Китайските паралелки на 138-мо СОУ "Проф. Васил Златарски"

  • 64 577
  • 199
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 1 077
Извинявайте, но не виждам никаква връзка с това, че се опитваме да организираме една перспективна паралелка за децата. Напротив, г-жа Кръстева направи всичко по силите си, за да предостави възможнист децата не просто да се развиват, но да получат професия, докато още са в гимназиален етап на обучение. Ако имате оплаквания от самото училище, то надали това е темата, при условие, че аз досега не съм работила там и, очевидно, няма да работя засега?

Училището е спечелило проект тази година, пише го на голяма табела на входа и спешно в момента вървят ремонти. Аз като родител също изключително държа на безопасността на децата, така че не бих позволила, ако имах паралелка, нещо да се случи с децата.

# 61
  • Мнения: 133
Нищо лично против Вас и паралелкато която искате да остовете. Просто Ви казвам, защо децата бягат от училището. Но е факт, че ръководството на училището не е загрижено за децата. Родителите които са си дали своите там го знаят отлично, без значение какво си пишем ние тук. Иначе идеята ви е страхотна и я подкрепям.

# 62
  • София
  • Мнения: 1 554
Изключително неприятна новина. Адмирации за положения труд, и се надявам, че ще продължите борбата. Явно не семе узрели достатъчно, за да разберем колко важен е този език. УСПЕХ

# 63
  • София
  • Мнения: 1 077
Благодаря ви за подкрепата! Всичко се случва тогава, когато му е писано...

Догодина пак!

# 64
  • София
  • Мнения: 1 077
Ура! Ура!

Нямам думи, с които да благодаря на г-жа Кръстева за нейната упоритост и воля! Макар откриването на професионална паралелка с китайски език срещна невиждан отпор на всякакви равнища, откриваме ОБЩООБРАЗОВАТЕЛНА паралелка от септември, която ще е с цели ОСЕМ часа китайски и аз ще се погрижа децата да научат всичко, което трябва да научат и в професионалната паралелка. В напредналите нива ще наблегнем на бизнес китайския, за да може да извлекат максимална комуникативна полза децата и непосредствено да прилагат езика за всякакво общуване.

Достъпът до обучения и стипендии е същият, а децата ще имат възможност да се докоснат до множество културни дейности, свързани с тази твърде интересна цивилизация.

Добре е да са издържали изпитите, но дори и без това, ще се постарая максимално да развия тяхната мотивация и желание да усвоят всичко, необходимо за един китаист - дисциплина, подреденост, амбиция, ученолюбивост, толерантност, партньорски отношения.

# 65
  • Мнения: X
Всичко се случва тогава, когато му е писано...
Значи все пак ви е било писано! Поздравления за желанието, ентусиазма, упоритостта и положените усилия! Повече от сигурна съм, че с преподавател като теб ( извинявам се, че не пиша на Вие) децата ще научат много и ще стигнат далеч ( и нямам предвид само езика).
Стискам ви палци! Успех!

# 66
  • София
  • Мнения: 58
Здравейте,
наистина заслужавате адмирации за това, което правите и начина по който го правите! smile3501
Искам да попитам, деца от други училища ще могат ли да се записват в 138-мо училище да учат китайски език в самостоятелна форма на обучение и ако има такава опция от кой клас?

# 67
  • София
  • Мнения: 1 077
Здравейте,
наистина заслужавате адмирации за това, което правите и начина по който го правите! smile3501
Искам да попитам, деца от други училища ще могат ли да се записват в 138-мо училище да учат китайски език в самостоятелна форма на обучение и ако има такава опция от кой клас?


Имаме картбланш от училището да организираме вечерни и съботно-неделни курсове Wink)) Само да има паралелка - трябва да се запишат минимум 18 деца, всичко останало ще направим така, че максимален брой хора да могат да се докоснат до тази култура!

# 68
  • Мнения: 133
Горката г-жа Кръстева колко стремглаво губи деца и е готова на всичко. Ето това е делегирания бюджет. Иначе би останала без работа.  Само кажете на родителите на новите деца да знаят, че г-жа Кръстева застрашава и живота на децатас безхаберието си.

# 69
  • Мнения: 1 175
Всичко се случва тогава, когато му е писано...

Успех и от мен! Браво за мотивацията и ентусиазма.

# 70
  • София
  • Мнения: 58
Здравейте,
наистина заслужавате адмирации за това, което правите и начина по който го правите! smile3501
Искам да попитам, деца от други училища ще могат ли да се записват в 138-мо училище да учат китайски език в самостоятелна форма на обучение и ако има такава опция от кой клас?


Имаме картбланш от училището да организираме вечерни и съботно-неделни курсове Wink)) Само да има паралелка - трябва да се запишат минимум 18 деца, всичко останало ще направим така, че максимален брой хора да могат да се докоснат до тази култура!
Благодаря! Ще следя темата, за да черпя от извора.
За тази година съм го убедила младежа, че не е добре да започва два непознати и достатъчно трудни чужди езици, но за другата година вече ще трябва да се предавам.
Голяма любов, голямо желание за този китайски език.  Joy

# 71
  • София
  • Мнения: 1 077
Скъпи родители,

Всяко начало е трудно, но когато има реална потребност от нещо и желание то да се направи - всичко се постига!

В крайна сметка имаме общообразователна паралелка, в която чрез ЗП (задължителна подготовка) по първи чужд език, ЗИП и СИП успяхме да осигурим на осмокласниците 10 часа китайски език и култура. Това не са малко часове и са залог за успех!

Каня родителите на седмокласниците да се поинтересуват за бъдещите възможности с китайски език и, ако се съберат няколко души, ще организирам открит урок, на който да видите какво се учи, какви резултати очакваме да постигнем и как се чувстват самите ученици.

Трябва да знаете, че като родители имате пълното право да търсите, да се интересувате и да настоявате за информация от първоизточника! Време е образованието коренно да се промени и да има постоянна връзка между учителите и родителите!

# 72
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
Момичета, едно питане, ако може. Казаха ми, че училището от тази година е със статут на английска ЕГ. Вярно ли е това?

# 73
  • София
  • Мнения: 1 077
Момичета, едно питане, ако може. Казаха ми, че училището от тази година е със статут на английска ЕГ. Вярно ли е това?

Най-добре попитайте в канцеларията. Координатите може да вземете от сайта.

# 74
  • Мнения: 133
Във всички СОУ в 8 клас паралелките с езиков профил са 18 ч. седмично по съответния език. БЕЛ - 4 ч.
Математика - 3ч. , изобразително- 1ч, ФВС- 2ч, музика - 1ч. 138 СОУ е със този статут.

Общи условия

Активация на акаунт