Будапеща 3

  • 60 886
  • 751
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 6 596
За хоп он/офф - аз си взех за Жирафа и съм доволна. Казах какви са разликите с розово-зелените. Чакайки на едната спирка, спря един зелен и се качиха 2 души, явно за пръв път - дадоха им нови запечатани слушалки, две малки книжки, които гида нарече фрии ваучер за лодка и още нещо като рекламна брошурка и карта.
За пътуванията - в предишната ми работа мноооого пътувах, обиколих цяла Европа и половината свят, ама ... бях мома Grinning. Сега пак работя в чужда фирма и понеже съм малко шеф и все пробутвам да ходят други от отдела, ако не е наложително да съм аз - липсва ми семейството Heart Eyes. Пътува ми се, но ей така за 2-4 дни забежки с мъжа, на почивки с децата в Гърция и Турция и най-много 4-5 дни само с големите, защото малката е още малка за такива пътувания тип екскурзии. С три деца си е тегавко и после трябва да почиваме от почивката. С нетърпение чакам да пораснат още малко (най-вече малката) и да обикаляме Европа с кола. Иначе сме 3-4 приятелски семейства луди на тема пътувания и само дебнем оферти, най-вече женската част.

# 691
  • Мнения: 366



Вижте какво открих, е не е топлата вода, но все пак. С уизерски транспорт се стига на супер място и то без прекачване за 8 лева. За вечерен полет си е супер, нали?

http://www.booking.com/hotel/hu/starlight-suiten-madach.en.html? … inurl:booking.com

# 692
  • Мнения: 2 124
По повод Уиз-трансфера цитирам инфо от поста си до цветенце85

Изпращат по имейл ваучера за платен трансфер, там има схема на летището и отбелязан час на отпътуване, с разяснения на български. Ние (аз и дете на почти 6 г.) бяхме само с ръчен багаж и не се е налагало да изчакваме на лентата. Тъй като трансферът е предвиден за след 50 мин. след кацането, има време и за тоалетна, и за спокойно предвижване, а също така успях да си набавя Будапещакарт от гише Информация.
След излизане от летището се оглеждате за стълбище, което води надолу към паркинга, оттам се продължава напред около 100 м.  - първо има една голяма жълта табела и барачки, които са за шатълите, а после се оглеждате за автобусче с логото на уиз. Шофьорът ни настани и изчака обявения час за тръгване. До центъра на Будапеща пътувахме 25 мин. (не знам дали със самоинициативното предвижване до града е по-бързо, все пак тръгват веднага щом са готови, но пък спират по пътя, но определено поне за мен беше много удобно - без прикачване на багажи, пък и при все че пътуваме само с раници с по 5 кг. имам недостиг на ръце, тъй като трябва и детето да държа, при следващо пътуване пак бих го избрала).
След като ви разтоварят, се отправяте към тротоара на главната улица (Този хотел Редженси сюитс е П-образен и улицата е в тази част, в която П-то няма чертичка), оттам хващате надясно, 100 м и е метро станцията на Деак Ф. тер.
При трансфера на връщане бусчето дойде точно в минутата, която беше посочена като старт, въпреки че повечето пътуващи се бяхме застраховали с 20 мин. аванс.

# 693
  • Мнения: 366
Странни ми ти работи стават. Търсех линка на хотела, за да ви го покажа и какво гледам - цената на нощувките паднала. С приближаване на датата цените падат ......хм.  Смешно, не смешно, пререзервирах си нощувките. Не е зле да си поглеждате и вие тези неща. 10 евро са си 10 евро, малко ли е, много ли е,  не зная,  но въпросът е принципен.

http://www.booking.com/hotel/hu/all-4u-apartments.bg.html?aid=32 … 819a9dd00a;dcid=2

# 694
  • Мнения: 91
По ниска ли е цената на  билетите  за хоп он/офф автобусите /за Жирафа/,  ако ги  купя он лайн или няма разлика. На сайта виждам цена 20 евро за възрастен, за ученици - 18евро ?

# 695
  • Ню Йорк
  • Мнения: 5 080
По ниска ли е цената на  билетите  за хоп он/офф автобусите /за Жирафа/,  ако ги  купя он лайн или няма разлика. На сайта виждам цена 20 евро за възрастен, за ученици - 18евро ?

В хотела ни ги продаваха за 24 евро, а на една сергийка на улицата ги намерихме за 19 евро.

Да се изкажа и за уиз трансфера. Ползвахме го и ни свърши чудесна работа. Единственото което не ми хареса е, че чакахме над час от кацането до трансфера. Просто си дават много голям аванс за евентуални закъснения. Спира на супер удобно място и за настанените в центъра и за такива, които искат да хванат метро.

# 696
  • София
  • Мнения: 6 596
За Жирафа момичето на сприката ми го продаде за 5000 ХУФ, което е 18 евра. Може и в автобуса да си ги хупите от хостесата. Не че 2 евро е нещо, ама ако сме цялото семейство стават 8 евра, което пък са си 4-5 магнитчета за подаръци Simple Smile

# 697
  • Мнения: 380
...

А да попитам вие как се справяте след завръщането в БГ. Аз имам някакъв много странен синдром. В края на април бяхме за 3 дни във Франкфурт - след това до средата на юни бях обсебена от идеята, че непременно трябва да пътувам пак възможно по-скоро. Тъкмо се уталожиха тези страсти и една колежка ми подхвърли идеята за Будапеща и хайде пак пощурях #Crazy. Утре става седмица откакто се върнахме, а аз все Будапеща сънувам ... има ли и други с подобна диагноза Rolling Eyes

Това е "болестно" състояние, от което боледуваме доста тук. 
Naughty и аз с вас... периодично прекалявам с разходките из Европа, чак ми се прищява да си остана вкъщи и да си поотпочина малко. След това отварям някой сайт, оттам излизат едни евтини билети и всичко започва отначало   Crazy

# 698
  • Мнения: 0
Здравейте отново Simple Smile
Искам да попитам нещо разясняващо относно hop and hop off автобусите.
Например ако избера автобусите с розовата и зелената линия. Това означава ли, че трябва да избера само розовата или само зелената? Или означава, че може да се движа и по двете?
Също така виждам по това което пише в сайта им (по долу прилагам линк), че зелената линия включва няколко пешеходни тура с екскурзовод на английски на парламента, базиликата Св. Стефан и др. Като пише, че първата обиколка тръгва в 10:30ч.
http://programcentrum.everengine.com/en_US/programs/list/1/Budapest++by+day

Според вас, може ли да се разчита на тази програма.  newsm78 Тъй като от форума разбрах, че трябва много рано да се наредя пред парламента за билети. Определения час не е ли късен. Моля дайте съвет.

И другото, което се сещам е че на по стар мой пост получих отговор от "Галактическа принцеса", че автобусите важат 48 ч. , но някъде в посочения сайт пишеше 24 ч. Това и за 2те фирми ли се отнася или само за едната.

 Благодаря предварително!   bouquet

# 699
  • Мнения: 366
И аз много се чудя, но мисля да си взема жирафчето. Много сложно ми се струва при другите.  Няма обозначени и спирките. За час, два, все ще преглътнем мръсните слушалки.  Обозначени са и 48 часа, корабчето и всичко.
Хайде, кой пътува в четвъртък?

# 700
  • София
  • Мнения: 6 596
cvetenceto85, пешеходния тур е до Парламента, а не вътре в него според мен. Момичетата стават рано, за да вземат билети за туровете вътре, в сградата на Парламента.
За другите екстри - ние ядохме гулаш за 1190 ХУФ, тъй че си помисли дали е бонус това.  Grinning Ти като седнеш в кръчмата няма да останеш само на гулаш, същото е и с бирата. Не мисля, че е изгодно за купуваш предварително - отиди там, на място и реши като ги видиш. Билетът важи и за двете линии, да. Наистина при Жирафа е по-добре описано в сайта им, а и бяха по-пълни автобусите.

# 701
  • Мнения: 366
Привет и от мен!

Работя в туристическа агенция (в момента в майчинство). През юли ще ходим в Будапеща с евтините билети на Wizz от Варна, като миналата година отново уцелихме промоция, само че на Малев.

Сега ще спим в All 4U Appartments за 35 евро на вечер (за двама) и се записвам да следя и изчета темата, за да е пълноценен престоя ни.

Миналата година ходихме през март и бях в шестия месец. Пристигнахме в 6 и нещо сутринта, придвижихме се с автобус, после метро до хотела (Алфа Фиеста 4* - близо до метро станция Deak Fer. с една дума в идеалния център и то само за 26 евро стаята, за двама с вкл. закуска. Тази година хотела е в ремонт, жалко...) и т.к. толкова рано не настаняват, оставихме багажа и в това леко снежно време пихме кафе и се повозихме на hop on - hop off автобус. Прецакахме се, т.к. си бяхме купили карта за фирмата, която оперира кофти автобуси - дрънкахме се на един Икарус, сигурно по дърт от мене, после и корабчето им (на листовката разкошно) се оказа една баржа, дето се чудех дали не е самоделка  Laughing където раздаваха и одеала, че наистина духаше от всеки процеп на тентата...
 

Сега прочетох това и се втрещих.

# 702
  • Мнения: 380
дрънкахме се на един Икарус, сигурно по дърт от мене, после и корабчето им (на листовката разкошно) се оказа една баржа, дето се чудех дали не е самоделка  Laughing където раздаваха и одеала, че наистина духаше от всеки процеп на тентата...
 

Сега прочетох това и се втрещих.

Ако се чудиш кои са - това са тези от първата страница, за които съм дала линк. http://www.citytour.hu/en/index.html
Описвала съм в тази или предната тема, че лодката им (те всъщност са 2, ама едната се беше развалила, та остана само една, я чакахме в най-големия пек 30 минути, щото закъсняваше) хич не ми хареса, защото ако не си директно седнала до водата, нищо няма да видиш, но пък целта беше да се повозим и на лодка, тъй че ставаше. Лодката е стара, вътре е много горещо, има дървени пейки, и на немски и английски обясняват покрай какво преминава в момента. Както и да е, автобусите не съм ги ползвала, а и не ми трябваха, но да - икаруси са. Как са вътре - не мога да ти кажа.

# 703
  • Мнения: 366
Нали тях коментираме тук като червената линия?  И сега отиваме на зелената ?
Принципно ме кефи онзи автобус - лодка, но не съм открила към коя фирма е.
Нищо лично към Икарусите, напротив- преди години майка ми ходеше командировка и внасяха доста такива автобуси/ то май нов внос няма/. В Сехешфехервар мисля, че ги правеха.

Последна редакция: вт, 28 авг 2012, 16:42 от ASSAMARIS

# 704
  • Мнения: 2 124
Принципно ме кефи онзи автобус - лодка, но не съм открила към коя фирма е

http://www.youtube.com/watch?v=NI2VueerU7A
"Маршрутът тръгва от Унгарската Академия на науките, минава покрай Парламента, Площада на героите, операта и хълма Буда www.riverride.com"

Общи условия

Активация на акаунт