Будапеща 3

  • 60 840
  • 751
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 2 124
Колкото до икарусите - в много по-добро състояние са от гробниците, които се движат по варненските улици, отделно не пропускайте, че въпросната жена е била бременна и ако в добавка по принцип се вози в автомобил, изживяването й е дошло малко по-екстремно Mr. Green

От лодките - ние бяхме може би на по-скъпите - www.legenda.hu. Цената е 3300 ф. за дневна разходка (по принцип 1 час, но ни разхождаха час и половина). За малки деца безплатно, с Budapestcard ми излезе 2700 ф.; вечерните разходки са по-скъпи, има и такива със обяд/торта/вечеря. През зимата се затварят витрините и си като в аквариум.
Има и опция за слизане на о-в Маргарита, разглеждане там час с екскурзовод, но последното корабче с тази опция е в 17.30ч., а ние се качихме на последното дневно 18.30 ч., така че нямаше как. (Другия път ще отидем до там с корабчетата на градския транспорт)
Има аудиогид на 30 езика (естествено без български, защо да ни спрягат изобщо). Хубавото беше, че женски глас разказваше за забележителностите от страната на Пеща, а мъжки за Буда. Не знам, доколко е било изчерпателно, не слушах през цялото време, а и данни и цифри винаги могат да се проверят в интернет, това, което запомних, че на острова по турско се е намирал харемът и е бил наричан Островът на момичетата. В цената влиза една напитка по избор и една "лимонада" по техен фасон (много е хубава, с резен портокал, сервирана в чаши за бяло вино). И няма как да не спомена тоалетната, просто това го виждам за първи път - седалката беше обвита с фолио, преди да ползваш тоалетната, натискаш един бутон и се зарежда чисто ново фолио!

Последна редакция: вт, 28 авг 2012, 19:37 от speranzza

# 706
  • Мнения: 366
Принципно ме кефи онзи автобус - лодка, но не съм открила към коя фирма е

http://www.youtube.com/watch?v=NI2VueerU7A
"Маршрутът тръгва от Унгарската Академия на науките, минава покрай Парламента, Площада на героите, операта и хълма Буда www.riverride.com"

  bouquet Удоволствието чини 30 евра.

# 707
  • Мнения: 2 124
Нещо, което не е споменавано досега в темата, може би подходящо за поредно, а не първо посещение в Будапеща, а и предвид, че някои залитат към фотографията:

http://www.maimano.hu/maimanohaz_en.html -
къщата на унгарския фотограф Май Мано, в неоренесансов стил, като гледам снимките има интересен интериор.
През седмицата работи само следобед 14-19ч., но вкл. понеделник, вход - 1000 ф.
Достъпно с М1, автобус 105, и тролеи 70, 78

# 708
# 709
  • Мнения: 2 124
 Hug

Целият шеговит пътепис много ми допадна, а долното наистина трябва да се има предвид, за да се настроите така да се каже -

"Водата (бутилираната) обаче е проблем.

Първо: Всички пият газирана, като се по цвета на етикета се познава и степента на газираност, та ако искате негазирана вода, търсете РОЗОВИ етикети – сините, зелените и другите цветове са една от една по-газирани. То и розовата не е съвсем негазирана, но все още се търпи. (По-негазирана от розовата няма изобщо)

Второ: и най-негазираната вода е по-гадна на вкус от чешмяната в хотела. А Будапеща е на река, което значи, че чешмяната вода по подразбиране не може да е върхът на сладоледа. И въпреки това бутилираната като цяло не чини…"

Другото, което ме изуми пак във връзка с водата, беше че водата, която предлагат на открито, я държат в легени с вода, нямат хладилни витрини. Т.е. не само че няма да е изстудена, а и мокра бутилка, която не е удобно да се прибере. С други думи, носете си празни бутилки и си точете чешмянка Peace

# 710
  • Мнения: 573
Купете си водата от някой супермаркет или кафе,. Това с водата в легените може да го има, но е по-скоро изключение. Чешмяната вода е много, много варовита и затова почти никой не я пие. Бутилираната също е малко твърда, но и вкуса и варира, според марката. Има една вода на Нестле-  AQUAREL, розова, която е с по-неутрален вкус, също и Vera марката е добра, но малко по-скъпа.

