Кюретаж и забременяване след това - 34

  • 28 220
  • 737
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 449
Nikitto,на голяма патерица-честит рожден ден!Желая ти да си много щастлива и обичана!И на следващия РД да сте увеличен състав! Hug
Тони,ти нали беше на преглед в петък,ако не се бъркам... newsm78,как мина?
Maresr,и аз те помня от ноемврийската Cry.Желая ти много късмет следващия път! Hug
Креми30,аз на твое място бих пуснала хормони,имунология и генетични,но ти си преценяваш!Късмет и на теб!
Боби,как са бебчовците,реват ли много? Mr. Green Twisted Evil

Зузи,защо не си запишеш час при доц.Конова и лично да разговаряш с нея за това,което се случва?Може би в разговора ще изскочат нови идеи и насоки за това къде може да е проблема... newsm78

# 31
  • Мнения: 7 118
Луни, няма смисъл да се консултирам с нея..вливките, които тя ще ми препоръча и тук могат да ми ги назначат. Моята генетичка работи с нея по имунологията, всичките ми имунологични са правени там и са коментирани с нея. Не виждам с какво може да ми е полезна Rolling Eyes Вчера след писмото на Кременски също така стана ясно, че от цялата имунология единственото, което може да се провери пак са АФА, но път се обезсмисля, тъй като ако те са завишени (при мен са отрицателни), терапията е хепарин, а аз така или иначе ще съм пак на нея. Изобщо Кременски си ми каза в прав текст, че повече просто няма какво да пуснем да изследваме..и не само той е на това мнение.

# 32
  • София
  • Мнения: 1 966
maresr, съжалявам, че се присъединяваш тук  Hug

Кати, понеже и при мен беше кухо яйце, също след това разни лекари ме питаха дали сме правили спермограма, та явно има отношение, не знам обаче обикновената спермограма колко е информативна, май ако става оплождане е по-добре да се пусне поне разширена с морфология по Крюгер.

А за хормоните, също не знам колко имат отношение, ендокринологът ми твърди, че кухото ми яйце няма общо с това, че имам Хашимото. Но пък един друг лекар,  АГ,  още преди да приключат нещата първия път, на един от всичките ми прегледи за потвърждение, че няма да го бъде, след като огледа всичко подробно, беше убеден, че имам хормонални проблеми и оттам е всичко, затова и заиследвах хормоните и наистина се оказа, че имам проблеми.

# 33
  • Близо до морето :)))
  • Мнения: 319
Здравейте момичета, няколко дни нямах достъп до интернет и виждам че доста сте изписали.

Зузи    Sad за теб най-много съжалявам, не мога наистина да повярвам, че пак ти се случва това, дори и след започната терапия. Хубаво е че си се консултирала и с Проф. Кременски, явно всичко наистина си е ...Божа работа. Дано много скоро ни зарадваш с хубави новини. Сигурна съм в това, поне със забременяването нямате никакви проблеми и бързичко се получава. Ще стискам палци за това.  Hug  Praynig

Съжалявам и за новите попълнения   Hug

# 34
# 35
  • Мнения: 7 118
Креми, ще се справим, мила, и аз ще бъда кенгур Mr. Green, просто ни поизмъчи съдбата, но пък ще сме корави занапред Wink Ти как си, вълнуваш ли се вече за срещата с малката душичка Heart Eyes Hug

# 36
  • Близо до морето :)))
  • Мнения: 319
Сигурна съм, че ще бъдеш  Hug А и най-важното е че имаш подкрепа от съпруга си, а от това за мен поне няма по-важно.

Зузи Благодаря, че попита за мен  Blush Аз все още не мога да осъзная явно какво ме очаква, продължавам си със стария ритъм, да не казвам голяма дума, но се чувствам отлично физически - не ми тежи изобщо, не се спирам по цял ден, върша си още доста служебни неща, но от другата седмица съм решила да започна да подготвям поне основни нещица , че да не ни изненада по-раничко малката госпожица. Не съм купувала още почти нищо. Все не мога да се пречупя и да спра да се притеснявам, въпреки, че нещата се движат добре в последно време. Та започвам с покупките от Понеделник. Май, че е време да се настроя на тази тема  hahaha Всички се шегуват, че както я карам нямало да ми остане време да родя. Понеже съм абсолютен работохолик и не знам как ще свикна с мисълта, че няма да съм навътре в нещата с работата ми. Но предполагам, че когато бебчо се появи живот и здраве, мислите ми ще са насочени в друга посока.  Simple Smile

# 37
  • Мнения: 7 118
Креми, това че се чувстваш добре е страхотно! За работата изобщо няма да ти идва на ума, щот те погледнат онези невинни очички и щом докоснеш нежните малки ръчички. Heart Eyes Ти ще си целият свят на това малко същество, както и то ще бъде целият твой...невероятно вълшебство е това. Почивай си и се наслаждавай на последните седмици приготовления, работата няма да избяга. Hug Hug Hug

# 38
  • Варна
  • Мнения: 2 455
Тони,ти нали беше на преглед в петък,ако не се бъркам... newsm78,как мина?

Луни, още е далече прегледа - чак на 22-ри. Миналата седмица щях да пускам БХС, но се отложи за вторник. Hug Ти как си? Hug

Маре, съжалявам да те видя в тази темичка. Hug

# 39
  • Мнения: 878
Кати, точно кухите яйца може да се дължат на проблем със спермита или яйцеклетки (както и на други причини, разбира се). Аз като цяло изписах всичко, което по принцип се прави, а вече всеки сам взема решението си.

Относно това дали ще се изследва нещо или не, при мен лично решението си беше мое. Докторите ми обясняваха, че след 2 аборта нямало нужда и ми се обясняваше как трябва да си живея живота с коктейл в ръката, без изобщо да ми дреме  Whistling Аз обаче рових, търсих, четох и накрая просто ходих на лекар за направления за изследванията, които се поемат от ЗК, а за генетичните и имунологичните директно си се свързах с генетичката и хич не съм искала съвети от тогавашното си АГ, защото разбрах, че рядко АГ-та са наясно какво трябва да се направи и общо взето техните съвети се изчерпват с една гола цитонамазка и микробиология. После ти казват готова си, всичко е супер Rolling Eyes На мен това не ми стигна обаче. Въпреки че при мен нищо притеснително и обясняващо абортите не излезе, не съжалявам нито за миг, че се впуснах в това "приключение", защото поне знам, че сме здрави, прави и корави, а останалото ще стане все някога, щом няма причина да не се получава.  Mr. Green
Абсолютно съм съгласна с теб zuzi_79 , според мен и многото ровене и четене както и консултация с лекаря най-важното е да направим спермограма разширена в клиника за репродиктивни (ще я правим Пловдив в Селена или Медикус Алфа). Имаме притеснения точно че там може да има проблеми защото либето като дете е имал инцидент и едното му яйце липсва. Принципно това не би трябвало да е проблем но след две неуспешни бременности определено от там ще почнем.
Благодаря ти за синтезираното инфо за изследванията, определено така ще ми е по-лесно. Разбира се, че ще направя всички необходими изследвания, защото не искам да се потрети това нещо. Въпреки че от нищо не сме застраховани и както повечето тука са ги изпитали на свой гръб може да се укаже Божиа работа. Той моя лекар каза след първия ми цикъл да ида при него и ще ми напише какви изследвания трябва да направя, като той самия каза че за повечкото трябва да ида в сф, но той ще ми съдейства с каквото може.
А аз пак затова се записах във вашата темичка, защото вие вече с вашия опит (за съжаление не хубав) можете още по-добре да ме насочите какви изследвания и къде да си ги правя. Все пък аз искам кат отида при него да съм наясно какво ми говори и ако нещо той не каже да знам аз какво да питам.
kremi30 точно щото при мен е втора неуспешна се заемаме с изследванията. А моя съвет към теб  е също а не чакаш втори неуспешен (което не ти го пожелавам) да си направиш някои основни изследвания, поне тези които се поемат от здравна каса, и най-важното една разширена спермограма. То както каза Дони и аз никога не бях имала гинекологични проблеми, докато не започнахме да бебеправим.
katiABV както каза и Зузи вече, за кухо яйце и за биохимична, спермограма и генетични са си задължителни.
Момичета благодаря Ви на всички за милото посрещане. Май ще ми хареса при Вас  Crazy
Аз вече се чувствам отлично, поотмина мъката и мисълта за случилото се. Просто сега гледам напред заредена с нови сили и ще гледам да направя всичко възможно за да не се повтаря случилото се. Все пак съм едно маке, пак отгоре на всичко и рогата козичка, няма да се дам та я  Mr. Green
За всички Ви  Hug Hug Hug Hug Hug

# 40
  • Мнения: 881
Ооооо,и аз съм КОЗИЧКА maresr  Joy Само така,гледаш напред с гордо всигната глава и силна вяра  Hug Praynig Peace
Аз ходих на църква преди малко,после на кафе с една дружка
Относно бебчовците тая вечер бяха спокойни,родихме един Георги,голям сладур  newsm44 ,жената беше на 24 години и преди година е правила по мед.показания аборт в 21г.с. понеже бебчо е бил със Синдром на Даун,с колко такива съдби се сблъсквам,ужасно е просто,това мн.ме измъчва,но се старая да им давам кураж на жените Embarassed
Аз имам малко проблеми напоследък в работата и ми е много напрегнато,притеснено и незнам докога ще издържа,това нащо отделение е гнездо от оси,клюкари,интригантки а аз не съм такъв човек ииии........ Mr. Green завиждат,абе какво да ви кажа,нямам думи просто,там не се чувствам добре,работи се по симпатии,всички се мислят за велики и така,ама стига съм ви натоварвала,извинявам се smile3518
Креми,страхотно е това,че си в отлична форма  smile3501 Само така

# 41
  • Мнения: 9 095
Боби, и при нас е пълно с такива дето нямат друг живот освен да клюкарят на работа Crazyтъй че те разбирам ooooh! тегли им по една нали знаеш, то каквото правят- на тях си го правят Hug Hug Hug


аз не пиша, щото съм със жестоки болки и цял ден трамбовам вкъщи Crazy ходих и малко навън, ама толкова често ми се ходи до тоалетна че не издържах много, сега обикалям и правя разни упражнения на четири крака, просто отзад таза ми е скован отвсякъде и правя нещо да изпращят тия кокали и да се отпусна, ама на! нищо не се случва! вече даже почнах да се шашкам да не са контракции и преждевременно раждане с тая шийка ooooh! пак глупости в мойта глава.... ooooh!

# 42
  • Мнения: 736
kremmito радвам се че се чувстваш добре, пожелавам ти едно леко раждане и бързо възстановяване  Hug

# 43
  • Мнения: 767
Записвам се момичета в новата тема и се връщам да ви чета  bouquet  bouquet  bouquet

# 44
  • Варна
  • Мнения: 4 108
И аз запис, че пишете бързо  Flutter

Общи условия

Активация на акаунт