Нова тема – нов късмет, всички тук готвим се за ВЕП - TR 47

  • 38 612
  • 737
  •   1
Отговори
# 720
  • Истанбул
  • Мнения: 123
Анджо, седни, слаб!  Naughty  Joy
Лори, давай по-смело... Hug Питагор и Аристотел, после Ел-Бируни, който доказва и земното притегляне... Ислямският свят като цяло е знаел, че земята е кръгла и се върти... Казват, че и в Корана го имало newsm78 Не забравяйте Пири рейс...  Коперник, Галилео и Магелан го доказват, кой на теория, кой на практика  Hug Joy

# 721
  • Истанбул
  • Мнения: 123
Aз това с въртенето не го възприех като пророчество пък... по скоро като част от въртенето по време на суфи танца. Нали като се въртиш и небосвода се върти с теб?

Мевлевитите/Суфи възприемат всичко, сътворено от Всевишния, като съвършено и затова се опитват да му подражават.... Въртейки се, те повтарят движението на земното кълбо и небесните тела, напълно съзнателно и именно с такава цел... Даже сега, физиците обясняват движението на света и небесните тела, давайки за пример мевлевитите и ... танцьорите на фигурно пързаляне.... Имат един и същ принцип на въртене... Hug
И какъв е той: колкото едно тяло повече се свива, толкова по-бързо започва да се върти. Забелязали сте сигурно, как мевлевитите и танцьорите, постепенно присвиват ръце към тялото си... А в Космоса, едно небесно тяло, изстивайки постепенно, се свива и въртенето му се увеличава... Учените доказаха, че едно небесно тяло продължава да се върти, даже когато се е превърнало в черна дупка, а въртенето му, като такова, е невъобразимо по-бързо, от останалите небесни тела...

http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%90%D0%BB%D1%8C-%D0%91%D0%B8%D1% … D1%83%D0%BD%D0%B8


Изфуках ли се! hahaha Joy Crazy

Последна редакция: пт, 25 май 2012, 19:17 от Мistik

# 722
  • Varna
  • Мнения: 2 596
Едва сега сядам на ПС-то....щотУ голям мързел, голямУ нЯщУ smile3538 То и времето едно такова заспало, мързеливо, та чак спяло да тече.............. та съм спала и до 17 часО...кО шЪ праЯ дУвечара..... newsm78  шЪ чИта, ко шЪ прая  Laughing

Мисти,
Благодаря ти, че си оставила това изпълнение на Ойстрах, та да ме върне човека на земята и да настръхна и аз Hug Heart Eyes....
А, че земята се върти, явно древните са го знаели много, много отдавна, но някъде по пътя се е изгубило това знание което е преоткрито отново. Знам, че дори древните догони са знаели, че земята се върти. А картата на Пири Реис е нарисувана така, че все едно е картографирана от въздуха. Виждала съм я но само на кино, преди много, много години ....бях на 13 години...

Аше,
За почерпката Hug  bouquet Heart Eyes

Secret rose
Звъних ти няколко пъти днеска, но телефонЯ само ми казваше, че ще ти извести моите прозвънявания. Да знаЙш, че съм сериозен човек и не съм забравила...А малкото ти момиченце, наистина е направило нещо много, много мило за теб thumbsup

# 723
  • Истанбул
  • Мнения: 123
Днес, с германците сме на едно мнение: Hug

http://www.dw.de/dw/article/0,,15976240,00.html

# 724
  • Варна
  • Мнения: 924
Преди няколко месеца синът ми трябваше да представи проект за Мохамед ал-Хорезми (арабски математик,астроном и географ)...Понеже намерих много хубави статии на руски език,заех се да ги преведа и така се увлякох,че накрая аз бях по-запалена за проекта  Joy Ама то историята на науката е толкова интересна!...И през цялото време се възхищавах от красивите умове на древните учени и непреодолимото им любопитство,тласкали ги да проправят пътеките на знанието,започвайки от нулата...И си мислех точно това,за което се говори и в статията-колко е смешна надменността на европейците (да не говорим пък за американците!),с която се отнасят към народите,населяващи земи-люлка на науките и изкуствата,където те са процъфтявали,по време,когато в Европа е било  "тьма непроглядная"...

# 725
  • Varna
  • Мнения: 2 596
Тъй, тъй Лорче,
точно ония "dark ages" в Европата

# 726
  • Варна
  • Мнения: 924
Ето ви пре-интересно,автентично историческо четиво:
http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=4835591

Ех,да имах време,че да прочета всички дневници...Сигурно е много по-хубаво и от исторически,и от любовен роман,и от семейна сага...

# 727
  • Varna
  • Мнения: 2 596
ДобрЮтрУУУ Hug

                                        

ХаДи на сутрИшнУтУ кААве пред Хампютъра Wink

Лорчеее,
Туко що ДелтУФ награби дневниците да ги чете.....благодари ТИ  bouquet

ХаДи отивам да я мятъм пък аз ...ама не дневниците де,..... Laughing

# 728
  • Варна
  • Мнения: 924
Делтичке,предай поздрав на капитан ДелтУв  wavey и му заръчай да си отбелязва най-интересните места,че то,туй чудо,изчитане няма!...Да прочетем поне най-важното (а и най-ЛИБИДОпитнУтУ   тоже!) ...

Последна редакция: сб, 26 май 2012, 12:36 от Lora-Di

# 729
  • Истанбул
  • Мнения: 123
Eй, няма кой да избута последната страница Crazy Пак на мен се падна тежката работа Joy

Акварели на Хасан Гюрсой:

     


                   

Ето ви и музика, за акомпанимент:



Ако пишете, обещавам и аз да снимам моите акварели и да ви ги покажа  Hug Crazy Joy

# 730
  • Казанлък of all places
  • Мнения: 689
Аз за сватята се притеснявам, тя уведомена ли е ,че тема има да пуска?  Mr. Green Laughing

Ти вчера като ме сложи да седна, две, сега мога ли да говоря?
(Много са хубави акварелите! )

# 731
  • Истанбул
  • Мнения: 123
Глей я, бяга от Скипето, и от тук ми отговаря Wink

Ми, на'нам, за сватята newsm78 Последно ми писа, че ѝ се печало яйце на единия край, та не смея да я закачам Flutter Crazy ooooh!  Абе, вий затуй ли не пишете, да н'вземе да свърши страницата Joy

(Много са хубави акварелите! )

Ти моите не си виждала Flutter ooooh! Mr. Green #Crazy Ма съм скромнааааа  Joy

# 732
  • Казанлък of all places
  • Мнения: 689
Давай сега твоите! не ти бягам от скайпа бе, у дома нали знаеш,че го включвам само по големи празници!

Свито ми е нещо, дали да не взема да го включа...

# 733
  • Мнения: 418
Здр мрб нрб етс. Wink

Пишете спокойно. Новата тема е хазър Wink.  Ще пиша по спокойно след утре.

Хх
Wink

# 734
  • Varna
  • Мнения: 2 596
Привет-мривет wavey
Ей, сЯ се прибрахмИ и аз сЪ изплясквам моменталически тука Hug

Мистичева,
Давай веднага твоито акварели #Cussing out ама ха я....Хубави са на тоя художник акварелите, ама аз искам твоите!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Общи условия

Активация на акаунт