Отговори
# 60
  • До морето :)
  • Мнения: 328
Благодаря на всички за милите пожелания  Hug И да си похваля мъжа - прибра се с букет и торта  Mr. Green

За яденето сама - че ние по цял ден ядем. Питайте Мариетка. Ако не са солети, ще са гризинки, или бисквита, или някой подобен боклук  Mr. Green Все тъпче нещо в устата. То си ни и личи де  hahaha С лъжицата може да яде сама по принцип, проблема е, че докато стигне до устата всичко е изсипано върху мен, нея и стола за хранене  Joy

За уменията - ох, бая неща знае, бая думи (разбира се МАМА не е сред тях), даже понякога и разговор си водим  Joy Днес ми грабнала телефона, слага си го на ухото и крещи: "ДАААААААААА! ДАААААААААААААА!" Ама, Хера, това е от зодията, то вие Близнаците на млъква те бе! Пуууу! И Мариетка, нали вчера ме пита Елена дали крещи?! Питай ме днес! Само това прави! "ААААААААААААААААААААААААА". И пак Хера - и на Борис е от зодията! И ние Овните не сме лесно. Хич не обичаме да правим каквото ни казват  Heart Eyes Но съм сигурна, че пред теб мълчи, а пред батко си е пълен с номера  hahaha Просто ти не си заслужила  Joy

Въпрос - с какво според вас мога да засиля имунната система на Ели? От време на време й давам по 1 ампула вит. С, така профилактично. Тука вкъщи имам едни хапчета: Имунокинд. Доки преди време й ги беше изписала точно заради това. Някой дава ли от тях?

Хоупи, дано скоро преборите гадния вирус! Целувки на Фифо!  Hug

Мария, ей затова на нашия празник никакви баби и дядовци  Mr. Green Правят си устата, ама  Naughty Crossing Arms

Тони, и аз не говоря много правилно, даже до голяма (7-8 клас) трудно ми се разбираше какво искам да кажа. Едно, че много на "Ш" говорех, друго, че много бързо. При мен обаче нещата са заради късата юздичка под езика. На времето не са ми я цепнали хубаво и пак е дългичка. Ама с времето и ината сега по-бива  Mr. Green

Поли страшен РД сте имали. А случката с твоята приятелка направо е ужас. Как ще оставиш ти бременна жена в безсъзнание, за да си спасиш песа. И аз обичам кучета, ама чак пък толкова. Дано скоро се възстанови бъдещата мама и леко раждане й пожелавам   bouquet

Мариетка, вчера забравихме да ги снимаме с новите чадъри  Crossing Arms

Винаги съм се дразнела на майки, които не дават да децата си да се изцапат, пък аз станах от тях. (Е, има и по-зле от мене) Ама все си викам - още е малка, още ще я пазя. То това е за пред хората де. Вкъщи одеве пак беше изсипала един пакет солети и царевични пръчки  Mr. Green Мазало беше всичко.

# 61
  • Мнения: 22

Днес тук е доста мрачно, ветровито и ужасно време...естествено днес и сержа е наряд...та незнам дали ще се включа повече, че стане ли ония обсебващия и край Tired



Уф днес съм сама с двамата...сержа наряд и направо съм оставила къщата в техни ръце...да става квото ще Twisted Evil ще чистя като заспят. Crossing Arms

Верно тия двамата те сбъркват Mr. Green, щом по два пъти  да пишеш че си сама hahaha, да си идва тоя серж бе...



