Будапеща 3

  • 60 851
  • 751
  •   1
Отговори
# 735
  • Казанлък of all places
  • Мнения: 689
A , да , ние минахме няколко пъти покрай него!
Много лесно се намира, по Ваци в посока към Ержбет Худ,в ляво.

# 736
  • Мнения: 6 031
Разбрах че има леден бар , открит е януари тази година, на адрес Váci utca 82. Нека някой, който го е посещавал да каже мнение. Сайта е https://www.icebar.hu/index.php

Нашият хотел беше точно срещу този бар. Мислехме да го посетим, но мъжът ми реше, че е нехигиенично да обличаш дебелите дрехи, заедно с всички и ...не го посетихме.
Входа е 10 евро заедно с коктейл или кафе. Има и по0скъпи предложения, но не ги запомних.

Тук от форума някой го беше посещавал и останал доволен.

Като се "заговорихме" тези дни за красивите мъже и жени в Будапеща се сетих за една госпожа, която снимах и искам да ви покажа

Скрит текст:

Последна редакция: пн, 03 сеп 2012, 12:26 от мими.ива

# 737
  • Бургас
  • Мнения: 257
Здравейте! Да попитам за обратния полет към България в 6,10 в колко трябва да се тръгне от Будапеща? Видях, че шатъла на Уиз тръгва на около 600 м. от апартамента ни, но не можах да намеря никъде разписание. Кой е най-удобния транспорт за толкова ранен час?

# 738
  • Мнения: 2 044
Здравейте,
тъй като бих искала да посетя и Кралският дворец, известен като Замъка на Буда /Budavari palota/,
когато ида в Будапеща след около 3 седмици, искам да ви попитам как точно да стигна до там.
Основно мисля да се придвижвам с автобусите хоп енд хоп офф на Жиараф, нов тяхната карта не видях да е отбелязана и тази забележителност. Какъв най удобен ориентир бихте ми дали и с какъв транспорт бих могла да стигна до там?
Мерси предварително Simple Smile Hug 
Има спирка на червената линия - 11 номер.Точно между Двореца и Рибарските кули е.
 http://www.citytour.hu/en/index.html Peace

# 739
  • Мнения: 366
Здравейте! Да попитам за обратния полет към България в 6,10 в колко трябва да се тръгне от Будапеща? Видях, че шатъла на Уиз тръгва на около 600 м. от апартамента ни, но не можах да намеря никъде разписание. Кой е най-удобния транспорт за толкова ранен час?


Извинявай за тъпия въпрос, но сигурна ли си,че  има такъв полет на Уиз?

# 740
  • Мнения: 2 124
Полетът в 6.10ч. е Будапеща-Бургас, все пак има и други дестинации, включително и през Букурещ, защото пътуването до Сф лично за мен обезмисля една екскурзия за 3-4 дни.

# 741
  • Мнения: 18
Здравейте, пътешественички!
Аз пътувам за Будапеща на 05.09. Връщаме се на 09.09 - три пълни дни и половина
Прочетох и трите теми, в главата ми е голяма каша, като че ли отивам на изпит, а не на екскурдия
Но за първи път пътуваме по този начин  - всичко аз да организирам. Научих ценни неща от вас.
Имаме резервация за този апратамент http://www.booking.com/hotel/hu/elite-apartments-budapest.bg.htm … 2bb6a78526;dcid=2
Доколкото се ориентирам е на централно место и смятам градски транспорт много рядко да ползваме. И имаме платен трансфер с Уиз.
Наясно съм кои забележителност искам да посетя, но не мога да ги подредя в някакъв маршрут. Ако някой ми помогне ще съм му благодарна. Какго казва Шебек - страдам от географски кретенизъм, но карти на компа ми е трудно да гледам. чакам да си получа хартиена.
Та забележителностите ми са - Парламента, Операта, Замъкът Буда, Будавар, остров Маргарет, Площад на героите, Рибарските кули, Базиликата Св.Стефан, Замъка Вайдахуняд, и разбира се разходка по Дунава.
Благодаря предварително.

# 742
  • Мнения: 469
Наистина ви е много хубаво място апартаментът. Синагогата е много близо до вас. Ще имаш време да обиколиш най-известните забележителности. Мога да ти споделя нашия маршрут, ако имаш желание и издържливи крака  Simple Smile

# 743
  • Бургас
  • Мнения: 257
Здравейте! Да попитам за обратния полет към България в 6,10 в колко трябва да се тръгне от Будапеща? Видях, че шатъла на Уиз тръгва на около 600 м. от апартамента ни, но не можах да намеря никъде разписание. Кой е най-удобния транспорт за толкова ранен час?


Извинявай за тъпия въпрос, но сигурна ли си,че  има такъв полет на Уиз?

Да, точно  Будапеща - Бургас ми е полета. Не мога да намеря разписанието и спирките на шатъла към летището на Уиз. Бях чела някъде по-назад, че едно момиче си е уговорило такси още от България, но нещо ми е притеснено само на едното обещание да чакам посред нощите.

eti_82 - сподели маршрута, моля. Ние ще сме малко по-надолу в същата област.

# 744
  • Мнения: 18
Наистина ви е много хубаво място апартаментът. Синагогата е много близо до вас. Ще имаш време да обиколиш най-известните забележителности. Мога да ти споделя нашия маршрут, ако имаш желание и издържливи крака  Simple Smile
Разбира се, че имам.
Ако някой сподели и за лодките - дали по нета или на место се купуват билети и на коя фирма са за предпочитане, ще се радвам да прочета

# 745
  • Мнения: 18
dorita,
https://www.p-airbus.com/index.php?repter=1
ето тук може да прочетеш за трансфера, който се резервира с Уиз. Може и директно в този сайт да резервираш, но излиза по-скъпо. когато направиш резервация през Уиз, часовете на полетите автоматично се прехвърлят към системата на превозвача. След часа на кацане има изчакване от около 50мин докато тръгне буса, а часовете за връщането са съобразени така , че да си 2ч по-рано на летището.
Всичко това е подробно описано в Е-билет, който получаваш и трябва да представиш на шофьора
На мен ми се видя добре организирано, но като се върна ще пиша повече. Но нашите часове на полетите са по обяд и ранен следобяд, а не през нощта.

# 746
  • Мнения: 366
 На отиване в Будапеща, трансферът ви е много по-късно след пристигането. Въобще не са 50 минути./    Кацате в 19.30 - 19.40.  Бусчето тръгва в 21.20. Чакате, нервите се дали ще дойде въобще. Броихме - точно шест автобуса 200 Е заминаха докато го чакахме. Няма спирки. От....до...На връщане е перфектно изчислен - не  си давате много зор и не бързате.


ще трябва да се пуска нова тема, че дългата ръка на Тати ще направи "заключ". Никога не съм пускала нови теми.

Последна редакция: пн, 03 сеп 2012, 23:26 от ASSAMARIS

# 747
  • Мнения: 366
БУДАПЕЩА - 4
Пуснах я.

Последна редакция: вт, 04 сеп 2012, 01:22 от ASSAMARIS

# 748
  • Мнения: 469
Ден Първи - 06.30 часа разхода по Ваци утца(това беше непредвидено, но като сме толкова ранобудни няма да си стоим в хотела я Simple Smile)-неповторим шанс да сте единствените хора на това място, до час след това става неузнаваема и крайбрежната около моста Елизабет. Както се казва в екстремните предавания-не правете това вкъщи. Сега сериозно.
 Първо от БГ се подготвих по следния начин-изтеглих си упътвания от google maps-a и си ги носех разпечатани-идеална работа за хора поизостанали с технологиите Simple Smile
 1. Хотел-Парламент - към 08.15 часа бяхме пред Парламента, от упътванията тук бързо се ориентирахме къде е Gate 10, взехме си билети и се оказа, че сме вътре с група на английски в 08.45 часа-явно голям късмет. Вътре е много интересно-ако имате възможност да го посетите го направете!
 2. След Парламента планът беше по Чейн бридж да стигнем до Буда. Тръгнахме да търсим магазин, от който да си купим вода, аз видях Свети Ищван и тръгнахме към него. Последва кафе с гледка към Ищван и разбира се влизане вътре в Базликата. Отвътре е много красива, но не стояхме много, защото имаше литургия, вътре много миряни и на мен ми се видя малко светотатско да стоя продължително и да си правя снимки. Качихме се на купола и това е в листа must to do. Много красива гледка. Едни приятели пътуваха по същото време, с тях се виждахме за вечеря и първия ден той й беше паднал на колене с пръстен точно на това място Heart Eyes
 3. Сейнт Ищвнан-Чейн бридж - по мое мнение, трябва поне по един от мостовете да се придвижите пеш и ако наистина го сведете само до един, това да е Чейн бридж.
 4.Чейн бриндж - Фуникюлар(Budavari siclo) - след края на моста пресичате улицата и сте точно там-няма как да не го видите. Това е най-бързият и нестандартен начин да стигнете до Буда касъл. Буда касъл го разгледахме отвън. От него има възможност да се направят страхотни снимки на Пеща, има много красиви фонтани.
 5. Буда касъл-Лабиринт-този Лабиринт не е онзи известният, който е затворен в края на миналата година. Унгарците се опитват да пробутат на туристите някакъв fake. За това и с ръце и с крака гласувам да го пропуснете. Просто попаднахме на него по пътя от замъка към Рибарските кули. Иначе въобще не ми е била в плановете тази глупост.
 6. Буда касъл-Рибарски кули и Св.Матияш-тръгвате от замъка по едни много красиви и живописни улички и ще стигнете до кулите. От Пеща ще видите кое къде се намира и после, когато сте в Буда няма да имате проблем с ориентацията. В Св.Матияш не сме влизали вътре, защото отново тук, се информирах, че вътре я реставрират и е безпредметно да се отделя време за скелета.
 7.Рибарски кули-крайбрежна - от Рибарските кули се спуснахме към Дунав. Много красив квартал. За няколко от апартаментите, които видях по пътя, се размечтах да са мои  Laughing
 8. Крайбрежна-моста Елизабет - разходихме се по голяма част от крайбрежната, през моста Елизабет, до Ваци, където ни беше и хотела. Време за гулаш, освежаване и продължаваме с разходката.
 9. Следващата цел беше Андраши-целта беше до Площада на Героите, но силите ни напуснаха на Октагон и понеже вече бяхме минали покрай ресторантчетата но площад Ференц Лист се върнахме обратно, за да изкараме една много приятна вечер там. Приди това минахме покрай Операта и кафе Александра. На връщане видяхме отдалеко, че Базиликата е осветена и отидохме до там за снимков материал. Поразходихме се още малко из нощна Будапеща и с предела на силите си се добрахме до хотела.

