Априлчета засмени вече са в Родени!

  • 41 528
  • 736
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 0
С Цвета черпим за месечинка:



Снощи не знам от Колийф-а ли, но спа от 9 до 2 Shocked Беше си спокойна до сутринта, когато пък я подпъна невъзможност да се изака...Като я разпових омацахме пейзажа, де, ама...Дано пък не се запече от тях, че чета някой деца такъв резултат имат от капките Rolling Eyes newsm78

Silence, мисля, че е нормално пеленките да намаляват като брой, но колко точно трябва да са...Ние правим едно 7-8 на денонощие със сигурност.

# 46
  • Мнения: 63
честита ни темичка    bouquet Моля, да добавите мерките на бебо Божидар, роден на 30.04. - 3.850 гр.и 52 см

Последна редакция: сб, 12 май 2012, 13:18 от mimei

# 47
  • Мнения: 1
samm - честита месечинка.
Искам да попитам мамите, чиито бебчета са с пъпчици - някоя водила ли го е на кожен лекар и какво са ви казали. Много са упорити тези пъпки и не минават с каквито и кремове да ни предписват.

# 48
  • Мнения: 0
Благодаря, виа Hug

На сме ходили на кожен, в понеделник сме пак на педиатър и ще видим тя какво ще каже, защото и на мен направо ми е мъка вече с тия пъпки ooooh! А аз не смея с нищо да ги мажа...

# 49
  • през девет планини в десета
  • Мнения: 51
И на мойта беба личицето й е впъпки от няколко дни не ги мажа с нищо и се надявам да минат от самосебеси.Не им отдавам значение то и баткото се беше изпъпчил като бебе и му мина без мазила явно така се пречистват.

# 50
  • Sofia
  • Мнения: 340
Минавам само да направя запис и ще се върна да чета после. Стискайте палци да успея да дремна час Simple Smile

# 51
  • Варна
  • Мнения: 2
benitabeni Благодаря за инфото за упражненията след секцио, явно ще поизчакам малко, че да не стане някой фал Simple Smile

Иначе моята малка Мони е много спокойно бебе. Вечер прави пауза от поне 5-6 часа, през деня също си поспива. Имаме малко колики и давам Биогая. Малко се напъва докато ака, ама иначе не ни е твърдо акото и се чудя може ли тези капки да спомагат за по-големия зор. Нали уж нямаха странични ефекти, пробиотик и т.н.? Дано това не се окаже проблем  Rolling Eyes

Хубав ден на всички мами   bouquet

# 52
  • Sydney
  • Мнения: 5 921
samm Честита месечинка на Цвети Simple Smile ние днес ходихме до Южния с колата, но детето рева?!? на Ема Колийф й действаше обратното - засили разстроения ефект, аз и заради това го спрях...
Silence Нормално е Wink

# 53
  • Мнения: 0
samm - честита месечинка.
Искам да попитам мамите, чиито бебчета са с пъпчици - някоя водила ли го е на кожен лекар и какво са ви казали. Много са упорити тези пъпки и не минават с каквито и кремове да ни предписват.
                                                                                                                                                               Моята педи ми предписа ФУСИКОРТ 20мг крем,и аз мислех да не го ползвам,но така се беше обринал миличкия ooooh!,та реших да го пробвам,и още на следващия ден нищо нямаше Grinning. Но  Naughty каза да не се прекалява с мазането.

# 54
  • Мнения: 25
Аз днес попитах за пъпчиците и педиатърката каза "От претопляне"!Не съм ги мазала с нищо. а тя каза с клечка за уши, напоена в спирт, съвсем леко да се намазват белите връхчета!Мен честно малко ме е страх да не му изгоря кожата:(

# 55
  • Мнения: 150
BlackFire, не се притеснявай, аз ги мазах точно така, даже в един момент се престраших и вместо с клечка за уши, топвах с по-голямо памуче цялата бузка.
Иначе и моят педиатър каза,че съм го претоплила, за което си признавам без бой Simple Smile

# 56
  • Мнения: 10
Нашата педиатърка, и преди и сега, категорично е против мазането на детето с мазила до 6 месеца. /Освен ако не е заболяване/.

# 57
  • Мнения: 8 242
                                                                                                                                                           Моята педи ми предписа ФУСИКОРТ 20мг крем,и аз мислех да не го ползвам,но така се беше обринал миличкия ooooh!,та реших да го пробвам,и още на следващия ден нищо нямаше Grinning. Но  Naughty каза да не се прекалява с мазането.
Това е кортикостероидно  Rolling Eyes не бих го мазала на бебе.. то и на възрастен не бих  Rolling Eyes

Бебешките пъпки си минават сами, няма смисъл с нищо да ги третирате..

# 58
  • Мнения: 150
Нашата педиатърка, и преди и сега, категорично е против мазането на детето с мазила до 6 месеца. /Освен ако не е заболяване/.
Hadji, нали всички им слагахме спирт на пъпчетата доста време..
Мисля, че идеята на мазането със спирт е да се дезинфекцират пъпчиците и да се почиства кожата около тях. Правила съм го веднъж на ден и мисля, че помогна да минат по-бързо.

# 59
  • Пловдив
  • Мнения: 1 120
Аз и бебе Илия се записване в новата тема! Мia66, благодаря за положения труд и старание.   bouquet Hug

Все по-малко време ми остава за форума  Sad, но важното е синчето ми да е добре. Той вече ми е на първо място, най-важният човек. Коликите започнаха и при нас. За сега е горе долу добре. С кърменето се борим всеки ден. Често ми се оспива на гърдата. Мисля вечер за започна да давам от шише кърма, за да не се мъчим посред нощ.

Вие храните ли през нощта?

Моето момченце също имаше такива пъпки с бяло връхче и едни червени петънца. Нашата педи така ме наплаши, че ревах като магаре след посещението и. Това било стафилококи според нея, били заразили беб в болницата. Нашите пъпчици постепенно изчезнаха, но от време на време се появява някоя гадна, досадна пъпка. Мазахме ги с едно синьо няколко пъти и с ТРИДЕРМ.

Sam, честита 1-ва месечинка!

Мамчета, ние сме родени на 01.05, вече караме 12-ти ден, но имаме проблем с наддаването. Теглим го всяка вечер, горе долу по 25-30 гр. наддава. Не е ли малко? И изцукваме по  около 60 мл.

Последна редакция: сб, 12 май 2012, 21:30 от *dreamer*

Общи условия

Активация на акаунт