Отговори
# 45
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 358
Тони да знаеш, че ме вкара във филма Twisted Evil

# 46
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 358
Не съм ви чела, момичета, влизам само да докладвам за Филип - вчера вдигна 39 и го заведох в болницата. Взеха му кръв и урина. Оказа се, че е вирус. За това не предписаха АБ, а само течности и лекарства за Т. Тази нощ не е имал Т и се моля вече да отшумява  Praynig Praynig Praynig Praynig
Благодаря ви, че ни мислите !  Hug
Хоупче Hug прегръдки и на двама ви Heart Eyes Tired

# 47
  • Мнения: 5 622
Не съм ви чела, момичета, влизам само да докладвам за Филип - вчера вдигна 39 и го заведох в болницата. Взеха му кръв и урина. Оказа се, че е вирус. За това не предписаха АБ, а само течности и лекарства за Т. Тази нощ не е имал Т и се моля вече да отшумява  Praynig Praynig Praynig Praynig
Благодаря ви, че ни мислите !  Hug

Както ти вчера правилно отбеляза- ще ни се скъси живота  Wink
най-прекрасното нещо е да имаш деца, но както се вижда не са само прекрасни моменти, а и такива изпълнени с много стрес и притеснения  Rolling Eyes
Бързо оздравяване на Фиф! А той от къде ги лепи тия вируси? Май климата при вас не му влияе добре, тук не се боледува така сякаш?!  Thinking

Тони, най-искрени извинения, защото вчера забравих да отразя Нико!  Embarassed
Гледах снимките ви и исках да кажа, че имате чудно жилище!  Heart Eyes Светло, просторно, много ми хареса  Blush
Нико пък (понеже аз май скоро не съм го виждала) ми се стори мнооого пораснал, изведнъж някакси  Crazy  Heart Eyes Видях и кака Рая, но и тя е толкова нежна, че си е още съвсем бебе  Heart Eyes

Гери  Hug

Мист, Бо ми се струва, че е твое копие  Crazy

Мариети, ама и ти така си го казала, все едно като е дребничка Мариска, не е прекрасна  Crazy Разбира се, че е! Надявам се да не си си помислила, че искам друго да кажа  Naughty
просто отбелязах разликата между двете астрални близначки. Пък и нали знаете, че после тези разлики изчезват  Wink Това, че сега Ели е по-голяма, не значи, че така ще остане, като нищо Мариска да я настигне, че и задмине съвсем скоро и това по никакъв начин не влияе на факта, че и двете са и ще бъдат еднакво хубави и специални, особено пък за вас като майки Heart Eyes

Иначе не мога да скрия, че завидях за кроткото детенце  Crossing Arms
Аз ви казах, че само моето прави такива магарии, ама вие като не повярвахте и казахте, че и вашите се катерят, реших да онагледя със снимков материал  Crossing Arms

при нас за ходенето- пак даде заден ход  Tired Тъкмо почна все повече и повече да се отпуска и сега е в изходно положение- тоест отново почти изцяло пълзене- това, което може най-добре
 Crazy

За снимките, които видях на последните странички щях да казвам, че лично аз, не знам как е при другите, но страшно обичам да гледамм снимки, така, че ще се радвам ако го правите по-често  bowuu

За храненето- аз му готвя и си го храня изцяло. Яде детето повече от добре  Crazy
Сам яде само плодове/зеленчуци и разни гризки/бисквитки (тук има изобилие от различни специални детски на Гърбър) За мен лично да натопя нещо в супа и да го оставя да маже..мм..при нас това е невъзможно. Първо защото ще се омаже целия- коса, лице, дрехи, второ защото навсякъде са килими и цялата къща ще стане мазало и трето, защото когато го храня аз все пак контролирам количеството- толкова, колкото да съм сигуурна и спокойна какво е изял и кога да бъде следващото хранене

# 48
  • Мнения: 660
Тони да знаеш, че ме вкара във филма Twisted Evil

Не това беше целта. Confused Това не пречи малко по малко да опитваш, ако прецениш, че би било добре за Борис да му предложиш най-напред меки храни - разварен картоф, броколи и каквото се сетиш...мека круша. Да, омазването е пълно, но и удоволствието на детето е голямо, а и по-важното - може да ускори умението дъвкане на храна. Peace