# 749
  • Мнения: 0
Здравейте отново Simple Smile
След като изчетох много полезна информация по темата, но не мога да си представя всичко без да съм в била в Будапеща, бих се радвала ако ми отговорите на няколко уточняващи въпроси по маршрута, който съм избрала. Той е по линията на хоп едн хоп офф автобусите.

1.   JOZSEF NADOR TER Departure – Статуята на Джоусеф. Има ли какво интересно друго да се разгледа около тази спирка?
2.   ERZSEBET TER Deak. F. ter M1, M2, M3 – Парк Елизабет ли е това ? Ако да, до коя друга забележителност се намира моста на елизабет? Има ли смисъл да се слиза от автобуса или може да се види и от него.
3.   ANDRASSY Office Andrassy ut. 2 – Това предполагам е улица Андараши. На картата ми показва, че е в близост до Базликата Свети Ищван, така ли е? Някакви препоръки?
4.   OPERA Andrassy ut. 25 – Това трябва да е операта? Някакви препоръки?
5.   LISZT FERENC TER Andrassy ut. 43- Това трябва да е къщата музей на Ференц Лист? Срещу къщата музей, трябва да е и музея на терора. Някакви препоръки?
6.   HEROES’ SQUARE Dosza Gyorgy Ut. 85b Площада на героите. Освен самият площад нещо друго интересно около него което може да се види и прави? Ще отседнем близо до него и за това питам?
7.   EASTERN RAILWAY STATION – ЖП гарата. Освен, че самата гара е красива има ли друго за разглеждане на тази спирка и има ли смисъл да се слиза от райса?
8.   NEW YORK CAFE STATION – Boscalo, ersebet krt 9-11 – Освен кафенето Ню Йорк, друго ще ми препоръчате ли да разгледам на тази спирка?
9.   ASTORIA Rakoceci ut. 4- Това трябва да метростанция Астория и хотел Астория? Друга на тази спирка има  ли какво да се види?
10.   FUNICULAR Buda castle lower station – Този фуникуляр до къде стига? Каква му е цената? Някъде бях чела, че стига до рибарския бастион, това така ли е? И до този рибарски сигурно има и друг начин на придвижване ако може да споделите какъв е?
11.   CASTLE DISTRICT Buda castle disz. ter. – Кралският дворец. По това което прочетох разбрах , че в близост до двореца са рибарските кули, църквата св. Матиаш и музея на марципана. Някакви препоръки относно придвижването едно до друго?
12.   CITADEL forttress – Цитаделата. Някакви препоръки?

13.   MARCRIUS 15 TER. Blue point departuer pier 11-   Предполагам, речна гара от където тръгват лодките по синята линия?
14.   PARLAMENT – Парламент. Други препоръки освен ранното пристигане за билети? Близо до парламента е и църквата Св. Ищван така ли?
Това са ми въпросите засега, ако не ви отегча по късно ще задам и някои уточняващи въпроси и по жълтата линия на автобуса.

Последна редакция: вт, 04 сеп 2012, 00:14 от cvetenceto85

Общи условия

Активация на акаунт