# 711
  • Мнения: 366
Мацки, на терминал 1 съм, но тъй като  съм вечния екшън герой, цирковете започнаха, получавам смс, че от някакъв агапе хотел в Будапеща днес са се опитвали да изтеглят 49 евро от картата ми Внимавайте с личните данни в този букинг, защото аз имам резервация само в един единствен хотел  и естествено си блокирах картата
Сори, не мога да намеря точката на нетбука

# 712
  • София
  • Мнения: 6 574
Мацки, на терминал 1 съм, но тъй като  съм вечния екшън герой, цирковете започнаха, получавам смс, че от някакъв агапе хотел в Будапеща днес са се опитвали да изтеглят 49 евро от картата ми Внимавайте с личните данни в този букинг, защото аз имам резервация само в един единствен хотел  и естествено си блокирах картата
Сори, не мога да намеря точката на нетбука
пиши им веднага на букинг, с оплакване, ако имаш подозрения, че се те хакнали оттам - за мен е странно, ама не казвам, че не е възможно.

# 713
# 714
  • Мнения: 366
На два пъти са се пробавили, но не са успяли,    полетът мина успешно, времето е жежко, ръчният багаж си го държахме в краката, нямаше място за  него, добре, че не е голям, имам и голям  куфар, трансферното бусче на уиз тръгва в 21,20, бяхме само ние двамата, доста почакахме
Апартаментите - прилични, най-странното е, че на тяхната рецепция  имаше рекламно брошури на онзи хотел Агапе
Толкова засега, точката на нетбука още я няма
Намерих точката.......... Нямало, защото сменям на кирилица от самия сайт на бгмамата.  Вече направихме късна вечерна пешеходна разходка. Мястото на апартамента е супер, но нямаме климатик. Иначе за Будапеща, какво да ви кажа. Двадесетина пъти съм преминавала през Унгария транзит на път за Прага. Преди години автобусите спираха в  центъра на града, пушихме по цигара /тогава пушех/ и продължавахме. Друго си е обаче, да се фръцнеш напред -назад по Андраши. Не мога да го сравня с друг град изцяло. Прилича ми на Прага, после на Виена, а понякога  дори и на София. Усеща се нещо соц. Но едно не може да се отрече, че Будапеща е град с атмосфера, отпускаща, релаксираща. Хайде - по леглата!

Последна редакция: пт, 31 авг 2012, 01:45 от ASSAMARIS

# 715
  • Мнения: 99

ASSAMARIS, чакам с нетърпение разказа ти за първия ден в Будапеща smile3525

# 716
  • Мнения: 366

ASSAMARIS, чакам с нетърпение разказа ти за първия ден в Будапеща smile3525

Гроги съм. През нощта не можах да спя, климатикът им  не работи, а жегааааа./аз бях тази, дето се тръшаше, че ще вали цял ден и температурата ще е 20 градуса, що ли не станах метеоролог - познал,  непознал - няма санкции, актове   Laughing.
Не зная как ви стига времето, аз ли съм шмотла.......Сутринта /първият автобус тръгва  в 10 часа/ понаправихме почти цяло кръгче с  червената линия. Вярно, малко мърлявички са слушалките, аз чак накрая се сетих, че мога да си ползвам моите ом мп3 - ката / видях от един германец/.Он хоп, он офф не карат по разписание, закъсняват си колкото си искат  и приключват много рано   /по спирките няма грам сенчица/. Не се оплаквам, само ви  информирам. Щастлива съм, че днес открих аптеката "Златният орел".  Вътре има и малко музейче на фармацията. Входът е 500 форинта. Вероятно никой не го посещава, защото много ми се зарадваха и  чичката вика : фото - гратис /защото го попитах дали може да снимам./ После отидохме до Рибарските кули, като Тодор Колев изпях "Хей, живот здравей, здравей", пеша слязохме до ......тер, срещу Парламента, взехме корабче до Маргит и обратно и пак от този тер се качихме на жълтата линия до Халите. След това тегели по Ваци, Ракоци, пихме ягодова бира. Аз съм нон стоп на някакви диети, така че, не очаквайте разкази за кулинарни подвизи.  От кумова срама  съм снимала някое и друго блюдо. Тъй като в 12 часа установих, че фотоапаратът ми прави по-хубави нощни снимки без светкавица, се върнахме до Дунава да  правя нови. Та така - ето кое време стана. Купих си два диска на Неотон фамилия  от "Александра"    Joy /много кисели касиерките там/.