Норе, радвам се, че сте овладели положението. Дано вече не вдига температура Филип и да се подобрява. Hug

Буба, благодаря за хубавите думи.  Peace

Последна редакция: вт, 15 май 2012, 20:01 от Tony_st

# 49
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 358
Тони да знаеш, че ме вкара във филма Twisted Evil

Не това беше целта. Confused
ЗНам Hug обаче нещо се панирах май Crazy
Банан яде почти сам.....днес му дадох ягода...слага в устата...ама малко и спря. Той по-скоро смучи
И друго - това е по-скоро за тези родени като нас април месец...защото другите са по-малки...това разбира се незначи, че не го правят...даже по-зле за нас Mr. Green Редят ли кули от кубчета...слагат ли в правилната дупка от тези сотерите..казват ли нещо - колко голям ще порастне и т.н...ние нищо не правим Twisted Evil Цял ден редя с него когато съм в нас и не та не..слага ама когато на него му е кеф. Иначе в кутията на кърпичките  слага всевъзможни неща Twisted Evil

Последна редакция: вт, 15 май 2012, 20:18 от Хера

# 50
  • Мнения: 660
Чудесно! Grinning Значи се справя сам. То така се започва - Нико се хранеше по същия начин на 6 м. После малко по малко започна да отхапва и да дъвче..ама е едно премятане в устата..и сега просто си дъвче всичко, дори месо - снощи яде заешко задушено...изяде 2 доста приятни като количество парчета месо. Важното е, че началото е положено... Wink

# 51
  • Мнения: 30
Тони, тя сама яде солети, кекс (понякога от кухнята за десерт има кекс или реване), бисквитки... И се справя добре и й е интересно. Но за готвеното... никога не съм пробвала и съм сигурна, че ще е мазалооо. За този момент изчаквам да се стопли хубаво - представям си я само по памперс на столчето, а мама пила валериан предварително  hahaha Joy hahaha

# 52
  • Мнения: 5 622

 Аз както казах храня Ралфи, но и той дъвче всичко и то доста добре. Плодове и зеленчици давам на продълговати парчета, за са удобни за хващане. Сам си отхапва, сам си дъвче...
Отдааавна съм спряла с пюретата, а му готвя, после леко смачквам с вилица по-големите парчета картофи или накъсвам месото. Проблеми никога не е имало. Според мен не е от начина на хранене- сам или някой да го храни, а си е от детето  Wink

# 53
  • Мнения: 660
Мариетка, можеш да си сигурна, че става мазало... Нико, макар че вече се храни доста прилично в сравнение с началото пак се цапа. Има един лигавник с ръкави от найлон и с него се храни... Mr. Green отделно, че по пода също пада храна, но и това с времето минава. Wink Добра идея си измислила за храненето на Мариса - сподели като опитате, ако искаш. Hug

Буба, далеч съм от мисълта, че децата не са различни. Hug Според мен може да е от полза за конкретно дете да се намери подходящ начин хем да се храни добре, хем да има интерес, хем да се стимулират умения, които биха били от полза за израстването му.  Peace
Ето защо давам някои предложения кое може да се пробва, а всека майка може да прецени дали това би проработило с нейното дете, или не...или пък да комбинира нещо друго. Wink

# 54
  • Мнения: 451
И вторник се оказа силен ден Mr. Green Много се активизирахте изведнъж...да не се събудихте от зимен сън hahaha

Гери,сЯ ще ме караш да звъня на майка Crazy Верно,как не съм се сетила досега да питам аз изобщо имала ли съм таквоЗ чудо по ония години и кво аджеба съм хванала Mr. Green

хаха,Муше,той редовно заспива седнал бе,от умора и изтощение...скоро ще се конкурираме с Рая на Тони Joy Количката и столчето за кола са му лобните места за такова заспиване,обаче е най-велик като заспи седнал в кошарата  hahaha
Пууу,доживях някой да издаде тайната за плодовете и зеленчуците Mr. Green БТВ,на мен ми е ясно за кво става въпрос в кухните и че слагат възможно най-евтинджос продуктите,но поне са минали през няква топлинна обработка Naughty Абе ще чакам реколтата на нашите то се е видяло,само да не ни заслабне гъзината дотогава Mr. Green

сЯ,таЗ анкета за сега да отговаряме ли е или за покрива Joy и в тази връзка: защо моята втора анкета така и не се появи,нали уж всички бяхте съгласни  Crossing Arms
ще взема да ти отговоря тук,че да може моята да остане валидна  Joy
много често спи по два пъти,рядко по веднъж,когато е веднъж - ми се скъсва г.за до вечерта Twisted Evil само веднъж ми извъртя кофти номер да не спи цял ден и ми се бяха видели звездички посред бял ден  Crazy

Мариетке,чувствата са взаимни  Hug Уф и днес пак забравих да ти кажа за пътя,така че ще ти го напиша тук  Wink Държа се изключително интелигентно  hahaha На отиване имахме малък проблем и спирахме аварийно да се наревем и насърдим(може би защото бяха нон-стоп завои на едно място),но на връщане не каза гък  Crazy Бях шокирана  Shocked Може би усети тайната ми закана,че А ми е скроил някой номер,А това му е последното пътуване някъде...май,май на дЯтито му се ходи на море  Mr. Green

Бубе,аре сЯ кат имам и дай да не искам Mr. Green Ами аз и мъж си имам,ама няма да откажа и втори  hahaha А са големи,защото няма нещо изключително,което да се види  Mr. Green

еее,Жу,а така,оцвети ни малко живота,къде се беше покрила толкоЗ време Naughty

Гери,батко нали е лекар,преди време бяхме говорили точно за тези ваксини и той ми беше казал,че той обикновено ги слага двете заедно на 13-ия месец,да може да минават наведнъж Peace Може би вашата педи практикува същата схема  Thinking (но да знаеш,че по принцип са две различни и няма как едната да ви бъде спестена)

Мист,айде оздравявайте вече Hug Бо е страхотен както винаги  Hug

Галке,честита ви градина! Дано Мариелката я приеме добре и да нямаш грижи с болести  Hug (мерси за дните Wink)

Марте,твърде лаконична си,което ме навежда на мисълта,че стягаш огрооомно парти за миличкото ми Магеланче Heart Eyes


Поли
,къде се беше затрила толкова време Wink Чакам с нетърпение снимките на Тиянката Heart Eyes А за случката с твоята приятелка - нямам думи #Cussing out Дано всичко е наред с нея и бебето  Praynig

а така,вижте Мария колко е съобразителна и не ме е забравила Naughty за свекърва ти - май и твоята се нарежда за боя с камъни  Twisted Evil

Хоупова,радвам се,че имате подобрение,но що за вирус ви хвана newsm78 появиха ли се други симптоми в крайна сметка  Thinking

душе,усещам някакво притеснение У теб Naughty (уффф,щях да казвам нещо,ама айде тоя път ще си замълча(сигурно се сещаш кой щях да визирам) Mr. Green) остави Боример на мира,ще ти дам едни кули от кубчета,да ти запълва дупките и не знам си кви щуротии Crazy
Има време за всичко в този живот,а и в крайна сметка може да се наложи да се примирим,че са просто....по-тъпички  hahaha

За яденето - дъвчем всичко и гълтаме(дори и забранени неща) Twisted Evil Онзи ден го бях подбарала с червеният конец против уроки в устата му и така блажено си го одъвкваше,че не беше истина...даже ми се разсърди като му го иззех Mr. Green Смятайте кво чудо е било,защото той го е развързал по някакъв начин от ръката си(със зъби),защото не е скъсан и след това е решил да го пробва на вкус Crazy Вчера пък му иззех пластмаса от устата,счупил със зъби една играчка и си дъвче...на мама питбулчето то Twisted Evil

Та като сме на тази тема - някой давал ли е,или имал ли е в кухнята ПРЯСНО ЗЕЛЕ? В събота и неделя менюто на нашата е такова и се чудя да го мятам ли  newsm78

Към привършване съм,ако някой е взел да се притеснява  Mr. Green

ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА АНИ И ЮКИО!ДА СА ЖИВИ И ЗДРАВИ И ДА НОСЯТ САМО РАДОСТ НА БЛИЗКИТЕ СИ!ВЕСЕЛ ПРАЗНИК! Hug

НЕЛКЕ,СКЪПА МОЯ,ЧЕСТИТА ВИ ГОДИШНИНА!ПОЖЕЛАВАМ СЪВМЕСТНИЯТ ВИ ЖИВОТ С ТМ ДА Е ТОЛКОВА СЛАДЪК,КОЛКОТО ТОРТАТА,С КОЯТО СИ НИ ПОЧЕРПИЛА!
 Heart Eyes

П.П.Бубе,като ти се гледат снимки на децата,ще те замолЪ да посещаваш по често фейса Mr. Green
П.П.П.Аривидерчи Sunglasses



# 55
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 358
Душе времето е виновно за списването...особенно моето днес Mr. Green За другото...ще замълча и аз тактично Mr. Green Heart Eyes Абе нещо се спекох...незнам що...все се притеснявам да не стане бавноразвиващ се Twisted Evil Иначе гении не ща...и те са трудни за гледане...освен да си пожелая едно лудо като брат му...па другото ще го оправям Mr. Green
Уф днес съм сама с двамата...сержа наряд и направо съм оставила къщата в техни ръце...да става квото ще Twisted Evil ще чистя като заспят. Crossing Arms

# 56
  • Мнения: 23
Ама нали затова са свекървите, да ни ядосват Twisted Evil


 smile3516
ама тая твойта све... побърка ли се с боди потник и риза къс ръкав - топло ще му е ooooh!
Виж аз наистина облякох повече Едика, ама питай ме що  smile3555, как можах да му сложа боди дълъг ръкав и риза къс ръкав незнам, що са идиотска работа направих... ама то гък не ми се каза.... после се скарах на майка, що не ми каза да му сложа боди с къс ръкав на детенцето  Crazy угодия няма Crazy

Люси, благодаря, че ме светна за ваксините, предполагам е това, щото четох, че са различни... а пък нашата практика е наведнъж две Crazy

Ох, това хранене с пръсти - за сухите неща, за плодове и зеленчуци ОК, ама за манджите - не съм съгласна, че трябва всичко да е мазало. Не съм от майките дето видиш ли, трябва всичко да е супер чисто, ама все пак ..  Peace
Иначе количката ни чиста не мой да я видите, постоянно е намацана - щото ядем ябълки, банани по пътищата Crazy Crazy Mr. Green

# 57
  • Мнения: 0
Цитат
За мен лично да натопя нещо в супа и да го оставя да маже..мм..при нас това е невъзможно. Първо защото ще се омаже целия- коса, лице, дрехи, второ защото навсякъде са килими и цялата къща ще стане мазало и трето, защото когато го храня аз все пак контролирам количеството- толкова, колкото да съм сигуурна и спокойна какво е изял и кога да бъде следващото хранене

С това съм абсИлютно съгласна, и аз действам така  Whistling

Сега каквото се сещам:

Спането ни е различно, зависи кога е станала. Беше започнала да спи по 1 път, 30 минути  Twisted Evil , но явно не й стигаше и се превъзбуждаше. И започна по 2, така е по-добре - един сън  преди обед и един след. И така спи по-дълго време, че тия 30 минути ми стопяваха лагерите  Confused

Прощъпулник незнам дали са ми правили, трябва да се поинтересувам скоро време  Thinking

Нелка, честита ви годишнина. Много дълги години да се обичате още. На този ден миналата година ни изписаха, беше такава жегаа, не като днес  Twisted Evil

Maria_I, тия свекита са големи дразнители, да не използвам други думи, че ще съм груба  Whistling

За ваксините - днес бяхме на консултация и ни биха тази за 12 месец. Доки ми  предложи да я бием на 1год и 4 месеца, заедно с тогавашната. Може би затова я пропускат някои и ги бият двете наведнъж. Доколкото знам тази на 13 месец трябва да се бие точно тогава, другите могат да варират. А за мерките и теглилките - 8.700 и 76см, от фините сме  bowuu Дадохме урина ( вземах я 45 минути  Twisted Evil ) и кръв, ще чакаме изследванията и ще се изкажа тогава пак  Peace

Зеле още не съм давала, май не ми се ще да имам среднощни главоболия И от колики  Twisted Evil, стигат ми пустите зъби. Имали сме по някое заблудено парче в супа от кухнята, ама така цяла порция не съм давала  Thinking

Честит рожден ден на Юкио, Мартин и Ана  newsm59 . Честит рожден ден и на Божидар на pupsitta
Tony_st, аз май пропуснах да поздравя Нико за РД, за което се извинявам. Та  newsm59 , да е много здрав, палав и с щастливо детство  Simple Smile

Айде стига толкова за днес  Mr. Green

# 58
  • Мнения: 1 328
Към привършване съм,ако някой е взел да се притеснява  Mr. Green
П.П.П.Аривидерчи Sunglasses

 Joy Joy Joy Joy Joy

Аз викам барем да напиша нещо повече.. ма то няма кво, всичко е в последния пост на Луси.

За омазването - давам да яде както намери за добре. От време на време му давам аз с лъжицата, друг път му гребвам сам да си яде и му я насочвам към устата - това ако е нещо по-редичко. Иначе твърдите неща си ги яде. Вода забравям да му давам..
За говоренето - казва някои неща по-често, други ги казва по веднъж и после спира.. но общо взето много добре вече знае за какво става дума като му говоря. Каза си днес името - Мити, преди няколко дни - бати Саши (бати Саси), чай (та), Алекс (Аек), тати разбира се, мама, цице (тите, така и ме призовава или като пита за мен пак е тите).. баба и дядо още не казва. Иначе има и разни попадения единични - цвете (тете, посочва го като го питам къде е цветето докато сме навън).. и още имаше, ма не се сещам.
Колко голям ще стане и на колко годинки не ги може тези неща.
За прясното зеле - дадох днес сурово, ама го изплю. Иначе утре манджа със зеле ще му дам. Днес забърках една със зеле, праз и ориз и много яко стана, ама не стигна времето да му дам. Бай дъ уей, научил се е да плюе. До скоро нямаше нещо, дето да му излезе от устата, ама сега дори любимото му сирене го плюе и може после пак да го пробва.

# 59
  • Варна
  • Мнения: 302
За храненето да се включа и аз - въпреки че в нас е само ламинат и плочки, т.е. лесно се чисти, абсурд да дам малкия да се маже, аз един път седмично едва намирам време да почистя, какво остава за 5 пъти на ден след всяко хранене Twisted Evil. Мързелива домакиня съм и това си е Whistling.

Но парченца си яде и дъвче много добре. Още като беше на 8 месеца му предлагах от пюренцата с парчета вътре, някъде преди 2 месеца пък започнах аз да му готвя и спряхме готовите пюрета /от което му се оправи и оранжевия нос/. Бисквитки, сухари, солетки му давам от време на време, яде си ги сам, банан също хапва сам.

Зеле не съм давала, ама сигурно ще пробвам да му дам, ако има в кухнята. Давала съм грах, червена леща, дори боб /много му хареса/, вярно, попръцка си доволно, ама не го е боляло коремчето, съдейки по спокойните ни като цяло дни и нощи, пък и той без да яде бобови си е пръдльо Joy. Абе вече съм много ларж аз, почти всичко давам /с изключение на кайми и колбаси разни, ядки и други неподходящи за него храни/, той редовно като ме види да ям идва да си проси Laughing. Изяжда ми половината диетична закуска /овесени ядки с кисело мляко, палачинка от овесени ядки с извара и други подобни/ след като е закусил преди това Laughing, също и салатата ми от маруля редовно подяжда, абе да ми е жив и здрав Laughing. Вече в 80% от случаите като готвя за нас, готвя същото за него, ако е подходящо /или му отделям преди да сложа някои подправки например/.

Общи условия

Активация на акаунт