъфчето, което гарантира връщането в добър вид. Grinning

# 580
  • София
  • Мнения: 16 400
Ясно.  Laughing  Нашата е гола, горката.  Grinning

# 581
  • Мнения: 810
И моята карта е гола Mr. Green. Ние я взехме от един павилион на гара Сиркеджи. Първо господинът ни иска 6 лири, но се замотахме нещо и той като се усети, че грам не разбираме, ни я продаде за 8 #Cussing out. После си я заредихме на една машинка на спирката на трамвая на Сиркеджи, всъщност един турчин ни помогна, като ни видя как се лутаме. Взе картата, сложи я там на едно място, машинката му каза нещо, той сложи 20те ни лири и туй то. Много услужлив беше.

Хелен, пожелавам ти незабравимо изживяване! Дано бааавно и пълноценнто ти минат дните там и после много да имаш да ни разказваш. На мен ми хвалиха някакъв локум от или със смокини,но вече след като се върнахме. Можеш да го добавиш към списъка за хапване, както и морковения на Андж, и редовните симити, и още, и още... Hug

# 582
  • Мнения: 541
Искам да попитам възможно ли е да заменим акбила с Истамбулкард на някое  павилионче?

# 583
  • Мнения: 810
Доколкото знам акбила се купува от определени и по-редки места. Предполагам, че първо трябва да върнете него и после да си купите Истанбулкарт. Иначе за директна замяна не съм чувала тук от момичетата, но пак да кажат, че аз тука само си гадая Embarassed

# 584
  • Част от тайното общество на К.О.Т.К.И.-те
  • Мнения: 2 659
Може мисля, казваха че ги заменят на белите будки дето пише/ше Акбил.

И нашата е гола  Mr. Green не знаех, че и дрехи са им измислили   Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт