Кремация на мъртвородените бебенца

  • 57 381
  • 87
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 654
Не съм преживяла този кошмар, но подкрепям правото на избор на родителите.
Биологичен отпадък...  no
И аз мисля така.

# 16
  • Мнения: 1 266
Момичета, няколко дни не бях влизала и колко хубаво ми стана да видя толкова много подкрепящи мнения. В момента тече подготовката за кампанията, ще ви държа в течение.
Благодаря ви  Heart Eyes

# 17
  • Мнения: 3 166
Коте, всъщност ние трябва да ти благодарим. За инициативата и за силата ти. Hug

# 18
  • Мнения: 72
ако имаш нужда от помощ,относно кампанията,пиши Wink
Само ние знаем ,какво е да си усещал,мечтал,дори говорил на малкото човече в нас...и колко щастливи сме били...за мен ,моето ангелче беше и винаги ще бъде част от мен.Не искам и да си помислям дори ,че тази част е можела да бъде отнета от мен и да не знам къде е...за всички  Hug

# 19
  • Мнения: 309
Заставам зад каузата Hug
Само да споделя,че едно майче което наскоро загуби близначките си роди в малко провинциално градче...за съжаление едната близначка почина почити веднага след раждането,а другата 15 дни по-късно вече в Русенска болница.Та на момичето и позволиха да вземе трупа на първото си дете и да го погребе или кремира въпреки че нямаха акт за раждане и име на детето.

# 20
  • Мнения: 478
Аз раждах в Пловдив миналата година, след раждането ми донесоха една бланка (някаква декларация), че съм съгласна на аутопсия и след това кремация, но си ме питаха дали съм съгласна ...не стана въпрос какво става ако не се съглася или просто не си спомням...но никой по никакъв начин не ми е казвал, че бебето ми е биологичен отпадък...намирам го за много грозно...за болницата реално пада в тази графа, но на мен тази квалификация ми я спестиха...в интерес на истината това ми спести една голяма доза страдание покрай вземането на бебето и погребението...аз даже не съм я виждала, но предпочитам така да мога да си запазя представата за нея хубавичко русоляво момиченце. Лично подкрепям идеята да се  дава право на избор на родителите, защото много хора биха искали да си вземат детето, а явно практиката е да не им се позволява.

# 21
  • Мнения: 654
Когато това се случи
http://dnes.dir.bg/news/blagoevgrad-bolnitza-abort-sanitar-zarodish-10771918
сън не ме хвана да мисля как се чувстват жените преживели това.
Не и стига на милата мъката,но да разбере,че това там може да е нейното дете...
Никой не го заслужава Sad

# 22
  • Мнения: 72
Ужас е това....и аз бях чела подобен материал,за съжаление обаче мисля ,че това не е единственият случай....

# 23
  • Мнения: 1 266
Всъщност в София е единственият крематориум на Балканския полуостров и тук има проблем с кремацията на "местно равнище", така да се каже, защото в документите за кремация се изисква име, ЕГН и т.н.
Възможно е някои бебета да могат да се погребат, но със сигурност не е практика.

# 24
  • Мнения: 1 266
Дойде време. На 13.06. в 9.30 ч. ще внесем официално искане за промяна на наредбата в МЗ. Моля, ако някой се чувства съпричастен към каузата, и иска да разкаже историята си - в писмен вид, анонимно или с инициали, да ми пише ЛС - независимо дали живеете в България или чужбина. Много ще съм благодарна!!!  Heart Eyes  bouquet

# 25
  • Мнения: 3 166
Момичета, сега е моментът да се направи нещо. Аз изпратих своята история на Котка Марта. Колкото и болезнено да е, трябва да се върнем назад и да говорим за това. Дължим го на рожбите си. Дължим го на родителите, които трябва да имат избор...

# 26
  • Мнения: 654
The sorceress Hug

# 27
  • Мнения: 1 266
Момичета, сега е моментът да се направи нещо. Аз изпратих своята история на Котка Марта. Колкото и болезнено да е, трябва да се върнем назад и да говорим за това. Дължим го на рожбите си. Дължим го на родителите, които трябва да имат избор...

И тук да го кажа... много, много ти благодаря, че си готова да споделиш това!
Знам, че родители като нас за съжаление ще има и занапред, но можем поне малко да им помогнем, за да е по-лека травмата им...

# 28
  • Мнения: 3 166
Коте, наистина ние трябва да ти благодарим за инициативата! Peace

# 29
  • Мнения: 3 621
Момичета, сега е моментът да се направи нещо. Аз изпратих своята история на Котка Марта. Колкото и болезнено да е, трябва да се върнем назад и да говорим за това. Дължим го на рожбите си. Дължим го на родителите, които трябва да имат избор...

 Hug Hug Hug  Котката Марта, имаш и моята история, използвай я както намериш за добре.

Общи условия

Активация на акаунт