Изпускане на околоплодни води

  • 19 985
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 356
Здравейте мами,

Сега съм в 27 г.с. Малко съм обезпокоена, защото днес сутринта на два пъти ми се случва да чувствам леко изтичане на безцветна течност, без мириз. Имам съмнение дали е възможно да е околоплодна течност или изпускане на урина или по-рядко течение. понякога имам леко пробождане в уретера, но пия неоренал за профилактика. От началото на бременността съм с ежедневни превръзки поради наличието на увеличена секреция, но при вагиналния секрет не излезе нито гъбична нито бактериална инфекция. Някой имал ли е подобни признаци и дали да повод за консултация с лекар.
Това е за мен втора бременност, до момента протичаща безпроблемно. Имах единични песачинки в урината поради което увеличих приема на течностти и съответно по-чести уринирания.
Четох статиите за проверка с реактив, който реагира с околоплодните води, но не се продава очевидно в аптеките.

Последна редакция: вт, 08 май 2012, 10:00 от mariaemanouilova

# 1
  • Мнения: 196
хмм според мен си е вид бяло течение , и аз пия от 1 м неоринал защото имах при сутрешното пишкане парене , май е по добре с хапчетата въпреки че не искам да пия мн мн химия . а имам наблюдение че от неоринала се пишка по често , и 2 пъти ми се случи да кихна и леко да изпусна урина  Embarassed

# 2
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 534
ако са водите ще продължават по-малко да текът ....

# 3
  • Мнения: 7 987
Бяло течение е. Знам, че има някакви тестове, които определят дали това са околоплодни води, но не знам дали се намират такива по аптеките.

# 4
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 291
Абе как така решихте, че е бяло течение?! Ами ако наистина са води? Не съм наясно в 27 седмица за какво изтичане може да става въпрос, но ако наистина е такова, не звучи никак добре. Бих отишла веднага на лекар, имат си начин да установят какво точно е изтичането!

# 5
  • Мнения: 7 987
Ами на мен ми се е случвало няколко пъти във всеки триместър. Тя много ясно, че ще отиде на лекар. И аз така направих първия път. Силно изтичане през нощта и другия ден веднага на лекар.

# 6
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 867
Някъде бях чела, че има тестове за проверка дали изтича околоплодна течност.
Виж тук:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=501428
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=228019

# 7
  • София
  • Мнения: 2 217
Само лекар може да прецени дали е вода или друг теч. Това не е шега-работа. Иди да те прегледат.

# 8
  • Мнения: 5
Аз имах подобен проблем преди 2-3 седмици. Отидох при доктора ми, който със специален разтвор провери дали това са околоплодни води.. Оказа се слава богу, че е бяло течение. Доста се бях наплашила. Най - добре се консултирай с лекар.

# 9
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 534
и аз събота прекарах 1 час в родилно, но там разтвор нямаха ,та ме бръкнаха за проверка....не са ми казали ,че е течение ...и ми е чудно какво е това бяло течение ,като при мен си беше бистра течност ама бистра като вода   newsm78 ....
в резултат на прегледа тапата почна да ми пада от тогава ,та ми е много забавно  Tired

# 10
  • Мнения: 5
И аз това се учудих.. Какво ще да е това бяло течение? Защото и при мен си беше мокро петно.. но пак добре, че не се оказа другото..

# 11
  • Мнения: 3 241
И аз имах такова течение.
Просто през бременността вагиналното течение е различно.
Наистина при мен бе станало по-бистро и течно.


Не казвам обаче да не се провери от какво е.  Peace
Аз тогава ходих и провериха, че не е.

# 12
  • Мнения: 9 481
27-ма г.с. си е седми месец...като нищо може да са околоплодни води-т.е. да е започнал родилен п/с....

# 13
  • Мнения: 434
Тук неможем да гадаем дали са води или не са, най-добре отиди на лекар.Пробата се прави с бром-тимолов разтвор и би трябвало да го има във всяко РО.

# 14
  • София
  • Мнения: 1 609
Най-добре веднага отиди на лекар, за да се направи проба и да се разбере води ли са или просто секрет изтича.

Общи условия

Активация на акаунт