Последна редакция: сб, 01 сеп 2012, 08:05 от ASSAMARIS

# 717
  • Мнения: 366
Мацки, на терминал 1 съм, но тъй като  съм вечния екшън герой, цирковете започнаха, получавам смс, че от някакъв агапе хотел в Будапеща днес са се опитвали да изтеглят 49 евро от картата ми Внимавайте с личните данни в този букинг, защото аз имам резервация само в един единствен хотел  и естествено си блокирах картата
Сори, не мога да намеря точката на нетбука
пиши им веднага на букинг, с оплакване, ако имаш подозрения, че се те хакнали оттам - за мен е странно, ама не казвам, че не е възможно.
При мене никога нищо не  е невъзможно. Преди три, четири години от един хотел във  Виена ми бяха изтеглили 110 /или  нещо подобно/ евро. Направих резервация, но ми отговориха, че не ми признават картата, да ги пратя по банков път или да платя с друга карта. Аз букнах / не през букинг/ друг хотел.  В тази карта имаше малко пари,   явно после като съм я захранила, те са видяли и се дръпнали. Няма мейли, няма нищо. Добре, че на по- късен етап открих липсата на пари, че да не си развалям пътуването. Писках, писах до обудсмана им даже - тц!  
После - през Букинг си бях резервирала един хотел в Истанбул - пълна измама. Като къщата на ужасите беше, напълно подвеждаща информация и снимки, дори снимката   на къщата беше друга. Стаите нямаха прозорци, до втория етаж се стигаше по една вита стълба, по която аз едвам минах, за куфара не ми се мислеше, рецепцията беше  два на два метра и от там тръгваше витата стълба, две деца си чатеха нещо по комповете и викат "Паспорт", как ли пък не да им дам паспорта си....../а и не беше евтин хотела/.   Моето другарче вика, не, аз тука не оставам, на сутринта ще се намерим транжирани. Като видяхме какво е и на секундата се обърнахме обратно / не  сме тичали, защото нямахме сили/. Та по нощите изтеглихме всички пари / не бяха много, но не от всеки посттерминал  се получаваше, еееее по неволя си закупих някоя и друга сребърна дрънкулка/. Писах им на Букинга, а те -дрън, дрън......   Хлапетата от рецепцията  -  копия  Макс и Мориц и се изкефиха даже, че се отказахме. Явно от неустойки си живеят хората/. Права ще излезе мацката от банката, че ми е противопоказно да имам карти /изказването и беше още преди унгарската случка/.

Последна редакция: сб, 01 сеп 2012, 08:35 от ASSAMARIS

# 718
  • Мнения: 366
Цитат
Благодарим Ви, че се свързахте с Booking.com, и се извиняваме за причиненото неудобство поради възникналия проблем.

Ние се свързахме с All-4U Apartments и Рика от отдел резервации потвърди, че All-4U Apartments е част от компанията Agape Aparthotel. All-4U Apartments са опитали да направят пре ауторизация на вашата дебитна/кредитна карта, но беднага е била отменена, поради факта, че сте заплатили в брой в деня на пристигане.

Благодарим Ви още веднъж, че се свързахте с Booking.com

Каква ауторицзация - те са искали да ги изтеглят в 14.50 и 14.51. Една нощувка ми е 60 евро освен това. Освен това, веднага си блокирах картата.

# 719
  • Част от тайното общество на К.О.Т.К.И.-те
  • Мнения: 2 587
Лично мнение, според мен Будапеща си е за градски транспорт и пеша  Peace Нито е огромен град, нито е труден за ориентиране - чиста загуба на време са тия туристически автобуси. за 2 дена може да се разгледат много неща (а не просто да се видят от високо от рейса)...

Общи условия

Активация на акаунт