Любители на Котки Тема 61

  • 43 928
  • 739
  •   1
Отговори
# 30
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
А за изгубеното коте. Аз съм пропуснала от кой град сте и квартал. Кажете моля ви. На никой няма да му дотежи да се оглежда за вашата любов. И не се отчайвайте. Има какви ли не случаи с намерени котки. Не спирайте да го търсите.


В Търново сме.

Не съм спряла да го търся. И обяви има. Не вярвам някой да го е прибрал - много е страхлив, само на мен и дъщеря ми се дава.
Сега съжалявам, че го кастрирах - с топки поне би имал шанс навън. Но пък откъде да знам, че ще стане така ooooh!

Активистът е само за мачкане, да ми падне само Hug

# 31
  • Мнения: 1 525
Днес посетих ветеринар. Правилно ми казахте - глисти са. Най-вероятно били внесени с обувките отвън  Sad
Предложиха ми хапче. И препарат, който се накапва на кожата в основата на вратлето. Аз избрах второто. Че като знам как й давам хапче!  Joy

# 32
  • Мнения: 63
Днес посетих ветеринар. Правилно ми казахте - глисти са. Най-вероятно били внесени с обувките отвън  Sad
Предложиха ми хапче. И препарат, който се накапва на кожата в основата на вратлето. Аз избрах второто. Че като знам как й давам хапче!  Joy

Дам, с капчиците определено е по-лесно. Laughing А иначе вие не го ли обезпаразитявахте? Интересно ми е ако е обезпаразитяван  с какво е било, че въпреки всичко да пипне глисти?  newsm78

# 33
  • София
  • Мнения: 13 137
Хапчетата не предпазват, а чистят (не е ваксина). Каквито и да са, те са за завареното положение. Дават се профилактично. В случаи когато наистина има глисти, както е при Alleisha, се налага втори прием след 1 седмица (освен ако тези капки не са с дълготрайно действие). Ако не се даде втори път, ще има нови излюпени глисти и отново ще започнат да се  множат.

Делфи, а по тъмно пробвахте ли да го търсите? Тогава са по-смели и с някоя ароматна храна за примамка, може и да се покаже. Би трябвало вече да е много огладнял и да се престраши.

 Hug за всички данъци и такси! Всички са много хубави!  Heart Eyes 

Ако знаете Мъро как се е разхъркал....  hahaha

# 34
  • Мнения: 1 525
Давам й хапчета. Ама може последния път да ме е излъгала. Тя ги лапа, уж поглъща. Ако го е изплюла тайно  newsm78
С този препарат трябва да се повтори третирането след месец.
А с хапчетата - на две седмици.

# 35
  • Sofia
  • Мнения: 1 050
За ровенето в саксиите се справихме с найлон, изрязан по саксията. Бяха ми казали и за клечки за зъби, които  се забивали в пръстта.

А с повръщането как да се справим? Решем Мъро, за да не яде много косми,  като се мие, но явно пак успява да ги лапа. Нямаме котешка трева. Трябва ли да купя или ще ми препоръчате друго?

Последна редакция: ср, 16 май 2012, 07:35 от Ani Ka

# 36
  • Мнения: 78
Котешка трева или малцова паста. На тревата много и се радват.

# 37
  • Мнения: 284
Здравейте!Честита нова темичка!  bouquet
Тони,прекрасно сърчице си имате!Невероятно е! Hug
Аз да се похваля,че днес купих отново храна на Роял Канин,но този път за капризни котки и си изяде купичката  newsm44 Вечерта си изяде и един пауч,доволна съм  Flutter
Така,че смятам да започнем смесено хранене като през деня е на гранули,а вечер на пауч. Peace
На нас пък отзад на крачетата се пооскуба козина и стои голо,че чак на черни точици като мръсно,такива точици има и около гърдите,но по-скоро като мръсно ли....а уж няма бълхи гледала съм я,ако примерно нещо от тях да е.Иначе доста често и се заплита отзад около задните крачета към дупето козината и постоянно режем я с ножичка,последния път дори на ветеринар с машинката там....отделно с тримера...и незнам дали от това не падна вече козината там да стои по-голо  Rolling Eyes Утре през деня ще я изкъпя докато е топличко и ще видя дали това черното ще се махне.