# 62
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 359
Под сама имам предвид, че вечерта го няма баща им..да ги изкъпе, нахрани...а аз да опъвам чопънките на дивана. И ето...Боример почти в 10ч. заспа... Twisted Evil а иначе отпаря в 20ч.
То гледайте по кое време пиша и аз де Mr. Green
Нелиии Боримечков е теле...предполагам е по-зле от овните Twisted Evil все рогато...важното е по-малко да ме мушка...иначе да  прави квото си знае...и да ме гледа в очите де Mr. Green
За подсилване на имунитета - незнам какво да ти кажа. На Слави давах какво ли не миналата и поминалата година...все болен Tired ПРеди това нищо не бях давала и имае леки хреми само...ама и на градина не ходеше. В крайна сметка аз реших, че може би хлора в препаратите, с които мият в градината не му действа добре и той прави спазми ....защото в хомеопатията с хлор се лекуват иманно бронхити, спазми и т.н
Според мен яденето на плодове и разнообразна храна е достатъчно.
Сега лягам, че от утре съм пак на бойна нога Mr. Green

# 63
  • Мнения: 1
Привет.
Тук съм, тук съм – ту ме има, ту ме няма. Позагубих се, ама ша мъ извините, че малко на почивчица отскокнах – само с мъжлето (за първи път оставихме двете деца накуп на свекитата и дим да ни няма..) Ама мина и замина и още на следващия ден цялото Спа ми се изпари, даже след спато още по-нанагорно ми дойдоха двете побеснели вкъщи с дъжда навън.

И аз видях много снимки на страхотни дечица - всички са ужасно сладки, просто как растат тез бебета, не е истина!

Гледам, че при доста от децата кривотията е на мода (при нас също), както и висенето за полата/крачолите и мрънкане като се отделиш на повече от 30 см. Явно е период, дано, че все анцуга ми наполовина свален, едва се движа вкъщи с висящата маймунка отдолу.

Гледам  и за ядене и спане си говорите (все важни неща) ...
За храненето - нали и мен доста ме вълнува, че както бях писала, след повторното захранване Ники изведнъж вече не иска и да помирише месни и зеленчукови пюрета (само сладките, попарите и т.н). Тоест обядът ни почти винаги е пропуснат, а аз измъчена. Но, това, което заподозрях и в момента го тествам, е че Ники май не обича вече пюрирана (солена) храна. Вече втори ден правя експеримент да му давам продуктите от пюрето, но не в пасиран вид и той взе, че ги яде. Но не ги яде сам с ръка, а аз му давам да си отхапва. Сам между другото не се сеща да си пъхне храна в устата. След като вчера отново отказа любимата му уж крем-супа от картофи, моркови и сирене, му сложих в една чиния отделно печени картофи със сирене и варен морков (цял) и като му дадох да си ги отхапва, редувайки ги и той ги изяде всичките. Днес пак така му дадох парчета баница, върху които сложих сирене и отделно варен морков да си отхапва и пак изяде доста. Пробвах и с домат, и него го яде. Та засега изводът ми е, че не че не му харесва вкусът, а консистенцията. Супа съответно не предлагам, защото дори и да надробя сухар, отказва да я яде с лъжица. Ще видим какво ще правим с течните храни.
Мариетка, а при вас защо храненето е кошмар? Нали Мариска беше започнала да си яде всичко?

За спането – по принцип и Ники уж спи по два пъти на ден, но нещо отскоро ми прави номера и може би си променя режима. Ако не е супер изморен заспива по сто часа. Стигаме и до бой. Започва да се върти като шиш и и да стои с главата надолу на обратен мост (с дупето нагоре), клатейки се на пръсти докато се катурне и почне да се смее. Много му е забавно, ама на мене не.
Чудя се как да го наглася – ако спи сутрин към 10-11, после не му се спи на обяд, а клюмва към 17ч., което не ме устройва (защото си ляга вечер към 20ч). Ако не го сложа сутринта пък, клюмва още към 12ч,което е много рано и после трудно ще издържи до вечерта, а и обядът съвсем отива на кино. Единствено ако стане към 5.30 – 6, заспива пак към 9 (до към 10), което е добре, защото после си има обеден сън към 14-15.
В тази връзка Хера – Боример като спи само по веднъж към 12ч. кога обядвате?

Друго, което ме вълнува в момента е операцията на Ники, която предстои. Проблем се оказаха допълнителните кръвни изследвания (касаещи времето на кръвосъсирване), които трябва да направим преди операцията и които обаче се правят с венозна кръв. По принцип има възможност при малки деца да се вземе периферна кръв от пръстчето, но вече в няколко лаборатории ни отказват (за взимане на венозна кръв пък съвсем категорично всички отказват). Последно утре ще отидем до още една лаборатория, с която говорих и казаха, че няма проблем да го направят, ако и там нещо не се получи, ще направим изследването направо в болницата преди операцията. Иначе стандартните ПКК и урина пуснахме, урината е добре (въпреки че ph е 8, което е горната граница - тоест урината е алкална, някой има ли представа това какво означава), кръвната картина утре ще излезе (Луска, ще докладвам резултати, нека първо док ги погледне).

И да завърша преди да е късно – Честит рожден ден на Юкио и Ана! Да са много здрави и щастливи!

П.П. Херко, Мушето правилно е отбелязала, май верно си изтрещяла...
Аз също, не се притеснявай, и аз по няколко пъти си повтарям едно и също нещо, ама на мене си ги говоря, което всъщност е по-зле... Даже Мартина ме пита някой път "Мамо, какво си говориш?"

П.П2 Лече, весело ми е да те чета..

Последна редакция: ср, 16 май 2012, 06:50 от SYMa

# 64
  • До морето :)
  • Мнения: 328
Хера, че 21-ви не е ли е още Овен? То и вие сте на границата и си е: "Който хороскоп ми хареса през деня, тази зодия съм!"

Сима, добре завърнала се! Липсваше ни!  Hug Радвам се, че сте си починали и Ники е започнал да яде. Ще стискаме силно палци за операцията  Hug

ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА МАГЕЛАНКАААА! ДА Е ЖИВА И ЗДРАВА, ВСЕ ТАКА УСМИНАТА И МНОГО ДА РАДВА МАМА, ТАТИ, БАТИ 1 И БАТИ 2   bouquet

ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА ДИМИТЪР НА ПЕТИНКА25 И МАЯ НА ПИЛЧАТА! жИВИ И ЗДРАВИ! БЕЗГРИЖНО ДЕТСТВО С МНОГО, МНОГО УСМИВКИ!!!

Последна редакция: ср, 16 май 2012, 00:24 от Лече-Буболече

# 65
  • Мнения: 660
Lussy, прясно зеле Нико е опитал само съвсем прясно - открадна си го от чантата с покупките веднъж Mr. Green и от тогава колкото пъти режа за салата толкова пъти той си иска и естествено му давам - яде го. Не съм се ситила да сготвя... Тук има едно мекичко зеле, което е нещо средно между маруля и зеле. Всъщност и готвено е ял - понякога слагам в зеленчуковите супи от него. Thinking

jenny_b, ме замисли какво казва и прави Нико. Та като се присещам и той доста неща казва, освен стандартните "мама", "тата" /което е както тати, така и кака/, "баба", "деде", "боц" и подава и пръстче, "чао" казва, ама не точно така, но пък маха с ръчичика, "дай" - много важна дума... "вода" казва също и да-да-ка по цял ден. Изкарва ме от нерви, като тръгне да се качва на масата на телевизора и аз казвам "НЕ", а той се обръща и ми отговаря "ДА". /Днес го заварих, след като бях за 20 сек. до банята, освен че се качил на масата пред тв-то се и изправил и се хванал за самия телевизор в горната част и подскача пред него ooooh!/. Друго, което умее е да показва на колко е годинки и че се казва - НИ. Laughing

И понеже даста се поразбуниха духовете с храненето ето някои снимки от тазвечерната вечеря - супа - на Нико и една с прическата, която му спретнах преди 2 часа. Mr. Green

Показва какво ще яде Simple Smile

Ей така се яде с цяла ръка Simple Smile

Взима си нещо...

Яде се и с двете ръце...понякога се чуди от коя да хапне най-напред Simple Smile

Голямо ядене

А така се бърше устата след като се е нахранил Simple Smile

И...новата прическа Simple Smile

SYMa, ех, че хубаво да отиде човек на почивка... Лекинко завиждам. Wink
Аз съм пропуснала това с операцията... Стискам палци всичко да е наред с Ники и да мине леко! Praynig

И докато публикувам дойде време да честитя и рождения ден на милата ни снахичка!

Мила Маги, честит рожден ден! Бъди много здрава и все така миличка и красива! С много усмивки да даряваш всички около теб и радостта да сгравя сърцата на мама, тати и двамата ти батковци!

Марте, много хубав празник желая на цялото ви прекрасно семейство!  bouquet

Честит рожден ден и на Димитър и Мая! Много щастливи да растат и здравето и усмивките да не ги напускат никога!  bouquet

# 66
  • Мнения: 331
Честит рожден ден , прекрасна Магдалена! Бъди здравичка, усмихната и гордостта на Мама, Тати и Бати х2!  Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug

# 67
  • Мнения: 30
Полита, жалко, че времето ви е изиграло лоша шега  Sad Важното е все пак, че го има този прекрасен повод  Heart Eyes Hug Успех с яслата - дано бързо свикне Тияна и мама също! За случката с твоята приятелка нямам думи простоооооо  #2gunfire Как не я е срам собственичката на кучето, таз оФца!!! Дано момичето и бебето са добре  Praynig Praynig Praynig Да кажеш по-нататък как са нещата!
Мария, тяхната простотия и тормоз за съжаление край нямат! Добре, че поне твоята е далеч  Whistling При нас пък е точно обратното - моята все навлича Мариса  ooooh! Като ходех на очни февруари месец, на 26 градуса температура в къщи я обличаше с 3 блузи с дълъг ръкав... и елече  smile3544 newsm66 Карах се, но никой не ме слушаше  Close
хихихи и Мариса редовно ми краде от марулката  Flutter
Хоупи, много ми е тъжно за Фифо! Дано скоро се оправи!!!  Praynig Praynig Praynig
Тони, интересни предложения за храненето си дала  Peace ще ги имам в предвид! А модела е уникален просто!!!  Heart Eyes Hug
Ще видим ние как ще е при нас. Аз също имам лигавник от тези с ръкавите, но тъй като при нас често храненето е тежка задача, въпреки, че аз я храня, пак е целия омазан  Crazy Интересно ми е какво ще е ако яде сама  hahaha
Нико е много забавен!!!  Heart Eyes
Луси, как така седнал в кошарата  hahaha това не си го казвала  Joy Joy Joy
Май пак си го оставяла гладен щом до конци прибягнал човека  hahaha Зеле още не съм давала...
Луси, Херко, просто са мъжеееее... за други работи си мислят, а не за вашите глупави кубчета  hahaha Hug Hug Hug
Ииииии, Нели, верноооо! Трябваше да ги снимаме с ДадЖърите  Crazy
"Който хороскоп ми хареса през деня, тази зодия съм!"  Joy hahaha Joy това много ми хареса!!!  rotfImbo
SYMa, радвам се да те видя отново сред нас!  Heart Eyes А още повече се радвам, че имате напредък с хапването!!! И за почивката - браво на вас!!!
При нас храненето е проблем, когато става въпрос да си изядем супата и основното - яде ги, но с много молби, песни, танци, цупене... понякога джаска лъжицата и ме олива цялата  ooooh!  Tired Но макар и трудно, все пак ги изяжда (в повечето случаи).
За алкалната урина:
Скрит текст:
Алкална урина се получава при възпалителни процеси на пикочните пътища, при липса на месо в диетата (например при вегетарианци), но сигурно има и други причини...  Трайното поддържане на това състояние има сериозни последствия за организма, но съответно като се вземат мерки всичко се коригира. Докторите ще преценят как точно ще стане това - обърни им внимание, че някой път са много заблехосани и не обръщат внимание на детайлите (което винаги ме влудява  Close). Принципно знам, че алкалоза се коригира с добавяне на жълтък, месо, риба, масло, също така зърнени храни - елда, просо, вкл. овесени ядки (аз давам на Мариса за закуска доста често), хляб... сигурно има и още. Също така мисля, че не трябва да се ядат банани, защото те се препоръчват при ацидоза. (имах 6 по "Хранене"  Flutter) Като се има в предвид трудностите ви в храненето напоследък, консумацията предимно на повече плодове и съответно липсата или не достатъчното количество месо, жълтък, масло и риба, при все, че те вече са на възраст, на която всичко това им е необходимо - ето ти отговора! Стискам палци причината да е тази и сега щом е започнал да си хапва, наблягай на тези храни! Успех, мила!!!  Hug Hug Hug
Дано всичко е наред с операцията и бързо да се възстанови Ники!!!  Praynig Praynig Praynig


