АВГУСТ наближава и коремът натежава

  • 24 866
  • 741
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 39
Блонди, мерси  Peace
Да си призная не съм се интересувала от помпи, защото съм амбицирана да кърмя, пък какво ще да става. Като се замисля има логика помпите да се правят така, че да не могат да се ползват много дълго.

# 721
  • Мнения: 130
Ох, рових в темата назад - някой беше постнал за мнение две много красиви креватчета - едното имаше и функция на люлка и се коментираше дали е необходима или не. Много ми харесаха и двата варианта, но не букмаркнах, а сега не ги намирам. Сещате ли се?  Blush

# 722
  • София
  • Мнения: 29
Втора употреба не бих купила, всмисъл от непознат, но при условие че е от сестрата на мъжа ми, и почти не е ползвана - някак ми се струва излишно и аз да купя същото. От нея също ще взема  ел. стерилизатор, видео бебефон и столче за хранене (което ще ми трябва доста нататък де Laughing). Тя много настоява да ги взема, защото е дала доста пари, а ги е ползвала съвсем малко, и няма да й трябват за друго дете-те й бяха за вотрото, та поне да се избият парите и да не я е яд hahaha И още като развбра че чакаме бебе - веднага ме предупреди, какво да не купувам  Flutter
Добре, че има две момичета - та няма да ми даде и дрешки, защото това не бих взела, особено за новоредено, виж ако имах останали от предното си дете - разбира се че ще ги изплзвам, но от друго дете - някак не мога  Embarassed

Редактирам се:
Teffita, на Арбор са, и аз на тях съм харесала Crazy  Напиши арбор и ще ти излязат Hug

# 723
  • Мнения: 264
Здравейте:) Hug
Ние се върнахме от село и веднага бързах да си ви изчета Hug
Гунди: Честита годишнина! Все така да се обичате и уважавате с мъжлето:))) Hug
Darlena Е, ми хайде де, да се хванем на бас  smile3508 38г.с. ми звучи направо прекраснооооо:))) Мерсиии Hug
Бюти Ще те пердаша бе момиче, в какви филми сте се вкарали с мъжлето? Представям си като е бил пийнал и ти като си загоряла, какво сте правили  hahaha Joy Хубаво, че всичко е ок. Да се пазиш, че не е шега работа!!! Относно написаното на листа за уголемената матка, на моя лист винаги пише, че матката отговаря за периода на бременността. По някога в допълнение пише, че е била чувствителна или възбудена нещо си там. Консултирай се с лекуващият те лекар за това!!! Може и да не е нещо важно. Щом нямаш контракции и кървене, но се пази!!! Hug
Софи:: супер за роклята, така ще си още по-щастлива, когато си с мечтаната и желаната рокля:))) Hug

Много благодаря на Блонди за темата с помпите и кърменето. Много ми е в полза, специално на мен. Аз съм много навита да кърмя, даже не се и замислям за друго. Искам да си ги храня с кърма и една ел. помпа ще ми е много от полза. Предполагам, че ще съм секцио и ще трябва да изцеждам колкото се може по-вече за 2 бебета и това е много добра възможност. И аз се чудех за разликата в помпите, но ще прочета сайта, който си пуснала за по-вече информация.  Hug
А аз знам, че ако бебето си суче и се храни хубаво, то най-хубаво изцежда гърдата и не е нужно да се доизцеждате и вие, защото така ще си докарате хипер лактация, което хич не е хубаво.
Иначе, тук в България наистина е хипер тъпо това, че отделят бебето от майката. Хубаво, че ще раждам в частна болница, та знам, че бебетата ще са до мен( освен ако не са в кувиози)  Praynig, дано не са! Ще ги стискам до последно, за да станат големи и пухести Party Поне ще се постарая де!!!
За втора употреба на помпа за кърма, не знам... замислям се newsm78 От една страна финансово съм притисната, а от друга, не знам кой и как я е ползвал помпата, здрав ли е бил, не е ли?Ще го обмисля, но май, май на нова ми намирисва работата. Моята кума ми предлагаше на AVENT- ръчна помпа, но сега, когато се зачетох, тя няма да ми е от полза, ще имам нужда от електрическа, за да цедя по-вече ако евентуално бебетата не могат да засучат или ако се налага да активирам самия процес.... newsm78 Абе ще се справим, щом имаме желание, това е по-важното. Party Wink
И така де... малко дълъг пост, ама нещо ме е хванала музата да пиша Joy Целувам ви сладурки и да се пазите! Hug

# 724
  • Мнения: 577
Ръчните помпи, мини електрическите и въобще потребителският клас помпи са предназначени само за един потребител! Дори да смените частите, които се допират до гърдата, рискът от инфекции остава, тъй като мляко прониква и извън накрайниците – тези помпи не са специално конструирани за елиминиране на такъв риск, тъй като са предназначени за употреба само от един човек."


Е, ако не е използвана от дълго време, стерилизира се и се сменят силиконовите накрайници не  мисля, че е чак толкова зле. Особено пък като е и от близък човек.

Моята е ръчна Авент, ще и сменя силиконовите накрайници, ако някой го интересува - 3 на брой са по 16лв бройката, обаждах се в сервиза в петък, и ако останем пак на помпа и изцеждане ще намеря начин да си купя електрическа нова.

# 725
  • Мнения: 27 524
Не знам, аз не съм специалист, нито ги разбирам, само цитирах прочетено.  Simple Smile

Екзо, с близначета мисля, че със сигурност ще ти трябва хубава, електрическа помпа, т.е. Меделата за около 300лв  Crazy

# 726
  • Варна
  • Мнения: 35
Ръчните помпи, мини електрическите и въобще потребителският клас помпи са предназначени само за един потребител! Дори да смените частите, които се допират до гърдата, рискът от инфекции остава, тъй като мляко прониква и извън накрайниците – тези помпи не са специално конструирани за елиминиране на такъв риск, тъй като са предназначени за употреба само от един човек."


Е, ако не е използвана от дълго време, стерилизира се и се сменят силиконовите накрайници не  мисля, че е чак толкова зле. Особено пък като е и от близък човек.

Моята е ръчна Авент, ще и сменя силиконовите накрайници, ако някой го интересува - 3 на брой са по 16лв бройката, обаждах се в сервиза в петък, и ако останем пак на помпа и изцеждане ще намеря начин да си купя електрическа нова.



и на мене братовчетка ми ще ми даде такава която е ползвана максимум 15-20 пъти и знам че тя доста пази нещата си, а аз мога да си направя 1 икономия на базата на всичко друго което ще купувам Peace

~Галка~ а можеш ли да ми дадеш някакви кординати на сервиза да си взема и аз от тези резервни части че от кога ги мисля как ще си ги набавям може и на  ЛС ако ти  е по-удобно да не спамим темата Hug Hug

# 727
  • Мнения: 264
 И аз така мисля Wink

# 728
  • София
  • Мнения: 39
Е то и тая дето ми я дават на мен май не е много използвана, ама не помня каква марка беше  newsm78 А тези силиконови накрайници само от сервизилите ли могат да се купят? В магазините, дето продават помпи, продават ли и накрайници само?

# 729
  • Мнения: 0
Здравейте,момичета!Бих искала най-сетне и аз да се присъединя официално към вас,защото неофициално ви чета вече 6 месеца.Аз чакам момиченце на 10 август.Надявам се,че ще ме приемете не само в темата,а и на срещата на варненските мами утре  newsm03

# 730
  • Варна
  • Мнения: 35
бебсиии добре дошла и както е казал мечо пух: "колкото повече толкова повече" с радост ще те чакаме утре Hug Hug Hug

# 731
  • София
  • Мнения: 29
bebssiii, добре дошла  bouquet Леко доизкарване на бременността Hug
Галка, може ли и на мен координатите, ако евентуално не се предлагат в магазина, да си ги набавя от този сервиз Hug
valentina1027 , и аз така мисля, при условие че почвам да си набавям всичко сама от 0-та, ако мога да спестя от 3-4 неща и то не евтини - няма какво да се замислям, особено другите, които изобщо не са лични вещи, хайде помпата е наистина по-лична вещ, но при условие, че е електрическа или електронна (ако беше ръчна нямаше да я взема), а и  като знам, че не е имала никакви проблеми с гърдите-мастити, инфекции, запушвания и др., че е пазена и е използвана малко, и като й сменя накрайника и я стерилизирам - всичко ще е о.к., а ако не ми се налага и да я изплзвам ще е най-добре Laughing
Иначе аз по-списъка за новородено като смятах - всичко, което тепърва трябва да вземем ще ни излизе около 3700лв. без раждането и болницата, при условие че не смятам вече количката, кошницата за новородено на Макси Кози и сме взели един кашон мокри кърпички на Памперс и малко козметика,  не  смятам и дадените ми 3 крупни покупки - помпата, видео бейбифона и ел.стерилизатор ooooh!

# 732
  • Мнения: 577
Блонди, разбира се, че обсъждаме. Изобщо не съм го казвала с лошо.

За сервиза:

02/955 5115 е телефона; www.iventas.bg

Аз се обадих само на телефона и ми казаха, това което писах по горе - 3 силиконови части има в помпата по 16 лв едната. Офисът им се намира в някакъв голям детски магазин, на бул.Симеоновско шосе 133 и работят всеки ден. Там се оставяли помпите за ремонт. В момента имало промоция на ръчната помпа за 63лв, а смяната само на силикона е 48лв. Аз все пак мисля само да ги сменя, а ако не се получат нещата тогава електрическа.


Последна редакция: нд, 13 май 2012, 18:59 от ~Галка~

# 733
  • Мнения: 7
Здравейте момичетаа  Heart Eyes

Редактирам се - няма да имам възможност да дойда на срещата утре Sad но се надявам да има скоро пак и да се събереме повече мами  Hug

Ее Бюти - Mr. Green трябва да внимавате, още малко остана, пък ще наваксате след като дойде бебо  Heart Eyes  

Днес бяхме на разходка с мъжа в парка и едно куче отвързано си ме хареса и ми скочи  Shocked  животното ми се радваше, но аз се изплаших  Tired  Пък и беше доста големичко - някаква кръстоска между питбул и магаре  Confused Стопанина естествено не се впечатли особено, само го извика и си тръгна  Shocked поне едно "Извинявай" можеше да каже  Crossing Arms






Последна редакция: нд, 13 май 2012, 19:32 от TrAlAlaa

# 734
  • Мнения: 27 524
Блонди, разбира се, че обсъждаме. Изобщо не съм го казвала с лошо.

Знам, знам  Hug

bebssiii, добре дошла  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт