Будапеща 3

  • 60 850
  • 751
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 743
Лично мнение, според мен Будапеща си е за градски транспорт и пеша  Peace Нито е огромен град, нито е труден за ориентиране - чиста загуба на време са тия туристически автобуси. за 2 дена може да се разгледат много неща (а не просто да се видят от високо от рейса)...

напълно съм съгласна с теб Peace, и аз бях в будапеща за два дена през юли когато беше адска жега,обиколих пеш почти целия град,но и на трамвая се качих в един момент.Разходката с лодка е много приятна,беше към 7 евро , през юли обмяната беше 270 ф за 1 евро,почти навсякъде приемат евро по техен си курс.
много красив град,спор няма, особено старата част а гледката от замъка е просто прекрасна;
луксозните хотели могат да се разгледат без проблем,там се спасявах от жегите,имам впредвид 4 season,intercontinental и най-вече boscolo  Shocked,посетете го непременно -уникален е и кафето ню йорк си е направо шик. Rolling Eyes
аз бях в courtyard city,много добър хотел,малко извън централната част но общо взето удобен,ако се върна бих търсила хотел около hotel best western art ,там зоната много ми хареса -спокойна и приятна.
Това което ме учуди е че цената на една вечеря в ресторант е горе долу колкото един сувенир,около 10 евро....поне на пиацата около cafe de paris  ,но и на други места видях такива цени,явно и там работната ръка е мноого ниска,ситуация която ни е  добре позната Cry

в магазинчетата за сувенири продавачките-лелки (поне 5-6) не правеха друго освен да си гледат на карти,явно техните заплати са причина за скъпите сувенири,иначе не си го обяснявам.

но това което най-много ме впечетли са...унгарците,красиви като фотомодели , с две думи по-добре без мъже да се ходи там иначе ще се чувстват като грозното пате(освен ако не са фотомодели и те Thinking)

# 721
  • Мнения: 6 031
Лично мнение, според мен Будапеща си е за градски транспорт и пеша  Peace Нито е огромен град, нито е труден за ориентиране - чиста загуба на време са тия туристически автобуси. за 2 дена може да се разгледат много неща (а не просто да се видят от високо от рейса)...

И аз съм на това мнение.
Един-единствен път съм се возила в такъв автобус в Париж(беше ми бонус към билет за Мулен Руж  Laughing ) и не бих повторила.

В Будапеща много се возихме на градски транспорт и ходихме пеша.
Сувенири не купихме никакви - протестирах срещу високите цени.  ooooh!

...
но това което най-много ме впечетли са...унгарците,красиви като фотомодели , с две думи по-добре без мъже да се ходи там иначе ще се чувстват като грозното пате(освен ако не са фотомодели и те Thinking)

Аз май наистина съм кон с капаци - не ги видях тези хубави унгарци.  Mr. Green
Ще трябва де се върна и да проверя.  hahaha

# 722
  • Част от тайното общество на К.О.Т.К.И.-те
  • Мнения: 2 587
Вярно много пари тея сувенири  ooooh! А така исках ключодържател с чушки  Joy

И аз не видях хубави унгарци, и унгарките едни...Приятеля ми също твърди, че не били хубави както ги хвалели (после не добавя "ти си по-хубава от всички взети заедно", така че го приемам за обективно  Laughing )

# 723
  • Мнения: 366
Само сувенирите да им бяха скъпи.....

# 724
  • Мнения: 99
Относно автобусите смятам, че въпрос на личен избор. Щом има момичета на който им е приятно да ги ползват, защо не.  newsm78Смятам, че тук сме за да си помагаме а не да отричаме или заклеймяваме нещо.

# 725
  • Мнения: 6 031
Относно автобусите смятам, че въпрос на личен избор. Щом има момичета на който им е приятно да ги ползват, защо не.  newsm78Смятам, че тук сме за да си помагаме а не да отричаме или заклеймяваме нещо.