За уменията: Мариса реди рингове; пъха формички в сортерите (но не винаги уцелва); пъха по-малки предмети в по-големи - винаги се стреми към това, не знам защо  Crazy; показва колко голяма ще стане; дава боц; показва на колко е годинки; казва как прави котето, но го докарва по-скоро като вълк  Joy; показва къде е лампата; къде е бебето (нейния плакат на стената); къде е кучето; отива при баба, дядо, тати като й се каже; дава целувка; показва колко я обича мама; включва и изключва лампата; слага капачките на шишета, на бурканчета; маха с ръчички за чао; показва къде е нослето; дава чело в чело (като й кажа "дай дрън"  Joy Joy Joy); включва компа на тати; сменя каналите на тв-то.... друго не се сещам. Обаче! Има едно обаче - прави всичко това когато си иска  Joy а не ВИНАГИ когато й кажа. Малко е своенравна и когато не иска да направи нещо се прави на разсеяна, все едно не ме чува и си чопли нещо, гледа на другаде - обикновено като е заинтересована много от нещо или когато й се спи и е крива.

# 68
  • Мнения: 30




Честит първи рожден ден, мила Маги!!!



От сърце ти пожелавам да си все така слънчево дете, да имаш истински приятели до себе си, да радваш всички с твоите успехи!
С много фантазия и детски мечти да гледаш на света.
Бъди жива и здрава, много усмихната и добра!!!






И за мама Марта:

# 69
  • Мнения: 5 622
   

Марте, честит празник на най-щастливата майка на света! Весел празник на цялото голямо и страхотно семейство! Честит първи рожден ден на сбъднатата мечта на мама- Магдалена!  Heart Eyes

# 70
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001



 

Марте, честит празник на най-щастливата майка на света! Весел празник на цялото голямо и страхотно семейство! Честит първи рожден ден на сбъднатата мечта на мама- Магдалена!  Heart Eyes



и това е малко извинение към всички които съм пропуснала да поздравя лично през изминалите дни  Embarassed Hug  Hug

Последна редакция: ср, 16 май 2012, 06:01 от nandi

# 71
  • Мнения: 8
Сърдечно Ви благодаря момичета за честитките. Въпреки че беше много натоварен, днес беше един прекрасен ден!
Честита една годинка и на Юкио, дано са имали хубав празник. (много ми е приятно това име, много ми харесва Simple Smile

  bouquetЧЕСТИТ ПРАЗНИК НА МАМА МАРТА И НЕЙНОТО БИЖУ МАГИ!!!! НЕКА Е ЗДРАВИЧКА И ПОСЛУШНА.  bouquet

За нашите умения - качва се и се пързаля сама на пързалката, качва се и слиза по стълби хваната за парапета, вече не пада от леглото, рита топка . Обича да казва "не", "дай" и още две три едносрични думички. Храни куклите и мама с лъжица.
Утре  сме на консултация, ще ни слагат ваксини и от сега ми е напечено.

# 72
  • София
  • Мнения: 153
Дойде и моят ред да ви почерпя за първия рожден ден на моята безценна дъщеричка Маги!
Да ни е жива и здрава и животът и да бъде сбъдната мечта!!!


Малко соленичко:

И нещо за пиене:

Честит първи рожден ден на Митето на Петинка!!! Да си живо и здраво мило детенце!

Благодаря на всички, които са се сетили за нас и са ни честитили празника още в ранни зори- обичам ви момичета! Hug

Последна редакция: ср, 16 май 2012, 07:53 от jenajena

# 73
  • Сливен
  • Мнения: 4


ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН И НА Димитър на Petinka25! ДА Е ЗДРАВИЧЪК, МНОГО ПОСЛУШЕН И ВИНАГИ УСМИХНАТ!


А за мама МАРТА и за мама ПЕТИНКА
Весел празник!

# 74
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 359
Честит рожден ден , прекрасна Магдалена! Бъди здравичка, усмихната и гордостта на Мама, Тати и Бати х2!  Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug
Това си харесах аз Mr. Green Във фейса веч два пъти писах..но и тук да отчетем прекрасната Магеланка Hug Весел празник Марте! Heart Eyes
Мариетке....ти поне с молби, песни...успяваш да дадеш яденето...Боример не го ли хареса..край...отиде коня Twisted Evil ако ще и на челна стойка да застана...не ще и това е. И гладен го държа...пропуска ядене..обаче не го ли хареса..тоа е то Twisted Evil Мъже Crossing Arms Писна ми от пишки...аман Twisted Evil
Сумааа и а мен ми липсваше Hug и съм ти яко завид за почивката! Twisted Evil Crossing Arms И да ви кажа какво съм забелязала при моите дванета обсебващи - само да ги оставим за малко някъде /в случая както беше миналата седмица свеки ги гледа през деня докато бях на изложението/ връщат ми го тъпкано после - стават още по-обсебващи, мрънкащи и отвратителни Crossing Arms За яденето на Борис...обедното обикновенно го започваме към 11,30ч. за д може към 12-12,30 да сме приключили. Сутрин пие АМ..около 200мл. към 8ч.....ама това незначи че е станал в 8 Twisted Evil просто по-рано ако му го дам ине го изпива. После яде към 15ч. примерно мляко с бисквити, цял банан или плодово с бисквита Закуска и после към 19ч. пие АМ...половината а другата половина правим каша Tired Това е режима ни горе-долу - вечер започна да заспива вече към 20,30-21,30ч. различно. Повече не яде....пие само вода около 3-4 шишета от по 150мл. преварена или изворна на Девин - квото хвана.
Сега отивам да си пия кафето, че Боример снощи заспа в 22,20ч. и сутринта кукна в 6,30ч. и сега изпи млякото и заспа....поне успях зъбите си да измия в банята с него...като този път чинно ме чакаше седнал на крата ми...иначе реве и се дере докато аз успея да си измия зъбите и очите и да ги отворя най-вече Mr. Green
Лечеее връщам се да допиша - Боример е Телец...първият ден на телците хвана. АЗ нали исках да раждам на 20-ти...той не та не...диване бе баси Twisted Evil Роди се в 2,10 по нощите...стана 21-ви и той се бръкна. И двете ми деца са гранични...нали са родени на едно число Mr. Green Боример е на прага на Овен - Телец....Славундера е между Дева-Везни...но е Дева. Него па исках да е на 22-ри поне да влезнем във Везни защото бях с насрочено секцио...ама доки рече тогава, че неможе да се занимава с моите зодии Mr. Green АМа и да беше склонила...той си се роди сам на 21-ви септември в 5,55ч....2 часа преди часа за секциото.

П.П пак се връщам да дописвам - на 1 година и 26 дена проходи Слави....и си мислех, че и Борис ще е до тогава...ама не би. Пфууу страхливо келешче е. Или днес трябва да проходи Mr. Green Слави проходи - никога няма да забрая в 21ч. вечерта- ей така както и седя подпрян на дивана прав и тръгна

Последна редакция: ср, 16 май 2012, 09:12 от Хера

Общи условия

Активация на акаунт