Мигрена....

  • 8 906
  • 50
  •   1
Отговори
# 45
# 46
  • Мнения: 106
Аз също съм с мигрена, слава Богу при мен преминава с обезболяващи - смених Аулина с Нурофен, ама по 2. Също спрях месото и първата една седмица мигрената се обостри, но от тогава не съм имала проблеми...но пия ли какъвто и да е алкохол, дори вино, на другия ден нищо не е в състояние да я спре.

# 47
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
смених Аулина с Нурофен, ама по 2.

активното вещество е едно и също  Wink

# 48
  • Мнения: 106
Стига бе  Rolling Eyes. Аз спрях Аулина заради писанията, че може да причини чернодробна недостатъчност... а Нурофена си го хапвам като бонбончета за щяло и нещяло с идеята, че е по-безвреден.  newsm78.  В интерес на истината личната ми лекарка каза, че от обезболяващите именно той бил най-пречистения, даже бил по-добре от Аналгин.

# 49
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
моля за извинения, поправям се - нурофенът е ибупрофен Blush
обърках се с нимезила. аулин и нимезил са с едно и също активно вещество.

въпреки всичко те съветвам да прочетеш добре упътването към лекарството преди да го пиеш като бонбонки... особено страничните действия...

Последна редакция: пт, 08 юни 2012, 21:20 от asyalein

# 50
  • Мнения: 2 860
Здравейте от мен. За моите проблеми не ми се говори, получавам спазми на съдовете, които предизвикват страшни неврологични проблеми, като нарушение в говора, в зрението, в равновесието, слабост и изтръпване на ръка и крак. Това по същество прилича на аура при мигрена, затова ме водят и с някакъв много рядък вид мигрена. Та това, което искам да кажа, че при мен помогна сибелиум, пие се до 6 месеца, но аз ще го пия до живот ако не искам да получа инсулт. Такива спазми получавам и на съдовете на сърцето, откъдето и сърдечни криза, за които ми изписаха верапамил /това е лекарство за сърце/. И неусетно всякакви неврологични проблеми изчезнаха на 100%. Но се наложи да ми спрат верапамила и всичко започна отново. После в уикипедия четох, че верапамила се дава като профилактично средство срещу мигрена, което съм сигурна че нито един лекар в Бг не го знае. Така, че Дончев, незнам дали си пробвал тия две лекарства сибелиум и верапамил. Може това да е твоето лечение. Иначе при мигренозно главоболие вземам ефералган свещички, всичко друго повръщам.

Общи условия

Активация на акаунт