Диди, ние нито отричаме, нито заклеймяваме, а просто споделяме лично мнение.
Автобусите си имат и своите предимства - ако си за малко време в даден град, да можеш да видиш максималното от него.  Laughing

# 726
  • Мнения: 8
Да споделя и моите впечатления: градът ми хареса много. Многооо туристи, направи ми впечатление, че всеки 2ри от тях плямпаше на испански, някои дори бяха дошли от Южна Америка.

Бяхме отседнали тук за 3 нощувки http://www.only-apartments.com/en/budapest/BASTION2_15849/ и го препоръчвам. Интересното беше (сравнено с ходенето до Барселона преди 2 месеца), че тук собственикът въобще не ми поиска нито депозит (то си го пише и в сайта де, че няма нужда от такъв), но нито ми взе данните от личната карта, нито нищо. Остави ми ключ и като разбра, че чак в 20:15 е полетът и в същото време няма някой да се настанява в същия ден - директно каза да си ходим, когато си искаме и да оставим включа (показа къде, извън апартамента). Та явно доста доверчив е. Много любезен.

И т.к. не ми се занимаваше с прекачвания (200Е и метро), то реших с такси да отидем. Беше ми препоръчал споменатото от мен такси по-рано - http://www.volantaxi.eu/index_eng.html и толкова си ми и излезе - 3200. На заминаване вече реших да видя как е транспортът до летището - горе-долу отне час. Ако се ползва горното такси - хубаво е да се звънне веднага след кацането, че обикновено се чака 20тина минути, докато дойде.

Общо-взето - само пеша сме се разхождали, центърът (или поне туристическата му част) не е голям и е много приятно за разходка. От моста Елизабет до Цитаделата, през cave church, после до Buda Caste... Рибарските кули...все пеша. Че и до Margaret Island пеша... Просто не обичам да се чувствам като турист, дори да съм за толкова кратко време, а да се разхождам из самия град.
Парламентът го посетихме в неделя. Заслужава си отвсякъде. Бяхме още в 7:30, та 2-ри на опашката, а и май и по-късно имаше още  билети (към 9-10), т.к. пускаха хора към касата. Но явно си е до късмет за деня - дали има групи...
За разходката с лодка - ясно. Красота. Посетихме и Базиликата, разходихме се и до City park'a (с метрото), НИМ и т.н.

А бе заслужава си. Напомняше ми на Прага (въпреки че там съм бил много малък и много отдавна).

Като съвет - може да се ползват само билетчета за градския транспорт, ако някой обича да се разхожда. Дори такъв за 10 пътувания не е необходим, но вече зависи какво се ползва за пристигане/отиване от/към летището.


п.п. сувенирите бяха по-скъпи от Барселона. Храната малко по-евтина навън. За в магазините - горе-долу същото...


# 727
  • Мнения: 99
Диди, ние нито отричаме, нито заклеймяваме, а просто споделяме лично мнение.
Автобусите си имат и своите предимства - ако си за малко време в даден град, да можеш да видиш максималното от него.  Laughing
[/quote]

 smile3525 smile3525 smile3525

# 728
  • Мнения: 99

мими.ива цветенцата са специално за теб

# 729
  • Мнения: 366
 Да доразкажа и за втория ден. Пощръкляла бях да търся някакъв антикварен експонат / след посещението  на онзи музей съвсем врътнах/. Бях прочела, че освен онзи бълха-базар имало и друг на остров Маргит- от северната страна. /да бях прочела като хората, че става въпрос за северната страна на МОСТ Маргит!!!!/ Като му дръпнахме едно ходене - като малоумни от единия край до другия.  За да стане по-драматично плисна и един дъжд. Излязохме на другия мост и тръгнахме надясно без никаква идея къде отиваме /тази част на града не е отразена в онези карти, които са на книжка и се разгъват на сегменти/. Доста мокри / въпреки, че имахме чадър/ се добрахме до синьото метро. На път за хотела открих едно анкиварно магазинче и си купих едно доста добро метално хаванче за моя  музей. С една жена там се заговорихме на руски, че можело да намеря такива неща на онзи Ещери базар /който ми бяхте посочили/, но тъй като завалял дъжд, те си били разотишли. Да съм отидела на другия ден. Сори, но вечерта се връщахме. /повод за още едно ходене/
После с метрото отидохме до МОЛ Мамут. Идеята ме беше за едни ортопедични  чехли на Шол. Имаше ги и във фирмения магазин и на Ракоци, ама .....хайде де. Според мене по тези молове няма нищо интересно. Такива си имаме и тук в изобилие.
Направихме по едно тегелче по Ваци и с трасферното бусче отидохме на летището. За връщане това бусче върши прекрасна работа.
За хоп он  хоп офф искам да споделя, че си имат и своите предимства. Гледаш отгоре, класическата музика ти гали ухото, научаваш интересни неща. Ако не ги чакаш много на спирките под лъчите на слънцето, си е кеф голям.  Перфектният вариант е да се качите на първите автобуси и то от ПЪРВАТА спирка.
На връщане в самолета беше по-спокойно. Самолетите са новички - на VIA. По време на полета от тавана се спуска едно екранче и там виждаш цялата информация за полета.



Нямах време да го обработя - тук са снимките само от музея - http://www.facebook.com/media/set/?set=a.441072415945681.118350. … 781736&type=3

Последна редакция: нд, 02 сеп 2012, 17:40 от ASSAMARIS

# 730
  • Бургас
  • Мнения: 23
Общо-взето - само пеша сме се разхождали, центърът (или поне туристическата му част) не е голям и е много приятно за разходка. От моста Елизабет до Цитаделата, през cave church, после до Buda Caste... Рибарските кули...все пеша.

Би ли ми казал колко време отнема пеша от Цитаделата до Рибарските кули ? И заслужава ли си да се види тая Цитадела или мога да я пропусна?

# 731
  • Мнения: 8

Би ли ми казал колко време отнема пеша от Цитаделата до Рибарските кули ? И заслужава ли си да се види тая Цитадела или мога да я пропусна?
Като време не е много малко, защото се спускаш първо надолу и после нагоре към Buda Castle. Но да кажем, че за час, час и половина се стига. Не съм засичал, а и не сме бързали. А относно Цитаделата дали си струва. Входът беше 1200, за да се качиш горе и да влезеш в бункера. Ако не си "фен"/любопитна да видиш бункера отвътре, то само за едната гледка отгоре - не си заслужава даването на пари. Но самото качване до нея според мен си заслужава. Гледка се открива от много места.

Ние като се спуснахме от Цитаделата (то е бързо - само надолу, но виж  - изкачването до Цитаделата си е бая стръмничко) отидохме отзад на Buda Castle и там ни домързя да катерим и влязохме вътре и с асансьор (100 форинта на човек) се качихме горе (5ти етаж май). А защо се спуснахме и минахме отзад на Buda Castle - ами, за да се разходим и минем през места, които не са посещавани от всеки турист.


p.s. през цялото време съм се оправял с GSM. Вече е много лесна ориентацията с GPS'а, при свалени карти предварително, за да не се прави трафик в роуминг.

# 732
  • Мнения: 99
ASSAMARIS newsm51 newsm51 newsm51 много, много хубави снимки. Мечтая си и аз скоро да изпея "хей живот здравей, здравей" и гарантирам, че в радиус от километър и половина около мен няма да има никой  Embarassed, поради прекрасните ми певчески умения. Чакам още снимки.

# 733
  • Бургас
  • Мнения: 23
Разбрах че има леден бар , открит е януари тази година, на адрес Váci utca 82. Нека някой, който го е посещавал да каже мнение. Сайта е https://www.icebar.hu/index.php

# 734
  • Мнения: 366
 
Хахаха!

Целунах пингвина на айсбара.

Общи условия

Активация на акаунт