Любители на Котки Тема 61

  • 43 827
  • 739
  •   1
Отговори

Анкета

На каква възраст беше котето ви, когато го взехте?

Опции:

# 705
  • София
  • Мнения: 1 634
Или са домашни, но могат да излизат понякога навън?
Между тези две неща е разликата.

Бу,
момичетата тук знаят - котките са си у дома, излизат сутрин и вечер навън покрай блока на кратка разходка, и после се прибират - майка ми има сигнал и те веднага тичат към терасата  Heart Eyes 
Те са домашни любимци, а не външни котки, който от време на време идват за храна
Може би не си ме разбрала правилно, но нали това писах, че котката роди на терасата, а ние ги прибрахме, а след това прибрахме и котенцата на 30 дни, у дома, които съседката щеше да удави в канала,..
С нищо не нарушават спокойствието на никой във входа, ако това ме питаш

Дидитка, не са в общо пространства - в смисъл в мазета или безпризорно да обитават някоя тераса. В апартамента са - майка ми живее сама на 1-я етаж и те са при нея. Явно в бързината съм писала непълно

# 706
  • Мнения: X
Имаше едни котки, зад съседния блок, които ме посрещаха всяка сутрин като тръгвах за работа. Месеци наред. Днес разбрах, че явно са пречили на някого и са ги отровили.
Криво и мъчно ми стана Confused
А Мацухи като го взехме беше на 3-4 месеца, не знам за толкова време дали все пак не е свикнал да живее навън. Не, че и ние не сме виновни де... Sad

# 707
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
Та затова бързам да попитам - Вашите  пухкави сладурчета имат ли паспорт, чипове? И могат ли да ни създадат проблеми нещо съседите?
Нали знаеш колко лесно могат да си решат проблема съседите ти? Wink Антифризът напоследък е на голяма почит. И никой няма да пита дали животните са кастрирани и тъ нъ. Пазете ги да не плачеш после.

Видях обявата за Джеси. С редовното оправдание "мъжът ми не иска котките" ooooh! Грррррр!

Мейдж явно е свободолюбива натура, идея си нямам как ще го спрете.

Таня, да видиш у нас мъжът какъв бой яде от мацките. На него му се играе и се закача, но бабЕтата го пердашат съвсем на сериозно.

Благодаря за пожеланията Hug

# 708
  • Мнения: 1 175
Lady-B, ако излизат навън покрай блока, значи ползват обществени пространства, дори и в останалото време да живеят вътре. Предполагам това имат предвид съседите. Кратка, некратка, разходката е навън извън вашия дом, и ако не е с придружител да изчисти ако припикаят нещо около входа, разбирам защо се сърдят съседите. Особено ако около блока има градинки с цветя за които се грижат, а котките ровят там да си вършат работата. Майка ти хубаво си ги прибира после, но чисти ли им ако се изхождат навън в градинките? Едва ли. Всички се оплакват от кучешките л-а, но котките и те имат нужди и допринасят, което в повечето случаи не е проблем защото е заровено, но ако поддържаш градинките покрай блоковете или детето ти играе в пясъчника на площадката, тогава забелязваш и котешките и с право се дразниш на хората които си пускат котките навън.

buttinsky, 3-4 месеца си е доста време според мен, особено след като някои на по 5 започват да се разгонват, значи достатъчно пораснал е бил за да е свикнал навън. Може и да не е така, пък и всяка котка си е индивидуална, но на мен ми се струва че това е повлияло.

# 709
  • София
  • Мнения: 1 634
Дидитка, нали не смяташ, че ще позволим котките ни да препикават района около входа?? Няма такова нещо! А цветята отдавна ги няма зад блока - само трева!

Делфина, благодаря за предупреждението за антифриза, (гарнирано с намигване!), но това е наказуемо вече доколкото знам, те не са гладни или жадни, така че се надявам да 'не плача'!,...
Няма как да не излизат - първи етаж е просто!

Както и да е - наистина явно не съм си задала правилно въпроса - та ще опитам отново:

Трябва ли домашните котки да се регистрират в общината, да имат паспорт и да им се слага чип?

Искам да сме изрядни - това е! А иначе заядливия съсед иска да махне дъската , по която слизат пред блока - но това е дребна работа! Въпросът ми беше принципен - какъв е закона?

Последна редакция: сб, 09 юни 2012, 23:28 от Lady-B

# 710
  • София
  • Мнения: 13 045
те не са гладни или жадни, така че се надявам да 'не плача'!,...
 

На това не разчитай. И аз имах котарак, който не беше жаден и гладен, но бягаше по мацки (тогава и идея си нямахме, че има такова нещо като кастрация). Е, отровиха го наред с всички улични котки.  Sad  Още се питам какво толкова вкусно го е изкушило в забърканата помия?  Sad

# 711
  • нещотърсачка НАРЦИ Love is everything
  • Мнения: 11 903
Lady-B, прегледай 59-та тема, около пост 160!  Peace
Копирах нещо от моя пост тогава:
161     Свободно време и интереси / Хоби / Re: Любители на котки тема 59    : Пет., 30 Март 2012, 23:12
Аз нали съм си Мара Подробната, за капак и увредена от десетилетие административна работа Mr. Green, се разрових иииии ... според намереното до момента:
   Нормативните документи в България уреждащи статута и пребиваването на домашни любимци в домовете ни са:
- Правилник за прилагане на Закона за ветеринарномедицинската дейност /ППЗВМД/ - чл.120 и няколко следващи, като регистрацията на кучета е уредена в чл.122
- за София и НАРЕДБА за придобиване, притежаване и отглеждане на домашни животни на територията на Столична община - чл.3, ал.3 урежда регистрацията на кучета - ето линк към Наредбата http://sofiacouncil.bg/?page=ordinance&id=36
- Закон за управление на етажната собственост - чл.7, ал.(6) (Изм. - ДВ, бр. 57 от 2011 г.) В отделно обособено поле на книгата на етажната собственост всеки собственик, ползвател или обитател вписва притежаваните или взетите за отглеждане животни, които се извеждат на обществени места, а за кучета - и номера на ветиринарномедицинския паспорт.
  Може да има и други текстове, но тези са най-важните. Обръщам внимание, че няма изрично нормативен документ отнасящ се за котки. Изрични са изискванията за кучета, а в книгата на етажната собственост се вписват животните, които се извеждат на обществени места. buttinsky, това последното се отнася за тебе и Мацухи Mr. Green!  Hug
  Така че ˙·٠•●♥ LOST ♥●•٠·˙, ако се опитат да ти извиват ръцете, контрирай ги с това те да ти докажат на какво правно основание го искат.  newsm78 Минава ми през ума, че като нищо може да са се престарали /презастраховали/ и да са си гласували нещо такова на общо събрание на етажната собственост.


Дано с това съм ти била полезна! Във всеки случай от озлобени съседи всичко може да се очаква, така че пазете котките! Ако трябва ще потърсите и начин да преустановите разходките им.  Peace Hug

Много е възможно и за в бъдеще често да се налага да се отговаря на въпроси свързани с регистрацията и чипирането .  newsm78 Дали в такъв случай няма да е добре на първа страница на новата и следващите теми да има и това?

# 712
  • София
  • Мнения: 1 634
Ох, момичета, да не мислим сега за смърт, моля Ви!  ooooh! Tired

Силно се надявам , че няма толкова гадни и ненормални хора в блока!,..
При това майка ми си е у дома през деня и разходките са кратки - имат си сигнал, както Ви писах. Постоянно ги наблюдаваме от терасата - аз съм на 7 ет, а през дъждовни или студени дни никой не излиза - защо да си цапат лапичките? Wink

Мисля, че не ми разбрахте въпроса, макар и в червено , явно грешно питам,  Thinking нищо , да не ви губя повече времето - ще попитам в другите форуми  Peace

Лека на всички! Мача свърши - лягам си и аз Wink


П.П. profesorkata_1 , благодаря ти за точното и позитивно включване!     bouquet
Прочетох наредбата, не виждам да сме извън закона, ама с нищичко!

# 713
  • нещотърсачка НАРЦИ Love is everything
  • Мнения: 11 903
Lady-B, не съм съвсем съгласна с теб.  Thinking Ако котките излизат и се разхождат, на практика майка ти и те, попадат точно под текста на - Закон за управление на етажната собственост - чл.7, ал.(6) (Изм. - ДВ, бр. 57 от 2011 г.) В отделно обособено поле на книгата на етажната собственост всеки собственик, ползвател или обитател вписва притежаваните или взетите за отглеждане животни, които се извеждат на обществени места, а за кучета - и номера на ветиринарномедицинския паспорт. Ако във входа на майка ти вече имат книга на етажната собственост е най-добре да впишете всички животни. Не е кой знае каква защита, но поне "узаконява" и пребиваването им, и разходките им на обществени места. Naughty И ще ти обърна внимание, че се говори за извеждане, т.е. предполага каишка, надзор, ... ! Wink  Hug

# 714
  • Мнения: 1 175
Дидитка, нали не смяташ, че ще позволим котките ни да препикават района около входа?? Няма такова нещо!
А вие светите ли им всяка минута къде точно ходят и какво правят? Щом са навън и се следят само с някое око през балкона, съвсем нормално е да си припикават и да не ги видите. Те са животни все пак, а и това е част от ритуала с маркирането (който се засилва навън, където маркират и съперниците). Няма как да гарантираш че не си вършат работите навън, а моята мисъл е че такова нещо може да бъде причина съседите ти да се дразнят. А на раздразнени съседи вяра да нямаш... Особено след като попадате в категорията "извеждане на обществени места" и щом са решили съседите да се вкопчат в закона, могат да изтъкнат че не ги извеждате по правилника т.е. на каишка и под надзор както трябва и да използват това за оправдание на каквото са решили да правят.

# 715
  • Мнения: 957
Мами, търся дом за коте, изхвърлено на улицата. Ако някой има желание, може да види снимки и да прочете историята му на този линк:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10150897711174498.5105 … 999497&type=3

# 716
  • нещотърсачка НАРЦИ Love is everything
  • Мнения: 11 903
 ooooh!  Joy Joy Joy
Няма да повярвате какво ми поднесе Силвестърчо!  hahaha Купичката му е с две отделения и в едното сипвам сухата му храна. Другото е празно, не се ползва. Сложих му, както всеки ден, порцийка сухоежбина украсена с 3 сърчица-витамини, но между сърчицата шмугнах и хапчето Празимек. Е познайте! Витамините са хрупнати веднага, гранулките почти опапкани, а хапчетоооо ... хапчето е преместено в другото отделение на купичката!  rotfImbo

# 717
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 216
.... а хапчетоооо ... хапчето е преместено в другото отделение на купичката!  rotfImbo

Мамин умен и сладък  Joy

# 718
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
Поздравче, другари!

Аз минах през болницата за седмица и като се прибрах бях най-обичаната мама на света....Обаче, след като 10мин се чудиха, кво пискам и коя съм...Изобщо съм ги забелязала от миналата година когато отсъствах месец, че бавно стоплят и подсещането върви с кренвирша  Confused Въобщеее...извода е, че котките са едни използвачи, лицемери и нагаждачи!  Naughty Crossing Arms За отмъщение бяха порядъчно намачкани и нацелувани. Тази сутрин не са се вясвали, явно спят по сенките в лозето и не им се иска да се случи вчерашния тормоз.  Grinning


... хапчето е преместено в другото отделение на купичката!  rotfImbo

 Mr. Green Joy hahaha   Ще мамиш, а?!???

Винаги съм казвала - супена лъжица мозък дали имат, ама все ние прости излизаме. Те са завършили висшУтУ на живота ,ейййй...  Joy

# 719
  • нещотърсачка НАРЦИ Love is everything
  • Мнения: 11 903

 Mr. Green Joy hahaha   Ще мамиш, а?!???

Винаги съм казвала - супена лъжица мозък дали имат, ама все ние прости излизаме. Те са завършили висшУтУ на живота ,ейййй...  Joy

 Joy Познай кой у нас е Професорът?!  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт