Мигрена....

  • 8 908
  • 50
  •   1
Отговори
# 30
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
Абе да ти кажа...поне от моя опит, по принцип нямам запек (рядко и по изключение само), но главоболие често имам. Особено след раждането. Чувствителна съм, и то ужасно, към всичко: недоспиване, светлина, шум, магнитни бури, скандал, бурни емоции, силна музика, цигарен дим, лошо време. Аман вече. Май проблемът си е в нервите.

# 31
  • Мнения: 19
Разписвам се и аз да следя темата, че и аз страдам от 5 години насам от тая ужасна мигрена  Tired

# 32
  • Мнения: X
............ Чувствителна съм, и то ужасно, към всичко: недоспиване, светлина, шум, магнитни бури, скандал, бурни емоции, силна музика, цигарен дим, лошо време. Аман вече. Май проблемът си е в нервите.
Всичко това и при мен беше причина за възникване на главобол.
Вече обаче -не.
Просто не ме боли главата.Нямам идея какво ми помогна, аз го отдавам основно на спирането на месото.При някои хора то не се разгражда изцяло, остава като отрова в тялото ....и ако се консумира редовно, само се наслагва отгоре.
Скоро в някакъв филм, май беше "От местопрестъплението " (не съм сигурна обаче), чух следната реплика от патолога, правещ аутопсия :"В стомаха му имаше около 3 кг развалено месо...."
Т.е., не е изял наведнъж 3 кг, а месото е толкова "месо и качествено" , че организмът ни не може да го разгради изцяло.

# 33
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
Минавало ми е през ума да изключа месото, но и без това съм кльощава и слаботелесна (без диети или спорт), съвсем ще ми отслабне организмът, ако не приемам месо. Абе мани, човек да се чуди какво да прави. Предполагам не само заради промяната в храненето, ами си променила и начина си на мислене ?

# 34
  • Мнения: X
Минавало ми е през ума да изключа месото, но и без това съм кльощава и слаботелесна (без диети или спорт), съвсем ще ми отслабне организмът, ако не приемам месо. Абе мани, човек да се чуди какво да прави. Предполагам не само заради промяната в храненето, ами си променила и начина си на мислене ?
Неминуемо е.Когато човек се променя, рядко става само на едно ниво или в една посока.
Даже започвам да си мисля, че и известна доза самовнушение има.....    Simple Smile
Ама щом "работи" и има ефект, защо не.   

# 35
  • Мнения: 3 132
Изследвай нивото на витамин Д в огранизма си. Ако не е достатъчно, един от симптомите е мигрена.

# 36
  • Мнения: 19
Добро утро на всички в този намръщен ден   bouquet

Мен от сутринта ми е 'натежала' главата и ми се гади  Sick Усещам я как идва кризата. Пих беналгин (вече се отрових от него), но друго не ми помага  Confused



# 37
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Минавало ми е през ума да изключа месото, но и без това съм кльощава и слаботелесна (без диети или спорт), съвсем ще ми отслабне организмът, ако не приемам месо.

това от къде ти хрумна  newsm78 месото не прави здрав и силен Wink
щом не спортуваш - помисли си да започнеш Peace

# 38
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
Минавало ми е през ума да изключа месото, но и без това съм кльощава и слаботелесна (без диети или спорт), съвсем ще ми отслабне организмът, ако не приемам месо.

това от къде ти хрумна  newsm78 месото не прави здрав и силен Wink
щом не спортуваш - помисли си да започнеш Peace

Да, но със сигурност който спре да яде месо, ще отслабне ако не веднага, то с времето. Виждала ли си пълен вегетарианец? Мисълта ми беше, че лесно свалям килограми и започвам да се чувствам отпаднала, дори ако за известно време намаля закуската. Та ако спра и месото...

# 39
  • Мнения: 2 480

Да, но със сигурност който спре да яде месо, ще отслабне ако не веднага, то с времето. Виждала ли си пълен вегетарианец? Мисълта ми беше, че лесно свалям килограми и започвам да се чувствам отпаднала, дори ако за известно време намаля закуската. Та ако спра и месото...

Има вегетарианци, които са пълни. Месото не решава проблема с линията. Важното е да се избягва месо с много тлъстини.

# 40
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076


Да, но със сигурност който спре да яде месо, ще отслабне ако не веднага, то с времето. Виждала ли си пълен вегетарианец?

да, виждала съм дебел вегетарианец.
като се храни нездравословно и напълнява Wink
а това "със сигурност" от къде идва? от опит? Simple Smile
защото аз имам опит преди и след месото и не съм отслабнала Sunglasses

# 41
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
а това "със сигурност" от къде идва? от опит? Simple Smile
защото аз имам опит преди и след месото и не съм отслабнала Sunglasses

По логика идва, при равни други условия, ако нещо друго не създава напълняване.
Да, и от опит мога да го кажа, за периоди, когато съм сериозно намаляла месото (не съм го спирала съвсем, но то стига, за да си направя извода).
Ако изключиш месото, по правило няма как да не отслабнеш поне малко.

Както и да е, темата е за друго, не за месото.

# 42
  • София
  • Мнения: 38 571
Ах звучи добре но някак си много непосилно но благодаря ти за съветите  Wink

Намери и прочети и ако искаш си купи Мумийо/Шилажит.
На мен много добре ми действаше за мигрената - т.е. въобще нямах докато го пиех.

# 43
  • Мнения: 278
Аз имам невероятни главоболия при настинки. В на4алото си мислех , 4е е при ниско кръвно, докато не смених службата и се махнах от климатика, който ми  духаше в гърба и врата. Главоболията спряха. После попаднах в стая в която колегите отваряха в горещините прозореца и вратата , за да се проветрявва . Седях на те4ение и пак запо4наха  Sad Сега с децата, които непрестанно носят вируси , когато ме хване нещо веднага - главоболие. Не нос или гърло, ами първи признак ужасно главоболие.
Има ли други дефектни като мен  ooooh!

# 44
  • Мнения: 60
Моят невролог нищо не спомена за храненето, само ме попита дали злоупотребявам с алкохол ooooh!то само това липсва.

Общи условия

Активация на акаунт