# 38
  • Мнения: 1 196
Да си запазя и аз ден и час за мачкане на Гарфийлд!  Laughing
Професорке,приема се само в замяна на същото в лицето на Сиско  Naughty  Как ще го намачкам аз този дебеланчооооо  smile3508
Тaня67,моля те пускай повече данъци  Praynig Praynig Praynig   Hug
Делфина фон Ю. ,пусна ли обяви и във форумите за котки и кучета?В разни сайтове наскоро гледах обяви за загубени и намерени котета,кучета  Peace Миличкия котак,къде ли е Sad Много ми стана мъчно като се сетих за сърчицето му  Heart Eyes Аз нали съм отскоро сред вас и не ви знам още имената на всички пухчовци,извини ме,чак днес осъзнах кой е Барак  Hug Да пуснем обяви в Продавалник,ФБ и където се сещаме.Ако искаш бих ти съдействала  Hug

# 39
  • Мнения: 1 175
Добре дошла на Бу! Страхотни са сивушчетата  Heart Eyes Дано ти помаха с лапа скоро подходящото ново коте.
И аз не бих му простила на Гарфийлд, ако ми падне smile3508

Окупаторът добре се е ориентирал какво да окупира.

Въобще всички данъци са на ниво, давайте все така  Laughing

Ето и от нас - малко игра:



# 40
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 817
Благодаря на всички за похвалите за котенцата, въпреки че заслуга за тях имаше майка им  Heart Eyes

Сега съм в голяма дилема. Дали да изчакам и да си потърся пак такава сива котка (тази не мога да я върна в апартамента, тя вече от години свикна да излиза навън и ще е неправилно), защото сивите котки са с много хубав цвят и изобщо, или да взема ей такова писе:

с леко по-дълга козина, но като цяло улично превъзходно като порода.

Каквото и да е котето, преди да го кастрираме, /вероятно/ ще го оставим да роди 1 път, което води до следващия въпрос, който ме мъчи: ако котката е сива, много по-голяма вероятност има да роди сиви котета, които лесно да намерят добри стопани; ако е обикновено тигърче, много по-голям шанс има котетата да са с обикновена окраска и трудно да се раздадат, а не искам да населвам улиците с бездомни котенца, определено...

Малко Нероден Петко ми е дилемата, но е факт, че 'обикновените' котенца много по-трудно се раздават после.

Притежателките на мъжки некастрирани котараци от някоя порода - вие бихте ли дали на котарака си да стане татко с обикновена котка, за да имат по-голям шанс котенцата да приличат на някоя порода и съответно да се вземат после по-лесно?
Става дума за сиамски, персийски, ангорски котараци - не непременно от тези с по многото документи и родословия 6 колена назад, че при тях е сложен въпросът с развъждането, разбира се.

п.с. понеже съм наясно с проблемът с бездомните изоставени или изхвърлени котета, искам да уточня, че размножаването на потенциалната котка в никой случай не би било самоцел или на всяка цена, нито е неизбежно.
Ако може, да не подхващаме темата 'за' и 'против' кастрирането, тя не е под въпрос, кастрацията е важна и нужна.
Но ми е интересно мнението на стопаните на мъжки котки по горния въпрос.

Последна редакция: ср, 16 май 2012, 10:44 от Бу

# 41
  • нещотърсачка НАРЦИ Love is everything
  • Мнения: 11 976
Бу, аки си вземеш мъжко, всичките ти дилеми относно раждането ще отпаднат!  Laughing

# 42
  • София
  • Мнения: 13 137
Бу и другите пловдивчанки (и не само), вижте това. Майката вчера е блъсната от кола и бебчетата търсят дом и грижи, за да оцелеят. Дано имат късмет, че са твърде малки!

# 43
  • Мнения: 78
Аз бих си взела това сладурче. Само не разбрах, защо ще го оставяте да ражда преди кастрацията Peace
Мисля, че в темата няма породист, некастриран мъжки, затова ще ти отговоря хипотетично - Ако имам породист некастриран мъжки котарак, не бих го дала.  Peace

# 44
  • Мнения: 2
Бу не си мисли че трудно се раздават непородисти котета,аз раздадох около 4-5 с обяви по интернет и то някои бяха на 6 месеца .... Има много добри хора които търсят....
За последната обява още ми звънят ,а е от февруари ....
Така че това да ти е проблема  Grinning Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт